1492
  • Hunnenkoenig
    #252
    Na, csak gondoltam adok egy kis helyzetjelentest:

    A kocsit sikerült megcsinalni. Ma hivtak fel a mühelyböl. Hütö kicserelve. Ugy nez ki, a motornak nincs semmi baja.

    Viszont 700 eurot akarnak a dögök kerni erte. Pedig mondtam nekik, hogy csak egy kompresszio tesztet csinaljanak es adjanak arajanlatot mielött barmihez is hozzanyulnanak. Szoval most asszem kis vita lesz.
  • Borg
    #251
    vtec video
  • Hunnenkoenig
    #250
    Hat egy motorhibas autot nem lehet csak ugy zsebrevagni es mashova vinni... :-((
  • Hondagirl
    #249
    ne haragudj, de nem értem, hogy miért ne vihetnéd máshova? a te autód... ha neked nem tetszik a szerelési- és bánás mód, akkor viszed máshova. vagy miért nem úgy megy az? (lehet csak én nem értem.)
  • Hunnenkoenig
    #248
    Na, ma bevittek az autot a szervizbe.
    Kifogtam a vilag legbunkobb szerelöjet.

    Azt allitja, hogy a hütöt mindenkepp ki kell cserelni, hogy megnezhesse, hogy a motornak esett-e baja.

    Mikor lerakott a vontato es be kellett volna tolni a kocsit a parkoloba, aszongya, inditsam be nyugodtan, elmegy az hidegen viz nelkül is, meg amugy is vagy egy fel orat...

    Hat inkabb nem inditottam be.
    Legszivesebben azonnal vittem is volna el mashova, de hat ugye nem ugy megy az...
    Kivancsi vagyok, milyen ajanlatot tesz a hütö kicserelesere. Mondtam neki elöre, hogy az egyik alkatreszes boltban 126 euroert adjak a hütöt, szoval nala sem szeretnem dragabban megvenni.
  • ZsirosKenyer
    #247
    valakinek van még itt vkinek olyan problémája hogy nagy kánikulában túlmelegszik a főreléje?

    roppant idegesítő, ugyanis ilyenkor a rossz érintkezés miatt, nem indul be gyújtásnál a benzinpumpa (grr)

    Újra kellene forrasztani az érintkezéseket, csak nincs itthon megfelelő eszközöm hozzá :(
  • Borg
    #246
    Nem biztos, hogy megér annyi pénzt az átiratása, engedélyeztetése.
  • ZsirosKenyer
    #245
    úgy értettem Ő meg én :)
  • JGTC
    #244
    én amúgy biztos nem szarakodnék ha engedélyeztetni tudnám h az 1.6VTI moci belekerüljön, ha az benne van akkor már sima ügy, abból akár 1.8ast is lehet csinálni...
  • Hondagirl
    #243
    szerintem nem csak "mi", hanem ő is reméli....
  • ZsirosKenyer
    #242
    ECU=Engine Control Unit

    A motorban található sok-sok szenzor visszajelző műszere ide fut be, gyakorlatilag az egész motort ez kezeli (akksifeszültség, benzinellátással kapcsolatos dolgok) Az autó "agya". Ez felel továbbá az autó károsanyag kibocsátásáért is, nameg hogy minél kevesebb energiát fogyasszon a gép..

    Többek közt ha észreveszi az ECU hogy túlmelegedett a motor, letiltja a benzinellátást, és lefullasztja a mtoort. Reméljük a te esetedben is ez történt.
  • Hunnenkoenig
    #241
    Hat remelem...mondjuk mostmar elmondhatnatok, mi az az ECU :-)))
  • ZsirosKenyer
    #240
    hmm.. érdekes..

    Ha viszont nem volt rángatás akkor több mint valószínű hogy még idejében tiltott az ECU-d, tehát nem lesz nagy gond.
  • Hunnenkoenig
    #239
    Nem volt eröteljes rangatas.
    Semmi nem volt.

    Ha lett volna, feltünt volna. 20 eve vezetek, annyira azert erzem az autot, hogy tudjam, mi normalis es mi nem :-))
  • ZsirosKenyer
    #238
    Az erőteljes rángatás nem tűnt fel?
  • Hunnenkoenig
    #237
    Hat en is ugy vagyok vele, hogy a legroszabbra vagyok felkeszülve, bar azert bizakodom.

    A szörnyü az, hogy nem tudom miota volt fent a mutato a pirosban.

    Mentem mar vagy 15 perce a kocsival, mikor feltünt, de sajna akkor mar az autopalyan voltam. Ezutan meg vagy 5-10 percig hajtottam, mikor is kigyulladt a motor lampaja es ezutan meg ugy 3 perc volt, mig olyan helyre ertem, hogy le tudtam allni.

    Hogy mi a francert nem tudnak belerakni valami eles sipolast ilyen helyzetre...ki a franc figyeli folyton azt a szar mutatot?
  • ZsirosKenyer
    #236
    Feltéve hogy időben tiltott.

    Persze inkább nem szólok bele, mindjárt rámfogjátok hogy pesszimista állat vagyok.
    Mindössze arra akartam utalni, hogy attól hogy most beindítják, nem kizárt hogy maradandó károsodásokat nem szenvedett a motor..
  • Borg
    #235
    A coupeban az 1.6esi 125LE-s, a vti meg ugye 160. Szal elég rendes különbség van. És a féktárcsák mérete sem egyezik.
    Biztos hogy engedélyezik 1.5-be is a vti mocit, csak sokkal nagyobb/drágább procedúra átiratni.
  • Borg
    #234
    Különösebben nem sokat.
    2.0 SOHC 16V motor. Az F20A leszármazottja, mindegyiket az Accordokban, meg a Roverekben használták. Illetve ebből lett később a DOHC változat is, amit aztán a Preludeokbe tettek. Szal nem egy szar konstrukció :)
  • Hondagirl
    #233
    az 1,6 -ba szerintem jóváhagyják, mert ott pl. a féktárcsa átmérője is ugyanakkora, és nincsen nagy teljesítmény különbség sem. azt vszínű könnyebb lenne. bár 1,5 coupe-ba is hallottam engedélyezve vti mocit. amúgy inti, és vti moci is simán bele passzol átalákítások nélkül.:)
  • Hunnenkoenig
    #232
    F 20 Z1

    Ez a kod, ha erre gondolsz...
    Ez mit jelent?
    Kb egy szinttel jobbak az ismereteim auto teren, mint egy nönek...
  • Borg
    #231
    F20-as moci van benne, vagy milyen?
  • Hunnenkoenig
    #230
    Hat remelem igazad van. Holnap majd kiderül.
    Nagyon nem lenne jo, ha most dobhatnam az egeszet a francba, mikor meg ki sincs teljesen fizetve...

    Ha akkora mazlim lesz, hogy csak a hütöt kell cserelni, akkor a Hondat hivatalosan a legkiralyabb automarkanak nyilvanitom a Mazda mellett.

    Ha hivö lennek, azt mondanam, befoglalom a nevet az imaimba. Sajna nem szoktam imadkozni, ezert ez nem fog menni :-))
  • Borg
    #229
    Akkor tuti hogy az ecu tiltott le, szal lehet esély.
  • Hunnenkoenig
    #228
    Lehajtottam az autopalyarol es a lampanal ereztem, hogy akarna leallni es ezert nyomogattama gazt, mikor beparkoltam, csak szep csendben leallt. Nem csinalt semmi különöset, csak lefulladt.

    Sajnos meg egy darabig hajtanom kellett, mikor kigyulladt a lampa de tulajdonkeppen ugy fulladt le, mintha nem kapna benzint.
  • Borg
    #227
    Két lehetőség van. Vagy letiltott az ECU időben, érzékelve a vízhőmérséklet emelkedését, és ezért fulladtál le, vagy túlhevülés miatt tényleg tönkrementek dolgok, de ekkor félő, hogy nem csak a hengerfej. Hengerfej repedés inkább attól szokott lenni, ha túl hideg a hűtővíz (termosztát nem zár rendesen pl), és a hőkülönbségtől reped meg. A túlhevülés inkább más jellegű gondokat okoz, de persze repedhet attól is. Beállhattak a szelepek is, dugó is... akkor meg csillagászati összeg lesz, leginkább eldobhatod az egészet.
    Hogyan fulladt le? Úgy mintha megszorult volna, vagy mint amikor a gyújtást letiltja az ecu, vagy nem kap benyát?
  • ZsirosKenyer
    #226
    nem akarlak elkeseríteni de valószínűleg valóban hengerfejes lett. Ha szerencséd van akkor csak a tömítés szállt el, bár igazából itt a szerelési költség lesz magas, mivel szét kell kapni a motort. Szervíztől függenek az árak, maga szétszedés+ összerakást 40-50-60 ezernél olcsóbban nem biztos hogy megúszod. Ehhez jön az alkatrész 10-20-30 ezer HUF.. Szóval igazából itt nem is az alkatrész hanem a munkadíj ami nagyon megdobja az árakat.

    Kérdéses még az is, hogy a szelepek közül hány élte túl ezt az incidenst.
  • Hunnenkoenig
    #225
    Hello, bocsi hogy ide irok anelkül hogy elolvastam volna a topikot, csak segitseget szeretnek kerni.

    Sikerült a Rover 620 Si-met tönkretenni, ami tulajdonkeppen egy Honda Accord (motorilag).

    Ugy nez ki, hogy a hütöborda kilyukadt es elfolyt a viz. A höfokmerö mutato csontra fent volt a pirosban, de azt hittem, az elektronikaval lehet baj, mivel semmi jel nem mutatott arra, hogy a hütö hibas lenne.

    Le akartam volna allni, de nem volt leallosav az autopalyan. Mire kihajtot talaltam, felgyulladt a motorhibat jelzö lampa es mikor levettem a gazrol a labam, lefulladt a motor.

    Valaki azt mondta, valszeg megrepedt a hengerfej, de ezt csak hetfön tudjak megmondani a szervizben.

    Kerdesem az lenne, hogy valakinek van-e tapasztalata ilyesmiben? Mennyire valoszinü, hogy a hengerfejnek annyi, illetve mennyibe kerülhet annak a megjavittatasa es hol szerezhetek esetleg hasznalt alkatreszeket a kocsihoz?

    Rover vagy Honda, mindegy.

    Elöre is köszi!
  • Borg
    #224
  • Borg
    #223
    Ja, és főleg a Honda az a típus, amit sajnos Magyarországon is gyártanak. Használtan, több darabból hegesztve...
  • Guer
    #222
    úristen erreflé olyan autokat is levizsgáztatnak ami autonak távolrol sem nevezhető...
    fék nélküli szétrohadt 10e ft-s szarokat simán levizsgáztatnak....

    csak kis ismeretség és némi zsé és már meg is van oldva....
  • Borg
    #221
    Majd ha jól beléddurrantanak hátulról, akkor egyből megcsináltatod :P
  • ZsirosKenyer
    #220
    nem is kevés.. Az enyém is így lett levizsgáztatva
    A bal hátsó féklámpa nem is működött

    Mondjuk többnyire ez úgy működik hogy azért valamennyire átnézik az autót, tehát pl fék nélküli autó vizsgáztatásához nincs az a hülye aki adja a nevét.

    Én is elvittem egy taghoz, modnta hogy a féklámpát azért majd csináljam meg, modntam persze, persze
  • desigo
    #219
    így megy ez...
  • Borg
    #218
    Ja persze, küldesz 30 rugót meg az autó papírjait, aztán kapod vissza a pecsételt forgalmit... van ilyen is. Sajnos.
  • ZsirosKenyer
    #217
    ki kell cserélni a motort, aztán le-kamuvizsgáztatni. Ennyi. A rendőr igazoltatáskor ritkán néz motorkódot, de azt is meg lehet oldani..
    Persze akinek nincsenek kapcsolatai..
  • JGTC
    #216
    én azt hittem hogy nem lehet nagyobbat mint ami volt ahhoz a kasztnihoz
  • Borg
    #215
    Akármilyen motort belepasszíthatsz, ha utána bevizsgáltatod, jóváhagyás, papirok stb. Meg kell terveztessed, rendesen mérnökkel, hogy a fékrendszer meg minden bizbasz megfelelő e hozzá. Csak a papirmunka egy ilyen swapnál vagy 250 rugó, nemhogy maga a motorcsere művelet. Ha típusazonos motort tesz bele, amihez a palettán pl ugyanolyan fékrendszer stb való, akkor valamivel egyszerűbb a procedúra.
    De mivel Coupet sosem gyártottak VTI motorral, csak 1.5 (101LE), és 1.6 (125LE) volt bele, ezért oda valszeg nem hagyják csak úgy jóvá a motort. Nem beszélve az integra mociról.
  • JGTC
    #214
    Gondolom azzal... Van egy piros 5gen coupe itt Bp-en multkor szembejött velem abban meg Integra motor van, azt viszont nem tudom hogy lehet elintézni?? (levizsgáztatni) mert hát 1.8-as 2.0-s sosem volt 5genbem. Biztos cash kérdése az egész...
  • Borg
    #213
    Dehogynem. Nem csak a ctr lesz 3 ajtósban.