1492
  • ZsirosKenyer
    #292
    ha jól emlékszem mikor pontosan 2,5 éve nézegettem magamnak autókat, ezt pont árulták, szóval nem kizárt ;)

    Mindenesetre gyanús a gép. Ha 2 éve nem vették meg akkor azért, ha ilyen hamar eladják akkor meg azért..
  • Borg
    #291
    Elég baj lenne, ha ezt még 2 év múlva is árulnák :)
  • Csabesz6
    #290
    sziasztok kedves honda userek/fanok:)
    jelenleg 15 vok...dehát sose lehet elég korán kezedeni:9
    szal...itt egy iengép.gondoltam kb 2 év mulva beruházok 1 ienre...vélemény?
    thx
    csinko
  • Hondagirl
    #289
    akkor jó:)
  • ZsirosKenyer
    #288
    köszi az érdeklődést! El sem hiszem, de sikerült találnom kicsiny városomban egy szervó-javítással foglalkozó céget, úgyhogy holnap beviszem hozzájuk hátha még megmenthető, ha nem akkor marad a bontó..
  • Hondagirl
    #287
    sikerült szerezni?
  • ZsirosKenyer
    #286
    hozzátehetted volna hogy hol keressem, de már megtaláltam crxfórumon
  • ZsirosKenyer
    #285
    Igen csak nagyon messze, meg sem tudnám nézni a cuccot csak ha már elküldték és így rizikós.
  • Borg
    #284
    Én tudok. Csak nem eladó :DD

    De amúgy keresd nbinszkyt, most bont egy 5gen-t, ami donor volt neki.
  • Hondagirl
    #283
    igaza van. nagyon sok bontó van, akik jók:)
  • desigo
    #282
    Szerintem nézelődj egy-két bontóban hátha találsz...
  • ZsirosKenyer
    #281
    vki tud MEGBÍZHATÓ állapotú szervópumpát 5gen civicbe? A gondom hogy megdöglött, de a közelemben nincsen bontott civic, így csak rendelni tudnék de az rizikós.
  • Hondagirl
    #280
    de rossz. főleg a gazdájának.... :'(
  • desigo
    #279
  • ZsirosKenyer
    #278
    nézzétek mire dőlt rá ez az installáció vasárnap este a viharban:



    szívem megszakad
  • ZsirosKenyer
    #277
    Még régen voltam villamosságinál ezzel a problémával kapcsolatban. Mindenki csak nézett hülyén. Hondákhoz sajnos kevesen értenek.. Mondtam nekik hogy csak át kellene forrasztgatni a rohadt főrelét és jó lesz, de csak legyintgettek hogy biztos nem az a baja. Messze van Japán.. :)
  • Hondagirl
    #276
    akkor jó. a villamosságis csak ezt tette volna.... :)
  • Borg
    #275
    Hja, ezzel én is így vagyok: csak eszköz nincs.
  • ZsirosKenyer
    #274
    még általános iskolában szereztem a tudásomat :))
    Csak sajna eszközeim nincsenek hozzá, úgyhogy vidd el vmi tv-rádió szervízbe, nekem pl. a József A. ltp. szélén egy kis utcában csinálta meg egy szaki párszászért..
  • Borg
    #273
    Kened vágod az ilyen forrasztás témát? Majd lehet én is legurítom hozzád a főrelémet :)
    Most jöttem vissza Horvátból, Letenye-Sopron "mellékúton" olyat autóztam, még mindig "bogár alakú" a szám :P
  • ZsirosKenyer
    #272
    igen ,de már az sem segített. Mégegyszer átforrasztgattam a főrelét és most már minden jó!
  • karegab
    #271
    Szia Bubus586!
    Nekem is Civicem van. Azon kívül, hogy az ékszíjtárcsa lemászott a helyéről 40000 jó forintért (állítólag másnál is előfordult), semmilyen baja nem volt. De kíváncsiságból ránéztem a Totalcar Népítéletes és Autódoktoros lapjaira, és ott olvastam a te nyikorgós futóműves problémádról. Már nem emlékszem a pontos diagnózisra, de elég kimerítően körülírták a hibát. Kattanj rá!
  • Hondagirl
    #270
    el kell vinni elektromosságishoz, elvileg nem drága, hogy megcsinálják. (tipikus honda probléma)

    az is sokat segít, ha a kormyány mellett a bal oldalon lenyúlsz, ( jó mélyre, és hátra) és megmozgatsz egy fekete dobozt. akkor egy kicsit helyre ugrik.
  • CeeZee
    #269
    "Street tires sucks"

    Tényleg nagyon komoly a hangja!
  • desigo
    #268
    jó kis hangja van:)
  • Bubus586
    #267
    Biztos az a baja ?
    Nem ropog (kattog) kanyaraban, és nem rángat a kormány sem ??
    Nekem a régi Prelude-ömben akkor kellett féltengelyt cserélni.
  • Borg
    #266
    Bizony van ám. Ott most a gatyád rá fog menni, cserélhetsz komplett féktengelyt, mert eltávozott a kenés belőle.

    A gumiharangokat évente ellenőrizni kell, és ha valamelyik már töredezett, akkor még gyakrabban. Ha ugyanis elreped, akkor még csak gumiharangot kell cserélj, de ha úgy mész vele, és kiveri a zsírt is, akkor már komplett féltengelyt... főleg ha megjött a fémes hang is.
  • Bubus586
    #265
    Szevasztok!

    Tegnap hazaértem a Civic-emmel beparkoltam volna éppen, és erre csikorgo fémes hang jött ki előlről a futómű felől és végig amig gurult egy kicsit az autó.
    Olyan volt mintha valami lemezt huztam volna magammal a földön.Már haza fele is mintha hallottam volna menet közben ezt a hangot egy kicsit, aztán elmult. Most is kitekeertem jobbra, balra a kormányt és elhallgatott. Alá néztem, az egyik oldali féltengely gumiharangon nyilás van, a másik oldali meg teljesen levált a gyürű mentén. Van összefüggés a csikorgó hang és a gumiharang hibája között??
    Ezer km megtételére készülök másfél hét mulva vele. Segitsetek!
  • Hunnenkoenig
    #264
    Akkor egyforma a tavolsag.
  • Borg
    #263
    60km.
  • Hunnenkoenig
    #262
    Legközelebb oda viszem :-)

    Pozsonyba a haver szerzett volna trailert 70 euroert. Sopron sincs sokkal messzebb szerintem...
  • Borg
    #261
    Csak nem a weiszböckné asszonyság szervizére gondolsz? :D
  • ZsirosKenyer
    #260
    szerintem mindenképpen nézd meg hogy mi a listás óradíj ami szerint dolgoznak, bár ha 50 euró egy óra, akkor 9 órát dolgoztak a vasadon kb. Ez már reális, bár hozzátenném hogy nálunk 9-10 euró az óradíj, szóval 90-100 eróból meglett volna a munkadíj..
  • ZsirosKenyer
    #259
    Lejött hogy küldöldön van :)
    Bár sok tapasztalatom nincsen az osztrák szervízekkel, de azért ez az órabér túlzás. Mondjuk az atény hogy Rover szakszervíz... Hát.. Szerintem csak garis autót érdemes odavinni, vagy ha olyan hibája van a gépnek ami nem egyértelmű, és más szervíz rá sem jön mi a gond (pl. Hondáknál főrelé probléma, ami típushibának is nevezhető)

    Én Sopronban élek, nem tudom mennyiért hozta volna át egy trailer, de itt van egy kitűnő szervíz, szerintem legközelebb ide ugorj be és kész :)
  • Hunnenkoenig
    #258
    Ez egy kis privat szerviz.
    Talan az nem jött le mindenkinek, hogy nem Mo-n van, hanem bécsben :-)

    Holnap mindenkeppen felhivom az autoklubot aminek a tagja vagyok es megkerdem, hogy ez az ar es ez az eljaras mennyire jogos.

    Gondolom ugy voltak vele, hogy alljunk neki, csinaljuk meg, akkor mar nem tehet semmi mast, mint kifizetni a szamlat.

    A munkadij nem tudom mekkora, de itt elegge huzos aron dolgoznak. Szerintem olyan 30-50 euros oraberrel. Föleg hogy Rover szakszerviz. Azert is nem akartam egyböl csinaltatni arajanlat nelkül. Valszeg meg mindig olcsobban megusztam volna, ha felpakoljuk egy trailerre es atvisszük Mo-ra, vagy szlovakiaba, csak elöbb tudni akartam, hogy erdemes-e strapalni magam.

    A kompresszios tesztet siman kifizettem volna, aztan meg gondolkodhattam volna, hogy mit tegyek.
  • ZsirosKenyer
    #257
    135 000 Ft munkadíj?

    hááát.. milyen óradíjjal dolgoznak nem tudod?

    Mondjuk leges-legrosszabb esetben elkérnek 5 ropit egy órára (de ez már a lamborghini szervíz ára szinte), még akkor is közel 30 órát kellett volna dolgozni a motoron. Kérdezd meg hogy szétszedték-e teljesen, mert max azért lehet ennyit elkérni, de ahhoz is túl sok, persze ha eleve magas az óradíj akkor nem csodálom..
  • ZsirosKenyer
    #256
    amúgy gondolom levették rólad hogy nincs a kisujjadban az autószerelés, így megpróbálnak jól átverni. Szerintem kérj egy részletes számlát hogy kiderüljön mi került ennyibe. Valahol muszáj lennie egy irreális tételnek. Ajánld fel hogy megmutatod vmi autószerelő haverodnak, arra lehet hogy megijednek. Ez vmi maszek szervíz egyébként, vagy vmi üzletlánc?

    itt jegyezném meg, hogy mikor nekem szétrepedt a vízpumpán autópályán, kénytelen voltam egy Győr közeli kis faluba vontattatni a vasat, ahol egy maszek szervízben látták el a sebeit. Kérdezték hogy kérek-e számlát, azt válaszoltam hogy nem, remélve hogy olcsóbban megúszom, erre mondja a srác hogy akkor 40 ezer Ft lesz. Eszembejutott hogy jó lenne vmivel igazolni a későbbiek folyamán a szervízelést, nameg ha vmi para van akkor hivatkozhatok a szervízre, úgyhogy gyorsan rávágtam: De, de, mégis kérnék. Erre hozza a számlát a muki, halál csendben van, a végösszeg: 35ezer.

    Szóval erről ennyit, vigyázni ám! Sokszor a jóakaród a legnagyobb ellenséged
  • Hunnenkoenig
    #255
    Hütö 136 euro
    Olaj 60 euro
    valami trutymo amivel kimostak a motort 20 euro
    Munkadij a többi.

    Lehet hogy valamit kifelejtettem. Holnap megyek a szamlaert.
  • ZsirosKenyer
    #254
    ???????
    az én motorgenerálom össz-vissz nem került annyiba O_o
  • Borg
    #253
    700 euro????? mi a francért?