1492
  • Hondagirl
    #812
    multkor volt egy iszonyat jó, de sztem már nincs sajna meg:(
  • Guer
    #811
    ha lát vki esetleg vhol egy jó eladó 3 ajtós 4 gen civic-t szóljon plz mert még mindig azt szeretnék venni de nemigazán találtam jót sehol :(
  • Hondagirl
    #810
    már jól kezdődik :)
  • Borg
    #809
    Honda videoklip
  • Hondagirl
    #808
    remélem még időben mondom, hogy azzal, hogy lepadlózza és nem füstöl, nem biztos, hogy jó a motor. vannak úgynevezett adalékok, amik összeöntve a motorolajjal nem engednek füstöt. én így szívtam meg, és motorcsere lett a vége. szóval ha lehet, akkor a megvételnél rögtön cserélj olajat, és kérd meg az eladót, hogy nézze végig, és újra indítsátok be. nekem az olajcsere rögtön megtörtént, de a pasas már nem volt ott, így nem tudtam bebizonyítani, hogy milyen "olaj" folyt ki az autóból...... nehéz mindenre rátalálni....
  • Csabesz6
    #807
    logóm odabasz mi[eccerü de nekem teccik na]
  • Csabesz6
    #806
    a minöségért fizetni kell:|
    feltéve,ha nincs baja:D istenemre ennyim lenne én lehet kipengetném érte:D
  • desigo
    #805
    bejövős csak kicsit húzós az ára...
  • Csabesz6
    #804
    pofás(?)
  • Borg
    #803
    Vagy kiütötték az ecu-ból a szonda jelét.
    Ha megy oda egy szenzor a csőbe, akkor lehet az szabályozott is.
  • streeter
    #802
    ha nem szabályzott akkor bármilyen katalizátor jó bele ugye? ahol lenne a katalizátor a rendszerbe ott bemegy egy érzékelő a csőbe de az nemtom mit csinál ott. Vagy nagyon ügyesen kötötték ki onnan az elektronikát vagy tényleg nem szabályzott azért nem világít a check engine lámpa.
    kössz az infót
  • Borg
    #801
    Szerintem nem szabályozott, főleg ha most nincs fent :)
    Én úgy tudom, hogy a szondák még a leömlőn vannak, a katalizátor meg vagy van vagy nincs, ha nincs akkor kicsit kevesebb nyomaték lent, de nagy teljesítmény fent. Jobban öblít a motor.
  • streeter
    #800
    Kellene nekem egy kis segítség srácok mégpedig abba, hogy a Hondákba milyen katalizátort raktak a 96körüli autókba. Jelen esetbe nekem az Accord Coupemba kellene KPM vizsga miatt. F22B5-ös motor. Az érdekelne, hogy szabályzott-e vagy nem meg, hogy hány érzékelő megy bele?
  • JGTC
    #799
    Középdob, hátsódob itthon készült el, a katlizátor pedig maradt az ami elötte volt (kb fél éves lehetett, 3500ccm-ig )szóval kijön belőle, más dolog ha csináltatod és úgy húznak le ahogy tudnak ugyanazért, mert hát elvégre minden ugyanaz akármilyen nevet is adunk neki!
  • Borg
    #798
    Csak a rendes hátsódob+középdob+kat kombó nem jön ki 40-ből, sőt, talán a duplájából se, nemhogy a teljes rendszer csövezéssel..
  • JGTC
    #797
    ez így töredéke volt annak kb 40e 52es csőből dehát ez anyagár függő és ez volt 2éve (leömlő maradt gyári)
  • JGTC
    #796
    Te tudod de 40ropiért sehol sem kapsz...
    Ezt is emberek csinálják szal nem megoldhatatlan!
  • Borg
    #795
    Ja, b+ full rozsdamentes rendszert... az kéne neki, nekem meg a lotto5. Lenne vagy 100-150 rugo egy fullos rendszer.

    Az enyémen amúgy nincs elrohadva még a rendszer. Sőt, elég jó állapotban van, talán csak a csatlakozásoknál van némi kis rozsda.
  • JGTC
    #794
    biztos h kavics?
    fater civicjével is ugyanez volt, neki elöször a katica zörgött, aztán hátsódobban elszabdult pár dolog és az is ugyanezt csinálta ... gondolom ez valmi típus betegség ...aztán csinált hozzá egy full rozsdamentes rendszert és rögtön elkussolt :D

    amúgy meg enyém is ugynezt csinálja/csinálta de azon szerte szét van rohadva a rendszer (viszont már alapanyagok megvannak hozzá)
  • Guer
    #793
    szerintem még mindig nem lenne rossz 100 ért lehet meg is venném ha az aksin meg a fejegységen kívül kitudnék mást cserélni az autóban :)

    de így sokba lenne ha még a szerelést is fizetni kell ...

    mindenesetre köszi
  • Borg
    #792
    Jogos. A D16Z2 felett átsiklottam.
  • Wicked Belzebub
    #791
    "1.6 4gen civicből nem volt 110lovas"

    Ezt azért így ne nagyon hangoztasd, mert hiányosak az infóid.:)
    Az 1.6i volt az SOHC motor 110 LE-vel, az 1.6i-16 volt a DOHC motor kat nélkül 130, kat-tal 124 LE és volt az 1.6i-VT DOHC VTEC motor 150 LE-vel.
  • streeter
    #790
    Nekem is ha 4-be 40-nél gázt adok 1700-2000 között elkezd valami rezonálni de mint az állat és nem tudok rájönni mi. A hővédők sehol se érnek bele mindenhol van legalább 1-2-3centis hely.... de elég iegesítő...

    Tényleg azt nem tudja valaki hogy az ablakok sötétítésére most mi az aktuális szabály? Az eslő ablakokon tényleg nem lehet? Sajnos szigorított KPM vizsgára kell vinnem a kocsim és az összes ablak le van sötétítve és a szerelők eddig azt mondták hogy a két hátsó oldalsó + hátsó lehet max lesötétítve. Meg szélvédőn is max egy 8-10 centis sávba. Sajnos az is van vagy 15centis...
  • Borg
    #789
    b+, én meg lebontottam egy egész szakasz hővédő lemezt a kipuffom felett, kijött egy marék kavics, és még mindig zizeg valami :D Széjjel baszom már. Már másodszor játssza ezt.
  • JGTC
    #788
    remélem 1.5

    amúgy nem akarok hazabeszélni de kötelezőben sokkal jobb és nem rossz az sem sok autós örülna ha úgy menne az 1.5öse
  • Borg
    #787
    Amíg azt se tudni milyen motor van benne :)
  • JGTC
    #786
    ha gondolod #738 nem tom mi jó bele (gondolom főtengely igen)

    elég olcsón adom :)
  • Guer
    #785
    thx
  • Borg
    #784
    Elöl van két váznyúlvány, ami a motor alatt kinyúlik előre, és tartja a lököst. Na azok se festve/gányolva, se hegesztve ne legyenek.
    Ugyanez hátul, felszeded a kárpitot, kiveszed a kacatot (pótkerék stb), és alatta megnézed a lemezt, hogy nincs e átrohadva, vagy hegesztve stb.
  • Guer
    #783
    oh thx az instrukciókat
    esetleg tudsz mutatni motorról meg csomiról képet hogy mit kell figyelni?
    (sajna newm vok vmi nagy szaki nem biztos hogy tudni fogom hogy pontosan mit kell figyelni)
  • Borg
    #782
    Külsőre jónak tűnik.

    Ha tud adni számlát, és garpapírt a szervízből ahol cserélték a szíjakat görgőket, akkor még azt sem kell megcsinálnod. (hinni meg ugye tudod hol kell :)) Ha nem tud, alkudj még. Szíj+feszítőgörgő ennél a motornál 15 rugó anyagköltség, és kb mégegyszer ennyi meló, mert szemből a jobb oldali motortartó bakot ehhez le kell bontani. Fontos, hogy a görgőt is cseréltette e! A többi szíj nem érdekes.

    Nézd meg a csomagtartó padlólemezt, meg a motorban a lökös tartó nyúlványokat (egész a tűzfalig, alulról is), hogy nem e rozsdásak, vagy nem voltak e hegesztve. Az egész alázat jobb ha megnézed, hogy nem e két darabból van. Ennél apróbb törések meg nem érdekesek, ha az elemek fényezve voltak már az nem csoda ilyen korban.

    Viszont annak valszeg oka van, hogy idén lejár a műszaki, és előtte el akarja adni. Mondd meg neki, hogy adsz 400-at, ha leműszakiztatja. Lehet a futóműben van széjjel minden (szilentek szakadtak), és arra nem akar már költeni...

    A motorját egyszerűen le tudod tesztelni. Először is mikor odamész, ellenőrizd hogy hideg motorral vár e. Ha meleg, járatta, valami nem stimmelhet... Menjetek egykét lightos kört, és ha meleg már az autó, akkor adass vele egy padlógázt, és utána hirtelen engedje fel. Te meg nézd, hogy egyikre se dob e füstpamacsot (kékeset). Hidegen a szürkés füst nem gond, ha nem túl sok.
    Ezután menj el egy körre te is vele, és ne sajnáld leforgatni (6500-7000-et adj neki). Bírnia kell. 2-esben így 95-100kmh-t meg kell fussa. Apropó váltó, nézd meg hogy mindent bevesz e rendesen, nem reccsen, nem dobja ki, stb.

    Ennél rejtettebb gondokra úgyse nagyon fogsz rájönni. Esetleg az olajra nézz rá, bár sokkal okosabb abból se leszel. Fekete-e, nincs e megégve stb. Tömítések a motoron alul felül, nem e ereszt valahol.
  • Guer
    #781
    ez?

    300 ért még el is vinném (+ műszaki + átírás igy is legalább 400)
  • Borg
    #780
    Nézz 1.5-ös 4gen-t (ED6).
    A 90 lo az a gyakorlatban 95, és 100-ig feltornázni sem művészet (D15B2). Egy szívósor cserével meg 105+ (D15B7).
    És az 1.5-ösök azért nincsenek talán szétvágva se annyira, bár ki tudja. A CRX-eknél biztosan jobb a helyzet itt. Azt a 8-900kg-os kasznit az 1.5-ös motor is 10sec alatt 100-ra viszi. Másrészt az 1.5-össel igen takarékosan IS el lehet járni.
  • Guer
    #779
    ja rövid fejszámolás után én is rájöttem, de 3-4 kilóig haszhnáltauton semmi jót nem találtam (ha meg már civic akkor minimum 100 lo legyen :)
    5 genek meg alaphangon 500-tól indulnak...

    nem tudtok még esetleg vmi helyet ahol lehetne nézelődni?
  • mycso
    #778
    Ehh, ez tényleg vicces.
    Szerintem sem eredeti...

    Ez is megyeget és valósághű is...
  • Borg
    #777
    Az 1.6VTI logo meg ne tévesszen meg a hátuljén, ugyanis a 4gen-t még "1.6i VT"-nek írták, és azt is másképp.
    Szal ez a logó a hátulján nem gyári.
  • Borg
    #776
    1.6 4gen civicből nem volt 110lovas.
    Csak 130, és 150. Szóval kérdés inkább, hogy mit tákolt bele ebbe...

    Ha meg 4 helyett 2-t pakolnt neki, akkor felejtsd el hogy 100 a javítás! Ha meghajolt a főtengely, elkonyultak a csapok, csapágyak, hajtókarok is netán, abból soha nem lesz már autó, nemhogy 100-ból, 200-ból se.

    Ha új motort akarsz bele, akkor meg szerintem, csak a kaszniért nem éri meg a 100. Annyira nincs jó állapotban.
  • streeter
    #775
    A srácnak vagy ki van égve az egyik indexe és azért villog gyorsabban a visszajelző, vagy fel van gyorsítva a videó. Sztem inkább a 2....
  • Borg
    #774
    Honda F1? :D
  • Guer
    #773
    na motorhiba abból adódott hogy 4es helyett 2est nyomott neki a srác autópályán :)

    pár tengely kivan kb 100 a javítás szal akkor 200at kell rászámolni (aztmondta beindul de mászkálni nem nagyon kéne vele :)