456
penge cuccok
  • bardocz
    #456
    Böker márkáról van valakinek tapasztalata? Van egy Ilyen késem, bár a minőségével semmi gondom, de a penge formája miatt neheze használható. Egyrészt a rece nem kell, másrészt az orr formája nem túl ideális szeletelni nekem. 10k alatt meg főleg Böker késeket találtam, amik 8 centi alattiak és tetszenek. Ez pl használhatóbb lenne nekem, bár nem tudom csíptető van-e rajta. Sok kés 8,5 centi, ezt a rendőrök mennyire nézik szigorúan? Csak szimplán magamnál tartanám, mert szeretem a késeimet...:D Nem önvédelem vagy ilyesmire kéne.
  • Zero 7th
    #455
    Írasd rá a csomagra, hogy ajándék, akkor nem kerül rá vám.
  • Dili Doki
    #454
    Sziasztok!Tudtok nekem olyan oldalt linkelni mint a knifecenter.com csak európán belüli? (az adó meg vám egy kicsit sok mire ideér az usábol bàrmi)
  • Csurbolya
    #453
    Sziasztok.
    Nemrégiben hozzájutottam egy Böker Plus - Exodus 440c hez.
    Az lenne a kérdésem hogy az ilyen fajta pengét hogy kell karbantartani?
    Soha nem éleztem még kést.
    Hol találok olyan embert akire rábízhatnám az élezését?
    Nem akarom ,hogy az élezés több kárt csináljon mit hasznot.
    Tudnátok ebben segíteni?
  • miga
    #452
    Sziasztok!
    Van egy hagyományos bicskám (maskara), de sajnos olyan kemény a rugója, hogy alig bírom kinyitni. Nem tudja valaki hoyg lehet-e vele csinálni valamit? Cserén kívül.
  • Ezmiez
    #451
    Csá!
    Kukrit szeretnék venni. Nepálból túl drága a szállítás. A cold-steel félét meg kicsit bóvlinak tartom. Ezen az oldalon van egy, ami jónak tűnik: http://www.militaria-nagyaruhaz.hu/shop/index.php?user=&pwd=&category=72&lang=1
    Görgesd le, az oldal 3/4-énél van. Kukri Panawal eredeti. Valaki tud erről mondani valamit? pl milyen acélból van pontosan? (csak annyit ír, hogy carbonacél)
    Vagy tudna valaki ajánlani egy jobbat ami 10e ft KÖRÜL van?
  • MaRee
    #450
    Van egy Byrd Series Spyderco Meadowlark 2 késem, pár hete vettem. Pár tesztvágáson kívül semmit nem csináltam vele, akkor még olyan éles volt, hogy borotválkozni lehet vele, most viszont ha erősen húzgálom a tenyeremen akkor sem vág meg. Mitől tompul így el?És mivel élezzem meg? Van itthon egy Fallkniven DC3 fenőkövem, de fél óra fenés után (se a szemcsés se a sima oldalon) is ugyan olyan tompa.. Mit csináljak vele?
  • DNTR
    #449
    Már találtam webshopot, de csak március végén lesz...
  • DNTR
    #448
    Igan, az. https://www.gerber-tools.com/ Itt a szállítás is annyi, mint a kés.+ 5678 hónap.
  • drevil666
    #447
    A gyártó/forgalmazó honlapját linkeld már be. Majd megnézem mi van.
    Nem azt mondtam ilyeneket vegyél :), csak megmutattam nekem mi tetszik:
    Ez az álmod?:
  • DNTR
    #446
    Ksözi, ezek tényleg faszák, de nekem akkor is BG Ultimate kell, amit csak amazonról lehet, de nem engedi Magyarországra rendelni. Ahol még "nem jött ki" oda nem enged rendelni. Vagy csak én vagyok tök hülye...Ez is lehet. Szóval valakinek van ötlete, hogy itt hol lehet majd kapni?
  • drevil666
    #445
    rendelj külfölről....
  • drevil666
    #444
    Na 1 ilyet szeretnék bár harchoz kicsit nagy:


    inkább ezt:

    vagy ezt:


  • DNTR
    #443
    Sziasztok!
    Valaki tudja-e esetleg a következőt:
    Mikor és hol lehet majd kapni Magyarországon a Bear Grylls Ultimate kést?
    Köszi!
  • CheAteR88 #442
    5-6
  • MaRee
    #441
    Utcán hány cm-es pengéjű kést lehet hordani?
  • maydavid
    #440
    Helló!

    Eladó egy új Leatherman Klamath vadászkés, bőr tokkal, gyári csomagolással.
    (Bolti ár: 59000Ft)

    Akciós Ár: 30000Ft!

    További információ: [email protected]
    30/2061078
  • Bandita04
    #439
    Rendben van, nagyon szépen köszönöm a segítséget.
  • KoPf04
    #438
    Google találatok alapján létezik ilyen késkészítő és szép áron adják a késeit,valószínűleg ez sem olcsó darab,ha egyben van.
    Késportálon érdeklődj szerintem,fotókkal.
  • Bandita04
    #437
    Sziasztok! Régi holmik között találtam egy zsebkést, a pengéjére tájkép van gravírozva, lenyugvó nap a hegyek felett, és egy felirat: "collectors knives by sam mcdowell"
    ebből én annyira tudtam rájönni hogy bizonyára egy Sam Mcdowell nevezetű ember lehet a készítője. A következő felirat pedig a penge aljába van gravírozva ami a következő: "surgical steel" ez pedig sebészi acélt jelent. A pengén kívül van még rajta egy kinyitható rúd ami hegyesen végződik fogalmam sincs hogy mire való. A kés egyébként valamikor régesrég még Amerikából lett behozva. És azt szeretném megkérdezni hogy értékes zsebkés lehet e ez, vagy pedig egy sima mezei zsebkés? Segítségeteket, válaszotokat előre is köszönöm. Üdv.
  • PrasCo
    #436
    Humoros, aranyos; #194458 válasz:

    Az alapgond az, hogy eleve éllel hárítást eddig egyetlen harcművészeti ágban sem láttam, no meg a kardok sem voltak letámasztva eredetileg, ugye... a másik, az, hogy "acél", semmit nem jelent. Ma már ha acélt kérsz, elédraknak egy könyvnyi vastag katalógust. Ez akkoriban azért nem így volt, ennek ellenére hajlamosak ezeket a szarokat a modern metallurgia alapanyagaival elkészíteni. Ez valahol érthető is, kevés olyan ember van, aki még a patakmedreket túrja bucavasért. Az összehasonlítás már csak ennyi alapján is eléggé a levegőben lóg (igyekszem kerülni a "baromság" szót), de továbblépve a gyártástechnológián, hosszúkard vastagságára, alkalmazott technikájára stb. nézve sem összehasonlítható a katanával, noha ez utóbbival nem volt közvetlen élményem. A fizikát megb*szni meg nem lehet, ez is tiszta. A megeresztés révén szívós lesz az anyag, ezért hajlik, ha túledzik, rideg, és törik. A kovácstűzi hegesztés egy híres „trükk”, de az optimumot nehéz eltaláni, mivel nem lehet valami egyszerre kemény is és hajlékony is. Kicsit hasonlít ez a szenzációhajhász „10 Legjobb tank”-„dokumentum”filmekre és társaira. Ilyen elb*szott szempontrendszer és reprodukálhatatlan, irreális körülmények közepette én is azt hozom ki győztesként mondjuk, az angol hosszúíj és a magyar reflexíj közül, amelyiket jobban akarom.
    Persze, érthető, szakítódiagramos vizsgálatok elég kevés nézőt vonzanának – de legalább utána kevesebb tizenéves mondogatná, hogy a katanával ketté lehet vágni egy faszit gótikus lemezvérttel együtt.
  • Niglarbok
    #435
    Helló! Eladó egy új Leatherman Klamath kés, bőr tokkal:

    http://leatherman.efke.hu/klamath.html

    Bolti ára :59200Ft
    Ára : 48000Ft
  • Willenbrock
    #434
    Jól elírtam 50000-250000Ft-ig találtam SA és NSKK tőröket a neten,mindegy azt mondtam az ismerősnek hogy regeljen a magyar tőr-kardgyűjtők fórumára:ide aztán ott biztos adnak ajánlatokat neki árakról.
  • CheAteR88 #433
    szerintem jobban jársz ez ügyben egy üzletben;)
  • Willenbrock
    #432
    Kösz,én is arra gondoltam,tovább kerestem a neten és kiderült hogy NSKK tőr ez az SA gépkocsizó alszervezete volt,az SA tőr ugyanilyen csak barna a tokja is,az NSKK-nak meg fekete.Viszont ár tekintetében nagy szórást találtam:50-250FT-ig láttam ilyen tőröket a neten,hol lehetne konkrétan ezt a példányt hitelesen felbecsültetni?
  • PrasCo
    #431
    Úgy gondolom, ez egy SA-tőr.
  • Willenbrock
    #430
    Sziasztok!

    Egy ismerősöm el akarja adni az alább látható tőrét,de nem tudja hogy pontosan hogy milyen tőr ez,csak annyi biztos hogy német.Tudja valaki pontosan miféle tőr ez?És hogy kb mi az ára most ezeknek?
  • PrasCo
    #429
    Kicsit felhúzom a topicot. Nemrégiben szereztem be egy XV. sz. mintájú hosszúkardot. Amolyan "másfélkezes", "bastard sword"-öt. Ahogy próbálgattam, bezon, szebb dolog a hideg acéllal gyakorolni "szárazon", mint a fával. Bár nem kívánom fő profilommá tenni (szablyás beállítottságú vagyok inkább), nagyon remek dolog. Akadnak még itt kard/szablyaforgatók?
  • cibere2
    #428
    Köszönöm.
  • CheAteR88 #427
    ó már nagyon rég elkelt sajnos
    körbekérdezzek hogy van-e még?
  • cibere2
    #426
    Engem érdekel!
  • CheAteR88 #425
    crkt;)
    én még a pengéjében nem csalódtam
  • tunderlalacska
    #424
    Mindennapos munkakésként használnám. Evés, vágás, faragás. Papír, fa, fém, drótok.
  • CheAteR88 #423
    csak ha a madárka megtalálja nállad akkor rögtön szó nélkül zsebrevágja és leszarja hogy 25-30k volt mert az m16-14 12.5cm ahogy ők mérik és tudjuk a "megengedett" 8...
  • CheAteR88 #422
    nekem fészre meg minőségre az m16-14sf tetszik de az m21 Linerlock se néz ki rosszul
  • CheAteR88 #421
    milyen célra szeretnéd használni?
  • tunderlalacska
    #420
    Sziasztok!

    Szerintetek az alábbiak közül melyiket válasszam és miért?

    -Gerber (Gerber Armor Fine Edge)
    -Böcker (REALITY-BASED RECURVE vagy Gemini Tactical)
    -CRKT (M16-14SF)
    -Smith&Wesson (S.W.A.T. II vagy H.R.T.).

    SPYDERCO:
    -Spyderco Byrd Series Raven G-10
    -Spyderco Byrd Series Cara Cara G-10
    -Spyderco Byrd Series Flight G-10
    -Spyderco Byrd Series Raven G-10
    -Spyderco Cara Cara Lightweight

    CRKT:
    -CRKT M21 G10

    BENCHMADE:
    -Benchmade NRA Gunstock Fecas

    BUCK:
    -Buck Vantage Select
    -Buck Folding Omni Hunter 12PT

    Előre is köszi!
  • gabojo
    #419
    Nagyon szépen köszönök mindent KoPf04.
  • KoPf04
    #418
    Rengeteg márka van,sokféle stílusban,sok készítő is természetesen.
    Kiváló magyar mesteremberek is csinálnak olyan darabokat hogy a legnagyobb amerikai vagy bármiylen márka a nyomába sem ér.
    Természetesen a minőségnek és az egyediségnek,a ritkaságnak ára van,itthon meg pláne.
    Kesportal.hu-n olvasgass és az oldal fórumán megtalálod a hazai késmániások és gyártók legnagyobb táborát.
    Ott minden kérdésre választ kaphatsz ami késekkel kapcsolatosan felmerülhet.
  • gabojo
    #417
    És mien nagyobb márkák vannak a CRKT-n kívűl. Egybknt köszönöm h szolsz nem tudtam a környezetemben is sokan nézték h az ilyen kések nagy márkák és mégis olcson be lehet szerezni. Én meg néztem h a haverom mért vett magának kb 20 ezerért egy kis bicskát. Igaz szépen néz ki és praktikus kb 5cmes élhossza van. Thanks mégegyszer.