284
666
  • Agyturbinikusz
    #284
    Meg tudnak regisztrálni mindenféle fórumra ?
  • Armagedown
    #283
    Van akinek ez jön be
  • goregrind #282
    Micsoda témák vannak itt az esgén!
  • heisenberg
    #281
    Nincs is annál jobb mint 25 évesen visszaolvasni a saját 10 évvel ezelőtti hozzászólásaimat, és fogni a fejemet, hogy hogy bírtam ekkora faszságokat leírni :)
  • Rpeee
    #280
    This music that you play for us comes from the depths of hell.
    Rock and roll's The Devil's work, he wants you to rebel.
    You'll become a mindless puppet;
    Beelzebub will pull the strings!
    Your heart will lose direction,
    And chaos it will bring.

    http://www.youtube.com/watch?v=hvvjiE4AdUI

    ---------------------------------------------------------------
    csekkold a csatornám
    http://www.youtube.com/user/softsynthportal?hl=en
  • htr93
    #279
    sátánista zene? az milyen? black&death metálra gondolsz?
  • turion
    #278
    ezzel az egésszel csak az a baj , hogy az igazi sátánista zene nem is üvöltözős is nincsenek beöltözve . ( ruha azért van rajtuk )
    ami most megy az divat . v ki kitalálta , hogy mekkora buli élfélkor madarakat áldozni temetőkben és egy csomó emberke követte .
  • Tetsuo
    #277
    hehehe :D
  • sz4bolcs
    #276
    :-))) Pedig oltári komoly a téma.
  • McFrost
    #275
    már leírtam a lényeget , de nem látod , nem érted , bohóckodsz , ennyi!
    senkinek ne magyarázz ezek után
  • sz4bolcs
    #274
    Jé, neked szokott válaszolni a egyház? :D:D:D Emberek szoktak válaszolni. Amúgy mit lehet tagadni egy egyházon? a létét? :)
  • McFrost
    #273
    amiről én beszéltem , azt nevezhetjük egyház tagadásnak , amire az egyház úgy válaszol , hogy akkor én sátánista vagyok....pedig nem imádom az ördögöt sem...
    az "igazi sátánizmus" ,az áldozás meg ilyenek , pedig ősi dolog : Káin és Ábel
  • Dying Soul
    #272
    Sátánizmus

    Ördögimádat pedig az, aminek az átlagember a sátánizmust hiszi. A sátán imádása, véráldozatok és hasonlók.
  • sz4bolcs
    #271
    Légyszi akkor mondd el, miről szól a sátánizmus, és miről az ördügimádat, és akkor tisztázzuk a félreértést.
  • Dying Soul
    #270
    Atti összetévesztette a stánizmust az ördögimádattal. Ezért írtam, hogy amiről beszél, az az ördögimádat.
  • sz4bolcs
    #269
    "sátánismuz arról szól : HIGGY ÖNMAGADBAN , A SAJÁT UTADAT JÁRD ,NE KÖVESS ÉRTELMETLEN IDEOLÓGIÁKAT!"

    Nem..a sátáznizmus a sátán, az ördög imádása.
    Amiről te beszélsz az ateizmus,annyit tesz hogy tagadod istent--(de semmi köze a sátánhoz)

    -erre jött a #258as hozzászólásod.
  • Dying Soul
    #268
    Valahogy más utakon járunk, én nem beszéltem sem ateizmusról, sem agnoszticizmusról.
  • sz4bolcs
    #267
    De mondjuk az agnoszticizmusban hol van ördög, vagy sátán imádat?
  • Dying Soul
    #266
    Erre írtam: "Nem..a sátáznizmus a sátán, az ördög imádása."
  • sz4bolcs
    #265
    mi az az EMO?
  • sz4bolcs
    #264
    amúgy pedig demagóg.
  • sz4bolcs
    #263
    Vagy ráillik mondjuk egy buddhistára ugyanez.
    De a "saját utadat járd" már magában ellenkezik a "ne kövess értelmetlen ideologiákat"-tal...
  • sz4bolcs
    #262
    Ebben mi az ördögimádat? És az agnoszticista vajon ördögimádó lenne....
  • _Atti_
    #261
    hát az alapján nagyjából egyről beszélünk..
    bár őszintén nem olvastam végig, rendkivül fárasztó egy postot ilyen massza formában végigolvasni:)
  • Dying Soul
    #260
    Nekem valahogy az ateizmushoz képest a sátánizmus sokkal jobban elszeparáltnak tűnik.
  • _Atti_
    #259
    Wiki- Sátánizmus

    Hát hogy van ilyen hivatalos vallás az új nekem :)

    bár még igyis azt gondolom hogy amit te irtál az ateizmusra jellemzőbb..
  • Dying Soul
    #258
    Amiről te beszélsz, az az ördögimádat.

    #249-et olvasd el plz.
  • _Atti_
    #257
    "sátánismuz arról szól : HIGGY ÖNMAGADBAN , A SAJÁT UTADAT JÁRD ,NE KÖVESS ÉRTELMETLEN IDEOLÓGIÁKAT!"

    Nem..a sátáznizmus a sátán, az ördög imádása.
    Amiről te beszélsz az ateizmus,annyit tesz hogy tagadod istent--(de semmi köze a sátánhoz)
  • sz4bolcs
    #256
    mert búúú.. meg van ideologizálva. :D
  • Herr Lehrer
    #255
    Akkor ezek szerint én is sátánista vagyok?:D
    de akkor elég hüyle az elnevezés,ha azt hallottam már sok helyről hogy a sátánisták nem hisznek se istenben se sátánban csak magukban.de akkor miért hívják őket sátánistáknak?
  • sz4bolcs
    #254
    Lásd: #251
  • McFrost
    #253
    itt mindenki el van tévedve....nem a zenéből lett a sátánizmus!
    és nem is azt jelenti amit sokan gondolnak ,sőt aki valóban mélyen sátánista az ma le is tagadja , hogy az , mert jöttek ezek a tizenpár éves ovisok , akik macskát nyúznak , meg fordított keresztet és pentagrammot raknak mindenhová és elkúrvították a sátánizmus igazi mivoltát!
    sátánismuz arról szól : HIGGY ÖNMAGADBAN , A SAJÁT UTADAT JÁRD ,NE KÖVESS ÉRTELMETLEN IDEOLÓGIÁKAT!
    ez persze az egyháznak nem tetszett és kikiáltotta ezen embereket sátán imádónak , azért mert nem értettek egyet a papok "tanaival"....
    de kérdem én: mien pap vagy egyházi személy az aki egy halottat is csak szép summáért hajlandó eltemetni?
  • McFrost
    #252
    ezt beírhattad volna a Slipknot topikba....
  • sz4bolcs
    #251
    Sajnos sok embernek nem azt jelenti a sátánizmus, mint amit a Scythe oldal ír róla...
  • nicknév88
    #250
    Hát akkor most rajtam a sor, gondolom senkit sem érdekli a mondanivalóm, vagy csak nagy lebaszás lesz a végéből, vagy hatalmas vita.. de szükségét érzem hogy kifejtsem az egészről a véleményemet. Én egy 18 éves falusi srác vagyok, aki megvesz a metál zenéért, kedvenceim közt van a Berzerker, Last Days of Humanity, Vomitory, Dimmu meg még pár. Számomra nem onnan ered a sátánista hogy milyen zenét hallgat, a zene max csak ösztönző lehet, bár annak is elég elvetemült szövegvilágúnak kell hogy lennie hogy vki attól most nagy sátánista legyen.. Véleményem szerint a sátánista még a tizenéves években kialakul, azt ahogy telik az idő vagy benő a feje lágya és leszáll róla, vagy tényleg komolyan veszi a dolgot és folytatja. (amit nehezen hiszek el, merthogy nemismerek igazi vén sátánistát) Meg az, hogy hörgés van a zenébe az nem jelent semmit, ez a stílus eggyik jelzője, hogy bizony itt így tálalják fela mondanivalójukat, és nem éppen a sátánizmusról szólnak a szövegek általában. Az hogy a popularista emberek szemébe ez ilyen vészes, "félnek" ettől a zenétől, azaz ostoba felfogásuk miatt van. Én nem azért szeretem ezeket a zenéket mer egy sátánista vagy akár ördögimádó vagyok, én nekem egyszerűen ez a fajta zene jön be, az adrenalinpumpálás, és néha koncerten jól esik a kis hörgés :)
  • SOiL
    #249
    Nah emberek igaz hogy nem mostani téma de csak idetaláltam... Nem is tudom hol kezdjem... Elolvastam az egész topikot (nagyjából :). Sátánizmushoz itt egy link : http://hu.wikipedia.org/wiki/Sátánizmus Magyar szóval mindenki érteni fogja és nem is hosszú. Ezek alapján ez az egész téma nem a sátánizmusról szól hanem az ördögimádatról. De ez kiderül a szövegből full... A Slipknothoz néhány dolgot: 1. A Slipknot nem sátánista ez a szövegek fordításából kiderül. 2. Ők szerepet játszanak (ki gondolta volna hogy ők igazából nem hiszik azt hogy ők tényleg "szörnyek") 3. Valószínűleg elég sok "sátánista" rajongója van a Slipknotnak pont azért amiatt itt sokan fikázták... Mert nem tudják miről szól. De ez már megint divat. Vki azt írta hogy van jó rock énekes de nincs jó metál énekes... Na ez nagyon nagy baromság... a Slipknot énekesének is nagyon jó hangja van, elég ha a Wait and Bleedet meghallgatja vki és rájön, SOiL, Drowning Pool, Disturbed mindnek nagyon jó énekesei vannak. (bár a Disturbednek már vagy a harmadik :S) Nagyon sok metál nem ördögimádó, sőt nem is jellemző rá igazán... És az hogy vmi nem feltétlen tiszta, boldog vagy jó dolgokról szól az nem jelenti azt hogy már feltétlen a Sátánról szól vagy vele kapcsolatos dolgokról... és ha vkinek már az ilyen alap metál dolgok hörgősek akkor halgass bele a Napalm Deathbe... Senkit nem akarok megsérteni, ezért nem is mondok rá inkább semmit :D Visszatérve a dologra attól még nem lesz sátánista zene vmi hogy énekelnek benne a sátánról vagy sűrűbben megemlítenék... Például: Tenacoius D. Két Akkusztikus gitáron játszó faszi, amiből az egyik Jack Black aki azért viszonylag híres színész...
    Utólag: Én úgy vettem észre nem annyira divat már ez a dolog, bár vannak még persze akik divatból csinálják... Ahogy én észrevettem manapság az EMO a legnagyobb divat dolog. Sztem már maga az alapjai (zene nélkül) elég erőltetettek és értelmetlenek. De ennyit erről nem fikázok :D Már annak örülök ha vki egyáltalán látni fogja még ezt...
  • mod
    #248
    semmire. -.-
  • el bruja
    #247
    pontosan
  • flippy
    #246
  • Justil
    #245
    Sátánista sötét veretős progressziv tribalra gondoltok? mert az kurrrvajó :)