284
666
  • Voltan
    #244
    :DDDD Hát ez jó.
  • Nusi
    #243
    Sziasztok!

    Én tartom a távolságot az eféle zenével,de egy ismerősömnek kellenének!Szoval nemtudjatok hol lehetne beszerezni?Gondolok torrent oldalra pl. dc hub esetleg ha más nincs! Oldal címek akármi...előre is köszi a segítséget!
  • zakika
    #242
    gratulalok
  • Herr Lehrer
    #241
    atyaúristen most látom csak egy évvel ezelőtt mennyi fasságot leírtam ide:D
    ezennel ünnepélyesen mindent visszaszívok,egyszer csak azon kaptam magam hogy nem is annyira szar ez a zene:D
    egy év alatt mennyit változik az ember:D
  • Syry
    #240
    a Slipknotot azér utálják sokan, mert "divatzene" lett. Felénk a kis tizensemmi éves divatgyikok vesznek egy pólót, rohad rajtuk hetekig, hogy ők a valakik. Énis nagyon csipem őket, de eccerüen már égés iet felvenni (vagyesetleg hallgatni). Ugyanigy vok a Metallica-val is.
  • Syry
    #239
    Nile az nagy királyság!
  • dunga
    #238
    topic cím is baromság egynek
  • dunga
    #237
    Csorda! Aki ennyire okosnak érzi magát a témában, h iylen okosságokat írogat, az azért egy kis szabadidejében olvasgasson már utána a dolognak. Divatrokker, divatsátánistákat meg el kell pusztítani, vagy felvilágosítani... barmok
  • katarzis
    #236
    na az biztos:) láttad a no one wins klippjét volt pár koncert bevágás benne nem lenne rossz élőben is átélni
  • [HUN]PAStheLoD
    #235
    há' nekem mind1, lévén nem vagyok koncertrejárós, mondjuk nem tudom mért , lehet menni kéne , the berzerkerre zúzni, az biztos maradandó élmény lenne :))
  • katarzis
    #234
    jöhetnének magyarba koncertezni
  • [HUN]PAStheLoD
    #233
    ez tény :)
  • [HUN]PAStheLoD
    #232
    örök kedvenc : massacre ;]
  • katarzis
    #231
    van jo pár elborult szám az tény föleg a the berzerker album utolso számai ,de vanak nagyon jok is pl forever,no one wins
  • IlluminatoR
    #230
    Brutális egy zene. :D
  • [HUN]PAStheLoD
    #229
    Némelyik számhoz tényleg kell hangulat, de az új album alapból is néha hallgatható :]
  • katarzis
    #228
    naja tényleg elég jo zenét csinálnak,
  • [HUN]PAStheLoD
    #227
    hmm végre 1 the berzerker fan ;]
    berzerker odatesz , rendesen !!
  • katarzis
    #226
    ez aztán tartalmas a témához hozzászoló jól átgondolt és megfogalmazott hozzászólás volt gratulálok....
  • [HUN]PAStheLoD
    #225
    Korrekt. Szerencsére a legtöbb olyan ember, aki metal-t hallgat, főleg a heavy-tól a black vonal felé, azok azért elég értelmesek, és tudják, hogy miről van szó... ellenben egy kovács iksz, aki betablettázva a diszkóba tolja, valószínűleg hozzá se tudna szólni a témához..
  • [HUN]PAStheLoD
    #224
    Köszönjük, hogy kimutatod emberfeletti intellektusod és toleranciádat ill. megértésedet.
  • Szabi84
    #223
    Ki a faszt érdekel mit halgattok
  • Voltan
    #222
    Egyetértek.
  • IlluminatoR
    #221
    Na ezt nézzétek meg. A meglévő zeneismeretemmel és angol tudásommal állítom, több dolgot mond el mint pl. a Toto Hold the line című száma. Tény, hogy a refrénen kívűl ordítanak benne, de azt sem hisszem el, hogy vki ezt Tüc-tücre eltudná "énekelni".
    A mondanivalók formálták és hozták létre a műfajokat.
    Mint leírtam, egy ilyen súlyú témát vagy egy ilyet nem lehet elmondani rappelve. Btw, az utóbbi kicsit nehezebb, több benne a háttérinformációt és az együttes mondanivalójának megismerését kívánó motívum, de nagyon sok ember nem is hajlandó meghallgatni mert biztos szar. Nem külső alapján kell ítélni. Tolerancia, emberek! Nézd meg hányan szerették/szeretik az O-zone Dragosta-din Tei című számát. Csak külső alapján ítélnek, az nincs benne az emberek nagy részében, hogy megkeresse a dalszöveget, elolvassa értelmezze, és átlásson tucat jellegén. Míg a SlipKnoT című zenekart illetve Marilyn Mansont meg se hallgatják, mert az egyik "gusztustalan maszkokat" hord, (bár az új klipben nincs rajtuk), a másik meg rúzsozza magát, náci ruhákban fotózkodik, fémfogakat tesz be, stb.
    Át kell látni az ilyen külsőségeken. A SlipKnoT-ot meg ne szidjátok mert a 3 dobos tesz róla, hogy nagyon jó ritmusa legyen a zenének, hatalmas energia van benne.
    És e két együttes mellett hallgatok rengeteg más előadót és műfajt. Azt értékelem legfőképp a zenében, ha van mondanivalója.
  • DarkGhost
    #220
    Nekem is van olyan barátom aki repper és nem fikázom a zenéjét. Ő azt szereti.
    Csak az a baj, hogy ahogy elmegyek utcán ott az ilyen discos emberek lenéznek ha egyedül vagyok ők meg 5-en.
    Ha többen megyünk akkor már ránk se nem néznek.

    Na szal. Ők fikázzák a zenét míg a rockerek vagy az iylen "élő" zenét kedvelők nem nagyon. Én legalábbis akit ismerek rockert, "sátánistát" nem érdeklik, hogy mások mit halgatnak ők ezt szeretik. És nem szólnak be míg a másikgépi zenét kedvelők igen.

    Lehet nem nagyon lehet leszűrni mit akartam leírni de han igen akkor.......
  • Adrian Graves
    #219
    Asszem egyébként azért akadtam ki a tegnapi napon a témát olvasva... Szal egy általam igen kedvelt, fiatal leányzóra úgy kellett a múltkor rátörnöm az ajtót, mert a mocsárrészeg mostohaapja kéésel fenyegette őt és a kishugát. És akkor van, akinek az a legnagyobb baja, hogy valaki másfajta zenét hallgat, s ezért szül előítéleteket, ahelyett, hogy inkább körültekintene kicsiny, rothadó társadalmunk világában, és olyasmit találna magának, aminek értelme is van. Valamilyen szinten részese lettem én is a vitának, lol :)
  • zakika
    #218
    lehet hogy te nem, mondjuk en is probalom tartani, de a legtobb ember gondja baja nagyob annal, hogy a zeneben mast is kereesen tuc tuc ritmuson kivul.
  • Adrian Graves
    #217
    Ahhoz viszont összevont szemöldökkel hozzászólnék, hogy néhány metal zenei stílust egyértelműen azonosítanak a sátánizmussal.
    Ez kb olyan, mintha azt vágnák a képedbe, hogy ha jazz-t hallgatsz, akkor néger vagy.
    A sátánizmusban, mint témakörben elég olvasott vagyok, és kijelenthetem, hogy azok, akik tényleg komolyan sátánisták, nos, ezek igen komoly emberek, egy komoly vallással. De. Mert ugye mindig van egy de. Elég, ha röviden talán annyit mondok, hogy pl a Sűtűn egyháza se sátánista. És mielőtt pofánvágtok valami lecseszéssel, ismételten csak azt tudom mondani, amit e témában már jópárszor. Különböző vallások negatív pólusainak összeválogatott egyvelege nem lesz sátánizmus. Kettő. Aleister Crowley. Az uraság A Kitab al azif című műből kiemelt részekre hagyatkozva írt egy kereszténységgel kevert könyvetm itt indult az egész. Pontosabban néhgány elemét átvitte az említett könyvnek. Jó tudni, hogy az említett könyvet Howard Phillips Lovecraft írta álnéven, hogy irodalma hangulatának világát színesítse. 3. Úgymond afrikai sátánizmus. Macskafelvágás, levágott kéz a bolt előtt vevőket hoz, stb. Ezt se kéne összekeverni a keresztény sátánizmussal. 4. Belemagyarázások. Az a kevés, aki még tudja is ,hogy milyen a valódi keresztény sátánizmus, elkezd belemagyarázni mindent, ugyanúgy, mint a keresztény szekták teszik. 5. Szeretném azt is megemlíteni, hogy ha a sátánizmus kifejezést értelmezzük, nos itt minden olyan vallás sátánistának minősül, aki nem Jahve Élohimot imádja. Ilyen minőségben például Marduk is, aki kultuszkötének egyik legpozitívabb alakja.
    Sorolhatnám még, de azt hiszem, a lényeget értitek.

    Folytatva. Hiba a black metal avagy a death metal stílust sátánizmussal párosítani. Ez maximum 14-17 éves korban fordulhat elő, amikor még az ember minden hülyeséget összeszed internetről, és csak azért, mert olvasta, el is hiszi. Ismételten kijelentem, ez egy zenei stílus, a maga jellemzőivel, melynek egyik központi témája nem is annyira a sátánizmus, de sokkal inkább az önzővé vált (tiszteletem a Ferenceseknek, az ő elveik talán kivételnek számítanak) kereszténységtől való elfordulás. Emellett ott van a szerelem is, stb, stb. Például a Dimmu Borgir is csupa családos emberből áll, úgymond kamu-sátánisták, de felmennek a színpadra és előadják a számaikat, és a hozzájuk tartozó show-elemeket.
    S aki egy black metal zenekar számait hallgatva, a zene alapján kijelenti, hogy ő most sátánista, azt csak sajnálni tudom, mert átkozottul röhejes az ilyen réteg, sokszor azt sem tudják miből fakad az egész, vagy mi lenne a lényege. Inkább azonosítják az afrikai sátánizmussal, és le van tudva.Szánom az ilyeneket, szánom. Azok, akik pedig egy black metal zenekar zenéjét egyelőve teszik gondolatban a sátánizmussal a fentebb említett réteg által generált vizuális hatások (megjelenés, stb), azokat is csak szánni tudom.
    Csak a keretes szerkezet kedvéért. Én magam is black-et hallgatok sokszor, de ha valamilyen oknál fogva beteszek egy Louis Amstrong albumot (igenis kedvelem a jazzt, legalábbis néhány megjelenési formáját), nem leszek néger, és szaxofonozni se tanulok meg az élmény hatására.

    ui:
    Előítélei mindenkinek vannak, lehetnek. De valami félelmetesen röhejes, hogy a zene, melynek célja a szórakoztatás volt anno, ilyen sok rétegre szakítja a társadalmat. Ismerek olyan diszkóst, akit nagyon kedvelek. És nem köpöm le, amiért technot hallgat. Sőt, nem is b#&@ogatom miatta. Mint ahogy ő se teszi velem. Ilyen egyszerű. És sajnálom, hogy a főként ifjabb korosztályok által képviselt divatmetal, divatsátánizmus, stb miatt ezeket a vonulatokat hallgató rétegeket tökéletesen elítélik.
  • Voltan
    #216
    Hát, ez nagyon nem így van.
  • zakika
    #215
    nem biztos. oreg korban mar nem azt nezed, milyen a zene szerkezete, mondanivaloja, hanem eleg lessz ha megjegyzed a referent es a tuctuc utemet...
  • Herr Lehrer
    #214
    Öregaápink azért hallgatnak lakodalmas zenét mert az ő fiatalkorukban ez volt a menő.Ha a mai fiatalok megöregszenek nem fognak elkezdeni lajcsit hallgatni meg magyarnótát.Ugyanazt fogják hakkgatni mint most,de ez az akkori fiataloknak már "szar szemét parasztzene" lesz.
  • zakika
    #213
    valaki a metalt novi ki valaki meg a diskot
    oregkora meg csak lakodalmas lajost halgat danubiussal fuszerezve (vagyis a sz*rvendegei)
  • magus
    #212
    nem marakodtam, csak megallapitottam egy tenyt, hogy mikor szoktak kinoni az emberek az ilyen hulyesegeket:)
  • mascarun
    #211
    Minden zene jó csak nem mindenkinek! Kár azon marakodni hogy ki mi a szart hallgat!
  • katarzis
    #210
    hello én elég sok félét hallgatok pl kataklysm,nile,arch enemy,dark tranquillity,nasum,the berzerker,undying,bloodbath,caliban,heaven shall burn,
    és még sorolhatnám...
  • zakika
    #209
    Stratovarious nem illik a kepbe - kellemes zene, horges nelkul
    Dimmura es Filthe kulon hangulat kell. Ha a csalad utazik az autoban akkor nem tennem be, de fulhagaton sotet este hazafele bandukolva megvan a hangulata
  • Christiansen
    #208
    Ja és annyit h mindegyikben jó gitárosok játszanak(akik nagy egyéniségek ráadásul), és NO HÖRGÉS.
    Igazán jó metalénekest még nem hallottam, rockénekest igen.
  • Christiansen
    #207
    Jó, a végén Slayert meg Maident, de csakis a 80as évekből:)))
    Miért ti mit hallgattok?
    Ilyen Dimmu Borgir, Stratovarious meg Cradle of Filth???

    Ja gondolom a Systemre húzzátok a szátok. Nagy szar, már meg nem hallgatnám,
    de az első 2 album bejött. Ennyi.
  • magus
    #206
    nagy metalos, hm:)
  • Christiansen
    #205
    Jó...ÉN NEM A METALRÓL HANEM A SÁTÁNIZMUSRÓL ÍRTAM.
    Amúgy: Metallica,Godsmack,Iced Earth,System of a Down stb...
    Tudom h nem death metal!!!