35
Lámpával például?
  • zoliii
    #35
    Sziasztok!
    Nálunk mezei poloskák szoktak csöngetés nélkül megjelenni :(
    Panelházban lakom, a 10.-ken, és a rohadék még ide is feljön.
    Világoszöld színű, és ha eltaposod bűzlik, mint állat verzió :D
    Időként 1-2 jön csak be, ezért utálom ősszel kinyitni az ablakot :D
    Mivel lehet őket likvidálni, mert 2x lefújtam rovarirtó szerrel, de vígan élt tovább. Ezeknek az állatoknak van hasznuk egyáltalán?
  • w77d
    #34
    valakinek volt már dolga ágyi poloskával? nekem most van hogy rugna bele a devla és nem találom pontosan honnak jöhetnek. Este jönnek a szakemberek írtani....
  • Borg
    #33
    Nem, attól féltem, hogy engem esz meg :D
  • Prank
    #32
    te nem hallottad? néhány vérszomjas sáska elszabadult és a várost fosztogatják...
    különösen a kiteregetett ruhákra specializálódtak:)
  • Dzsini
    #31
    és féltél, hogy megeszi a ruhát? :D
  • Borg
    #30
    Az előbb vívtam kint egy csatát egy hatalmas sáskával. Brr... volt vagy 10 centis, és a kis köcsög nem akart tágítani a kiteregetett ruhák közül...
  • Bad Boys
    #29
    utálom a bogarakat!!!!!!!!!!!
  • cSuwwi
    #28
    böhhh

    tavaly nyáron voltam honvéd (bazzeg), őrtornyban 24 órás szolgálat. Éjszakánként vagy 8-10 hatalmas keresztespókkal kellett szemeznem, az összes toronyban. Akkor megszoktam őket, azóta nem nagyon foglalkozom a pókokkal.
    Persze, ha az ágyam felett mászkál, vagy fel-le csúszkál, akkor annyi neki :)
  • hen-tes
    #27
    Itt szúnyog háló van, szal velük, meg a legyekkel nincs gondom..
    viszont a pókok
    báh
    utálom őket :D bár kezdem megszokni őket, mert itte kurva sok van : |
    havonta min. egy új tetem a falon :D erről jut eszembe, ki kéne már festeni : [
  • nemcsakfeel
    #26
    közvilágítás fényénél olvasni is szép padon fekve
  • Cat #25
    tesom mindig tökideges éjjeli lepkékre nemtom mér, én jol elvagyok velük
    pl most is nyitva az ablak, biztos van néhány a szobában (világit a monitor)
    max. akkor zavar ha könyvet olvasok az ágyban, de akkor megvárom mig rárepül a könyvre, összecsukom (összenyömöm) és olvasok tovább
    mondjuk belvárosban alapbol nem sok bogár/rovar van
  • nemcsakfeel
    #24
    tarts egy buzit a szobádban, azt jobban szeretik!
  • Prank
    #23
    tarts pókot a szobádban
    ajánlom a házipókot:)
  • cSuwwi
    #22
    Előtúrtam a sufniból a jó öreg kínaipiacos lámpás szúnyogfogómat, de a szúnyogok rá se hederítenek a szobámban, így kénytelen voltam lecsapni őket :)
  • [HUN]PAStheLoD
    #21
    #14 igen , alkohollal jobban bírja az ember :]
  • Taranov
    #20
    De igen.
  • Punkerwork
    #19
  • LSL
    #18
    A topik elérkezett a nyelvtani hibák részhez :D
  • Punkerwork
    #17
  • Dzsini
    #16
    viszont így jobban rímel a Bogarak altatása topicra :)))
  • 0ppika
    #15
    Nem szeretnék kötekedni, de a szúnyog nem bogár
  • Punkerwork
    #14
    ha támad leütöm/lefújom cigifüstel(mókásan reagál rá)/megégetem amúgy nem zavar, egyedül azt utálom mikor aludni akarok és a hallom hogy röpköd körülöttem csípjen meg és hagyjon békén de ne idegesítsen :)

    amúgy menjetek le Tiszához fél óra után már immunis vagy persze ehez kell egy adag alkohol is :)
  • Dzsini
    #13
    Rolós Szúnyogháló
    van, bár valamelyest lekorlátozza a nyithatóságot...
  • cSuwwi
    #12
    Nekem a tetőtéri ablak a problémás. Arra nemigen van szúnyogháló :(
  • repro
    #11
    Én Mortein szúnyogriasztót használok (beküdöd a 220bá). Nem nagyon hittem benne, de tény, h nincs szúnyog, ami meg berepül az egy kis idő után a földön fetreng. Légy, lepke, minden. Az illóolajos a jobb, nem a lapkás.
  • Dzsini
    #10
    a normál tisztitószerek meg wcillatosítók környékére szokták volt pakolni a boltokban...
  • mikike
    #9
    az se segít

    füstölőt majd megpróbálok nézni, csak nem tudom hol árulnak kisvárosban
  • Dzsini
    #8
    ha nem szúnyogháló, akkor szúnyogriasztó gyertya/füstölő/elektromos párologtató.
  • Pyx #7
    erösebb fényforrásokt kapcsoldd ki
  • Dzsini
    #6
    rászáll persze, ahogy minden másra is, meg természetesen megy a fényre is - de táplálkozni akkor se onnan fog, mert nem függ a fénytől az étkezési rendszere :) nekem mióta van szúnyogháló simán éjjelnappal nyitva az ablak, és 1 szúnyogom volt idáig, az is az ajtón át jöhetett be :) (van ajtóra szerelhető is, ráadásul ez fehér, és nagyon vékony szálú, nem sötétít)
  • mikike
    #5
    nem
  • Metwork
    #4
    szúnyogháló az ablakra
  • mikike
    #3
    nekem néha fog a lámpa is szúnyogot, legalábbis találtam benne pár tetemet, de lehet azokat még a gyárba rakták bele

    de az egyik haveromnáak is ilyen kék lámpája van, abba folyamatosan mentek bele a szúnyogok, minket nem is csíptek

    szerintem az elhelyezésem (is) rossz, csak nem tudom pontosan hova kellene raknom
  • Dzsini
    #2
    lámpa az inkább az ilyen lepkeféléket vonzza, ők repülnek napirányba... a szúnyogok a széndioxidra mennek.
    szúnyogok ellen vannak jó gyertyák amik semleges illatúak de jól működnek, vagy meggyújtható füstölő-szerűségek... szerintem a legjobb módszer a gyertya, és egész-ablakos szúnyogháló felszerelése (akkor legalább csak azok maradnak bent amelyikek betaláltak)
  • mikike
    #1
    Előrebocsátom, hogy a topik brutális lesz, szóval 12 éven aluliak és My-Little-Pony rajongók azonnal hagyják el!

    Este a szobánkban megszaporodnak a szúnyogok és azokat szeretném kivégezni. Nem akarok kemikáliát használni (rovarirtó sprayt) és az az elektromos párologtató, amit be kell dugni a konnektorba, az se jön be.
    Viszont van ilyen kéken világító lámpám, amiben állítólag előszeretettel berepülnek a bogarak és az elektromos rács meg megöli őket. De az enyémbe csesznek berepülni. Nem tudom miért.
    Segítsetek!