128
áz!
  • Csury
    #128
    Sziasztok van egy repülő távirányító amit ha összekötök a számítógéppel nem jelenik meg a z eszközök menüben és innentől kezdve nem tudom kalibrálni, néha kiírja hogy az eszköz illesztőszoftvere nem elérhető A rendszer egy 7Windows.Tudna valaki segíteni hogyan tehetem láthatóvá,használhatóvá?Egy másik gépen tökéletesen mőködik az egység.
  • ateszolo
    #127
    Sziasztok!
    Segítségre lenne szükségem. Van egy asztali PC-m és elég sok gondom van vele mostanában. Alaplap Asus P5K-E/WIFI-AP. Az a problémám, hogy még úgy két éve feltelepítettem Win7 ultimate x64-et. Hibátlanul futott, csak licensz problámám volt, azzal nemfoglalkoztam, nem nyílvánitottam neki túl nagy szerepet. Viszont egyszer fogta magát a PC-m és nem érzékelt semmilyen vezetéknélküli hálózatot. Próbálkoztam hibaelhárítással és semmi. Ugye a mai ember nincs meg internet nélkül, gondoltam újra telepítem. Felraktam gondnélkül, viszont az alaplapi driverek telepítésekor fellépett egy probléma a hangkártyán és az enthernet csatlakozáson kívül semmi az égadta egy világon nem tudtam telepíteni, hiba üzenetet írt ki, ezáltal az integrált Wifi-t sem. Ezután feltelepítettem Win7 Enterprise x64, csodák csodájára itt is ugyan az volt a probléma. Majd ezt kovetően újra teleptettem régi Xp-et és hibátlanul felment minden driver és múködött a wifi. Most kb egy órája hogy felraktam Win7 ultimate x86 SP1-et, ugyan ez a probléma merült fel. Már majdhogynem a "sírás" kerülget. Kérlek titeket, ha tudtok segítséggel szolgálni segítsetek.
    alaplap: Asus P5K-E/WIFI-AP
    cpu: intel q6600 2,4ghz
    U.i.: a hibaüzenet amit közöl velem a rendszer, az alábbi " Ez a számítógép nem felel meg a szoftver telepítéséhez előírt minimális követelményeknek."
  • Sick Lollipop
    #126
    Hali nekem az a kérdésem hogy a GIGABYTE___AWRDACPI alaplap tudja kezelni\támogatja a 2.6 GHz Intel Core 2 Duo E6700 vagy 3.0 GHz AMD Athlon 64 X2 6000+ processzorokat? Ha mindkettőt nem legalább az egyiket és melyiket tudja? Előre is köszi szépen :D
  • mathgery
    #125
    Sziasztok!
    Segítségeteket kérném, hogy körülbelül mennyit érhet az alábbi gép:
    CPU típusa DualCore AMD Athlon 64 X2, 2000 MHz (10 x 200) 3600+
    Alaplap neve Asus M2N-E (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x4, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)
    Alaplapi lapkakészlet nVIDIA nForce 570 SLI, AMD Hammer
    Rendszermemória 2048 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
    Videokártya ATI Radeon HD 4670 (512 MB)
    Lemezes meghajtó HDS72251 6VLSA80 SCSI Disk Device (160 GB, 7200 RPM, SATA) Lemezes meghajtó WDC WD800BB-00CAA1 ATA Device (74 GB, IDE)
    Optikai meghajtó ASUS DRW-2014L1 ATA Device

    Segítségeteket előre is köszönöm!
  • Fawkes
    #124
    Helló, itt egy cikk az ideális számítógéproől ha esetleg valakit érdekel

    idealisszamitogep.oldala.biz
  • Fantomlovag
    #123
    Nekem édesanyám felhasználói szinten ellavírozgat, bár kissé nehézkesen. Apám azóta dolgozik gépen, mióta feltalálták, én meg "kíberdekás" (folyton a gépen lógó, modern ember) vagyok, tehát gond egy szál se. Apám is jól ért a gépekhez, csak kicsit lasabb nálam. Még ragaszkodik hozzá hogy elolvasson minden felugrót, és párbeszéd panelt... Egyébbként sok "öreget" ismerek az egyetemen akik remekül elvannak a PC-n, sőt, és ismerek olyan 40 éves mókust is, aki szerint papírnahezéknek való. Én a 2 közt vagyok. Szeretem a gépeket, és elég jól is boldogulok velük, de azért szeretem a régi könyveket, és a papír alapú dokumentációt. Tehát nem attól függ hogy valaki mennyire ért hozzá, hogy ány éves, hanem attól, hogy érdekli-e. Bár persze én is látok egy generációs törést, de azért vannak hidak a szakadék felett. Egyébbként néha már én is öregnek érzem magam etéren a most pisisekkel szemben, de azért még kompexebb feladatok megoldásában nem vernek rám. A gép és net, szép világ, de ki is kell tudni lépni, mert a zselé agy is terjed a neten mint a vírus :D
  • DoctorJohnson
    #122
    Főnököm (kb. 60 év körüli faszi) a minap azért vont ocsmány és kiakasztó stílusban kérdőre, hogy miért nem csináltam meg, hogy az oldalunkról letölthető WORD doksi kérdőívet a kitöltés után egy gombnyomásra visszaküldi nekünk a rendszer...
    Ezután fél percel felmondtam :):):)
  • bpp79
    #121
    hello! lenne 1 kérdésem: a PC-be 2 magos proci van, az everest progi csak az 1.-t látja működni és eszméletlen lassú lett? mi lehet a hiba
  • Jano
    #120
    Unatkozó millerek. -.-
  • ffxi
    #119
    Lennék ilyen családba :)

  • Monoton
    #118
    Jó topic!!:)
  • smici
    #117
    nálunk négy gép van folyamatosan használva + 1 ami megosztja a netet (linux, anyu csinálta) -.-

    fater néha topa, de azét ért hozzá, mindemki boldog, együtt szidjuk a szolgáltatót amikor nincs net :o)
  • ffxi
    #116
    Csak 90%-ban!

  • Jano
    #115
    Nem minden esetben 1000 az a kiló. :)
  • Dodo55
    #114
    Keresésről jutott eszembe: Feltettem a tesvérem gépére egy trojan-t(Netbus), és amikor már meguntam, és ő is rájött, hogy valami nem jó, akkor mondom, neki, hogy kerressen egy patch.exe nevű fájl-t, és törölje, ki. Fél perc múlva mondja: nem találtam ilyet. Odamegyek:
    Azt írta be, hogy pecs.exe
  • HUmanEmber41st
    #113
    De hallottam/tapasztaltam már érdekes dolgokat számtech tanároknál is..
    Mutassam már meg, h kell 1 XP-t feltelepíteni...na itt leesett az állam, az orvos rakta visza..
  • HUmanEmber41st
    #112
    "Keress már meg ...(valamit ).. a neten!
    Mondom - Ott a google-
    -Az meg mi??
    ÁÁÁÁÁÁÁááááá
    Aztán nekem kell beírni...
  • hmhm
    #111
    ismerős.
    porszívózás után nincs net, az már elég gyanus :)
  • Dodo55
    #110
    A kiló az ezer és nem száz! Ezért is kiló az ezer gramm.
    Én is írhatnék sok ilyesmit, de most fáradt vagyok, ezért csak annyit írok, amennyi eszembe jut.
    Nekem a testvérem(1,5 évvel fiatalabb nálam, lány, nem felnőtt, de a láma tettei néha felérnek egy felnőtt ember lámaságaival) szokott nagy lámaságokat csinálni a gépén. Például amikor a windows rinyál neki a kevés helyért, akkor mondom neki, hogy töröljön le valamilyen progit, ami nem kell. Erre elkezdi programok nevét kérdezgetni, majd én mondom neki, hogy mit törölhet, és mit nem. Aztán azt mondja, hogy letörölte amiket mondtam, de nem lett kevesebb a szabad hely. Odamenygek a gépéhez, majd a sejtésem beigazolódik: a lomtár tele van az általam letörölhetőnek mondott progik parancsikonjával
    Egszer, amikor én a gépemtől 5 méterre voltam, és 10 perce hozzá sem értem a gépemhez, hirtelem rámordít: mi a f*szt csináltál, hogy nem megy a net???!!! Én mondom: semmit. Ő mondja: de akkoris csináltál valamit! Odamegyek a gépemhez, és látom, hogy megszakadt a hálózati kapcsolat a két gép között. Majd odamegyek, és látom, hogy a hálózati kábel nincs bedugva a gépébe, hanem az asztala alatt van.
    Aztán szépen elmagaráztam neki, hogy legközelebb amikor elmegy hirtelen a net, nézze meg, hogy nem rántotta ki véletlenül a hálózati kábelt, mielőtt engem vádolna azzal, hogy beidőzítettem valamit, ami hirtelen megszakítja nála az internetet.

    Egyelőre ennyi, majd holnap folytatom.
  • Jano
    #109
    Mert így határoztak az SI mértékegységek 'kitalálói'.
  • OPM
    #108
    :DD ugyanez

    "már megint miért ilyen lassú?? töltesz valamit?"
    és 3 órán keresztül 1(!) db emailt ír... 2 perc alatt leír egy ujjal egy mondatot, majd 5 percet gondolkozik a következőn :D
  • janos666 #107
    De a k miért kicsi?
  • Jano
    #106
    Kilobit. A byte nagy B-vel írandó, ha mértékegységként használjuk.
  • janos666 #105
    Ha ez így van leírva 128 kbps az mit jelent? 128kilobit vagy 128kilobyte?
  • Guest
    #104
    Gondolod? :)
  • Jano
    #103
    De ha azt mondjom, aggy egy kilót, akkor százasé nyúlná, nem ezresé, szal éted. :)
  • Guest
    #102
    #100: Az még odébb van, ez csak szimplén ték. ;)
  • Mike at home
    #101
    durva
  • Jano
    #100
    Kiló.
  • Jano
    #99
    Loál.
  • saco
    #98
    Mongyuk az tenyleg durva volt 1x,baratnomnel voltam esti vacsin vagy min,es valami rokonuk is ott volt naluk,egy 2.5 eves kölök.Gyereket odaultetik a gep ele gondolom jaccani vagy mi,erre elinditja start menubol photoshopot rajzol valami allatot (persze hasznal mindenfele eszkozt) es a vegen elmenti vinyora a c:-re :p nah akkor lepodtem meg :-) ez mar nagyon durva
  • CLINT EASTWOOD9
    #97
    ég és föld közötti a különbség
  • Cat #96
    ilyenkor kell egy 300as celeron, levelezésre+böngészésre neki tökéletes lenne
    itthon mi is csak több géppel tudtuk megoldani a dolgot, de most már fölös is van, 4re nincs szükség :)
    a legszarabb 233MMX, eladni már nemérdemes olyan keveset ér, de pl. levelezésre tökéletes (lenne, ha kellene)
  • Hentes Bill #95
    júúúúúújjjj [kezébe temeti az arcát]
  • Hentes Bill #94
    JESSZUSOM
  • Gladiator
    #93
    mert az ő gépéről az én gépemre raktam át képeket. de nem én vagyok a hibás, hát megnézhette volna, hogy egyáltalán be van-e dugva.
  • Jano
    #92
    Édesanyám sajnos már önkiszolgáló jelleggel mailezget a gépemen. Órákat képes elvenni a rendszeridőből, regényeket szokott válaszolni egy 2-soros levélkére. Persze, ha a háttérben megy pl. DC, akkor sipítozik, hogy miért ilyen lassú az internet?! Általában ilyenkor unom meg, és annyit mondok Neki: "Eriggy a gíptű.". Viszont hamar megértette, hogy mik a vírusgyanús küldemények, nem nyitja meg őket, sőt, hisztizik is, amint meglátja, hogy ismét vírust kapott, és nem a mittoménki válaszolt a levelére.
  • marsu
    #91
    Tényleg miért húztad ki??
  • Ben C
    #90
    =
  • Ben C
    #89
    onnan = honnan