211
Lányok a volán mögött
  • kiserik
    #51
    A nőknek van néhány "tulajdonságuk" mely alapvetően meghatározza a vezetői képességeik megítélését:
    1. Relative keveset vezetnek, tehát rutintalanok
    2. Elég sokuknak nincs érzéke hozzá (bár vannak ilyen férfiak is)
    3. Sokkal kevesebb jó női sofőr van, mint férfi (sokkal több férfi sofőr van, mint nő)
    4. A nők vagy nemtudnak egyszerre több dologra koncentrálni, vagy (ahogy ezt ők mondják) egyszerre sokmindenre tudnak koncentrálni, csak felületesen. (pl: látják, hogy valami volt az út szélén, csak azt nem tudják, hogy Mariska néni volt e, vagy a Stop tábla)
    5. Ez a legfontosabb, ami most eszembe jut: vészhelyzetben elkezdenek sikítani, és eltakarják a szemüket mind a két kezükkel. :DDD
  • Punkerwork
    #50
    a különbség hogy Eger-ben 1 hét alatt nem látok annyi ökör vezetőt mint Pesten 1 óra alatt...
  • Vlala #49
    Szerintem nincs akkora jelentősége, hogy ki hol közlekedik. Jó, tudom, Pesten sokkal többen vannak, forgalmasabbak az utak, és (tapasztalat) idegesebbek is az autósok. De az oktató nem a vidéki közlekedésre tanított meg, hanem a helytől független biztonságos közlekedésre! Egy faluban uigyanannyira kell figyelni, mint a fővárosban, csak a veszélyforrások jellege más, de vonható párhuzam: falun sétáló tehenek, Pesten gyalogos marhák (Váci útona z Árpád-hídnál 4 sávoson keresztbe sétálgatnak, és megvárják egymást a sáv közepén, "vanazonfék!" csatakiáltással...); falun traktor, Pesten villamos, egyikkel sem célszerű találkozni; falun gödör az úton, Pesten némi út a gödrök között - no comment; falun ház - templom útvonalon bicikliző
    nagymama, a KRESZhez köze sincs, Pesten FreeRide-ozó vadbarom fiatalok, a KRESZt dacból nem tartják be, ők ettől vagányak.
    Jó, megint kisregényt írtam, de a vezetés mindenütt veszélyes üzem. Ön- és közveszélyes. Nem árt vele vigyázni!
  • Punker
    #48
    hát persze de Szombathely is hasonlóan nyugis város mint Eger, mi teljesen mást szoktunk meg mint azok akik pesten közlekednek folyamatosan.
  • Braveheart
    #47
    Mentem ott is, és szinte az összes nagyvárosban, elég szar mert a többiek nagyon agrresszívak. De gyorsan és tolakodva mindenki tud szinte vezetni, nagy cucc...
  • Punkerwork
    #46
    de te nem is Pesten közlekedsz.....
  • Vlala #45

    Nah kb. ilyen vezetőkre lenne szükség mindenütt!
    Főleg az "elsőbbséget midnig megadom, ritkán anyázok és be tudok állni akárhova... " rész tetszik!
  • [negativ] Les
    #44
    vannak még rendes emberek szerencsére !
  • Braveheart
    #43
    Érdekes én egyik csoportba sem tartozok bele...(#22)
    Normális ruha, nyáron alig télen sok, ha süt a nap akkor napszemüveg fel, rádióban vagy a helyi rádió vagy saját cd, autó suzuki wagonr+, átlag 55-el megyek városban azon kívül ammennyival csak lehet, elsőbbséget midnig megadom, ritkán anyázok és be tudok állni akárhova... mindezt 18 évesen.
  • Vlala #42
    Igen, pontosan azért, mert a nőknek jobb az önismeretük. Nem vállalnak be olyat, amiben nem 100%-osan biztosak, nem agresszívek vezetés közben, és a szabályokhoz is hűbbek, ezért kicsit lassabban, "tötymörgősebben", de jóval biztonságosabban vezetnek, mint mi.
    Ja, és nem fordulnak meg minden jó fenék vagy lábak után az utcán... :-)

    A lassú vezetés nem rossz vezetés!
  • Revengangel
    #41
    Ugyan a statisztikak csak legbolkapott adatok hajszalpontos kimutatasara szolgalnak, de a sulyos/halalos kozuti balesetek 90% at ferfi vezetok okozzak.
    A nok fokent a koccanasos, es 8 napon belul gyogyulo serulessel jaro balesetekben allnak vezeto helyen.
  • Glpetyus
    #40
    Ez csak 1 a szélsQségek közül :D

    ...viccen kívül,szép hogy ilyen is elQfordúl még :)
  • Vlala #39
    MÉg egy pozitív tapasztalat hölgyvezetővel:
    Forgalmas főút lakhelyemtől 10 km-re, 21:30 Zulu.
    Egy macsek miatt lassítottam, mire a bérSkodám lefulladt, és nem is akart elindulni onnan. Hátulról persze villogás, duda, idegroham, kurannyád. Kitolom az út szélére, és 10-15 perc intenzív várakozás és autó lelkére beszélés után megállt egy autó - női sofőrrel. Megkérdezte, mi a baj, és közölte: valszeg alapjárat vagy önindító hiba, esetleg üzemanyagot nem kap elegendőt, próbálgatni, erőltetni ke1l (ezen már túl voltam...)
    Beültem, gázfröccs, szívató, ima, légyszi, tologatás, pihentetés, kezdés az egészet elölről, semmi. Ekkor felhívta telefonon a férjét, aki autószerelő, és este negyed 11-kor hajlandó volt lejönni és megnézni az autót.
    Háromnegyed 11-re otthon voltam.
  • Glpetyus
    #38
    :DDD

    Nagyon jó,csak a az a baj,hogy igaz :/
  • Glpetyus
    #37
  • [negativ] Les
    #36
    Hát koma amíg nem próbálod ki addig nem fogod megérteni :)
    Amúgy a baleset nem ebből kifolyólag következett be ;)


  • Vlala #35
    Sorry a he(j)lyesírási hibákért, kicsit morzsás a bilentyűzetem...
  • Vlala #34
    Kata ez tényleg nagyon durva!
    (-)Les:
    Nem tudom, én azétr figyelek a többiekre...
    eddig '82-es Skodát hajtottam (kölcsöntütü), most Polákozok (illetve most készülök venni egyet), de vezetem már dízel Golfot is... egyik sem az a sztrítrészing kategória.
    Minek sietni? Hosszú még az élet...
  • [negativ] Les
    #33
    hát jah :)

    Én nem azért szoktam elindúlni 'gyorsabban' a zöldnél mert, hogy a többiek ne várjanak én ilyen street racin beállítottságú vagyok :P

    Amit Kata berakott az meg egyenessen dúrva :)))

  • angello
    #32
    az én kocsim mögötti kocsiba belehajtott egyszer egy nő
    az a kocsi bedig az én hátsomat törte össze ,de
    szerintem a férfi sofőrök sokkal veszélyesebbek, egyszer
    indultam a zöldnél kis utcábol 0 rálátás erre balról elhuzott
    100-al egy állat elöttem úgy 2cm -re na az férfi volt
  • Vlala #31
    Való igaz, hogy zöldnél padlózni kell, de nem a versenyszellem miatt, hanem mert gyorsan vált a lámpa, és a mögötünk álló újabb fél perc "kényszerpihenőre" juthat miattunk... akkor pedig nem leszünk a kedvencei!
    Próbáltál már Te kispével padlózni?
  • bogyoka
    #30
    Én is ezt szeretem baromian csinálni, nő létemre, hogy a zöldnél gyorsan beindulok, a többiek meg még állnak, és már jóval előrébb járok, és a visszapillantóban látom, szép lassan már ők is indulnak, nekem nagyon tetszik.
    Nekem többéves rutinom van, és imádok vezetni.
  • [negativ] Les
    #29
    Ez lehet így van mert sajna elég sok féri hiszi, hogy tud vezetni meg hogy ő most a king az utakon mert fél kézzel vezet stb. :)

    Én pl tudom, hogy csak jó pár év múlva mondhatom el magamról, hogy rutint szereztem hiába veztek sokat...viszont ha zöld akkor padló 'ésszel' (csak a másik maradjon ott állva) :) :D

  • Bhalage
    #28
    en kimelem a kocsimat :>
  • Vlala #27
    Nos, a "férfiak a volán mögött"-ről is lehetne beszélgetni... szerintem hülébbek (értsd: agresszívebbek, kockáztatóbbak, nagyobb képűek, egyszóval veszélyesebbek) vagyunk, mint a hölgyek!
  • Sir Quno Jedi
    #26
    Jóanyám a fék/gáz módszert nyomta, nem is lesz soha jogsija, de nem is akar ! :DDD
  • Bhalage
    #25
    haha latnatok anyamat, nemigen tartja a fordulatszamot 4000alatt xD (uj golf)
  • Sir Quno Jedi
    #24
    Miért, autód ???
  • Kata
    #23
    Én a plázacica kategória vagyok :), de már büntetésemet töltöm: BKV-zok.
  • Kata
    #22
    A Fajok, akikkel nap-mint nap meg kell küzdeni az utakon. Az írás egyébként a neten régóta kering.



    Felelőtlen Apuka (alfaja: Felelőtlen Apuka Kisebbségi Komplexussal)

    Személyleírás / ruházat: Konszolidált öltözet. Szarvasos pulcsi, farmer, barna félcipő. Oldalra fésült haj.
    Telefon: Kihangosítóval
    Autorádióban: Sláger rádió, Infó rádió, az Autóklub rádiója, esetleg egy régi ABBA-kazetta
    Kocsi: középkategóriás német ("A német precízség...") vagy francia autó ("A francia autók kényelmesek.") kevés extrával.
    Vezetési stílus: Semmi ritmusérzék vagy stabil 75 km/h mindenhol. Az alfajnál a 75 km/h csak akkor igaz, ha nem akarjak éppen megelőzni. Ha előzne valaki, akkor beletapos, és akar 120-ig nyomja. Ennek a hátsó ülésen ugrabugráló gyerekek visongva örülnek.
    Jobbkéz-szabály: Ha éppen észreveszi, megadja.
    Hova fejlődhet: Tatter/Mammer
    Büntetés: Hatalmas tockosok, és izmos bírság a bekötetlen gyerekek miatt

    Nyikhaj (HMCS)

    Személyleírás / ruházat: Zselézett séró, fülbevaló, Replay cuccok a szivárvány minden színében.
    Telefon: Valami új csodafon, többnyire kézben, SMS-íras céljából. Autorádióban: tüc-tüc-tüc-tüc-tüc...
    Kocsi: Pug206, Fiat Stilo, Golf, csóróbbaknál Buzuki. Erősen csicsásítva, tehát kék LED, spoilerek, ültetés, stb.
    Vezetési stílus: Full gáz - full fék felváltva, no index, zöld lámpánál csikorgó gumik, ezerrel bele a beláthatatlan kereszteződésekbe, kanyarban előzni a legjobb!
    Jobbkéz-szabály: Nagy gáz. Nagy gáz a jobbról jövőnek, ha egyszerre érnek oda.
    Hova fejlődhet: Tar Baromállat, Menedzser, Felelőtlen apuka
    Büntetés: Irtózatos seggberúgás, jogsi évekre el.

    Tar Baromállat

    Személyleírás / ruházat: Nyaklánc, sötét póló, állatias tekintet, haj és agy nincs.
    Telefon: Kinyitható Motorola, kizárólag kézben, kihangosítóról nem is hallott.
    Autórádióban: Dopeman
    Kocsi: Böhöm nagy Ódi vagy Béjemvé, esetleg néhány lemaradtnak Merdzsó.
    Vezetési stílus: Piroson át, üvöltözés, sorok kielőzése, rokkant helyen parkolás, gyalogosok közé hajtás.
    Jobbkéz-szabály: ...helyett az erősebb kutya b***k szabály.
    Hova fejlődhet: Sehova.
    Büntetés: Tarkónlövés.

    HTB vagy Családcentrikus anyuka

    Személyleírás / ruházat: Praktikus színtelen ruhák, fáradt tekintet.
    Telefon: Isten ments! Telefont az autóba!?
    Autórádióban: A rádió csak elvonja a figyelmet a vezetésről! ...és különben sem tudja, hol kell bekapcsolni.
    Kocsi: Régebbi kisebb "nyugati", Devú Matiz, Buzuki
    Vezetési stílus: Max. sebesség 45 km/h (városi faj, országúton nem fordul elő), óvatos kanyarvétel (ki ne boruljon az üdítő a hátsó ülésre pakolt nejlonszatyikban), hatalmas fékezések minden ok nélkül, kormány erőteljes szorítása.
    Jobbkéz-szabály: ...mi is az? Rémült tekintettel hosszú másodpercekig ácsorgás a #-ben.
    Hova fejlődhet: Mammer
    Büntetés: Nem szükséges...

    Menedzser (mindkét nem)

    Személyleírás / ruházat: Márkás öltöny / blézer, atomdrága napszemüveg, idegbajos király(nő) tekintete.
    Telefon: Céges, mindig beszél, a beépített kihangosítót viszont nem mindig használja.
    Autórádióban: Roxy, Juventus, Danubius
    Kocsi: Vatta új francia, német vagy angol modell, extrákkal.
    Vezetési stílus: Index nincs, vagy csak kormánymozdulattal együtt, nagy gáz szinte mindig, tükrökben csak magát nézegeti, szerinte "dinamikus", valójában közveszélyes vezetési stílus.
    Hova fejlődhet: Sehova
    Buntetes: Telefont csatornába hajítani.

    BKV-sofőr (az elmebeteg fajtája)

    Személyleírás / ruházat: Fehér v. ún. buszsofőrkék ing, kék nyakkendő, kopott vászonnadrág, rombuszos zokni, makkos cipő. Állandó mormogás.
    Telefon: Nem kéne hogy legyen, de néha azért befigyel. Kézben, természetesen.
    Autórádióban: Sláger (Mindig!)
    Kocsi: A BKV bálnányi járgányai
    Vezetési stílus: Agresszív, tolakszik, folyamatosan káromkodik, leüvölti mindenkinek a haját. Kanyarodás közben majdnem borul, piros lámpánál képes akar két percen keresztül centinként araszolgatni előre. Persze pirosnál csak akkor áll meg, ha már több mint 10 másodperce piros.
    Jobbkéz-szabály: Erős vicsorgások közepette adja meg.
    Hova fejlődhet: Kamionsofőr
    Büntetés: Jogsi el, gyógyszerkúra.

    Kamionsofőr (az elmebeteg fajtája)

    Személyleírás / ruházat: Bézbólsapka, póló, mellény, egyeseknél foncsorozott napszemüveg.
    Telefon: Van, de inkább CB. "Brékó-brékó!"
    Autórádióban: Infó rádió
    Kocsi: Kamion, csurig pakolva.
    Vezetési stílus: Vagy stabil 70, vagy ami a csövön kifér. Dudálás orrba-szájba, kiváltképp a lányoknak. Életveszélyes előzések. Mottója: "Én vagyok a nagyobb."
    Jobbkéz-szabály: ld. a mottót.
    Hova fejlődhet: Sehova. Evolúciós zsákutca.
    Büntetés: Jogsi el, már-már gusztustalan méretű helyszíni bírság. A hátul kuporgó albánok szélnek eresztése.

    Tatter/Mammer

    Személyleírás / ruházat: Legalább 20 eves ruhadarabok, Tatteren kalap kiegészítővel.
    Telefon: Mijaz?
    Autórádióban: ld. telefon
    Kocsi: Skoda -> Buzuki
    Vezetési stílus: Varosban max. 35km/h, országúton max. 60km/h. Ha bármi nehezen kezelhető / értelmezhető jelenség bukkan fel közlekedési tábla, bokrok az út mentén, legelésző tehenek, szembejövő autó, stb.), a sebesség 30 százalékkal csökken. A kocsi holttere gyakorlatilag az egész látható világ. Kormánykereket arra ráhajolva erősen szorítja.
    Jobbkéz-szabály: Esélytelen. Sok-sok ideig ácsorgás a #-ben, aztán - a forgalom ritmusától és intenzitásától teljesen függetlenül - elindulás.
    Büntetés: Ehhh... minek?

    Plázacica

    Személyleírás / ruházat: Szilikon mellekre feszülő top, éxerek, szőke haj, smink, nőstény butaszaurusz tekintet.
    Telefon: Mindig kézben, hangosan cseveg.
    Autórádióban: Roxy, Rádió 1
    Kocsi: Kicsi, igen drága csilivili autó
    Vezetési stílus: A KRESZ-t hírből sem ismeri, észre sem veszi, ha koccol. Parkolni nem tud. Egy focipályán se tud beállni a szögletzászlók közé. Mindezek őt egy cseppet sem zavarjak.
    Jobbkéz-szabály: Simán áthajt a jobbosokon. Ha valaki csikorgóra fékez mellette, arra csak bután néz. (Mert csak így tud.)
    Hova fejlődhet: Sehova
    Büntetés: BKV-re kényszerítés
  • Sir Quno Jedi
    #21
    Mer' arany vagy !
  • Kata
    #20
    Nem ingem...
  • Z
    #19
    ú baz, ez nem puha!

    Kata: jól viseled... :D
  • Z
    #18
    na erre: "Mindhármat (ezek persze nem egyszerre voltak" be kell írnom el KURV@ NAGY LOOOOL-t!!!

    Szerintem ez simán mehetne kabaréba... grat!
  • Sir Quno Jedi
    #17
    Ja bocs, ez félreérthető, sorry !
  • Kata
    #16
    ...
  • Sir Quno Jedi
    #15
    Tükörben láttad ???
  • Kata
    #14
    Az a 40-es egérfejű tanárnő típusú vezető. :D
  • gz8
    #13
    Az tetszik a legjobban, ahogy felső madárfogásban rákapaszkodnak a kormányra (nehogy kiessen a kezükből), olyan közel húzzák a kormányhoz az ülést, amennyire csak lehet, és úgy merednek kifelé a szélvédőn, mint ha dioptriára lenne felcsiszolva
  • [negativ] Les
    #12
    hehh előfordúl :s