211
Lányok a volán mögött
  • Vlala #171
    Igen, egyszer már leírtam (#141). Az újak és az aktualitás kedvéért ismételtem.
  • Kata
    #170
    ezt sztorit már mintha olvastam volna itt ;)
  • Vlala #169
    hihihi.
    Ha az illető hölgy vezetett volna, tudná, hogy nem mindig van időnk megfigyelni a vezetőt, főleg a lefóliázott ablakok mögött nem fogják látni, hogy hölgy a vezető, vagy férfi. (pedig volt már, aki erre épített.)
    Ettől a mentalitástól én is dühös lennék.
    Egyszer már leírtam, hogy a munkahely parkolójában összevesztem egy nővel, aki, miután nem talált (három autónyi) parkolóhelyet (kisebbet meg nem vállalt be), leállt a kijáratot elzárva, és a legnagyobb nyugalommal bezárta az autót, pedig látta, hogy ki szeretnék menni. Azonnal szóvá tettem neki, "jól van, mindjárt jövök" volt a válasz, ezt nem hagytam annyiban. Erre kiér egy lovag, és közli, hogy válogassam meg a szavaimat, ha hölggyel beszélek, mert szól az osztályfőnökömnek (diáknak nézett a 'csög). Válaszom: Bocs, nem láttam hölgyet, csak egy nőt, aki akadályozza a kijutásomat. Erre nem volt váloasza, csak az általános "ezekamaifiatalok" feelháborodás... azt felejtettem el megkérdezni, hogy ők mit keresnek a munkahelyem magánparkolójában.
  • Sztrovacsek
    #168
    (nő mondja:) Egyszer hangosan gondolkoztam azon, hogy a következő útkereszteződésnél elsőbbségem lesz-e (ismerős városban). Erre a hátam mögött ülő barátnőm azt mondta, hogy az mindegy, csak húzzam ki magam, és mosolyogjak, a pasik meg majd úgyis elengednek. Na, ettől a mentalitástól nagyon dühös lettem.
    Szeintem vannak olyan dolgok, ahol nem az az első, hogy az illető nő-e vagy férfi. Munkában pl. a szaktudás legyen a szempont, vagy ha autót vezetek, akkor arra kell törekedni, hogy szabályosan, és hatékonyan vezessek.
  • Vlala #167
    de Te legalább tudod :-)
  • Tiensin
    #166
  • LédA
    #165
  • Tiensin
    #164
    Azért én inkább szeretem felugrasztani a gyalogosokat az úttestről:) Nem gyalogos átkelőn természetesen:)
    Egyébként eddig egy nő jött belém hátulról, illetve egybe belehajtottam, mert megállt a kanyar kellős közepén!:D
  • Kata
    #163
    Szeretem, ha egy topik a címe ellenére az érem mindkét oldalára rávilágít. Máris emberibb és nem diszkriminatív, előítéletes szaga van. :)

    Ettől függetlenül én továbbra is pancser sofőr vagyok. :)
  • Vlala #162
    Habitus... és vérmérséklet. kb. 10 perce közröhej tárgyát képezte egy kocka Ladás férfi, persze magának köszönheti.

    Eset: odaérünk a zebránál, a Ladás még kicsit távol van, ebben a hóban is meg tudna állni a gyalogos-átkelőhely előtt. Láthatóan senki nem akar átmenni előtte, pedig vagyunk egypáran, de józan ésszel felmértük, hogy erős esélye van annak, hogy nem áll meg, csak a lábunkon :-)
    A Ladásban felébred valami ősi gonosz, és "majd én megmutatom, ki előtt menjetek át, geciek" vélhető gondolattal a fejében padlóig nyomja a gázt... A gyalogos társaság egy tiszteletteljes lépést hátralép, majd megcsodáljuk, hogyan kell kilinccsel előre, teljes oldalszélességgel a zebrához érni, és hogyan kell havat takarítani a járdáról a szovjet csodagéppel. Ezután egyemberként visszatoltuk az útra, a fickó rendesen belesüllyedt az ülésbe...
    Mondanom sem kell talán, nyári gumijai voltak, jelentős mértékben lekopva. Ön-és tömeggyilkosjelölt, főleg ezzel a mentalitással.

    Ez nem off akart lenni, csak megmutattam, hogy "juszt se leszek mazsola, velem egy gyalogos nem bacik ki, velem van a lóerő" gondolatokkal beülni a volán mögé sokkal veszélyesebb, mint sminket ellenőrizni a pirosnál.
  • LédA
    #161
    Tény a nők között több a béna vezető, de uraim, Önök sem panaszkodhatnak.
    Inkább a habitustól és kortól függ, mint attól ki melyik nemhez tartozik.
    Utálom mikor egy suttyó gyerek megáll mellettem a lámpánál, oldalra néz és vigyorog "ostoba szőke csaj, nem kormány való a kezébe hanem..." Én is tudok vagánykodni, mint a fiúk és akiolyan annak meg is mutatom!
    Egyébként van olyan nap mikor érdekes "mutatványokat" hajtok végre. Ellenőrzöm a sminkem a pirosnál. Istenem, jobb, mint menetközben. és valahogy a lámpa gyorsabban lesz zöld, mint amire számítottam. Más meg elbembul.
  • Vlala #160
    Rátapintottál a lényegre, mégpedig a [bevallja] szóval. Te legalább érzed a gyenge pontokat, nem az a tipikus " elsőre átmentem a vizsgán, és a barátom szerint is jól vezetek" típus vagy, aki az egész női nem nevében szeretné bebizonyítani, hogy mindenkinél gyorsabban ér a kórházba.
  • magus
    #159
    nők a volán mögött. tul sok az atengedett no, inkabb a geppuska, mint egy no...
  • Kata
    #158
    Nem. Én sem tudok jól vezetni, mert a tolatás, parkolás nehezen megy. [bevallja] Valamint hatszor emgbírságoltak gyorshajtásért, szal nem vagyok az a példaértékű minta-sofőr. :/
  • Vlala #157
    Leírtam... számolás tízig, aztán otthagytam...
  • Membrah
    #156
    végülis mi lett a vége...?
  • Vlala #155
    Nem csak a vezetésben, de egy férfi _általában_ túlbecsüli magát, egy nő pedig nem annyira biztos magában, alábecsüli magát. Mindkettőnek megvan a maga veszélye, vezetésnél főleg...
    az én 150-es esetem a szabályt erősítő kivétel, (nem is tékeltem... én barom :-) ) egy autója képességeit túlbecsülő hölgyről szólt, aki nem ismerte az utat, azt hitte, hogy a kanyar utáni kilométerek is tiszták, szárazak lesznek. Sajnios ez egy ilyen szakasz, a völgyben később szárad az út, jó kis meglepetést okozva a vezetőknek. (ki van táblázva, hogy vigyázz, csúszhat, de ki ér rá menet közben táblákat nézegetni? :-) )
    Az esethez hozzájárult egy kis versengés-bizalmatlanság is, megpróbáltam felhívni a figyelmét a veszélyre.
    Utólag lehet, hogy ha hagyom előzni, nem csúszik ki. De lehet, hogy az árokban végzi, ezt nem akartam megkockáztatni...
  • Membrah
    #154
    hááát ha magamból indulok ki, a nők nem olyan jó vezetők, mint a ffiak..
    Én nem tudok, és nem isa akarok vezetni, mert sztem csapodár sofőr lennék, d eki tudja..?!
    De az ismerőseim körében a ffiak a jobb vezetők/sofőrök...
  • Vlala #153
    Azért nem haragszol? :-)
  • Vlala #152
    Én édes Katinkám, :-) van külön topikjuk, "Útálom a mazsola vezetőket" címmel.
    Nem tudom, olvastad-e, de egy-két hónapja egy férfi vezette Mondeoval szinte tök ugyanígy jártam. Amit írtál, azt aláírom, bár nemcsak a mazsolákkal, a képességeiket túlbecsülőkkel is eléggé meggyűlik a bajunk. Sőt, jobban is, mint az óvatosabb hölgyekkel.
    Ha választanom kellene, hogy egy hölgy vagy egy padlógázas, a vezetésről mindent tudó férfi mellé üljek be hosszú távra, a hölgyben jobban bíznék.

    egy szóval sem mondtam, hogy Kicsim tud vezetni. :-)
  • Kata
    #151
    Látom Lala, "kicsiden" kívül minden nő láma a vezetéshez...

    Mellesleg ugyanennyi, ha nem több idióta ffi vezető is van. Azoknak nyissunk egy külön topikot? ;)
  • Vlala #150
    UP

    Tegnap elég érdekes esetem volt.
    Úgy tűnik, vonzom a hülyéket. A történelem ismétli önmagát, ez egy akkora deja vu, hogy csak egy mátrixbeli kék halál okozhatta.
    Jövök hazafelé, mögöttem kis piros Opel Corsa, fiatal hölgy vezette. Ismervén az utat, a falu határánál eltakarítatlan szakasz előtt lassítok hatvanig, hátha még jeges. A nő reakciója két villogás után egy index nélküli előzési kísérlet: megakadályoztam, , mert ha továbbmegy 80-90-nel, szinte biztos, hogy az árokban köt ki. Kis elakadásjelzővel jeleztem is neki, hogy "Önnek azt nem ajánlom, hölgyem..."
    Kitaláljátok? Atz hitte, kötözködök, és versenyezni akarok, és majd ő megmutatja. Benyomta a fényszórót, elvakította a tükrömet, és nyomta dudát, mint hülyegyerek a nyúl orrát. Lehúzódtam. A hüle még előzés közben is jól megnézett magának, én meg mutogattam előre, hogy inkább oda nézz, ne légy öngyilkos.
    Mikor utolértem, félkeresztben a másik sávban állt, hál' Istennek az autónak semmi baja, csak a féknyomok árulkodtak a tízpontos piruettről.
    Leállok mellette, erre tíz körömmel nekem támad, hogy miért nem hagytam előzni, most miattam kicsúszott. Eszembe jutott a Mondeos, elszámoltam tízig, aztán otthagytam.
  • Vlala #149
    súlyos... a múltkor fényképezhettem volna én is, a kicsi piros Suzuki fél méterrel állt ki a kocsisorból, a terelővonalat is érintette, miközben a hölgy az ajtaját zárta (tehát elfogadta EZT parkolásnak)
  • Balu san
    #148
  • Vlala #147
    WOW! "Szia drágám, találtaegy cuki kis parkolóhelyet a kocsinak, nem is örülsz, milyen talpraesett lánnyal jársz?"
  • ÁjjLe BoBBi
    #146
    ehh...természetesen egy szőke hülye picsa...
  • Punker
    #145
  • Tertovan
    #144
    hm

    hm
  • Vlala #143
    haha, azt hitte, hogy a piroson a piros autók mehetnek tovább :-)))))))))))
  • mícs
    #142
    en egy olyan balesetet lattam, amit egy bmw-s noci okozott a pirosnal. nem vette eszre, hogy piros, es belehajtott a sorba. amikor kiszallt, csupa piros volt a szoknyaja, es a borules... kormot lakkozott a draga!!
  • Vlala #141
    Hú, de mérges lettem egy pillanat alatt...

    Sztori:

    Valami terepjárós hitgyülekezetes asszony bejött a suli parkolójába, és miután nem sikerült elég nagy (min. 3 autó méretű) parkolóhelyet találnia, megállt úgy, hogy elzárta a kijáratot. Én akkor akartam kimenni, ezt ő is látta...
    Várok. Aztán dudálok,autónál senki... elindulok az ajtó felé, akkor jön ki, hogy "jól van már, de siet..." Finoman gratuláltam a vezetési érzékéhez, erre kijön egy hapsi (tök ismeretlen, sosem láttam még a suliban) és letol, hogy hölgyekkel szemben nem illik így beszélni, válogassam meg a szavaimat, különben is hogy jön ahhoz egy diák (LOL - infós vagyok, nem diák :-) ), hogy így beszél, ki az osztályfőnököm, és miért álltam be a tanári parkolóba (még egy LOL) stb.

    Válasz:

    Bocs, nem láttam hölgyet, csak egy nőt, aki elémállt, pedig látta, hogy jövök, mégis nyugodt szívvel otthagyta az autót. Ezek pedig a már megválogatott szavaim voltak (értsd: sem a felmenői, sem állatnevek nem szerepeltek a finom gratulációmban, igaz, kicsit gúnyos volt.)
    Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy ők mit keresnek itt. Lehet, hogy elakadt volna a szavuk...
  • Z
    #140
    LOL!

    Ez nagyon nagy, de jó, hogy nem nyomott le valaki mást, amikor felhívtátok...
  • Punkerwork
    #139
  • Vlala #138
    :-)
    Nekem az tetszett, amikor a vállalkozó sms-t ír menet közben a kisteherben (olcsóbb mint hívni, 5 Ft-ot spórolhat!), és majd' az árokba szorít előzéskor, mert luxus az utat nézni... Barátnőm leolvasta a teherautó oldaláról a telszámot, felhívtuk, és néztük a visszapillancsból a reakcióit... mert ugye Kicsim ismét nem fogta vissza magát :-) Inkább nem idézgetek.
  • Z
    #137
    Itt egy kis lol:

    "Ma reggel munkába menet az autópályán megjelent tőlem balra egy nő egy vadonatúj BMW-vel, úgy 130-cal, arca egészen közel a visszapillantóhoz, merthogy a szempilláját festette. Egy pillanatra másfelé tekintettem; amint ismét odanéztem, mar félig az én sávomban volt, még mindig a make-up-jával foglalatoskodott. Habár egy eléggé nyugodt természet vagyok, úgy megijedtem, hogy az akkus elektromos borotvámat kiejtettem a kezemből, ami pedig kiverte a másik kezemben lévő szendvicset. Amint megpróbáltam a térdemmel az autót a sávban tartani, lecsúszott a fülemtől a mobiltelefonom, egyenesen bele a lábaim között lévő kávéscsészébe. A kávé kiömlött, megégette a legkényesebb pontomat, tönkretette a mobilomat és a fontos beszilgetis is megszakadt...

    ...utalom a nőket a kormány mögött..."
  • Vlala #136
    Ügyvéd? Minek? Nem lesz ebből bíróság... jobban fél attól. Ez már akkor látszott rajta, amikor bejött fenyegetőzni.
    Ekkora marhaságot tényleg csak ügyvéd képes kitalálni, azt hitték, tegnap jöttem a falvédőről :-)
    Azért kérdeztem meg az utolsót :-)
  • ÁjjLe BoBBi
    #135
    ...nah az rossz hír...na mondjuk anyám jól vezet.
  • Z
    #134
    Ja, és legközelebb készíts már be valami videokamerát, vagy hangfelvevőt, hogy fenyegetnek. :)
  • Z
    #133
    Ha nagyon nem akarsz ügyvédre költeni (mert miért is, drágák a vérszívók), akkor van ingyenes jogsegély is.
  • Z
    #132
    Ezt ők honnan vették, hogy nem volt megbízásod?

    Nem kell megbízás, elég ha írt egy meghatalmazást, amiben meghatalmaz téged az gépjármű üzemeltetésére. Természetesen korábban írta meg, minthogy a baleset történt...viszont kötve hiszem, hogy a pupákoknak volt.