173
72 cm-es tv kellene.
  • Ramore
    #41
    A 100Hz-es LG tévéknek nagyon fakó színei vannak.
  • mikike
    #42
    100Hz Silva Schneider van a Tecoba 80ért
  • Ramore
    #43
    Érdemes venni olyat?
  • mikike
    #44
    erről a Schneider márkáról találtam német honlapokon is terméket, szóval létező gyár lehet
  • Ramore
    #45
    Ez nem meggyőző válasz. :))
  • Mike
    #46
    kár hogy a nagyon okos hozzáértő mégsem annyira hozzáértő
    ugyanis ha értene hozzá, nem írná, hogy 100 kép pers sec
    ugyanis a TV interlaced, vagyis csak félkép

    tehát az 50 - 25 a 100 50

    ennyit az okos hozzáértőről

    másik
    ha idézet, miért nincs link???
  • Mike
    #47
    ez olyan dolog, hogy meg kell-e venni a Viewsonic 17" CRT! csodamonitort 160e-ért, vagy elég egy 30e-s akármi
  • Dichter
    #48
    Én meg nem nézek TV-t
  • Stranger
    #49
    Én nem azt mondtam hogy mindegyik Sony TV rossz. Csak azt, hogy ahhoz képest milyen kevés Sony megy el, abból feltűnően sok jön vissza. Neked szerencséd volt.
  • Stranger
    #50
    Ezt meg kitől hallottad? Láttad esetleg a saját szemeddel is vagy csak írkálod a hülyeségeket? Az LG TV-knek van alapból a legerősebb színük. Még a gyári beállítás is erős színt állít be, az élethű képhez elég az LG-knél a maximális színtelítettség 40%-a! Abszolút nem ad fakó színeket, az összes TV közül a legélénkebb színek az LG-nél vannak. Kontrasztról meg ne is beszéljünk. Az LG 100%-os kontraszton majdhogynem vakító, míg pl. egy Panasonic TV 100%-os beállítás mellett is éppenhogy elegendő kontrasztot ad.
  • Stranger
    #51
    Egyébként nem vagyok LG párti, és a Panát sem akartam lehúzni. De ami tény az tény.
  • Stranger
    #52
    Nem
  • Ramore
    #53
    Valaki hülyeségeket ír az nem én vagyok, haver.

    Igen, a saját szememmel látom szinte nap, mint nap. Kimondottan fakó és élettelen a színe a többi hasonló árfekvésű tévékhez viszonyítva.
  • Stranger
    #54
    És hány LG tévét láttál már? Nem lehet hogy nincs jól beállítva? Nem lehet hogy csak annak az egynek van kínja? Mert hidd el én egy nap nem egy ilyen tévét látok, de még nem láttam fakó színeket rajta, kimondottan ÉLÉNK, erős színei vannak.

    És ne haverozz
  • Stranger
    #55
    Ja, német nevű kínai cucc iszonyat gagyik, nem szabad noname tévét venni. Még ha azt mondják, hogy mittudomén Thomson képcsöves akkor sem, egy TV nem csak képcsőből áll.

    Utoljára Synodine vagy mifranc TV-t teszteltünk, borzalmas, hárman alig tudtuk behangolni, a magyar nyelvű menüje 3!! nyelvű volt. Az ilyeneknél nagyon nagy szerencse kell, hogy kifogj egy hosszú ideig megbízhatóan működő példányt, a legtöbbjük 1-3 éven belül beadja a kulcsot.
  • Sir Quno Jedi
    #56
    Thomson ! Sok TVT-t próbáltam, de ár/minőség arányban a sima 72cm-esek között mindent üt. Én már csak Thomsont veszek ha lehet, barátaim sem bánták meg, szinte mind1iknek az van már. Persze hogy nagyobb kategóriában vannak jobb gyártók, de az átlag polgár számára kiváló választás egy jó Thomson.
  • Ramore
    #57
    Te meg ne írjál hülyeségeket!
  • Stranger
    #58
    Hát ha te fakó színeket látsz egy LG tévén, akkor azt ajánlom azonnal keress fel egy szemorvost. Akkor talán látni is fogsz.
  • Ramore
    #59
    Az én szememmel semmi baj sincsen, viszont több LG tévének is fakó színe volt. Mi vagy te, LG ügynök?
  • Stranger
    #60
    Nem hála az égnek, de én sem vagyok vak, ha meg tudod tenni nézd meg a beállításokat ha nem hiszel nekem, addig tök felesleges ez a vita.
  • Stranger
    #61
    Ja még egy dolog, elég sok értékesítési trükk van mostanság, ha valaki valamiért nem akar eladni LG tévét, akkor nem is lesz se jó kép se szép szín azon a nyamvadt képernyőn. Mielőtt még megkérdeznéd: igen van olyan eset hogy egy cég nem akarja eladni - ergó nem is fogja, ha nem akarja - a boltjaiban lévő bizonyos márkájú vagy típusú készülékeit, hiába van neki több is a raktáron. Ennek több oka is lehet, amit most nem fogok itt elmagyarázni, kicsit hosszú lenne.
  • Mike at home
    #62
    Schneider már 84-ben is létezett
  • Ramore
    #63
    Mit szóltok a Vestel 1508 típusú LCDTV-hez 99990Ft-ért? Cora katalógusban van róla egy gyenge fotó is.
  • mikike
    #64
    ma már minden cucc kínai
  • Panzer
    #65
    Sziasztok!
    Azt szeretném megkérdezni hogy mennyi az ideális nézési távolság egy 72cm-es (100Hz, sík képcső) TV esetében.
    Fontos lenne a mihamarabb válasz.
    PLEASE HELP

    Köszike mindenkinek
  • Punker
    #66
    szemedtől függ :)
  • bandia
    #67
    Mit gondoltok a plazmák ára mikorra lesz emberi léptékű? Bár láttam már 700000Ft ért is Panasonic-ot, de nem tudom, az azért még borsos. A Pioneerek meg 1.6 millió körül járnak. Én nemrég láttam egy ilyet működni, és azt hittem leesek a székről. Szinte olyan mintha bele lehetne nyúlni a képbe, és megfogni az ott lévő tárgyakat, embereket. Hihetetlen durva.....Kell egy ilyen, csak hogy mikor lesz olyan 300 E Ft magasságában, azt nem tudom:(
  • Punkerwork
    #68
    ismerve a piaci helyzetet még elég sokára :(
  • Sharkys
    #69
    Hi! Szerintetek érdemes még régi tipusú tévét venni? Mi a legjobb választás a képcsöves tévéknél? Megéri a 100 Hz-s televízió a pénzét?
    Mi a véleményetek a Panasonic tx-36pl35p tipusú tévéről?
  • Punkerwork
    #70
    lenne rá pénzem simán megvenném de én most Pana SC-HT37R-t veszek :)

  • FrezeR
    #71
    a napokban sikerült egy Samsung tv-t beszerezni karácsonyi ajándék cimszó alatt. 100hz-es síkképcsöves 72cm-es stb. a kérdésem az lenne, hogy aki járatos a témában mondja meg nekem lécci, hogy normális e az a jelenség, hogy a kép pl a mühold(upc) csatornáknál nem szemcsés viszont nagyon mosódik. főleg focimeccsek alatt látható, hogy minden játékos egy csúnya pacának tünik a képen. szóval nem tudom, hogy ez most a tv baja lenne, vagy valamelyik kábel nem jó? mert a régebbi tvmen ugyanezen csatorna ugyanezekkel a vezetékekkel nem volt mosódott sem szemcsés. a választ előre is köszi!
  • Seth
    #72
    ez a 100 Hz-es tv-k többségének legnagyobb hibája-nem tudsz rajta segíteni---esetleg állítgasd a kontrasztot....vagy ülj messzebb :)
  • Alien
    #73
    A mozgásoknál van ilyen, akkor mosódik el? Ez a 100Hz miatt van, vannak tv-k amiben már bele van építve olyan, ami ezt kiszűri (pl a Philips-nél a Digital Scan, illetve más tv-knél is van ilyen, csak ott máshogy hívják:)
  • FrezeR
    #74
    köszi a segitséget :) igen a mozgásnál van ilyen mosódás csak, hát nem tudom igy viszont elég nézhetetlen pl egy focimeccs tiszta paca az egész:( pedig új tipus(állitólag), a pontos nevét most nem tudom megmondani. ezek szerint nincs benne ez a digital scan? lehet jobb lett volna egy 50hz-es? olcsóbb az biztos:) de akkor miért jobb a 100hz ezen a "szemkimélő" tulajdonságán kivül?:) nem tudom...
  • Jogyerek
    #75
    Sziasztok
    kinéztem magamnak egy Samsung tv-t 110 -ért
    100 hz Síkképcsöves ,Digitális képzajcsökkentés, 16:9 képmegjelenítés, zoom
    és az lenne a kérdésem hogy meg-e éri az árát vagy inkább vegyem meg 50 hz kivitelben 85-ért
    Akkor ennek a tv-nek is az lesz a baja ha focimeccset nézek homályosak lesznek az emberkék? Bársok focimeccset nem nézek de ha veszek tv-t akkormár legyen élvezhető amit nézek.
    Továbbá ezt a képarányt át lehet állítani úgy hogy az normál legyen.
    Előreis köszi
    Sziasztok
  • FrezeR
    #76
    szerintem vedd meg a 85 ezreset. én is pont e kettő közül választottam a 100hz-eset de megbántam, mert nem valami élvezetes rajta nézni bármit is mert mosódik:( vissza meg nem veszik ennyiért persze...a képarány meg szerintem nem alapból annyi hanem te állithatod 16:9-be ha akarod.
  • Jogyerek
    #77
    Sziasztok
    Nem tudtok olyan oldalt ahol olcsón vannak jó tv-k?
    előreis köszike
    sziasztok
  • Tetsuo
    #78
    www.walmart.com :)
  • Punkerwork
    #79
    net-es boltokat nézz, bár most a karácsonyról megmaradt cuccokat akciósan szórják ki amúgy is a boltok.
  • Ramore
    #80
    hol is?