67
aka Halálhajo
  • Flyingparadise
    #67
    Kicsit régen volt de csak nekem tűnik úgy, hogy ez nem volt Happy end? .... ergo doki már a rossz helyen ébred próbálják megnyugtatni és rájuk zárul a gyűrű az nekem annyit jentett megnyugtatás és amikor már elhiszed minden zsír na onnan lehet nagyot esni. Nekem ez jött le..
  • Serpa
    #66
    én is.
  • SoDI---
    #65
    Na, én ma láttam elöször (TV2)
    Tényleg király :_D
  • _Vegeta_
    #64
    Mult evben olvastam egy forumon h lesz rendezoi belole, azota semmit se hallottam felole. :)
  • GregSB
    #63
    Én tegnap láttam eme filmet :)

    Nagyon bejött. A topic elején írtátok még, hogy lesz rendezői változat DVD-n. Ez megjelent azóta? Tényleg van benne 30+perc?

    Az Adnerson témához: csinált ő még egy jó filmet: A Soldiert. A többi viszont tényleg kaki...
  • Cvd
    #62
    Ez az, ráadásul ha egy játékból (vagy más háttérből) filmet csinálnak, akkor egyértelmű hogy a játék ismerőiről akarnak főleg zsét legombolni, hisz ők a biztos közönség. Erre pont az ilyeneket "verik át". Én nem játszottam soha RE játékkal csak távolról ismerem. Viszont nagyon sokat Mortal Kombat-oztam, erre a nagyon várt film előtt kijelentette Anderson hogy nem lesz vér, anélkül is jó filmet lehet csinálni. Egyből égnek állt a hajam. Végülis igaz, csak nem egy olyan játékból kellett volna matinéfilmet csinálni ahol központi fontosságú volt a vér és a brutalitás.
  • Waterhorse
    #61
    Filmet ülsz le nézni, az rendben, de ha hűek maradnak a játék sztorijához és a szereplőkhöz akkor is film lett volna belőle, megértette volna az is aki egyáltalán nem ismeri hírből sem a játékot, tetszett is volna nekik, a rajongótábort pedig egyértelműen megynerik, és nem lett volna ekkora az ellenzöngéje.
  • _Vegeta_
    #60
    De az csak egy alom volt nem ? Azt almotta h veguk, de aztan lenyugtattak a tobbiek. Vagy en ertelmeztem rosszul ? :\
  • _Vegeta_
    #59
    En majdnem elaluttam alatta, igyhat inkabb kinyomtam es neztem mast. Nem volt turelemem vegignezni.
  • Alien!
    #58
    mert ötlettelen béna,szar,unalmas film lett belőle...és még a trükkök sem segítettek rajta,mert mocsadék volt az összes...Ha meg valaki a játék rajongóira számít,akkor ne térjen el a megszokott hangulattól,vagy adjon teljesen más nevet a zombifilmjének...
  • LittleL
    #57
    Az nagyon tettszett a filmben, amikor
    hazaérkezik a csaj a Földre, és
    a mnetőosztag megmenti:

    - Minden rendben, minden rendben....

    És a Sma Neil van az űrruhában. DDD
    aztán The ENd
  • fifi
    #56
    És akkor mi van?
    Filmet ülök le nézni nem egy 100%-os, játékból átadaptált sztorit...Én legalábbis. Attól miért lenne szar, hogy nem sok köze van a játékhoz?
  • Waterhorse
    #55
    Csak nem sok köze volt a játékhoz.
  • fifi
    #54
    Residnet Evil nem volt annyira gáz...
  • _Vegeta_
    #53
    Sztem mind igen gyenge alkotas. :)
  • Waterhorse
    #52
    OFF

    Most jutott eszembe, hallottatok már a 2004-es Mortal filmről? Csak onnan tudok róla, hogy Hegylakó 2 dvd-n a filmográfiákban Lambert neve alatt van egy ilyen: Mortal Kombat: "?valami?" (2004)

    OFF VÉGE
  • Waterhorse
    #51
    Esetlegn azért lehet, mert ezeknek már volt egy alapja amivel öszevetve tényleg silány, és kontár munkát láthatunk(Mortal, Resident - játék, Alien vs Predator, előző részek). Event Horizon-nak pedig ha jól tudom nem volt egyáltalán elődje, nem volt mit alapul venni, és rossz tálalásban vászonra vinni.
  • LittleL
    #50
    Húúú, ezek tényleg B kategóriás akciómozik. D
  • Cvd
    #49
    Jaja, agyaltam én is rajta hogy a gyengébb filmjei esetleg azért lettek gyengék mert eleve csak a sikerre hajtottak ami biztos is volt, minimum a téma rajongói megnézték. Ehhez meg elég volt egy relatíve olcsó és középszerű rendező is, aki hajlandó volt megkötött kézzel is megcsinálni a filmet. Csakhogy az akkor is Anderson sara hogy belement ilyen feltételekbe, ha egyszer többre is képes.
  • Cvd
    #48
    Mortal Kombat, Resident evil, Alien Vs Predator, hogy csak pár középszerű alkotást említsek.
  • _Vegeta_
    #47
    Jo valasz! :DD
  • Waterhorse
    #46
    Pl. Sam Neill miatt is:)))
  • _Vegeta_
    #45
    Nemcsak a rendezo miatt lesz egy film jo film.
  • LittleL
    #44
    jaaaa, hogy csak 7 éves film ?
    nembaj nemtudtam...D

    mert még milyen filmeket rendezett ez a rendező ?
  • Cvd
    #43
    Jó neked így 10 év távlatából visszaemlékezni rá. Nekem ez sajna csak 7 év távlatából megy merthogy akkor nyomták moziban, lévén hogy '97-es film.:)
    Egyébként emiatt a film miatt haragszom Andersonra de nagyon. Ha egyszer ilyen minőségi munkát is tud végezni, akkor hogyan engedhet meg magának olyan szemeteket mint az összes többi filmje?
  • LittleL
    #42
    Na, átvettem DVD -n a filmet.
    Megnéztem házimozin...

    Félelmetes film, már láttam a filmet 10 éve is, és
    most is besz*rtam rajta egyes részeken ,annyira félelmetes volt.DD
    Este, felhangosítva a házimozim remekül visszaadta a hátulról jövő kísérteties zajokat.
    Állítom, hogy ez a film most is benne van a legjobb thrillerek között.

    -és még most is, 10 év távlatából is irtó jó kis sci-thriller a film.

    - Laurence Fishbourne milyen fiatal volt, úúúúúúú
    - Sam NEil -nek mintha több haja lett volna abban az időben. D
    - de azért minden filmben vannak logikailag hihetelnen részek, de hát ezért film a film:
    1. Sam Neil, és a legénység nem beszélte meg a rájuk várandó dolgokat indulás előtt.
    2. Az Event Horizonon, a fickó aki a gépházba megy először,
    felelőtlenül odamegy a hajtóműhöz., és az beszippantja,
    így sérül meg a mentőhajójuk.
    3. A fickó amikor felébred a kómából, és a kijárathoz megy,
    nem biztos hogy túlélte volna szvsz. És az ajtónyitást belülről is le lehetett volna állítani biztosa.

    -ezek azok a hibák amik idegesítenek picit, de
    összességében 9/10 pontos a film.
  • _Vegeta_
    #41
    Szvsz a Re azert lett szar mert egy szamitogepes jatek volt az alapja. Raadasul nagyon sikeres szamitogepes jatek. Elore felek h milesz ha meg csinalnak ilyet. Pl doom vagy thief. ájáj :)
  • Alien!
    #40
    Nekem személy szerint nagyon bejött a film...Emléxem végig rázott a hideg a moziban...Anderson,nagyon jó képi világot kreált,maga az űrhajó,a formája,a neve,nagyon el lett találva..Nem is tudom, hogy tudott utána olyan okádékot összehozni mint a Resident Evil... A film legkeményebb része a visszafejtett videó részlet..Kiváncsi vagyok a SE kiadásra,márcsak azért is,mert az első DVD kiadás elég pocsékra sikeredett(nincs rajta magyar felirat)...
  • _Vegeta_
    #39
    Miert gondolod ? Az emberek szoktak 'rem'almodni es egy forgo urallomas se tul utopisztikus cucc :)
  • LittleL
    #38
    És az is tökre szürreális kép, ahogy SAm Neill a film elején álmodik, rémálmodik...
    felébred..
    kinéz az ablakon, kiderül, hogy űrbázis az..
    aztán a kamera távolodik, az űrbázis pedig forog as tengelye körül..

    Tökre szürreális.
  • Sir Quno Jedi
    #37
    Jó, akkor csak gravi hajtómű tényleg ! :DDD
  • _Vegeta_
    #36
    Ezeket mind tom, de az antigravitacio az nem kapcsolatos a fekete lyukakkal, vagy csak en vagyok uninformalt ? :)
    En S. Hawking az ido rovid tortenetet olvastam.
  • Sir Quno Jedi
    #35
    Paul Andersonnak van a Fekete lyuk című könyve, pont ez a témája és ugye a filmet is ő rendezte... hmmm...
  • Sir Quno Jedi
    #34
    Igazából a hajó egy fekete lyukat hoz létre amivel megbontja a téridő szerkezetét és átlép rajta. Ez az a gömb, maga a hajtómű és egyben kapu az ismeretlenben.

    Nme véletlen Envent Horizon a címe, ami esemény horizontot jelent magyarul is és a fekete lyukak azon tulajdonságára épül, hogy van egy felület amelyen túl már nem jut ki a fény sem, minden elnyelődik stb.-stb. Onnan megszűnik a létezés általunk ismert formája (a teóriák szerint). A lyuk végülis egy rés a téridő szerkezetén.
  • Sir Quno Jedi
    #33
    Ja, alapfilm !
  • LittleL
    #32
    átmásolom, majd.
  • _Vegeta_
    #31
    A rendezoi valtozatot varom, elvileg osszel jon ki. Turelmetlenul varom. :D
  • LittleL
    #30
    megvan már DVD -n?
    ki kell vennem ezt a filmet megint. áááá

    felcsigázott a kiváncsiság.
  • _Vegeta_
    #29
    Hat nemtudom, nekem fura. De antigravitacios ? Erre nem emlexem pontosan.
    #27,#28: Nagyon okosan mondod. :) Azert is jo, mert teljesen nyitva tartja az egeszet a film, nem derul ki semmi.
  • Sir Quno Jedi
    #28
    Vannak dolgok amik túl vannak az emberi értelmen és ott a pokol vár !