116
A Doom 3-hoz mi a legjobb?
  • SoDI---
    #36
    Ezeket csak úgy odabasztam, az előtte lévő mondat a lényeg!

    Ja, ez esetben ha ha ha :)

    19" TFT baszott drága, amennyibe az fáj azért több profi CRT moncsit vehetsz

    Legyen inkább minőségi CRT... Jó nagy...
    Ha 1024*768-ban akarok játszani minimális (kétszeres) élsimítással, akkor viszont nem járok rosszabbul a nagyobb monitorral? (élesség)
    Úgy értem, 19'-osnál nagyobbal :)
  • SoDI---
    #35
    Látom, 200 ezer körül van a 19'-os TFT.
    Hát, nem tudom.

    Mondjuk elég szorgalmasan gyüjtögettem, és nagy munkáimból is folyt be pénz, tehát ha akarom, meg tudom venni nyugisan...

    A kérdés csak az, hogy van-e értelme...

    Ha elvonatkoztatok azzal, hogy nem áll az asztalomon egy bazi nagy nehéz doboz, akkor mi az, amiben jobb, mint egy ugyamakkora CRT?
  • Narancs
    #34
    19" TFT baszott drága, amennyibe az fáj azért több profi CRT moncsit vehetsz, szerintem kurvára fölösleges...(még)
  • Narancs
    #33
    Ezeket csak úgy odabasztam, az előtte lévő mondat a lényeg!
    x800pro + 3200barton on kívül sztem más vétele nem égető a konfigodban...na persze a moncsi + hangfalak sem ártanak az élvezethez!
  • Narancs
    #32
    1024*768 ban max 85Hz?
  • Davidus
    #31
    Nemtom nekem Altec van:D
  • SoDI---
    #30
    ASUS K8v -Deluxe - AMD64 3000

    Inkább asszem megfogadom M0Dair tanácsát, és várok egy kicsit. A Doom 3-hoz még nem kell, ha majd 10-nél több játék lesz, ami támogatja (vagy sokkal gyorsabban fog dolgozni vele munkaeszközöm, Photoshop, és a Flash :-)), majd akkor szánok rá pénzt.

    2GB RAM

    Az nem tűnik nagyzolásnak? Nagyon fasza memóriáim vannak, még ha kevés, akkor is...

    200Gb Seagate

    Ez kell :)

    19" TFT moncsi

    Mennyibe fáj egy olyan?

    vízhűtés

    Gyári hűtés miért nem jó?
  • Narancs
    #29
    A régi:
    nf7-s, 2600+barton, 512mb ram, msi fx5600, 80gb maxtor sata, codegen 9011 nagytorony ház, lg cd író, 17" lg moncsi...

    Vga le lesz cserélve az tuti, csak nem merem eladni a régit mert sulinetes, még ezen vacillálok picit...
  • M0Dair
    #28
    Szerinted elég egy 17"-os Samsung (Samtron) moncsi a gémhez max 85Hz frissítési gyakorisággal?
    Ennek a cseréjén gondolkodom, de, ha még jó, akkor várok vele!
  • M0Dair
    #27
    Nekem az van, vagy 4 éve, de tökéletesen meg vagyok vele elgedve...
    Az a gáz, hogy az SB Live 5.1-nél nem megy a center...
    Nem tod mi a megoldás?
  • M0Dair
    #26
    mondom!:D
  • M0Dair
    #25
    Creative-re!:)
  • Davidus
    #24
    nem:)
  • M0Dair
    #23
    Creativ-ra!
  • M0Dair
    #22
    Sztem új lapot vegyél, ne Audigy 2-t...
    De, ha meg azt veszel, akkor legalább zs-t!
  • Davidus
    #21
    Audigy-t húzd ki és a Geniust cseréld le Altec-re.
  • M0Dair
    #20
    Ja, várom már én is!
    Neked most mi a konfigod?
  • SoDI---
    #19
    Eddig:
    x800 PRO 256 Mb - 99 ezer
    SB AUDIGY2 - 22 ezer
    GENIUS SW-5.1 HOME THEATER - 32 ezer
    3200+ Barton - 33 ezer

    Ez nem vág földhöz, annál jobb lesz a monitor :)
  • M0Dair
    #18
    Nehogymár ne legyen elég neki 1giga ram...
    Bár 500Mhz-es kéne már minimum!:P
  • Narancs
    #17
    Doom3 -hoz pl a te géped is príma, 9800PRO -nl nem köll több sztem, de majd meglátjuk a teszteknél!
  • M0Dair
    #16
    Én most fogok 120-at kiadni ramra, hűtésr, és házra, de aztán 2 évig kuss!
    Sztem egy ideig jó úgy a konfigom, ahogy az aláírásomban van, vagy nem?
  • Davidus
    #15
    Én úgy tudom hogy NF7-s-re soundforge van integrálva ami 5.1-es és van olyan jó mint az Audigy.
    A Ramkérdésre majd csak akkor kapsz választ ha kijött a game:) Van egy olyan érzésem hogy a HQ beállítás izzasztani fogja rendesen az 1 gigát:P Ha meg nem elég neki a ram akkor hiába a dual brutalspeed aranyram ha kevés akkor kevés:P
  • Narancs
    #14
    Szerintem is, én eddig egy fillért nem költöttem a gépemre...(deszkát kivéve)
  • M0Dair
    #13
    Majdnem én is ASUS K8v-t vettem, de nem láttam értelmét annyit adni érte...(nem is volt annyim:D)
  • M0Dair
    #12
    Sztem kár ennyit költeni most egy gépre, ha csak a mindennapokra kell!
  • M0Dair
    #11
    Ezért mondtam, hogy tedd el a zsét, és majd vedd meg... amikor olcsóbb lesz...
    Sztem a 3200+ -ra is pénz kidobás költeni!
  • Narancs
    #10
    Audigy nem kell, mert az NF7-S hangcucca jobb is!
    Egyedül VGA -t kell cserélned, procit sem muszály, de ha nagon akarsz...
    Ha meg csúcsgépet akarsz mint ent, akkor: ASUS K8v -Deluxe + AMD64 3000+ + X800PRO + 2GB RAM + 200Gb Seagate / WD + 19" TFT moncsi + vízhűtés
    Na?
  • SoDI---
    #9
    3400+ 80+áfa...
    Nem azért göriztem ki a belem, hogy eszteleneül szórja a pénzt. Ha annyivel jobb lenne, mint amennyivel drágább a sima 3200+nál, akkor megvenném, de nem hiszem, hogy így lenne...
  • SoDI---
    #8
    Vegyél inkább NF7-s alaplapot

    Az van.
    De a korábbi hírek arról szóltak, hogy a Doom 3 5.1-ben szólal meg. Körbe vesznek a szörnyek a térben, és parázhatsz mint állat :-))
    Vagy rosszul emlékeznék?

    Aztén vegyél még +1 giga ramot

    Na ez már problémás. A RAM-om ami van ilyen spéci, rohadt alacsony időzítéseket bíró méregdrága cucc gyárilag dual-ba kitalálva. Megtehetem, hogy berakok melléjük egy harmadikat, és így másfél giga RAM-om lesz, de akkor elvesztem a dual jelentette pluszt. Biztos, hogy jobban járnék több, de lassabban hajtott RAM-mal, mint 1 Gb ultra-brutál 2-2-2-5-ös dual-lal? :-))
    A hivatalos hardware-igényben nem azt írták, hogy 1 Gb-tal már tökéletesen jól fogja érezni magát?
  • M0Dair
    #7
    Sztem vegyél egy SBLive 5.1-et, fasza hangfalszettel...
    Vegyél egy 9800Pro-t, 50-ért is láttam már...
    Valami jól szellőző ház, és rakd el a többi zsét, majd elköltöd a 3400+ os prockóra.:)
    Ramod elég lesz!
  • SoDI---
    #6
    Egyáltalán a NF7S 2.0-ba bemegy még simán a 3200+ Barton?
  • Davidus
    #5
    Vegyél inkább NF7-s alaplapot Audigy hejett. Az integrált hangchip rajta kb audigy szintű. Aztén vegyél még +1 giga ramot mert a D3 örülni fog neki. Ha marad lóvé X800pro-ra akkor még azt is:) Procit nem kell bántani.
  • SoDI---
    #4
    Egyik hivatalos közleményben írták.
    Elindul rajta, de plusz dolgot nem tapasztalsz.
  • SoDI---
    #3
    Hoppá, ready computer!

    ATI Radeon X800 Pro 256MB DDR Tv-o/DVI --- 99000 áfával.

    100-as alatt van :) Azt hiszem a videókártya már nem annyira kérdés :) marad a proci...
  • ent
    #2
    Ez tényleg igaz skacok?: "tudom, hogy a Doom 3 nem támogatja az AMD-64-et."
  • SoDI---
    #1
    Hello mindenkinek.

    Néhány hónapja nem nagyon követtel figyelemmel a hazai számítástechnikai kínálatot, éppen ezért ért meglepetésként, hogy (próbaként a Mistral, és a Bluefish kínálatát átvizsgálva) gyakorlatilag nincs változás. Csúcsproci a 3200+, csúcskártya a 9800 PRO, jobb nincs.
    Igen ám, csak hogy ugye egy hét, és mindjárt a nyakunkon a Doom 3. Tehát függetlenül attól, hogy megjelennek-e az újdonságok a hazai piacon, ugyebár mindenképp kell fejleszteni :)
    Adott az aláírásomban szereplő konfigom egy ősrégi 15'-os monitorral, az alaplap hangkártyájára kötött szar 2.1-es hangfalszettel, és rádiós-optikai billenytűzet/egér párral.
    Biztos pontnak tűnik, hogy a monitoromat sürgőssen le kell cserélnem egy 19' környékű mókára, és kell vennem egy SB Audugy2-t valami tűrhető 5.1-es hangfalszettel. Biztosnak tűnik még egy új vinyó, meg új ház :)

    Innentől azonban alapjaiban el vagyok bizonytalanodva, ezért kérném a segítségeteket.

    A kérdéseim:
    - ha jól fel akarom húzni a grafikát, akkor elégedjek meg egy 9800 pro-val, vagy ugorjak ki Bécsbe valami jobbért több mint dupla áron?
    - tudom, hogy a Doom 3 nem támogatja az AMD-64-et. A Doom 3 az elsődleges szempont, de ha hosszabb távon gondolkodom, van értelme kigorni Bécsbe érte, valamint hozzá való alaplapért, vagy tökéletes lesz jó hosszú ideig a 3200+ Barton? (olcsó)

    Vagy vegyek talán alapjaiban új gépet?