41
Adobe Illustrator CS segítség kellene!
  • Atika :o)
    #41
    Sziasztok hogy tudnek rakeresni olyan segedletre ahol ilyen csikozott levelet, viragot keszitenek?
  • Blackfoot
    #40
    t shirt factory
    vagy
    spreadshirt

    Erre a két oldalra lehet regisztrálni és ha van anyagod elküldheted, aztán eldöntik érdemes e eladásra. A grafika árát te határozhatod meg.
    Egyébként van olyan akinek a témája egyszerűbb és elkér érte 20$, viszont van olyan is akinek a témája 10$ ba kerül pedig szerintem komolyabb meg komplexebb mint a 20 $-os gyereké. Valójában kinek mire van szüksége, vagy kinek mi tetszik:)
  • Blackfoot
    #39
    Megoldottam! Nemigazán használok illustrator-t pólógrafikához nem kell. Manga studio, Vector magic, Photoshop a sorrend. vagy ha használok is illustratort csak annyira, hogy új gradienst húzok vagy színeket cserélek.
  • Blackfoot
    #38
    Köszönöm az infót:) Kipróbálom majd.
  • Dynamic
    #37
    Ugyanezt írtam én is :) Ráraksz egy objektumot aminek 45 fokos éle van (én négyzetet írtam 45 fokban elforgatva) és ugyanígy kivonod egymásból a két elemet (Pathfinder menüben van). Szóval Ai-ban sincs ez másképp. A végén látható "töréseknél" meg kijelölöd direct selection toollal ("A" billenytű és ugyanúgy bekarikázva kijelölöd a végpontokat, mint 1:22-nél), majd Connect selected end points-al összekötöd őket, hogy ne legyen csúnya.
    Mutatom melyik gombbal:
  • Blackfoot
    #36
    A videót a Corelben csináltam. Milyen metódus van rá az Illustratorban? Gondoltam írok vagy három helyre, kíváncsi vagyok ki mit mond:) Az érdekelne, ugyan ezt a műveletet hogy lehet megcsinálni az Illustr.-ban?


    Utoljára szerkesztette: Blackfoot, 2016.01.14. 19:47:35
  • Dynamic
    #35
    Nem nagyon értem a kérdést. Ráraksz pl. egy négyzet objektumot 45 fokban elforgatva (shift+forgatás) és nyomsz egy egyszerű kivonást (minus front). De nem biztos, hogy jól értem milyen keretről van szó. Rajzolt keret vagy stroke?
  • Blackfoot
    #34
    Helló. Azt szeretném kérdezni hogy hogyan kell Illustratorban 45 fokos szögben levágni egy keretet? Tehát a lényeg, ha van egy keret aminek megvan a felső része, annak a bal végét hogyan lehet 45 fokban levágni?
  • Atika :o)
    #33
    Sziasztok kellene egy kis segitseg nem vagyok tul nagy illustratoros es az lenne a gondom, hogy van egy viragom ami egy kitoltott compound path hogyan tudnam egyszeruen kiszinezni a virag leveleit mas mas szinre? Keresgeltem neten, de amit talatam hogy a kessel nyirkodjam szet az nem tul szep megoldas. Letezik esetleg valami mas? Elore is koszi.
  • Ferkosz
    #32
    Sziasztok! Én is érdeklődni szeretnék egy kicsit, és előre is elnézést, ha nagyon laikus kérdést tennék esetleg fel. :$
    Csináltattam névjegykártyát a www.buddhaprint.hu]buddhaprint.hu -nál, és egyúttal terveztek nekem egy logót is, amit gyorsan használatba is vettem. A számlázó rendszerbe fel lehet tölteni simán a logót, azzal minden rendben, de a dokumentumoknak is szeretnék céges fejlécet. Végülis a szerkesztéssel elboldogultam, de a kinyomtatott lapokon rossz felbontásúnak néz ki és szemcsés. Mit tanácsoltok milyen formátumban vagy milyen méretben mentsem el a fejlécet, hogy szépen mutasson kinyomtatva is?
  • norbee46
    #31
    Sziasztok!
    Remélem van itt még valaki.Egy kis segítség kellene.
    Készítettem egy logót és az a bajom vele hogy amikor átméretezem akkor elcsúsznak a karakterek és a 2 vonal közötti sáv (ami átlátszó)az is eltűnik tehát olyan mintha a két vonal egymásba érne.

    Hogyan tudnám ezt orvosolni?
  • papi08
    #30
    Óóó a magasságos "isten" áldjon Téged időtlen időkig. Köszönöm! :) :D
  • yokel
    #29
    1. kijelölöd a görbét
    2. csinálsz egy új layert
    3. a kis színes négyzetet áthúzod az új layer-re

    Ennyi...

    És mindez képen illusztrálva
  • papi08
    #28
    Sziasztok!
    Látom kicsit elfeledett lett ez a topik. De én szeretnék segítséget kérni :)

    Behívtam egy általam rajzolt képet, és azt rajzolom felül görbékkel, ám figyelmem elkerülte a réteg használat, így a görbék és a behívott rajz egy rétegen van. Kérdésem volna: Hogy tudnám csak a görbéket új rétegre tenni? :)
    Köszönöm! :)
  • thoomas
    #27
    Köszönöm szépen;)
  • yokel
    #26
    Hali,

    magyar bill.-en az "ö" betűt kell hozzá nyomni...

    Jó szórakozást!
  • thoomas
    #25
    Sziasztok!

    http://www.vectordiary.com/tips-and-tricks/illustrator-trick-2-tilde-fun/
    Van az Illustrator-ban ez a "Tilde key" dolog. Nemtudom használtátok-e már. Én most próbáltam, de sajnos hiába nyomom az AltGr + 1 -es gombokat, nem történik az aminek kéne történnie. Remélem tud valaki segíteni;) Előre is köszönöm a választ.
  • tru
    #24
    sziasztok!

    új vagyok a nyomtatásra készülő melók területén, és most kaptam egy arculattervezési feladatot, ezen belül logót, névjegyet és levélpapírt arculati kézikönyv kell első körben terveznem. az első kérdésem a logóval kapcsolatos lenne.

    a logó mindenféle nyomtatott felületen meg fog jelenni (molinók, autó, prospektus, stb.). milyen színekkel érdemes dolgoznom? gondolom cmyk színrendszer, de kell-e pantone színekhez igazítani és ha igen, milyen pantone-skálát alkalmazzak?

    a feketébe, vagy sötétebb színárnyalatba történő átmenetek okoznak-e problémát a nyomtatásnál? a színátmenetektől eltekintve 6 színből áll a mostani tervem. ez sok? készítettem színátmenet nélküli verziót is, ami csak 3 színt tartalmaz, de jó lenne az átmenetes verziót alkalmazni.

    előre is köszi a válaszokat!
  • Lioness
    #23
    Sziasztok!
    A következő lenne a problémám: illustratorban van egy névjegykártyám, ami elég sok objektum szerepel és egy kettő lelóg a névjegykártya területéről. A kérdésem az, hogy hogyan lehetne megszabadulni azoktól a fölösleges részektől amik a területen kívülre esnek?
    Előre is köszönöm a válaszotokat!
  • Hzsolesz
    #22
    Jaaa...és örülnék, ha létezne valami közismertebb, esetetleg nem fizetős szoftver erre a célra. 3D Studioba szeretnék csak beimportálni egy egyszerű alakzatot, amit aztán extrudálnék.
  • Hzsolesz
    #21
    Sziasztok!
    Meg tudnátok nekem mondani, hogy az Illustrator-on kívül milyen szoftverekkel tudnék előállítani *.ai fájlokat?Azt hittem a Photoshop-pal simán lehet, de nem...
    Köszönöm!
  • Atika :o)
    #20
    akkor menni fog ;) koszi
  • robos
    #19
    A pen tool használata pontosan megegyezik a PS-ben lévő pen tool-lal, hisz egy és ugyanaz mind2...
  • Atika :o)
    #18
    koszi majd megprobalom ha otthon leszek majd valamit elkovetek igaz illustratort nem nagyon ismerem mert nem hasznalom :)
  • robos
    #17
    "...egyszeru formarol van szo..."

    Akkor javaslom, h rajzold meg pen tool-lal...
    CS2től már van live trace illuba, de sokkal gyorsabb, ha gyorsan körberajzolod a formát...
  • Atika :o)
    #16
    Sziasztok tudna nekem abban valaki segiteni hogy ha van egy png kepem amibol kellene nekem vektoros verzio egyszeru formarol van szo szoval ha megvan a png amiben lenyegeben egy fekete pacafele talalhato akkor hogy tudom legegyszerubben vektorizalni illustratorral?
  • NessieGraf
    #15
    Jó régen nem válaszoltak neked. Photoshop. Megnyitja a PDF file-t oldalanként, megmondhatod milyen felbontású legyen. A Bounding Box módot kínálja alapból, az nem jó, ha van margója au oldalnak. A Media Box a margókat is figyelembe veszi.

    Bizonyos esetekben ha szöveges a pdf átlátszó lesz a kép a Photoshopban. Ha jpeg, vagy bmp formátumban mented, ez mindegy, fehér lesz a háttér. Ha az átlátszó oldalon árnyékolt rész van, az gifben nem szép, de png-ben jól átjönnek a részlegesen átlátszó részek is.

    A png képpel vigyázz! A net nem torzítja be a színeit, de a png betorzítja az eredeti színeket. Korrigálni kell.
  • repvez
    Szüli
    #14
    tudnátok segiteni abban hogy hogyan lehet PDF fájbol egy oldalt képként kimenteni(JPEG,BMP stb...).A printsreenen kivül mert nem akarom a méretét lecsokkenteni és ugy meg nem fér bele a képernyöre egybe.
    Ha lehet valami egyszerü vagy trial progi kellenne mivel csak 1-2 alkalommal kellene.Vagy az Acrobat readerben lehet valahol állitani?
  • benlude
    #13
    160? Az adobe.com-on vagy 400 a CS2. :)
    Itthonról letöltető sebességben vagyok, csak bentről nem. Úgyhogy akkor letöltöm ezt innen egyenlőre.
    Jöhet a jótanács az itteni mailemre. :)
  • nenad
    #12
    esetleg ha adsz helyet felteszem 160 mega, privatban kaphatsz egy ket "jotanacsot" is.
  • nenad
    #11
    csak 30 nap,
    probald meg magyar szerverrol leszedni hatha fent van valahol
  • benlude
    #10
    Oké... 9 óra alatt jön le és nem tudom van-e valami korlát, vagy csak a 30 nap.
    Ennél gyorsabb megoldás kellett volna, de már látom, hogy ez lesz belőle...
    Azért köszi.
  • nenad
    #9
    pl leszeded a trial verziot...
  • benlude
    #8
    Sziasztok!
    Nem tudom tudna-e segíteni valaki...
    A probléma az, hogy nekünk a 10-es verzió van meg és kaptunk egy csomó olyan eps fájlt, amit a 11-es(CS) verzióval készítettek. Persze így nem tudjuk megnyitni őket.
    Nem tudok gyorsan levadászni egy ilyen verziót de meg kellene nyitni a fájlokat sürgősen, tud valaki valami megoldást?
    Köszi
  • Dynamic
    #7
    Páran kérték a megoldást, ezért beírom ide is:

    Szóval alapvetően az Adobe Illustrator CS-ről van szó HUN XP
    op.rendszeren.Nálam 5 percenként lefagyott ill. szétesett a progi.A
    megoldás egyszerű.A
    Vezérlőpult->Területi és nyelvi beállítások->speciális fül->
    itt az Unicode-ot nem használó programok nyelvénél a gördíthető
    menüben be kell állítani az angol(egyesült államok) nyelvet.OK, stb.
    Ez után a program elvileg nem fog fagyni, nálam legalábbis tökéletes, órákig is futtatható fagyás nélkül.
  • gemini
    #6
    engem érdekelne, mert én is régota szenvedek ezzel a problémával és már szivesen használnám a CS-t a 10-es helyett.
    THX

    [email protected]
  • Dynamic
    #5
    Megoldódott a probléma.Ha érdekel valaki leírom a megoldást.
  • Dynamic
    #4
    Már én is így tettem.Az a furcsa, hogy rengeteg helyen olvastam erről a hibáról, de az sehol nincs leíva, hogy miért is van ez.
  • neuro
    #3
    Nekem a demo verzió csinálta ugyan ezt. Végül meguntam és visszatértem a 10-esre :)
  • hen-tes
    #2
    nekem egy 2.4-es celeronon 256megával elmegy, szal a gépigénnyel nem lehet gond