446
Star Ocean
  • InterFoxSOFT
    #446
    Help:
    Elkezdtem megint a Star Ocean Secund Story-t, és kifejlesztettem a főhősnek a pickpocketing az az a zsebelés képességét, megvettem hozzá a bandita kesztyűt is, ám amikor lopni akarok ezt írja ki!:
    pickpocket attempt failed
    Szóval mi hiányzik?
  • musha
    #445
    komoly ^^
  • rolika
    #444
    bakker, az utolsó boss előtt jöttem rá, hogy a symbology menüben a négyzettel ki-be lehet kapcsolgatni, hogy az adott karakter melyik varázslatot használhassa és melyiket nem...
    mit szívtam, hogy fayt állandóan leürítette az mp-jét a hülye explosion-ökkel...
  • rolika
    #443
    jihááá, kivégezve!!!
    123 óra alatt...
    na pááá :-D
  • rolika
    #442
    most már lassan végigjutok :-)
    spiral tower felénél járok, még kb. 3-4 órára saccolom a hátralévő részt
    minden karim 70. szint felett jár, és már csípőből legyakok akárkit :) ilyenkor évlezetes a játék :D
  • rolika
    #441
    na ezt nem is tudtam.
    kösz :)
  • aabyssx
    #440
    A no guard skill a nyerő! Főleg ott, ahol sorozatlövés van ellened. Ha no guard skill be van állítva, akkor a karakter átgyalogol a kis sebzéseken és nem "botlik meg".
  • rolika
    #439
    nos, mentem a szünetben néhány kört a gémmel.
    a dragon road-on elakadtam jól, de a gamefaqs.com-on van egy frankó spoiler-free leírás, azzal továbbjutottam :)

    most a moonbase-n vagyok, ahol van egy-két jó trükk:
    ugye megkapjuk peppitát a csapatba. menjünk el vele a bárba, és beszéljünk leonnal, aki elzavarja a raktárajtó elől stárzsáló tudóst. odabenn egy rakás állati jó fegyver meg páncél van.
    peppitát szereljük fel az itt talált spike shoe-val, ami víz alapú sebzést ad, és az itt rohangáló gépek azt nagyon utálják. 20. szint után valami elképesztő hatékonysággal irtja ezeket...
    a tápoláshoz javaslom a lovag-kinézetű ellenfeleket, elég könnyű prédák, de nagyon sok xp-t adnak. érdemes ilyenkor peppita irányítását átvenni és szépen kimaradni a csetepatékból, amíg fel nem fejlődik. 2000 hp után a pókszerű behemótok is leküzdhetők (azért csak óvatosan :)
  • aabyssx
    #438
    OFF

    Hát, az biztos, hogy még jó darabig nem kell még másik gép.
  • rolika
    #437
    van még atelier iris (nagyon tetszik, a kézzel rajzolt hátterek miatt),
    lesz még final fantasy 12, galaxy rouge, valkyrie profile 2 (ha kijön eu-ba)
    asszem simán kihagyom a ps3-at ennyi játékkal :)
    ja és a disgaea nekem is itt figyel...
  • aabyssx
    #436
    OFF

    Ja, és 2 hét múlva lesz EU-ban is Disgaea 2 is.
  • aabyssx
    #435
    OFF

    Csak a demo-jával. Jópofának tűnik, de még nekem is hátravan. Előtte áll sorban egy majdnem végigvitt Shin Megami Tensei, meg egy megkezdett Disgaea. BTW van még Xenosaga II is, ami kiadásra került EU-ban is.
  • rolika
    #434
    szellem a gépben :)

    btw nem játszottál véletlen a dragon quest-tel? mert ha kész vagyok a star ocean-nel, kell valami :)
  • aabyssx
    #433
    Jé, megint! :D

    Múltkor is láttam egyet pár pillanatra valamelyik topikban (Rince). ;)
  • dinomano
    #432
    én pl. egy csendes kisertet vagyok itt, aki nem ismeri a game-et, de neha be-benéz; lehet h. rám gondolt! :-P Rámérzett asztralsikon... :-P
  • rolika
    #431
    "Jé, itt is egy kísértet! ;)"

    mert még ki? :-)
  • aabyssx
    #430
    Jé, itt is egy kísértet! ;)

    A fő sztoriból kevesebb van a második lemezen. De én majdnem 2x annyi időt öltem a játékba, mint ahol most Te vagy.
  • rolika
    #429
    megtaláltam albelt. airygliph-ben volt :)
  • rolika
    #428
    nah, 8 hónap szünet után bekapcsoltam a ps2-t, és nyomtam vagy két órát (kislány már aludt, feleségem meg a teszkóba' :)
    egyébként most ki van rakva az elakadásjelző, mert a dragon road-ot keresem, asszem ez a barr hegyein keresztül vezető ösvény, amit be is jártam, csak nem történt semmi. valszeg azt a pengés hülyegyereket kéne valahol megtalálnom, albel-t, csak nemtom, merre kószál, aszittem, a dragon road-on lesz, de nem.
    valaki? ez egybéként még az első lemezen van.
    tényleg, majd' 73 óránál vagyok, és még nem értem át a 2. lemezre, ez normális? ;-)
  • dinomano
    #427
    kiirtam 1. cd-t, kiprobaltam, a graf. nem a legnagyobb szam(de nem is ronda...igaz még csak legelejet lattam...), viszont a harcrendszer tetszik... jo volt agyonlöni az elejen a gorillat, vagy mit... :-D
  • dinomano
    #426
    nem vagom, vhol lehuzzak a guardian c. graf-jat, vhol meg istenitik..allitolag a nagy felbontasos üzemmodjat hasznalja a ps-nek, ami mindenkepp pozitivum... :-) de lehet h. a felbontasnak a terep latja kárát... :-D ill. :-/
  • dinomano
    #425
    okka, nembaj, off-oljunk, ugyanis a feledés homalyabol szedtem elő a topic-ot; igy legalabb frissitve vagyon..most csak azéé, h. megkérdezzem h. milyen a guardian c.; nem akartam nyitni 1 ujabb topicot, amibe max.5comment kerül.. :-D
    Nezegettem leirasokat a gémröl, azt irjak, h. simple, de aranyos; lehet h. kiirom..vegulis designra a FFIX is gyerekeknek ajanlhato; ha ugy vesszük... :-D
    A sarkany qrvaaranyos screenshotok alapjan...letöltöm, ha talalok linket, kiirom oszt +latjuk... :-)
    Hmmm...nekem a Tales of Dstiny is nullanak tünik... nah; jo nem fikazom; allitolag aranyos+jo,de a design volt tul old-school nekem (...nem jatszottam anno SNES en rpg-ket; ha vki vegigvitt snes-en pár rpg-t bizti maskepp all hozza...); nem tudom...majd ha több idöm lesz+elfogytak az RPG-k (FF8, Valkyrie, Chrono) amiket ki akarok tolni+(egyeb gémek.. :-D); akkor sorra kerül talan Tales of Destiny... Star Ocean linket nem talaltam,de még probalkozom... :-D
    D. a valkyrie aranyos+érdekes grafikai megoldasokkal mahinál; mindenkepp a legunikalisabb a valkyrie p.!
  • Seth
    #424
    Guardian Crusade az első full 3d-s rpg-k között volt. Grafikája szép letisztult, de nagyon üres az egész. Harc körökre osztott, kezdetben nagyon unalmasnak tűnt, de később ,amikor már egy halom idézhető lény meg varázslat volt elég jó lett. Viszont nagyon gyerekes az egész, inkább kisebbeknek ajánlom. Sztorijára már nemnagyon emlékszem, de nem volt olyan vészes.
    Viszont csak 2 karakterünk van, egyik a lovag a másik pedig egy bébisárkány, őt kell végülis hazajuttatnunk, de ugye ahogy lenni szokott megmentjük az egész világot (vagy csak egy országot??...mindegy)
    A korábban kitárgyalt star ocean2 meg tales of destiny ,meg valkyrie profile-ok mellett nullának tűnik...

    már megint offolunk :D
  • dinomano
    #423
    nem vagy egyedül, itt mi mind idöhianyban szenvedünk! :-DDDD
  • rolika
    #422
    már egy hónapja nincs időm bekapcsolni a ps2-t :(
    pedig szupi kis játék ez
  • dinomano
    #421
    anno letöltöttem STAR OCEAN2-t, de sz*r verzijo; nem viszi ps-em csak az emu... én meg nem emuzok, mikor ott a ps...Grrrr... Pedig kiprobaltam volna; de betöltesnel elakad a gém; 1X jött be az enix-feliratig az intro, oszt behalás total... :-/ nahmind1, megszerzem majd mashogy...a Guardian crusade milyen gém? :-) Vkinek vmi tapasztalata, élménye rola? :-O Hivatalos infokat neztem,d e azokra nem adok... :-D
  • dinomano
    #420
    tactics gémeket nem szeretem, az mááá nekem tul taktikai... :-/ Se FFTACTICS etc...
  • aabyssx
    #419
    Tactics Ogre engem megszívatott. Tápoltam a 8 konstans karakter-t és egy nagy mérföldkőnél, meg a történet végén megosztotta a csapatomat. Úgyhogy b*szhattam el az időt azzal, hogy extra 8 karaktert felhúzzak. Szerencsére a nagyon alacsony szintűek pillanatok alatt lépnek fel.

    BTW a Star Ocean 3-ban is pillanatok alatt fel lehet húzni a karaktereket. Én Sophia-val kb. egy óra alatt léptettem 90(!) szintet - a megfelelő helyen.
  • dinomano
    #418
    a star ocean 2röl mik a velemenyek? nagyon kaotik benn a fight? jo kis gém? sztori milyen+miröl szol? :-O Graf+spell effect-ek milyenek? :-D pá! realtime hack and slash battle van benn?
    D.
  • rolika
    #417
    a final fantasy tactics advance-ban is ez a helyzet: egy csomó kari csatlakozik (csatlakozna), de minek, ha egyszer csak hat (néhol négy) hely van, akkor elég 6 fő, akik a végére félisteni státuszra növik ki magukat :)

    valami olyasmi kellene, hogy kötelezően kelljen használni valami mellékszál során az egyes karaktereket, vagy nem tudom...
  • testerlnx
    #416
    Nem jó a topic neve azt hidtem az SO I.-ről van szó... Épp most nyomom, nagyon állat :)
  • Sir Quno Jedi
    #415
    Na pl. a Suikoden Tactics-ban (tudom az nem sima rpg) is lehet félmillió karid, de van olyan szint, ahol csak mondjuk 4-et enged kirakni (de általában 6-8). AKKOR minek az a sok kari, akiket nem is tudsz fejleszteni, csak ha harcolnak, különben nem lépnek szintet és csak a skill pontokat tudod rájuk pazarolni. Akkor már a sima Suikodenben egész nagy partid lehet.
  • rolika
    #414
    logikus, ki az a hülye, aki kihívást fokozólag gyengébb karikkal megy, ha egyszer nem muszáj? (mondjuk én léptettem 1-2 szintet rogernek is, amikor rajtam volt a tripla exp áldás :)
  • Sir Quno Jedi
    #413
    AZ a baj ezzel a gammával is, hogy a support karik nem igazán használhatóak, a limitált számú küzdő kari miatt. Egy support kari még befér, aki lehet healer, vagy csatamágus, vagy mint az "idétlen, tánci-tánci kislány" afféle bárd, de több már nem fér bele. Hiába a sok jobbnál-jobb kari értelmetlen az egész. 1x látnék már olyan RPG-t, amiben VALÓBAN tudok akár 8-10 karit használni egyszerre (probably az összeset amim van), mert AKKOR van értelme az ilyen support kariknak. (Mint a Suikoden-ekben)
  • rolika
    #412
    vazze, két hete nem bírok időt szakítani erre...
    pedig királyul fel vagyok tápolva, a sárkányokat is simán leverem már, csa kéne megint 3-4 óra, hogy végigjárjam (mentés nélkül) az aktuális dungeont...
  • aabyssx
    #411
    Én Roger-t csak addig használtam, amíg kötelező volt - asszem' semeddig. Csak úgy, mint azt az idétlen, tánci-tánci kislányt, akinek már az idétlen nevét is elfelejtettem. :DDD
  • rolika
    #410
    tegnap kinyírtak, mint a pinty, az egész csapatot.
    barr hegyei közé érkeztem, és három tápos sárkány kicsinált, pedig azt hittem, én vagyok a tápos :) főleg az volt a gondot, hogy sorra és folyamatosan lebénítottak. szintetizálnom kell némi anti-paralízist a fegyvereimre...
    fel is kaptam a vizet, mert már egy órája bolyongtam és nem mentettem... :)

    roger-rel nem próbálkoztatok? nálam ugyan csak 8. szintű, de atk- és hit-értéke másfélszerese cliff-ének, szal nemtom
  • rolika
    #409
    köszike :)
  • ppista
    #408
    Sophia a második lemez elején csatlakozik.Az elején tényleg harmatgyenge,de ha két brutál karakter mellé berakod és őt irányitva lenyomsz pár sok Xp-t hozó csatát,elég hamar felfog fejlődni./az elején volt amikor egyszerre 20 szintet/Ráadásul ennek a kis gülü szemű nyeszlett lúvnyának vannak a legbrutálisabb varázslatai.Egy kimaxolt Thunderflare-t nem sokan köszönnek meg.
  • torrente
    #407
    Van egy dupla dvd-s Star Ocean 3-am. AMERIKAI (ntsc) verzió! Akit érdekel, az 5000Ft-ért elviheti.