Asimov robot-erkölcskódexét teszteli Hollywood
← ElőzőOldal 2 / 2
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
#18
No akkor mindekinek házi feladat, hogy olvassa el, az összes Asimov regényt/novellát 😊
A trélert nézegetve naon ócska momentum volt, amikor robotok tömkelege vérengzõ arckifejezéssel ront az emberek tömkelegére. Hogy ezt melyik regényébõl vették, nemtom.
A trélert nézegetve naon ócska momentum volt, amikor robotok tömkelege vérengzõ arckifejezéssel ront az emberek tömkelegére. Hogy ezt melyik regényébõl vették, nemtom.
Nem emlékszem ilyen novellára. Olyan elõfordulhatott hogy hibás parancs miatt ölt meg egy embert robot. Meg olyan is mikor egy ember ölte meg egy másikat és egy robotra akarták kenni.
#16
Volt egy novella ahol talalnak egy hullat, es a megallapitas hogy mivel mas nem volt jelen csak egy robotja olhette meg. Mar nem emlekszem...
#15
Szeretnéd, ha a középsõ képen levõ rábukna mi? 

#14
Bár volt egy könyve, a "Robotok és Birodalom", amiben android formájú robotok emberekre támadtak, de ott nagyon logikusan meg volt magyarázva, miért nem tekintették embernek a területükre betolakodó idegeneket. Kétlem, hogy ebben a filmben is ugyanilyen alapossággal meg lenne ez magyarázva, de ki tudja...
#13
Az összes ismertebb robotokkal foglalkozó novelláját és könyvét elolvastam, és sehol egy büdös szó nem esik arról, hogy a robotok tudatosan kárt akarnának okozni embereknek. Sõt, még annak elgondolása is óriási problémát jelent egy robot pozitron agyának, hogy tétlensége folytán emberi lény kárt szenvedhet. Az õ könyveiben inkább onnan eredeztethetõ a 3 törvénnyel kapcsolatos problémakör, hogy az emberek nem megfelelõ parancsokat adtak a gépembereknek. De olyan eset egyetlen könyvében sem volt, hogy egy robot embert ölt volna...
#11
hát én ezt nem értem.
az intelligens mosóporok korában ideje lenne már végre egy robotot is összerakni


az intelligens mosóporok korában ideje lenne már végre egy robotot is összerakni



hehe, az elsõ képen otthagyták véletlen a kép-onmouseover ikonokat is 😄D
RF ONLINE Nethyrrea -LVL51 ARMOR RIDER - Novus server BlackTide L2- BDEyes Lvl 87 ISS/73necro EVE Online - Nethyrrean FGC/RAX
Ha olvastad az összeset, akkor gondolom észrevetted, hogy nagy hullámzó volt a minõsége a könyveinek (fõleg a vége felé). Néha már leziellaurensz jutott róla eszembe.
De az alapítvány sorozat tényleg jó volt.
De az alapítvány sorozat tényleg jó volt.
¤¤¤¤o¤o,¸¸o¤o,¸¸,o¤o°`°o¤o,¸¸,o¤o°`°o¤o,¸¸o¤o,¸¸,o¤o°`°o¤o,¸¸,o¤o°`°o¤o,¸¸o¤o,¸¸,o¤o°`°o¤o,¸¸,o¤o°`°o¤o,¸¸o¤o,¸¸,o¤o°`°o¤o,¸¸,o¤o°`°o¤O3>
a nagy Haliwoodi Forgatokönyv irok valamelyike biztos elolvasta Asimov egyik könyvet es. aszonta ebböl filmet csinalok. Csak az a baj. hogy kis ez kis az is került bele. es egyet kell ertenem zobor-ral .
Ugy emlexem hogy. Asimov összeset kiolvastam. es ugy gondolom . hogy nagyon nehez lenne megfilmesiteni mindazt amit ott olvastam.
Mindenesetre a filmet megnezem, kivancsi vagyok ra.
Ugy emlexem hogy. Asimov összeset kiolvastam. es ugy gondolom . hogy nagyon nehez lenne megfilmesiteni mindazt amit ott olvastam.
Mindenesetre a filmet megnezem, kivancsi vagyok ra.
egyszer nagyon el fogok esni de addig is he he...
Izé, olvastál már Asimovtól valamit?
Mert több regényében, pont ez az alapsztori.
Baromi sok sci-fibe bújtatott ponyvakrimit írt, fõleg a robotos témakörben.
Mert több regényében, pont ez az alapsztori.
Baromi sok sci-fibe bújtatott ponyvakrimit írt, fõleg a robotos témakörben.
¤¤¤¤o¤o,¸¸o¤o,¸¸,o¤o°`°o¤o,¸¸,o¤o°`°o¤o,¸¸o¤o,¸¸,o¤o°`°o¤o,¸¸,o¤o°`°o¤o,¸¸o¤o,¸¸,o¤o°`°o¤o,¸¸,o¤o°`°o¤o,¸¸o¤o,¸¸,o¤o°`°o¤o,¸¸,o¤o°`°o¤O3>
#6
A gond igazából ott kezdõdik, hogy a mai majdani intelligenciára tervezett gépek világa fényévekre van az emberi kontextustól... lehet, hogy lesz hamarosan valamilyen "intelligencia" - azaz olyan mesterséges szellemi teljesítmények, ahol sokaknál bekattan az "ez valami intelligens kell legyen" érzés, ennél jobban senki sem tudta még definiálni - de az nem lesz "emberi" semmilyen értelemben. Persze a gépek már ma is kítûnõen sakkoznak és számolnak, de ezt az érzéseink imitációnak tekintik, nem valódi intelligenciának. Sokak szerint ez az érzés "folyamatosan" fog kialakulni az egyre bonyolultabb rendszerekkel, és nem lesz majd valamikor egy hirtelen minõségi ugrás.
#4
"A film cselekménye a törvények megszegése körül bonyolódik, melyben egy robotot egy híres tudós meggyilkolásával vádolnak."
I, Robot ----------------------------------------------------------------------------------------------Asimov
Ez a film kb. ilyen távol áll Asimov gondolatvilágától!
I, Robot ----------------------------------------------------------------------------------------------Asimov
Ez a film kb. ilyen távol áll Asimov gondolatvilágától!
attól függ mennyire intelligensek, amint értelmesebbek lesznek nálunk rögtön rájönnek mennyire kártékony a jelenlegi társadalom
A Föld IQ szintje állandó, csak mi vagyunk egyre többen.
Szerintem tuti film ez! Másrészt nem is olyan távoli ez az egész,rohamosan fejlõdünk,csak idõ kérdése és létrejönnek inteligens gépek,amiket remélhetõleg a végén nem az motivál,hogy minél elöbb eltegyen minket embereket lábalól! 

3.14159265358979323846264338327950288419716939937510582097494459230781640628620899862803482534211706798214808651328230664709384460955....
← ElőzőOldal 2 / 2
