66
  • Mat
    #66
    Tyűűű! Azta kutyamindenit! Mikor utazhatunk már?
  • Alfa Of NS
    #65
    Fogd be a szad es tanuld tovabb a kemiat!
  • Petty
    #64
    Éntudom a megoldást!

    A középiskolai kémia tanárnőm termel ammóniát!Mindig sejtettem, hogy marslakó! Bár ne jött volna ide a földre!
  • fr0003
    #63
    A fővonalas egyházaknak szerintem semmi bajuk nem lenne a Földön kívüli élettel, de csak azért, mert már nem veszik szó szerint a Bibliát. Az amerikai protestáns kisegyházak sokkal hevesebben tiltakoznának, mert az ő kreacionista kozmológiájukban egyszerűen nincs helye a Földön kívüli életnek.

  • ORF
    #62
    Csak hogy tárgyilagosabb példával éljek ott az Abbys című ősrégi film.... Gyakorlatilag az sem lehetetlen hogy a Mariana
    árokban már többezer éve ottvanak azok a lények amiket más bolygókon keresünk :D
  • ORF
    #61
    teljessen igazad van de pontosan ezt mondom én is amit te hogy még a földön is vannak rendkívül egyedülálló élőlények pl rákok amik csak az olyan forró/forrásban lévő óceáni részeken tudnak megélni ahol nyílt vulkáni tevékenység melegíti azt. Igaz hogy a felszínen már szinte mindent ismerünk, de pl a mélyóceánok élővilágának még cska a töredékét ismerjük. Elképzelhető például hogy a mélyben élnek olyan élőlények amik képesek kibírni azt a nyomást is amit az ember alkotta szondák és mélytenger-járók már nem. Szal minek kutatjuk az űrt élet után ha még a saját bolygónkét sem ismerjük teljessen ?
  • dez
    #60
    Ne felejtsd el, hogy a Föld sem pont így nézne ki élővilág nélkül. Sőt, a hőmérsékletingadozást is korlátozza az élővilág (a légkör gáz-összetételének szabályzásával - amíg az ember össze nem zavarja teljesen). És a Földön is találhatók a (főleg mély-)tengerekben igencsak érdekes kinézetű állatok. De valahogy nem terjedtek el máshol. Az évmilliók alatt kiderült, melyik testfelépítés a legalkalmasabb a szárazföldi életre.
  • ORF
    #59
    Csak annyit tennék hozzá az egészhez hogy pl hangoztatják hogy ők víz nyomára bukkantak. Kit érdekel ? Az Európa nevű kisholdon már évekkel ezelőtt találtak jeget ergo valamikor a múltban, vagy akár még ma is a jég alatt lehet folyékony víz.
    Légköre viszont nincsen szal ha él is ott valami semmi köze nem lesz a földi élethez. A legnagyobb baj a NASA-val meg egyáltalán a földönkívüliekről szóló mesékkel, hogy mindenki a földi élőlényekhez hasonlót keres. Csakhogy a földi viszonyok rendkívül ritkák a világegyetemben. Mindenki rögtön vizet meg növényeket keres. Pedig valójában még a földön tapasztalható csekély hőmérsékletingadozás is rendkívül egyedülálló. Rengeteg "Földszerű" bolygó létezik de hogy csak egy durva példát mondjak nappal 230 fok van, éjjel -120. Vagy mondjuk olyan lassú a keringési idő és olyan nagy a legközelebbi naptól való távolság, hogy 3 hónapig van éjszaka. Ilyen zord környezetben nincs az a földihez hasonló élet ami megmaradna. Az emberi és általában a legtöbb földi
    élőlény testét még a kismértékű gravitációváltozás is megviseli. Szal az igazság az hogy foggalmunk sincs mit keressünk mivel nics elég képzelőerőnk végiggondolni milyen különös formákban jelenhet meg az élet. Mindenki leragadt a kis zöld emberkéknél és ez öreg hiba...
  • FtranX
    #58
    egyeseknek nagyon élénk a fantáziájuk :)

    Már az is óriási szenzáció lenne, ha valamilyen nagyon kezdetleges élőlényt találnának.

    Ekkor több lehetőség merülne fel:
    -A földi életől függetlenül alakult ki.
    -A földi élettel közös őstől származik.
    -A földi élet fertőzte meg.
    -A földi élet a Marsról származik (pl. meteoritok útján)

    Az utolsó három lényegében majdnem ugyan az.
    Én az elsőnek drukkolok.
  • DBM
    #57
    Felőlem azt csinálnak, amit akarnak. Szabad országban élünk-Hangzana egy amerikai szájából.
  • [HUN]PAStheLoD
    #56
    nekünk roszabb hogy ők vakon mennek azután aki mézédesen magához csábította a híveket :/
  • DBM
    #55
    Hátt... valószínűbb. :)
  • DBM
    #54
    először is az ember ha kihal, vagy elmegy, és maradnak élőlények, akkor a rovarok fognak uralkodni nagy valószínűséggel. Az emberiség most is ébredezik még. A kihalt fajokról tehet is, meg nem is. bár vitathatatlanabbul szebb lenne a Föld több élőlénnyel.
    a marson sok a fém. Elsődleges felhasználási köre a bányászat lesz.
  • DBM
    #53
    ezt alátámasztom, bár bevallom nem vagyok hívő. de találkoztam már igen vallásos emberrel. :) Más világban élnek. Csak azt nem tudom jobb, vagy rosszabb?
  • DBM
    #52
    Egyérrttelmű. Igen. de az állítólagos emberség miatt nem. Csak akkor, ha segítünk. De szerintem ez sem valószínű, hiszen lehet, hogy "Isten" is mozizik, és lesi a fejlődésünk, ugyanezt teszik majd az emberek.
  • DBM
    #51
    Na ha itt tartunk, ezt én is láttam. Több variáció is lehet, de egyesek biztos, hogy hülyeségnek tartják:
    -Itt alakult ki a földi élet.
    -Az űrből érkezett.
    -Másik bollygóról érkezett az előbbi módon.
    -Esetleg ez a boolygó lehetett a Mars is, vagy fordítva, mi küldtünk oda életet.
    -Talán-tán a légköri változások elől menekülő marslakók leszármazottai, vagy klónjai vagyunk, de ez azért lehetetlen nagy valószínűséggel, mert:
    -Csontmaradványaink vannak ős és előemberekről.
    -Ha olyan fejlettek voltak, miérrt nem javították meg a bolygót. mondjuk ez nem magától érthetődő, de lehet. az is lehet, hogy máshová menekültek és kész. Vagy egyszerűen nem is voltak, vannak. Jelenleg ez a legésszerűbb és elterjedtebb.
  • DBM
    #50
    Figyi. akkor elmagyarázom.
    Ez igaz, de tegyük fel rövidebb az életük=gyorsabban szaporodnak, vagy egyszerűen gyorsabban fejlődnek, akkor másképp áll a dolog.
    Az sem lehet, hogy kifejlődtek, csak környezetváltozás hatására kihaltak: lásd dinoszauruszok.
    Ez az egyik, a harc. Viszont az örökíytett gének a másolás tökéletlensége miatt kiöregednek.
    egyesek szerint az UFO-k azért jönnek és lopnak embriókat, mert frissítik. Márha léteznek UFO-k. :)
  • DBM
    #49
    Na ez bővebb kifejtést igényel. Az a bizonyíték, hogy a Földön van élet, már szinte elég. Meg kicvsi a valószínűsége, hogy csak a mi bolygónkon, és abba beérkező meteorokon képződik élet.
    Vallás: Olyat olvastam, hogy a világ tökéletes, ez bizonyítja, hogy Isten teremtette, még a galaxisokat is, meg a kromoszómákat is. Ha hülye lennék, én is ezt mondanám. A természetes kiválasztódás, a mutáció már eszükbe sem jut.
    Fajok: Szerintem a földi élet eléggé gyengus, ha egyesek a világűrben is képesek megélni. Igaz, hogy 0 sejtű, vagy 1, de nem semmi! jó, a világűr sem semmi.
    Élet: Ez igaz, mert a valószínűségének szőámítása, még ha nem is alakult ki mindeen látható-érzékelhető galaxis és naprendszer, elég gyakori, akkor már csak az intelligenciát kell keresni. És ha megtaláljuk. Háh! Intergalaktikus monarchia.
  • DBM
    #48
    Ja, vagy a növények eléggé moszatok lesznek. :) Meglepő lenne? Aztán még azt is körbeharangoznák. Biztos az első az lenne, hogy a különös növényeket honosítani szeretnék a Földön. Vicces lenne, hirtelen átalakulnának, vagy megbuherálnák a léggört, és 2 hónap múlva az egész Föld metános lenne. Vagy egyszerűen eloxidálódnak. Ez valószínűbb. :)
  • DBM
    #47
    ...egy másik ok, amiértt kiröhögnek az űrlények...
  • DBM
    #46
    Az lesz a vicces, ha behirdetik, értelmes idegen lényeket találtak, és bemutatnak egy kihalászot orosz űrroncsot.
  • DBM
    #45
    Ja. Vagy kész Coca-Colát. I)gya ezt ön is. 100 Marsi életforma közül 12,5 ezt ajánlja!
  • DBM
    #44
    Na ez is lehet. Persze nem nagy szám egysejtűeket találni. Már az űrben is létrejöhetnek. akkor a Marson miért nem?
  • DBM
    #43
    Valami ilyesmi. Pl: Rádióhullámokon keresnek üzenetet. az olyan, mint ha postapalackokra horgásznánk... lehet nem is azt használják, mert van jobb. Na de a Marson ilyen élet nem nagy valószínűséggel található meg. :)
  • DBM
    #42
    hidd el, vannak vicces elképzeléseik különböző szektáknak.
  • iko
    #41
    Marsi élet? hát arra várni kell még jó pár millió évet. De az érdekes lenne ha a földi létformákat gén módósítással a marsi bioszférához tudnák alakítani. alig várom hogy az első marsi Mekkdonálc megnyíljon

    [off:tigeroo már nem gunboundozol?]
  • Akitlosz
    #40
    Ha van is éelt a Marson, szerintem nincs jövője. Az ember odamegy, terraformálja, kolonizálja, gyökeresen megváltoztatja a marsi körülményeket. A Földön sincs jövője a fajok nagy részének. Persze ropant dícséretes ahogy próbálják megmenteni a kihalás szélén álló fajokat. Egyszerűbb lett volna nem a kihalás szélére kergetni őket. Szóval attól, hogy a Marson életet találnak, még nem fogják természetvédelmi területté nyilvánítani. És nem tudom, hogy fog tudni a kezdetleges marsi élet létezni az emberi települések, ténykedések szomszédságában a jövőben a Marson.
  • Akitlosz
    #39
    Hogy hogy mit?
    Hát azt, hogy a marsi életet is isten teremtette.
    Ne félj te attól, hogy bármiféle tudományos felfedezés megingatná az istenhitet!
  • Punkerwork
    #38
    elgondolkodtató kérdés lenne az is vajon van e jogunk belekontárkodni egy kialakuló életbe.
  • tigeroo
    #37
    sztem ez a legegyszerübb formája annak, hogy oda került vmi...de akkor honnan jönnek ezek a baktériumok? a biblia szerint volt a nagy bumm, és egy kis "bummdarabból" lett a bolygónk...isten xy nap alatt teremtette meg teljességébe...először a tengereket (amikor mindent elöntött a víz, kb. 540millió éve) majd a napot/holdat csillagokat (légkör kialakulása : kb. 300millió év) majd a földeket ( kb. 200millió éve, amikor a pangeából lett laurázsia, Gondwana és Pangea)majd az állatok (az első emlősök kb.195-190 milió éve vannak)
    hm...elég nagy összefüggések vannak nem???Hohhan került ide élet? Nah, ezt jó lenne megtudni...ha azt megtudjuk, akkor a Marsi "rejtvényhez" is eljuthatunk...mondta a Töritanár, hogy kókori barlangokban talált rajzokon olyan repülő objektumok voltak, amijen egy mai Ürrepülő, és szkafanderes emberek léptek ki belőle: megvizsgálták és igazi a lelet, több millió éves...azért ha belegondolunk hátborzongató nem?
  • tigeroo
    #36
    igen...ufo vagyok...ős-ős őseim kb. 4600 millió éve kerültek ide a földre mikróba formájában...
    és most világuralomra török...te iqfájgtör vagy, megtuttad, hogy UFO vagyok=
  • tigeroo
    #35
    hát sztem az elég nagy felfedezés lenne..
    Mivel csak most megyek 8.-ba, még nem tanultuk az evolúciót, de biztos vagyok benne , hogy nagyon sok idő kellett míg a kis (földi) mikróbákból, baktériumokból kifejlőttek a főemlősok és végül az emberek...lehet hogy a marsra későb kerültek ilyen "kezdetleges"életformák és csak most kezdődik náluk ez a fejlődés.csak az a baj, hogy sztem az emberiség nem fogja kihúzni több millió évig (atomháború, terrorizmus, politikusok) hogy meglássuk: értelmes élet fejlődhet ki a marson (ha nincsen)
  • Dzsini
    #34
    egyrészt egyértelműen eldöntené, hogy van-e élet a Földön kívül - amire idáig semmi bizonyíték nincs, csak a számok sejtetik ezt. másrészt rengeteg egyháznak és vallásnak okozna fejtörést, hogy ezt hogyan is interpretálja a hívők felé, és harmadrészt meg lehetne vizsgálni, hogy a földi egyedfejlődés mennyire speciális, és egy más környezetben mennyire másképp vagy ugyanígy fejlődnek a fajok. - hatalmas mennyiségű kutatási alapot nyújt egy ilyen felfedezés, plusz el lehet gondolkodni azon, hogy ha 1 naprendszernek már 2 bolygóján találtak életet, akkor az "élet a Földön - szabály vagy kivétel?" című vitában néhány ismeretlen érték mennyi is... (plusz elkezdik valahogy kideríteni, hogy mióta és milyen állapotban létezik ott élet - lásd #22)
  • Tetsuo
    #33
    Szerintem Tigerú 1 UFO.
  • kicsy
    #32
    Növények :) Még ha találnak is valami növényfélét, az nem túl valószínű hogy pont a földi növényekre fog hasonlítani, és hasonló tápanyagok kellenek neki mondjuk. Amúgy bennem felmerült a kérdés, hogyha teszemazt találnak életet a Marson, mikróbákat vagy ilyesmit, akkor mi van? Nem értem miért lenne olyan nagy dolog ez? Azt tudjuk, hogy több fajnak - több FÖLDI fajnak - van megfelelő környezet, szóval nem meglepő ha találnak. De mit tudnánk vele kezdeni? Megállapítjuk hogy mittudomén élnek metanogenek a Marson, kész, pár hónapig tele van vele a sajtó és vége, nem tudom miféle áttörést hozna..
  • Laci73
    #30

    Kis kiegésztés: előbbi hozzászólásomban szerves anyagok alatt a kevésbé bonyolult szerves anyagokat értem.
  • Laci73
    #29
    Szia Tigeroo!

    Az általunk ismert élet, és a hozzá társuló anyagok (pl. a cikkben ismertetett ammónia vagy a víz) négy fő kémiai elemre épül: szén, hidrogén, oxigén és nitrogén. Ezek gyakori elemek a világegyetemben, és megtalálhatóak a Marson is.

    Földünk légkörének felső részében (ami ugye közvetlenül a világűrrel határos) állandóan találunk olyan szerves vegyületeket, vagy más "életközeli" anyagokat, amelyek a Földön kívüli térségből "koszolódnak" bele a légkörbe. Sőt, pár évvel ezelőtt a Clinton elnök által személyesen felkonferált tudományos szenzáció (amikor is feltehetően a Marsról származó, és a Föld felszínét épségben elérő meteor-maradványt mutattak be a kutatók) már bizonyította nemcsak a szerves vegyületek Földön kívüli létezését, hanem bonyolult - valószínűleg élő szervezettől származó - anyagok létezését.
  • Alfa Of NS
    #28
    Es nincs ozonlyukuk, amin eltavozna a gaz
  • tajfun
    #27
    Sztem sokat finganak a marslakok.
  • Alfa Of NS
    #26
    Lehet, hogy a Mars egy intergalaktikus pocegodor es mi benne kotoraszunk