17
Photoshoppal HTML-es oldalak
  • Bobber
    #17
    mint már az előbb irták van külön photoshop topik ha talán ott kérdezed még válaszolnak is ra
    és hogy lásd milyen rendes vagyok még be is linkelem nekedna itt ted fel a kérdéseidet
  • Danee
    #16
    hogy lehet egy rendes fotóból, egy olyan képet csinálni, amiben csak fehér-fekete szin van (kb. mint egy fantomkép)
  • batman
    #15
    jahh, bazzeg, azt nem is néztem
  • Dichter
    #14
    Ööö, köszi, hogy ezt leírtad, de 2004. júl. 18. 15:37-óta már sikerült megtanulni :)
  • batman
    #13
    Úgy lehet jól megcsinálni, hogy miután elkészítetted a grafikát PS-el, a Save for web (Ctrl+Alt+Shift+S) funkcióval is mentsd el. Itt egyrészt be tudod állítani, hogy gif vagy jpg legyen, vagy még talán van néhány formátum. Továbbá a részletességet (méretet tudsz csökkenteni), illetve a bal oldalon van egy Slice tool icon. Na ezzel fel tudod darabolni kis részekre a képet. Ha ezután elmented, akkor annyi kis képrészletet fog elmenteni ahány darabra osztottad a slice tool-lal. Érdemes úgy feldarabolni, hogy könnyű legyen táblázatba beilleszteni. A html táblázatnál add meg azt, hogy cellspacing és cellpadding 0 legyen, különben rés lesz a képek között. Vagy pedig a cellák hátterének adod meg a képdarabokat, de akkor nem tudsz egyéb műveleteket (pl. link) végezni velük. Én kb ennyit tudok róla. Remélem segít valamit.
  • batman
    #12
    Nyomva tartott shift-tel tudsz egyenes vonalat húzni. Egyébként tényleg van sima Photoshop topic...
  • Danee
    #11
    én nem anyáztam... ki nem tud olvasni?
  • Dichter
    #10
    Előbb olvasni kénem megtanulni, mint kurvaanyázni....
  • Danee
    #9
    én photoshopot kérdeztem, és a téma cime photoshop, ugyhogy vagy segits vagy fogd be a szád, és ne ugass...
  • Danee
    #8
    nem
  • Dichter
    #7
    wrong topik!
  • Danee
    #6
    hogy lehet photoshoppal egyenes vonalat huzni, meg szinezni mint paintben??
  • Dichter
    #5
    Az üzenőrendszer php. A statisztikai adat pedig sokféle lehet. Ha pl uw-n, vagy valami free cuccon hostolsz, akkor annak van sajátja. Ha viszont sajátot akarsz, az is megoldható javascripttel--> javascriptsearch.com. A photoshophoz értek, de honlapot még nem csináltam vele. Annyit tudok róla, hogy a slice toollal kell operálni valamit. Szóval abban nem tudok segíteni.
  • ALCATELGOD
    #4
    Megézem, előre is köszi, a többihez nem értesz???
  • Dichter
    #3
    Azért írtam linkeket, mert az alap HTML tageken kívül, nem nagyon jegyzem meg ezeket a dolgokat.
  • Dichter
    #2
    Scrollbar színezése egyszerűen megoldható css-sel, vagy Javascripttel. A css-nek itt nézhetsz utána: www.w3c.org a Javascript kódot, pedig egy progi előállítja neked ITT
  • ALCATELGOD
    #1
    Nah, gondolom, sokan láttatok már photoshoppal készült oldalakat (elég csak a php.nuke rendszerekre godolni)
    Én is ezt teszem, de sajnos akadtak gondjaim:

    Mégpedig az iframe-vel, és Imagemap.

    Iframe: Nincs is vele gond, de jobban szerettem a sima Frame-t, de mivel én Frame-t nem tudtam képbe ágyazni
    ezért hát maradt a iFrame. A kérdésem azt meg lehet azt oldani, hogy egy képbe Frame ablakot rakjak be,

    Thetát: Míg iframe-vel kell egy download_menu.htm meg kell egy download_list.htm
    de Frame-vel nem kell csak egy index.html (ez helyettesiti az összes *_menu.htm-t) és a behívandó oldalakat

    Imagemap: Itt meg az a probléma, hogy a Namo Web-editorral (Notepaddal még nem probálltam)
    kiválasztom a képet (menubar.jpg ezen van 7 db gomb, amit már a Photoshop már feldarabolt)
    Rámegyek, hogy Create Link, betallózom a Html-t és a kép körül egy kék színű vonal lessz,
    ezáltal elcsúszík az egész

    Szeretnék még megtudni többet az Üzenőrendszerről, Statisztikai adatokról, Scrollbar színezése stb..


    Persze ti is feltehettek kérdéseket (nem vagyok már kezdő) de néha megakasztanak a dolgok....