122
  • Vers
    #82
    nyilván:)
  • tajfun
    #81
    Nem irnad meg a Doom4et? Nyilvan jobban ertesz hozza mint Carmack.
  • tajfun
    #80
    "Valoszinuleg a konzolok a funkciok tekinteteben sosem fognak annyit tudni, mint egy PC, egyszeruen azert, mert nem az a dolguk. Nem arra keszitik oket."
    Ez a lenyeg. Ugyanaz a helyzet mint a mobiltelefonoknal. Azt se azert veszi az ember mert szarra veri a Cray-II-t, hanem mert a funkciojanak megfelel. Konzoloknal is van egy funkcio amire kitalaltak, arra valo es nem tobbre. A PCt se hasonlitgatjuk a Deep Bluehoz vagy az Earth Simulatorhoz, mert nem 1 kategoria. De amig ezt mi PCsek tudjuk, addig a konzolosok abban a tevhitben elnek hogy nekik mindenaron be kell bizonyitani hogy egy trabant legyorsulja a ferrarit. Mintha anelkul nem lehetne jo vmi. Kivancsi vagyok a konzolosok milyen "PC vero" mobiltelefont hasznalnak, gondolom enelkul nem is vennek meg.
  • tajfun
    #79
    "pcre is es konzolra is jonnek ki nagyon jo jatekok"
    Ez teny, ami a vita targyat kepezi az a mennyiseg / minoseg, valamint az a hajmereszto hulyeseg hogy jaccani konzol valo. Persze, autos, verekedos cuccbol van valasztek, de ez csak egy resze a valaszteknak, rengeteg jatek(stilus) 1szeruen nincs is konzolon, hat akkor hogy is lehetne altalanosan arrol beszelni hogy jatekra jobb?

    "Sajnos most kicsit pangas van a pc oldalon, de nemsokara itt vannak a hl2, stalker es hasonlo kaliberu jatekok."
    Azert mostanaban is jottek ki jo jatekok, pl. Ground Control 2, Besieger, Panzers, Soldiers: Heroes of WWII, csak hogy a kozelmultbol csemegezzek. Nem mintha enelkul halalra unta volna magat mindenki, egy NWN-el, DAOC-al honapokig, evekig elvan az ember.
  • tajfun
    #78
    Nekem speciel teccik a Vice City, azon keves konzolos jatek (atirat) 1ike, ami ele meg en is kepes vagyok leulni. Valo igaz hogy a PCs verziot felturbozhattak volna, hiszen itt nincsenek korlatok, de a lenyeg nem ezen volt, hanem azon hogy konzolon muszaj volt lebutatani, ami eleg ciki egy "PC veronek" fantazaialt cuccnak.
  • Vers
    #77
    nemtudom milyen doom3-at láttál te, de szerintem az a technika csödöt modott, semmivel se jobb mint más söt nekem a több polys engine jobban tetszik

    meg nem kéne dobálozni a gt10-el mikor még a 3-at se gyürte le a pc
    aztán 1 év mulva itt az uj gen
  • NEXUS6
    #76
    Az bizti, hogy egy kicsit talán józanabb hangvételű is lehetne ez a Petrov csákó.

    Az tény, hogy marha szépek a cell meg a PS3 specifickói, csak épp szerintem az van, hogy a jelenleg használatos hardver mögött 5 évvel van elmaradva a szofvare (lásd doom3). Oprendeszer tekíntetében meg 20 év. És ez a távolság csak hónapról hónapra növekszik. Ezért aztán tök mindegy milyen szar architekcsőr az x86, mert bőven bírja szusszal.

    Persze, ha létezik olyan alkalmazás, amit a cell teljesítménye nélkül egyszerűen képtelenség megcsinálni, akkor egy pill alatt absolate lesz a teljes mai géppark.

    De ez nem valszeg! A doom3-nál maradva, dx8.1 alapon!!!! simán hoz egy olyan megjelenítést, amit amúgy 1-2 éve a raytracing előre renderelt videóktól se vártunk. A PC a mai DX9 grafkártyákkal -ha egyszer már tényleg ír valaki olyan progit ami is kihasználja őket- simán versenyben marad a granTurizmó 10-el szemben is.

    Irodai alkalmazásra, meg egy 233MMX penyó 64 MB RAM-mal bőven elég!
  • Alfa Of NS
    #75
    Dzson, az hogy nem ertesz az informatikahoz az nem szegyen, de hogy ezt be is bizonyitod az igen.

    A konzol azert konzol, mert egy (jatekra) optimalizalt szamitogep. Emiatt kenytelen a funkciogazdagsagabol is vesziteni, mert kulonben egy eros PC lenne, nem konzol. A kor kovetelmenyei megkoveteltek a gyartoktol, hogy vegyenek vissza az elvesztett kepessegekbol, ezert jelenik meg hattertarolo, USB, halozat stb a konzolokon, de lathato, hogy ez azt jelenti, hogy "PC-sednek". Valoszinuleg a konzolok a funkciok tekinteteben sosem fognak annyit tudni, mint egy PC, egyszeruen azert, mert nem az a dolguk. Nem arra keszitik oket. Viszont ahogy a konzolok egyre tobet fognak tudni mindabbol, amiert a PC-t az emberek veszik, ugy fog vesziteni az elterjedtsegebol a PC. Ha jatszani, netezni, e-mailezni stb tudok konzolon, akkor minek vennek PC-t? Erdekes folyamatoknak lehetunk meg tanui.
  • Devla
    #74
    Pedig pont az a lenyeg, hogy ismerni kell mindket oldalt, hiszen pcre is es konzolra is jonnek ki nagyon jo jatekok, amiket nem irnak at a masikra. Sajnos most kicsit pangas van a pc oldalon, de nemsokara itt vannak a hl2, stalker es hasonlo kaliberu jatekok. Mivel gyokeresen mas stilust kepvisel a ket oldal ezert kiegeszitik egymast, ha kategorikusan elutasitod a masikat akkor csak magad fosztod meg a tobbi jatektol. Amiket irtal, a verekedos es manga stilusu jatekok kb. a 20%at fedik le a kinalatnak, nem tudom elkepzelni, hogy ne talalnal olyan jatekot ami tetszene, ha felretenned az eloiteleteid.
  • Devla
    #73
    Sose szerettem a GTA sorozatot, az, hogy az autok eltunnek pedig csak a keszitok benasaga. Vannak meg ennel cifrabb dolgok is abban a jatekban. Ha kicsit is ertettek volna a programozashoz akkor a pc valtozatban siman megoldottak volna ezt. Volt ra idejuk, ugy emlekszem honapokkal kesobb jott ki.
  • tajfun
    #72
    Legjobb pelda a Vice City. Ugye ez van konzolra es PCre is 1arant. A grafikarol most ne beszeljunk, lehetett volna jobb is, de elm1. Viszont ami tipikus konzolos dolog: az eltunedezo autok. Bevallottan azert van ez igy mert konzolon nem tudtak megoldani hogy hogy megmaradjanak folyamatosan (memoria). Ilyen egy tisztan PCs jatekban nincs. Hogy is lehetne egy konzolra azt mondani hogy PC vero, amig le kell butitani hozza 1 jatekot hogy azon is futni tudjon?
  • tajfun
    #71
    "Ki a franc mondta, hogy utoljara SC-t lattam?"
    Szavaidbol ez vilagosan kideril. Mi masnal lehet jobb 1 konzolos jatek?

    "veled ellentetben nem irok baromsagokat olyanrol, amirol fogalmam sincs."
    Velem ellentetben csak azt csinalod.

    "Ne feltetelezd rolam, hogy azert mert megprobalom megvedeni a konzolokat az alaptalan mocskoldastol rogton anti-PCs lennek."
    Akkor miert ugy viselkecc? Ha valoban ismered mind2 platformon a felhozatalt, akkor nem irsz ekkora boduletes baromsagokat. Most copyzhatnek ide peldakat a hozzaszolasaidbol, de vegulis az egeszet ide kene masolnom, igy terjedelmi okokbol ettol eltekintek.
  • Devla
    #70
    Elozo hozzaszolasom ellenere erre kenytelen vagyok reagalni. Ki a franc mondta, hogy utoljara SC-t lattam? En csak azt irtam, hogy az egy olyan jatek, amit meg a mai napig se untam meg. Mind a konzolos, mind a PCs scenen ismerem az aktualis felhozatalt, veled ellentetben nem irok baromsagokat olyanrol, amirol fogalmam sincs. Az utobbi nehany jatek amivel jatszottam a Far Cry, Thief3, UT2004, de egyikben sem volt semmi olyan ujitas, ami hosszabb idore lekotott volna. Mellesleg tudom, mi az az rpg, mai napig kedvenc jatekom a Baldur's Gate 2. Ne feltetelezd rolam, hogy azert mert megprobalom megvedeni a konzolokat az alaptalan mocskoldastol rogton anti-PCs lennek.
  • tajfun
    #69
    "Játék ügyben nem érdemes leállni PC-sekkel "vitázni", halvány fogalmuk sincs a konzolos gamékról."
    Ahogy a konzolosoknak fingjuk sincs a PCs gamekrol. Tipikus esete Devla, aki utoljara a Starcraftot latta.

    "tajfun féle szerencsétleneknek"
    Anyad hogy van?

    "Igen, a PS2 vissza van butítva 128 bitre pl"
    Es 300 MHz-ra, mert ugye 128 biten ennyit tudtak belole kihozni. Persze az ilyen hozzd hasonloknak ezt kar is elkezdeni magyarazni, hiszen eletkorod miatt fogalmad se lehet az olyan dolgokrol mint nagyfrekvenciasviselkedes, athallas, szu"ro"k.

    "Ja, és szerezhetsz hozzá ha érdekel linuxot"
    Karoraban is van linuxos, tehat a karora is szarra veri a PS2t...
  • Dzson
    #68
    Játék ügyben nem érdemes leállni PC-sekkel "vitázni", halvány fogalmuk sincs a konzolos gamékról. Odaáig nem terjed a 16bites agyuk, hogy az itteni konzolosok aktív PC használók is, igy rálátnak mindkét világra. Egyébként szerintem az ilyen tajfun féle szerencsétleneknek kár egy Silent Hill sorozat, vagy az MGS, vagy sorolhatnám. Elvannak a 1000. RTS és FPS klónnal, meg az "autós játékokkal". Vitázni nem érdemes velük, mivel sz*rt sem tudnak a játékokról. (10telet a kevés kivételnek)

    Azt tudnám, milyen alapon állítja pl. tajfun hogy szarok a konzolos játékok, amikor leragadt a tekkennél és a mangánál(?). :)))))))))

    Ez meg a másik szakértő: "A konzol egy funkcionalisan butitott PC.". Igen, a PS2 vissza van butítva 128 bitre pl. :) És van rajta teljesen szabványos usb port is, 2db pontosabban + firewire. :)))) Ja, és szerezhetsz hozzá ha érdekel linuxot, meg vinyót, teljesen hivatalosan. :)))) Jaaaa értem, neked az a funkcionálisan visszabutított, amin nem fut a vindóz...
  • tajfun
    #67
    Kettonk kozul csak te vagy szuklatokoru, es megcsak fel se ismered. Ez az igazi problema.

    "ha lenne egy kis fogalmad a konzolos jatekokrol"
    Neked meg a PCsrol...

    "legalabb akkora valasztek van stilusokban mint PCn"
    A Tekken 123 es 124 az nem valasztek, hanem ro'kabo"r.

    "RPG viszont szep szammal van, es egy-ket kivetellel(BG,NWN,hasonlo nagy nevek) jobbak is altalaban."
    Tudod mi az az RPG? Ha tudnad, fel se merulne benned a ketely hogy ilyesmi esetleg letezhet a konzolos manga vilagban.
  • Devla
    #66
    Eloszor el akartam kezdeni mondatonkent megcafolni a hozzaszolasod, de rajottem hogy ertelmetlen. Ha ennyire szuklatokoru vagy az eleg sajnalatos, ha lenne egy kis fogalmad a konzolos jatekokrol tudnad, hogy legalabb akkora valasztek van stilusokban mint PCn. Ertheto, hogy teged csak ket jatek erdekelne mivel a tobbit nem is ismerheted, hiszen nem foglalkozol veluk. Konzolon valoban nincs strategia, arra ott a PC. RPG viszont szep szammal van, es egy-ket kivetellel(BG,NWN,hasonlo nagy nevek) jobbak is altalaban.

    Reszemrol a vita lezarva, tobbet nem fogok hozzaszolni ehez a temahoz mivel egyertelmuen az egyetlen amit tudsz a konzolokrol az az, hogy szidni kell oket.
  • tajfun
    #65
    LOL. Latom te is csak a konzolos jatekokbol indulsz ki, de ajanlom nezz meg 1-2 PCs jatekot is, hogy felnyiljon a szemed.
  • tajfun
    #64
    "mert arra meg most is jonnek ki havonta olyan jatekok uj, egyedi otletekkel es ujitasokkal amikrol pcn nem is almodnek."
    Nem is kell almodnod vele, mert ez a valosag. Legalabbis PCn. Konzolra mi van? Jujuj-ohh-ohh 23, meg csingcsungmanga 85. Ez neked valasztek, meg ujitas? En az 1el nagyobb sorszammal eladott ugyanazt nem nevezem ujitasnak.
  • tajfun
    #63
    Hat ha valami ellaposodott, az a konzolos jatek. Tekken 2356, autokazos x+1, manga 568699, es annyi. Ennel fantaziatlanabb, rokaborlehuzo programokat sehol nem lacc. PCn is van ilyesmi, de mellette van rengeteg eredeti 5let. Ez az ami a PCs jatekokat jobba teszi. Eredeti 5letek, szep grafika, korlatlan szabadsag, (ujra)jacchatosag.

    Megneztem a CD Galaxis listajaban a PCs es konzolos jatekokat. Konzolosbol kemeny 2 db van, ami ele ideig-oraig leulne az ember. PCn ossze se tudom szamolni a jobbnal jobbakat. Es ami megjobb: mindenfele stilust megtalalni. Hol van konzolon strategia? Vagy RPG? Sehol. Innentol kezdve erdektelen a dolog, mert a maradek 1-1 lovolde ill. autos progihoz hasonlot PCn is megtalalom, de ott meg pluszban rengeteg mast is.
  • dez
    #62
    Az nem egy klub, hanem egy gálya! (Tudod, evezők, gályarabok sora, stb.) :)
  • Csudri #61
    Nálad a pont! A PC haláltát (reméljük sosem jön el) nem egy Cell szintű váltás fogja elhozni! Mert a PC-ről csak azok fognak átpártolni a "csak konzol" pártiak közé, akik rengeteget játszanak és meg tudják oldani konzolon is az egyébb számgépes teendőiket. (pl. email, netezés, divx)

    Vagy pedig ha tényleg elegük lesz abból, hogy totál fantáziátlan gamék jönnek ki pc-re. Nem véletlen, hogy annyian várják a Doom3-HL2-Stalker-F.E.A.R. szintű gamékat, mert nem tudják lekötni magukat a sok szarral, amit arcunkba az arcukba tolnak.
  • Devla
    #60
    En 93 eleje ota pcs vagyok. Mindig volt valamilyen konzolom, de tobbsegben pcvel jatszottam, super nintendot es hasonlokat a haverokkal nyomtam a jo tobbjatekos lehetosegek miatt. Majd egyre tobb idomet szenteltem a pcre, 2000 korul mar gyakorlatilag csak azt hasznaltam. Kb itt lapaosodott el teljesen a jatekkinalat, sorra jottek ki az ugyanolyan jatekok mas fegyverekkel es hasonlok.
    Vegul 2003ban vettem PS2t. Miert? Hat nem azert, mert olyan szar, igyenytelen es ertelmetlen mint aminek te leirod. Egyszeruen az uj PCs jatekok jatszasa kozben mar unatkoztam, mikozben csorgott a nyalam a konzolos jatekok utan. Mostanaban pcn szinte mar csak starcraftot es tribest jatszok, meg persze netezek, de az elsodleges jatekgep a PS2, mert arra meg most is jonnek ki havonta olyan jatekok uj, egyedi otletekkel es ujitasokkal amikrol pcn nem is almodnek.
  • Alfa Of NS
    #59
    "az evolúciós zsákutca PC-ket"

    A konzol egy funkcionalisan butitott PC. Attol marad eletben a konzol a piacon, hogy visszavesz nehany funkciot, amivel korabban nem rendelkezett: Internet eleres peldaul. Az idok folyaman valoszinuleg a TV, Hi-Fi torony, video, szamitogep, konzol stb osszeolvadnak egy geppe az egyre nagyobb integralodas miatt. Bar valoszinuleg megmaradnak a PC es Munkaallomas kategoriak, de a lenyeg, hogy a konzoloknak PC-sedniuk kell, mig a PC-knek valamennyire konzolosodniuk, mert ugyis az "egyszerubb" gepekre lesz igeny a piacon, ami mindent tud, de megsem kell hozza alapfoku rendszerinstallacios es programozoi kepesseg hozza, hogy hasznaljuk.
  • tajfun
    #58
    Sok apu, anyu meg sehol, ez vmi melegklub? :)
  • tajfun
    #57
    Egyel sok vitamint, sportolj rendesen, szukseged lesz a hosszu eletre. :) Nem mintha az MS nelkul megallna a vilag, legfeljebb linuxra jelennenek meg a jatekok, es minden menne tovabb.
  • tajfun
    #56
    Amig ilyen Dzson fele (l)uzerek lesznek, addig el lehet sozni a konzolokat 9999%-os extraprofittal is. Nem kell ide minoseg, eleg a csincsung 245-ot atszamozni 246-ra, maris boldogan hajitja ki a sok konzolos a penzet az ablakon. Minoseg? Isten ments, meg a vegen kiderul hogy eddig mennyire primko bugyuta jatekokkal etettek a nepet a gyartok. Van aki szereti ha atbasszak a palankon, es van aki PCn jaccik.
  • Vers
    #55
    csak má látnám hogy a m$ árfolyama a 10-edére zuhan :D
    remélem megérem és nyugodtan halok meg :D
  • Dzson
    #54
    Amig ilyen tajfun féle pc abuserek lesznek, addig fog menni a hagyományos pc ipar is. Őket nem érdekli, mennyire elmaradott az x86 / PC architektúra (talán nem is látják át), elvből nem fogadják el az új dolgokat (lásd tajfun elvakult sony gyűlölete).

    A másik meg az, hogy nevetséges a konzolokat lenézni, hogy csak játékra jók (ami messze nem igaz, de nincs kedvem ebbe belemenni), amikor a pc-sek 95%-a azért tuningolja halálra a gépét, hogy normálisan fusson rajta a doom3...

    A CELL jó marketinggel, jó árral és megfelelő op rendszerrel végre a halálba küldi az evolúciós zsákutca PC-ket, vindózostul.
  • Vers
    #53
  • h4x0r
    #52
    Tudom, hogy a tema mar egy kisse elorebb van, de had jegyezzem meg, hogy elegge nagy az arca Petrovnak. Sztem nem lesz annyira attoro ez a technologia, mert nem tartalmaz annyira attoro modositasokat.

    Inkabb figyeljuk, hogy lesz-e kvantumszamitogep par evtizeden bellul. Na, az mar attores lesz (ha lesz).
  • Zedas
    #51
    Ezzel 100%-ig egyetértek. Ettől függetlenül ezek a tények és félek hogy a konzol piacot is be fogja gyalulni az m$.
  • Alfa Of NS
    #50
    "emléxem mikor kijött az első internet explóder, mindenki csak röhögött, most 90% felett van a tábora"

    Amikor kijott az elso IE, akkor volt is min rohogni. Ma meg nem azert 90% feletti a tabora mert annyira jo lenne, hanem mert alapbol bent van a Winben igy a legtobb ember nem installal masikat.
  • Gabest
    #49
    "pár éve már nem követem az x86-os procik felépitését, de már akkor is szörnyü volt az utasitáskészlet mikor érdektelenségbe fulladt az érdeklödésem, el tudom képzelni hogy az sse, sse2,stb hogy megkavarta azota"

    Az mmx még elég gáz volt, de az sse/sse2 már elég jól sikerült. Az sse-vel el lehet felejteni a borzalmas fpu-t (nézz meg egy p4-re fordított kódot, fpu utasításokat szinte nem is használ), sse2-vel meg (ellentétben az mmx-xel) már tényleg lehet dolgozni 4x32bit vektoron/pixelen vagy 16x8bit makroblokk soron (magyarul amire kell, arra tényleg jó), az mmx csak 64 bites regiszterei erre még elég szükösek voltak. Az x86-64 a több memória lekezelésétől eltekintve, a kétszer annyi regiszterével fog tarolni a programozók körében, valószínűleg csak emiatt gyorsulni fog egy rakás multimédiás alkalmazás.
  • tehen_m
    #48
    Cell procit használtak a Terminator -ban is :DD
  • Zsoldos
    #47
    Azonkivul az apikat is optimalizaljak rajuk eleg erosen. Es multimediat ugyis azokon keresztul programozol.
  • comet
    #46
    "Az MMX, SSE, SSE2, SSE3 pedig nagyon szép meg jó, csak az az egy baromi nagy hibájuk van, hogy semmilyen fordító nem készít rájuk optimális kódot, ergó ha szeretnég ezeket a kiterjesztéseket használni, akkor bizony le kell ülni, és nem kis munkával assemblyben, kézzel kell összereszelni a kódot."

    Hát ez így is van, majdnem teljesen, van pár operációs rendszer ami kifejezetten processzorra optimalizáltan fordítja le önmagát...
  • Huvarg
    #45
    "A hozzájuk tartozó szoftver azonban sokkal fontosabb lesz, mint a hardver, mert az új rendszerekben ez határozza majd meg a valósan elérhető számítási teljesítményt."

    Ez mókás lesz mert manapság nem igazán divat jól programozni, tehát marad a több sejt egybekapcsolása, ami már majdnem olyan mintha sok kicsi PC-ből építenénk szuperszámítógépet.

    Na jó, kicsit talán túloztam.
  • Zedas
    #44
    "a titkolodzás a m$ miatt van"

    Nem hiszem:
    1. A 2. box specifikációi már kint vannak és már a development kiteket is kiküldték. Nem hiszem hogy a speckók számottevően változnának, tehát az m$ miatt már nem kell titkolózni.
    2. A cell szempontjából az m$ teljesen lényegtelen. A PS3 csak egy nagyon kis szelete a cell jövöbeli felhasználásainak és más téren - egyenlőre - a mikrofos nem jelent fenyegetést.

    Szerintem ha nincs vele gond, akkor max. csak a szabadalmaztatási eljárás miatt várhatnak a bejelentéssel.

    Ez nem Half-Life2, itt hidd el nem rontják el senki élményét ha előre lelövik a poénokat :)
    Sőt, nekik lenne a legjobb ha sok részletet elárulnának, mivel annál többen érdeklődnének iránta.

    Pl. az AMD 64 többek között azért volt sikeres, mert az új utasításkészlet leírása már 2000-előtt fent volt az AMD szájtján, bárki ingyen letölthette és elkezdhetett rá papíron fejleszteni. Ugyebár az Opteronos Linux majdnem akkor kijött, mint mint maga az Opteron.

    Hidd el, akkor szoktak sunnyogni, ha valami nem stimmel. Ha valami egy kicsit is jobb a konkurenciánál, egyből nagydobra verik, mert attól mennek fel a részvények.

    Egyébiránt, nem tudom, néztétek e a xbox2 speckóit. Hát... ha ennél jobbat csinál a Sony, le a kalappal - márpedig muszály lesz neki: emléxem mikor kijött az első internet explóder, mindenki csak röhögött, most 90% felett van a tábora.
    Így volt ez az xbox1-gyel is, aztán most a 2. verzió már korántsem a "megpróbálunk betörni egy új piacra" hangulatot áraszt...
  • Keroo
    #43
    Az Itaniumot ne keverjuk ide: "Az IA-64 architektúrán alapuló Itanium (2001. május) processzor nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, hiszen a vetélytársakhoz képest alacsony számítási teljesítménnyel rendelkezett (IA32 Execution Layer: lassú 32bites kód futtatása) és nehezen voltak hozzáférhetők az architektúrára írt programok. Az Itanium 2 megjelenésekor már elég jónak mondható ár/teljesítménymutatóval büszkélkedhetett, de az alkalmazások portolása még mindig elég nehézkesen halad(t)."

    Az Itanium ötletnek jó volt csak az Intel elb*aszta, nah erre pakolt meg ra az AMD. Az, hogy az Itanium es az Opteron processzorok mas kategoriaba vannak szanva (ugye kell a piaci szegmentacio) az mar mas kerdes. :)

    ".... a Cell feldolgozási egysége párhuzamosított lesz, amelyben külön processzormag-szerűségek százai fognak működni. Nem nehéz tehát elképzelni, hogy alapvetően más elvet képvisel, mint a mai piacon lévő processzorok...."

    Specko en hiszek benn, remelem tenyleg felbolygatja egy kicsit az allovizet, nem ugy mint, az igazi tákolmány, az x86 felfrissítésének szánt AMD64, mely a 8086 processzorban bemutatott 16 bites CISC utasításkészlet 32 bites kiegészítésének 64 bites kiegészítése. :))) ( sajnos ez utobbit nem tudom kitol ideztem de koszonom utolag is)