64
Lásd #1-es komment (hacsak valaki be nem szpemmel elém)
  • Super Saiyan
    #64
    UP 2 ÉV :D
  • Tetsuo
    #63
    A nők mindig csak azt hallják meg, amit akarnak! Ez a tény reprezentatív felmérésemen alapszik.
  • Emmegki
    #62
    a rajztanárom mindig mondta, hogy a nők 10%-ának van térlátása a férfiak 10%-ának nincs. a csajok mindig szívtak a perspektivikus és axonometrikus ábrázolással, amik sztem pofonegyszerűek.

    "a nők több dologra tudnak figyelni" - ezt szoktam mondani anyámnak ha ül a pasziánsz előtt és egy fél értelmes mondatot nem tud kinyögni ha nem fordítja el a fejét. inkább úgy mondanám, hogy a nők több dolgot tudnak fejben tartani. (szal a háttérben futó folyamatok több processzoridőt kapnak :) )

    a hallásnál a frekvenciatartomány meg egyénenként változik, sztem itt nincs különbség a két nem között.
  • PíszLávJuniti
    #61
    Az emancipáció hatására a nőknek is megjött a hallásuk!
  • Cat #60
    Az érzékenység segítette az asszonyokat a gyűjtögetésben

    Amerikai kutatók felfedezték, hogy a világ színesebbnek látszik a nők szemében, mint a férfiakéban. Tanulmányukban az Arizonai Egyetem kutatói megállapítják, hogy a gyengébb nem látószerve lényegesen több árnyalat megkülönböztetésére képes, mint a "teremtés koronájáé".

    A tudósok szerint ez az érzékenység az evolúció során alakult ki, mert segítette az asszonyokat a gyűjtögetésben. A kutatók 236, a Föld különféle területein élő ember DNS-ét vizsgálták meg és arra a következtetésre jutottak, hogy bizonyos génváltozások hatására fejlődött ki a nők hatékonyabb - elsősorban a vörös színárnyalatok megkülönböztetésére alkalmas - érzékelése.
  • nemcsakfeel
    #59
    remélem pár napon belül nekem elmúlik a zúgás a fülemből :)
  • dieselG
    #58
    Kábé 50%-os a hallásveszteségem a bal fülemen, ezért ha távolról mondani akarnak nekem vmit, kénytelen vok néha úgy fordítanom az arcomat h balomon is hallhassak rendesen.. A jobb az tökély :P
    Sokszor zavaró tud lenni, hogy ha a bal oldalamon messziről valaki szólít, vagy van akármi, persze nem hangosan, akkor a jobb fülem, mivel az a jó, afelé nézek mindig önkéntelenül.. A balomon a magas hangokat egyáltalán nem hallom meg sajnos. Bár már megszoktam
  • traXion
    #57
    téged bármikor :D
  • Lteebee
    #56
    A multitaszkról annyit, hogy anyám is, meg nővérem is úgy takarít hétvégén, hogy reggel elkezdenek 2-3 dolgot nagyjából egyszerre, az egész lakásban felfordulás uralkodik el, majd még 4-5 dolog hozzájön, és ha mondjuk 5-re kész kéne lenni, akkor 5-kor átlagban 3 dolog van félbehagyva.

    Én ha takarítok, helyiségről helyiségre haladok.
    Persze néha én is főzök, meg mosok közben, de az időzítésre figyelek.
  • CattiBrie
    #55
    :D
  • hen-tes
    #54
    az úgy nem jó, mert csalhatsz
  • Borcsa
    #53
    azér ekkora közhelyet.:)
  • Gladiator
    #52
    jaja, VICCEK topikban is teljesen lehurrogott minket.
  • CattiBrie
    #51
    Te ma nagyon negatív vagy! :)
  • Shaman
    #50
    jóvan,majd felveszem:-)
  • Loál János #49
    Hát ez kezd téves dogmákat hajtogató, unalmas topikká válni. :/
  • ollie
    #48
    úgyse hallanád :PP
  • CattiBrie
    #47
    "éles elektromosság hangba"

    Sámán!
    Nyomnál ebből egy MP3at! :))
  • Shaman
    #46
    akkor te nő vagy!!44:-)
  • Dzsini
    #45
    én is erről beszélek. tudom mi megy a tévében, figyelem a rádióadást, és tudom mi történik a könyvben/értelmesen, és folyamatosan beszélgetek az X emberrel... nem marad ki semmi.
  • Shaman
    #44
    bazz én nem azt mondtam,hogy nem tudjuk megtenni,de ha mondjuk olvasol+TV-zel,akkor az egyikre kevesebb figyelmet fordítassz,magyarán,vagy a könyvben lévő dolgok sikklassz át,vagy a filmből hagysz ki. A nők simán mindkettőt meg tudják tenni. Emlékeznek a könyvre is meg a filmre is részletekben,szal....
  • Dzsini
    #43
    namost én szoktam rádiót + tv-t hallgatni (szépen kb egyenlő hangerőn) + netezni / olvasni / rajzolgatni... neten meg 4-10 emberrel egyszerre beszélgetni + esetleg hanggal is... kicsit másképp vagyok drótozva ezekszerint, mint az átlag :D
  • Shaman
    #42
    Igen erről a múltkor mis is beszélgettünk. A nők simán tudnak 2 dologra is ecerre koncentrálni,míg a férfiak csak 1 dologra,de arra jobban.
    Pl: TV-zés közbden olvasás. A nők simán megcsinálják,én meg nem:-(
  • Buddy
    #41
    azt írtam, amit az iskolában mondtak oktatás keretében :)
  • fm
    #40
    ha tv-zünk barátnőmmel és csörög a mobilom sosem halkítom le a tv-t,de ő lehalkítja helyettem,pedig engem nem is zavar.. persze ez csak saját tapasztalat.

    a másik,hogy aki azt mondja a férfiak nem képesek egyszerre több dologra koncentrálni, azaz több feladatot végezni egyidőben, az még nem dolgozott pörgős helyen (pl gyorsétterem). szerintem ez is egyénfüggő.

    sztem inkább abban jobbak a csajok,hogy képesek egyszerre 2 kézzel 2 különdöző dolgot csinálni. nem félreérteni
  • Buddy
    #39
    ja és hasonló okok vonatkoztathatók a szexre is mindkét nemre....valamint, hogy hogyan viszonyulnak hozzá
  • Buddy
    #38
    a férfiak cső, anők periférikus látással vannak megáldva

    ugyanez vonatkozik a megfigyelésre, a férfiak egy dologra tudnak koncentrálni, míg a nők egyszerre többre (pl. ha megy a tv és csöng a telefon, a férfiak ált. lehalkítják a tv-t...nőknél ez nem probléma)
    ugyanakkor a nők imádnak beszélgetni, a férfiak nem annyira, ez főleg munkából hazatérve látszódik....ilyenkor a nők mindig csodálkoznak, de nem tudják, miért - ezért romlott már meg kapcsolat

    mindez, és a női-férfi testi fölépítés és kialakítás, működés az evolúcióval kapcsolatos, az őskorig visszavezethető: hiszen a férfi eltakarodott vadászni és ott csak a vadra kellett koncentrálnia, méghozzá teljes készültséggel, a nő addig otthon maradt és figyelt a környezetre, a kajára, a többi emberre és a gyerekre.....amikor a fickó megjött a vadászatból, elfáradt és nem igazán volt kedve semmihez hirtelen, csak leülni a tűzhöz és pihenni

    de rengeteg ilyen szarság van, ami egész jól visszavezethető.....de nekem már fárad a mancsom :))
  • Met
    #37
    azthittem már nem tudsz meglepni semmivel traxion
  • Sir Quno Jedi
    #36
    Az a nagyfesz.
  • Sir Quno Jedi
    #35
    Meg pl. én ultra tartományban nagyon jól hallok, míg mélyben zazi vagyok. Ezért az összes ultrahangos nyavajától megőrülök, a saját hangom meg alig hallom, mer mély...
  • hen-tes
    #34
    ilyen velem is van
  • hen-tes
    #33
    nem igaz
    a férfiak csak lusták :P
  • Wing Rockling
    #32
    Meg még a hallásról annyit, hogy én és összes haverom halljuk a villanyoszlop alatt az áramsistergést, amíg női ismerőseim semmit...
  • Sir Quno Jedi
    #31
    A férfiaknak a térlátásuk is lényegesen jobb. Lásd. vadászat...
  • Wing Rockling
    #30
    Na meg ez a szagokkal is így van, sokszor mindenki csodálkozik, hogy hmmm? Mit érzek én most?:)
  • Wing Rockling
    #29
    Sokszor én is majd meghülyülök hogy sípol a TV, de rajtam kívül ez senkinek nem tűnik fel, pl. húgom minden este nyugodtan elalszik mellette.
  • CSOCSO
    #28
    szerintem es csak lustasag kerdese:)
    anyam is 20 dolgot csinal es porog mint a marha ...pl a takaritasban.. en meg szep lassan megcsinalok mindent sorjaban... meg anokben amugy is benne van ez a praktikazaso oszton amig ez nincs kesz csinalom azt....
  • CSOCSO
    #27
    LOL
  • CSOCSO
    #26
    en is soxor hallom hogy a tv sipol.. es van hogy az eloszobaban vagyok nem is a szobaban...es masok meg semmit nem hallanak
  • Galy
    #25
    tessék?