99
Szal...
  • InterFoxSOFT
    #99
    PS1-en.
  • InterFoxSOFT
    #98
    hol lehet epretvenni
  • NormalisEmber
    #97
    Múltkor elfeljtettem mondani, de lehet a játékban felszedni ún. power berry-ket, amiktől nő az erőd.
    itt vannak :


    -Dig around in your field.
    -Make an offering to the Harvest Goddess. Go to her pond and throw something
    edible in it.
    -Win the Horse Race.
    -Win the Frisbee Contest.
    -Fish with the mystril Pole in the ocean off the dock.
    -After you've bought everything from T.V. Shopping, they will sell it for
    10,000g
    -When the pond on Mother's Hill freezes over, go behind the cave and hit "A"
    -In the same pond that I mention above, get to level 19 and you'll get a berry.
    -Find one in level 19 of the Lake Mine.

    Ha gond lenne a fordítással, csak szólj és szívesen lefordítom.
  • szexicsoki
    #96
    állandóan elkékülök, gyenge az emberem.... se a fű, se a pia nem elég csak pár csapás erejéig.
  • szexicsoki
    #95
    jaja, az megvan köcc... küzdök mással.

    nem az arany, az utáni-ra ( Mystrile ) kell fejleszteni mindent, mert nem enged az 5. szintre.
  • NormalisEmber
    #94
    Bocsi, azt hittem hogy azóta megtaláltad:

    szóval:



    a 11-es az
  • szexicsoki
    #93
  • szexicsoki
    #92
    ja, bambusthajtás, azt vettem fel, csak megettem.. :)

    bortermelő.... csak egy kocsmát találtam, meg tojásbolt.
  • NormalisEmber
    #91
    illetve majdnem elfelejtettem : szereti még a Bamboo Shoots-t amit tavasszal található meg, vagy a hegyen, vagy a tó mellett. Ilyen sárgás valami, könnyű megkülönböztetni a többi tárgytól.
  • NormalisEmber
    #90
    Boron kívül szereti még a popkorn-t, illetve a drága ékszereket(de ezek annyira drágák hogy nem érdemes venni neki. Max. ha nyersz egy csomót a lóversenyen, akkor vehetsz 1-2 nyakláncot). Bor : van a városban egy bortermelő kisgazdaság, ha a farmot az északi kijáraton hagyod el, és mész felfelé akkor a 2ik sarkon lesz.
    Hétvégén biztos zárva van, hétköznap ha jól tudom Csütörtökön nincsenek nyitva.

  • szexicsoki
    #89
    húha... 1-2 jelenetet láttam, akkor karenre ráugrom.

    nemtom, bort hol kapok, mi kell neki még?
  • NormalisEmber
    #88
    Az egyetlen dolog amire majd figyelj oda, hogy ha kiszemelsz egy lányt, akkor időben kezdj el neki udvarolni mert különben a program által kijelölt rivális udvarló szerzi meg. Persze ezt ügyesen ki lehet kerülni : egyszerűen nem nézed meg a kettejük közt zajló rövid közjátékokat (összesen 4-et) és ekkor elvileg akár évek múltán is elveheted az adott hölgyeményt:)) Ezek megszabott helyszínen és időben zajlanak, ha minden nap mentesz és meglátsz egy ilyet egyszerűen behívod az állást és nem mész 1-2 óráig oda. Majd ha az udvarláshoz jutsz szólj, mert tudok ahhoz is tippeket adni.
  • NormalisEmber
    #87
    Amúgy elvileg ráérsz mindenre, mert - megjegyzem szerencsére - a natsumi eltávolította a hm játékokból azt a bosszantó kritériumot hogy a 4.év végére el kell érned egy bizonyos %-ot a farm kihasználtságára vonatkozóan(snes-es verzióban még benne volt).
  • szexicsoki
    #86
    1 év eltelt, csajoknak még nem udvaroltam, most kezdtem a törpiket mocskos nagy földön melóztatni. a szerszámok zöme arany, a kalapács Mystrile.
  • NormalisEmber
    #85
    Hol tartasz egyébként?
  • szexicsoki
    #84
  • NormalisEmber
    #83
    Viszont ha elfogadsz egy jó tanácsot, akkor az elején inkább ku**a sokat gürizel, késöbb sokszorosan meg fog térülni. Elméletileg 1év alatt össze is tudsz házasodni.(ami a játék fő célja)
  • NormalisEmber
    #82
    - Aktuális gazdálkodási híreink következnek - :)))

    Szóval :

    1.Vegyél a kórházban löttyöket amikkel tovább húzhatod a bányában. Elöször mikor bemész csak sima lesz, késöbb (sajna eddigi tapasztalataim szerint random módon) lesznek xl-es változatok (bodigizer xl), ezekkel már simán el lehet jutni 50-60as szintig. Szerintem vásárolj sokat+udvarolj az asszisztensnek+viszgáltasd magad a dokinál gyakran.(asszem a kiscsaj a tejet szereti nagyon)

    2.A téli bányába csak télen juthatsz be, amikor befagy a tó

    3.upgrade után több csirkét tudsz venni (4 helyett 8)

    4.az a tapasztalati pont a törpiknél minnél többet dolgoznak annál tapasztaltabbak lesznek (ezt növelheted azzal is, ha játszol velük)

    5.Én minden terményből vettem, bár kétségtelenül azok a gazdaságosabbak, amik újrateremnek és nem kell állandóan megvenni őket újra és újra.
  • szexicsoki
    #81
    nos, a bányába a 10. szintig mentem le, kisember mindig kidöglik, hiába eszem stamina növelő cuccokat... :(

    a téli bányába még nemtudok átmenni 5. szintű kalapács kéne az úttorlasz bontáshoz.

    mire hók a ház és csirkeól upgrédek?

    manóknál nő valami csik, ha vége, azt a melót nem űzik tovább?

    melyik terményeken lehet fogni a legtöbbet?
  • szexicsoki
    #80
    köcce. most kinlódom, aranyra gyúrok... de látom, hamar lejjebb kel másznom az új cuccért, upgrade ügy miatt..
  • NormalisEmber
    #79
    Pedig ha 100%-ra akarod kipörgetni a játékot, akkor jó sokat kell majd szenvedned. Spoiler-ezni nem akarok, de a bányában jópár órát(napot :)) fogsz tölteni.

    Amúgy ha rám hallgatsz (és még nem késő), akkor a lányok közül Karent választod. Egyrészt könnyű neki ajándékot venni (imádja a bort, amit bármikor tudsz venni), illetve már az is pluszt jelent ha vásárolsz a boltban. Könnyű még megszerezni Ann-t is (imádja a tojást, de ne simán add oda neki, hanem elöszőr dobd be a tóba (ami a bányánál van)).
  • szexicsoki
    #78


    örület.... no mindegy, nyomom tovább..... de 255 szint kicsit durva programozói fogás.
  • NormalisEmber
    #77
    pedig összesen 255 van. És a 255-ken van a teleport kő(a játék leghasznosabb tárgya)
  • szexicsoki
    #76
    azta....... 100 szint le? mire összetötöm a köveket, emberünk kékül...
  • NormalisEmber
    #75
    1 dolgot még hozzátennék a bányához : a harvest játékokban van egy elég bosszantó bug =) néha nem rak ki lépcsőt. Ez mondjuk az első 10-20 szintnél nem jelentkezik, de ha mondjuk 100-nál jársz, hááát elég bosszantó dolog újrakezdeni. Úgyhogy 2 mentésed legyen mindig. 1 az adott szinten és 1 az azt megelőző szinten, ha netalántán nem találnál lejáratot.
  • szexicsoki
    #74
    köcc... erre nem jöttem volna rá.

    sikerált, általában felülről a 2. sorban van a lépcső. ( mert persze ha kijön az ember, visszatemeti...)
  • NormalisEmber
    #73
    A kapával(hoe) keresd meg a lejáratot a következő szintre.(lefelé vezető lépcső)
  • szexicsoki
    #72
    áááááááááááááááááááááááááááá. ok, de az hol van.

    1 bányába tudok bemenni, ami a fürdőnél van, se az egy terem, 3 féle kitermelhető cuccal.
  • NormalisEmber
    #71
    Nem. A bánya 3-ik szintjétől kezdve van csak arany.
  • szexicsoki
    #70
    mi 3. szint? minden eszköz 3-as szintű legyen? v mi?
  • NormalisEmber
    #69
    Arany a 3.-ik szinttől kezdve van csak.
  • szexicsoki
    #68
    köszönöm.

    1 bánya van, a medence mögött... de ott csak 3 féle dolog van a kőben.

    pontosan ott merre az arany?
  • NormalisEmber
    #67
    A 4. szintet(mystrile) egyébként csak akkor érheted el ha már minden eszközt felfejlesztettél a 3.-ra. Utánna jönnek az elátkozott eszközök (cursed) :

    (mind a téli (befagyott tónál lévő) bányában)
    C.Fishing Rod 29
    C.Hoe 39
    C.Axe 49
    C.Hammer 59
    C.Watering Can 69
    C.Sickle 79

    Ezeket egy darabig használnod kell, majd meg kell a papnál áldanod hogy teljes értékűek legyenek.(odáig 1-2 használattól lefogják meríteni az energiádat)
  • NormalisEmber
    #66
    1.bánya (ez érhető el ugye alapból) :

    <<SPRING MINE>>

    Name:Level:

    Copper minden szinten van
    Silver minden szinten van
    Gold 3 & lejebb
    Mystrile 7 & lejebb
    Orichalc 10 & lejebb
    Adamantite 10 & lejebb
    Mythic Stones 60-as szinteken (60,160)
    Power Berry 100-ik szinten
    Teleport kó 255-ik szinten

    ---------------

    2.számú bánya (téli)



    <<WINTER/LAKE MINE>>

    +Minerals+

    Name:Level:

    Agate : mindenhol kivéve 50,100,150,200
    Alexandrite 50,100,150,200,251 & lejebb
    Amethyst mindenhol kivéve 50,100,150,200
    Diamond 0-val végződőek (10,20,110 stb..)
    EmeraldFloors 5-el végződőek
    Moon Stone 8-el végződőek
    Peridot mindenhol kivéve 50,100,150,200
    Ruby mindenhol kivéve 50,100,150,200
    Sand Rose 9-el végződőek
    Topaz mindenhol kivéve 50,100,150,200


  • szexicsoki
    #65
    4. szintű upgrade a gond, mert egy 3. fémet kellene adnom, de az nincs a bányában.. ?? megoldás?
  • szexicsoki
    #64
    ó...

    már dolgoztatok egyet.. :)

    tudol még valami jó trükköt?
  • NormalisEmber
    #63
    Kikerestem hogy hány pont kell a törpéknek :

    0 hearts 0 --> 24 points
    1 heart 25 --> 49 points
    2 hearts 50 --> 74 points
    3 hearts 75 --> 99 points
    4 hearts 100 --> 124 points
    5 hearts 125 --> 149 points
    6 hearts 150 --> 174 points
    7 hearts 175 --> 199 points
    8 hearts 200 --> 224 points
    9 hearts 225 --> 249 points
    10 hearts 250 --> 255 points

    ez meg hogy mikor van a születésnapjuk.=)ha ilyenkor adsz nekik valamit, akkor az jóval több pontot jelent:




    :Bold(Purple):

    Birthday: Spring 4
    Best Gift: Flour
    Good Gift: Purple Grass

    :Staid(Blue):

    Birthday: Spring 15
    Best Gift: Flour
    Good Gift: Blue Grass

    :Aqua(Light Blue):

    Birthday: Spring 26
    Best Gift: Flour
    Good Gift: Indigo Grass

    :Timid(Green):

    Birthday: Summer 16
    Best Gift: Flour
    Good Gift: Green Grass

    :Hoggy(Yellow):

    Birthday: Fall 10
    Best Gift: Flour
    Good Gift: Yellow Grass

    :Chef(Red):

    Birthday: Fall 14
    Best Gift: Flour
    Good Gift: Red Grass

    :Nappy(Orange):

    Birthday: Winter 22
    Best Gift: Flour
    Good Gift: Orange Grass

    illetve számít hogy a boltban csomagoltasd be az ajándékot.Ez kb. 50% több pontot fog jelenteni.

    Sajnos a pontos táblázatot egyenlőre nem találtam meg, de még megnézek 1-2 faq-ot.
  • NormalisEmber
    #62
    Folyamatosan "vesztegessed", mert minnél jobban szeretnek(több szív), annál hosszabb időszakra tudod megkérni őket hogy dolgozzanak. És lesz olyan időszak a játékban, amikor egyszerűen muszály hogy segítsenek, mert fizikai képtelenség locsolni,aratni,udvarolni,bányászni stb... egyszerre.
  • szexicsoki
    #61
    thx.

    akkor megadhatom neki ( menü ) mit csináljon?
    utána is folyamatos vesztegetés kell?
  • NormalisEmber
    #60
    Lisztet bármelyiknek adhatod, de 1 liszt után még nem fognak dolgozni. Ahhoz min. 3-4 szív kell, azaz kb. 1hét mire rá tudod venni hogy dolgozzon neked.(ez kb. 2 liszt/napot jelent.)