52
Egy PS2 jatek, ami vegre betolti a lyukat a Strategiai RPG stilusban.
  • Sir Quno Jedi
    #52
    Varik nagyon kemények. Nekem volt egy fire mage-em, meg egy star mage-em és 70-80 felé már BÁRMIT szétcsapnak a fél pályán bárhol! Csak sokat kell nyúzni a mágiákat velük, hogy az adott varázslatban is fejlődjenek, no meg jó bot kell nekik, meg felszerelés.
  • aabyssx
    #51
    Akkor a varázslós módszer lehet a jó, mert van olyan sziget, ahova nem lehet dobni, mert nincs a 4 dobásirányban. A field combo meg nem szokott annyit sebezni, hogy kimúljanak tőle.
  • JohnnyP
    #50
  • JohnnyP
    #49
    Ja szokott ilyen lenni. Próbáld meg több karakterrel, mert van amelyik nagyobbat illetve kisebbet tud dobni, vagy magasabb szinten a varázslóddal própáld meg az ilyeneket megölni mert minnél magasabb szintű annál távolabbra tud varázsloni. Ha pedig ilyen szines mezőn áll (nem tudom már hogy hívják őket) próbáld meg piramisdobálós szétcsapós technikát lehetőleg úgy, hogy egy kombóval eltűnjön az összes.
  • aabyssx
    #48
    Ide is:

    Disgaea Portable



    Ezen a részen szét röhögtem magamat! Nem elég, hogy meg kell kenni a szenátorokat, szavazáson simán ellened dönthetnek. Ekkor meg démon módra le kell gyakni, aki ellened szavazott, amit csak úgy hív a játék, hogy "rábeszélni, meggyőzni erővel". Besz*rás! :DDD
  • aabyssx
    #47
    Item world-ben találtam olyan platformokon álló elleneket, amik annyira távol vannak, hogy nem tudok addig eldobni, meg nem ér el addig egyik támadás sem.

    Ez normális?
  • ppista
    #46
    Ez a Laharl nem az a tag,akit a Phantom Brave post-game-ban extraként fel lehet venni a kastélyban miután legyaktad?
  • aabyssx
    #45
    > Gyógyító(és mindenki más) csak úgy tud fejlődni, ha ő maga öli meg az ellenséget

    Ez SZVSZ bug, vagy tervezési hiba. Az angyal csak akkor fejlődik, ha gyilkol? Gáz egy kicsit.

    De mindegy! Íjász angyalt csináltam belőle. :D
  • JohnnyP
    #44
    Igen normális, Laharl erősebb mint a többiek.
    Gyógyító(és mindenki más) csak úgy tud fejlődni, ha ő maga öli meg az ellenséget. Vagy gyengítsd le neki az ellenfelet, vagy egy nagyobb szintű varázslót alakíts át pappá.

    Hmm ha jól emlékszem a palyák végén is lehet kapni xp-t (illetve tárgyat is) és az szétosztódik az embereid közt. Attól függ mennyit kapsz, hogy mennyi a gauge(?).
  • aabyssx
    #43
    Az normális, hogy Laharl hármasával írtja az ellent, miközben a többek alig fejlődnek?

    Meg akit csak gyógyításra használok az nem kap XP-t?!?
  • aabyssx
    #42
    Besz*rás, hogy mekkora szövegek vannak ebben a játékban!

    De hülye vagyok, hogy eddig vártam vele!
  • Unknow
    #41
    Azért az a rohadt nagy taktikázás nekem nem tűnt fel :) Részemről inkább csak szenvedek azon,hogy lassúak a csaták. Főleg azután nagyon uncsi mikor az embernek van minden fajta mágusból fullra tápolt és mellette pár keményebb harcos. Elég keményen leírtom a népet. Ráadásul az AI néha olyan dolgokat művel,hogy eldobom az agyamat. Beállítom a fegyveres mukimat valahova az meg lőtávon belülre sétál,hogy még véletlenül is ki tudjam nyírni. Jó persze ez nem mindig fordul elő, de rengetegszer volt már ilyen. Oké ezt betudom annak,hogy régi már szegény játék és nem lehet minden tökéletes. De ez akkora sem egy C&C :D
  • Olcsi2
    #40
    Ecccceru, van a kastelyban az a kiscsaj, mindjart a teleport elott, o orzi az Item World kapujat. Ki kell valasztanod egy megfelelo item-et (amit ker a kapuorzo) es "belemenni", legyakni a tiz palyat egyhuzamban es az uccso palyan mikor mindenkit kiirtottal, akkor az item 10 szintet fog fejlodni, Te pedig elhagyod az Item Worldot. Utana csak oda kell adnod a level-up-olt cuccot a guardiannak.
  • rolika
    #39
    néha...
    mostanában nem volt időm játszani
  • Neo176
    #38
    szega! itt vagy?
  • Neo176
    #37
    szega!
  • Neo176
    #36
    a disgaea hour of darkness-ben a havas pályák végén megöltem azt a szörnyet és mennék a következő helyre de a kapu őrző nem engedi, mert azt mondja, hogy valami level 10item+equipped-et kell csinálnom és nem tudom hogy kell! tudna nekem valaki segíteni?
  • Olcsi2
    #35
    Sajna egy ido utan egy kicsit csokken a vonzereje ennek a taktikazasnak, de a a sztori es a poenok eletben tartjak a game-t.
  • rolika
    #34
    ja, a hangulata is állati, olyan poénokat vonultat fel, amik úgy önkéntelenül is megmosolyogtatják az embert. és a szinkron is nagyon jó lett.
  • rolika
    #33
    szereztem a hétvégén némi tapasztalati pontot a játékkal kapcsolatban :)
    döbbenetes...
    olyan mélységű taktikázás van benne, hogy még ezeken az egyszerű kezdő pályákon is irtó sokat gondolkodom minden egyes lépés előtt. a kombózás, a megemelés-eldobás, a geo-rendszer... és még csak a legeslegelejét láttam :)
  • Unknow
    #32
    Hm..érdekes egy játék lehet. Az a gond,hogy egy boltba se lehet megtalálni. Asszem le kell majd szednem valahonnan :) BTW van benne bőven titok meg ilyenek?:)
  • rolika
    #31
    most meló van, este megnézem
    de úgy emlékszem, nem lehet nyelvet állítani (=angol)
  • Olcsi2
    #30
    Megnezned nekem, hogy a jatek europai verzioja nyelvvalasztos-e? Beallithato valahol, hogy nemetul, franciaul, stb... legyenek a szovegek? (Gondolom - remelem - a szinkront nem csinaltak meg minden lehetseges nyelven.) Elore is koszi!
  • rolika
    #29
    #22
  • aabyssx
    #28
    Hol vetted?
    HOL VETTED?
    HOOOL VEEEETTTTEEEEEED?!?!?

    / dob-dob-dob
  • rolika
    #27
    köszike, figyelek majd :)
  • Olcsi2
    #26
    Akkor egy-par jo tanacs... :)
    Szigoruan figyelj arra, hogy SOHA ne olj meg senkit a csapatodbol, meg veletlenul sem!! (Ez segit abban, hogy a legjobb endinget elkapjad a laza 50 ora utan, amit beleolsz :) Ha pedig vegigtoltad, akkor johet a La Pucelle Tactics, Phantom Brave es a Stella Deus, szinten az Atlustol.
  • rolika
    #25
    fuhhh
    nagyon komoly ez a game :)
    iszonyú hangulatos az egész, az állóképek, a grafikai stílus, a megvalósítás
    tiszta oldskool
    mennyit fogok én ezzel játszani :)
  • rolika
    #24
    oopps...
    lebuktam, csak hétfőn megyek érte :)
  • Neme.
    #23
    A játék tutoriallal kezdődik. Minek a manual?
  • rolika
    #22
    nekem szerzett egyet cheap :)
    igaz, használt, és nincs hozzá manual :(
    nem tud valaki valahonnan valamilyen formában manualt? :)
  • aabyssx
    #21
    ;)

    Ha mi vagyunk hatan, akkor ugye csak 116%.
    Ha Ti vagytok hatan, akkor 700%.
  • Sir Quno Jedi
    #20
    Süti vagy ! Übergamma !
  • Sephi
    #19
    En oszinten tisztelem azt az embert akinek turelme es idege van ezzel a jatekal jaccani. Az idorol nem is mondok semmit...
  • hzx
    #18
    +1 fő csatlakoztik. Egyszer láttam egy Disgaea -t az 576 -ban. Egyszer.
  • Sir Quno Jedi
    #17
    700%, mert közülünk valaki hatan van !
  • aabyssx
    #16
    De veled együtt már ketten lennénk, akik megvennének egy ilyet.
    Az már 200%-os felvevőpiacot jelentene. :D
  • Sir Quno Jedi
    #15
    Miattam ugyan nem.
  • aabyssx
    #14
    Az! Miattad nem jön ide egy példány sem!

    / megrázza az öklét

    ;)
  • Sir Quno Jedi
    #13
    Bisztosjött, de a warez rossz !!!