93
Virtual Pc
  • Evin
    #93
    Megy a virtuális gép, Eszközök menü, legalsó, Guest Additions telepítése.
  • nagyi87
    #92
    felraktam, hol kell akkor ezt a driver csomagot kiválasztani?
  • nagyi87
    #91
    most telepitem az xp-t rem menni fog;)
  • Evin
    #90
    Persze, fel kell telepíteni, mintha egy teljesen üres gép lenne.
    Tehát ez nem úgy működik, mint a W7 XP módja, hogy feltelepítesz egy nagy fájlt, és utána van egy kész XP-d. Letöltöd a programot, felrakod, majd arra az XP-t, és rá a programhoz adott drivereket és kész.

    #88
    Passz. mondtam, hogy VirtualPC-t nem használok.
  • nagyi87
    #89
    erre a virtual boxra is fel lehet rakni az xp-t? lekell tölteni?
  • nagyi87
    #88
    hol van ez a menü?
  • Evin
    #87
    VPC-t nem használom, mert a VirtualBox jobb. Ott és Vmware-ban úgy megy, hogy a menüből kiválasztható valamilyen driver csomag, ami a virtuális gép optikai meghajtójában jelenik meg. Azt feltelepítve, aminek semmi köze az eredeti hardverekhez!, minden tökéletesen fut.
    Szerintem itt is így van. Szóval a VPC-n belül keresd. Letölteni nem lehet külön.
  • nagyi87
    #86
    de videot, filmet tök lazán lejátsza, scak ha a webcam képet akarom megtekinteni akkor indul ujra a virtual pc:S
  • nagyi87
    #85
    nemtalálok:P szivattál?:D
  • nagyi87
    #84
    gondolom googlibe keressem ugye?
    ok megprobálom!
  • Evin
    #83
    Virtuális gépen kellene vga drivert frissíteni? Mert oda nem az kell, ami a vga kártyádhoz adnak, hanem ami a virtuális géphez kell.
  • nagyi87
    #82
    hi! win 7 alatt futtatom a virtuális pc-n a virtuális xp-t! mert vettem egy webkamot ami 7 alatt nem megy, xp alatt igen!
    felrakom faszán elis indulna a virtuális gépen a cam, de 1 másodperc mulva ujraindul a virual pc maj d azt irja a rendszer sulyos hiba után állt helyre, egy másikban meg megkér h updateeljem a videokártyám driverét, ezt alapbol megteszem ugye friss rendszernél ,de nem megy fel se a 32 bites sem a 64 bites driver sem:S kiirja h nem megfelelö rendszer megienek! egyiknek felkéne mennie nem?
    vmi tipp?
    köszi...
  • Balumann
    #81
    Megtudnátok mondani, hogy a WMware Player-nél hogy működik pl. az ilyen "eszközemulálás"? Nekem van 2-3 dolog, amit a Windows 7 nem ismer fel (webkamera, mobiltelefonom), megfelelő driver hiányában, illetve 1-2 program inkompatibilitás. A virtual boxot próbáltam, sajnos az emulálja a csatlakoztatott usb eszközöket, és nem tudta sajnos továbbítani a win7 által fel nem ismert eszközöket. Van esély, hogy a WMware playerben esetleg szintén új hardverként, külön látja ezeket, és ott fel tudom telepíteni a drivert, és használni?
  • [Jakuza]
    #80
    VEGRE ! A virtualbox is kap D3D gyorsitast

    http://download.virtualbox.org/virtualbox/3.0.0_BETA1/

    Ami erdekesse teszi, hogy ebben a verzioban mar a d3d tamogatas es igy akar dx8 vagy dx9 API-t hasznalo alkalmazasokat is futtathatunk vele.
  • Evin
    #79
    Megemlíteném, hogy pl az Ubuntu linuxot kipróbálhatod úgy is, hogy nem kell virtuális gép vagy partícionálgatni, csak feltelepíted mint egy programot, és újraindításnál már használhatod is. Így nem csak a gép pl felét fogja használni, hanem az egészet. Eltávolítás ugyanígy.
  • Apocalipto
    #78
    Ha lehet választani a kettő közül én mindenképpen a Vmware-t ajánlom
  • Dj Faustus #77
    A Virtual PC a Microsoft terméke.
    Ebből kifolyólag a Linux-szal (BSD-vel,...) nem igazán kompatibilis.

    Használj helyette Vmware-t (vagy inkább annak ingyenes változatát a Vmware Playert, amihez virtuális gépet az alábbi metódussal hozhatsz létre), vagy Virtualboxot.
  • FGB
    #76
    Nem tudom tud e valaki segíteni:
    Win7 van a gépemen ésfeltettem a Virtual PC 2007-et mivel kiszeretnék probálni egy Linuxot. Viszont valamijen oknál fogva nem enged Linuxot telepíteni. Érdekes modon az XP-t minden gond nélkül felrakta de a Linuxot nem akarja6 verziot probáltam de egyiknél sem csinál semmit. Azaz csinál ki ír egy sort: end trace 4eaa2a86a8e2da22

    Valakinek ötlete?
  • motosz
    #75
    Thx. ezt tényleg műxik. :)

    Pont ez kellett.
  • Dj Faustus #74
    "Aki tudja, hogyan lehet változtatni XP alatt virtual pc-s karakteres debian ablakának a felbontását"
    Szerintem ezt leginkább a vendég rendszerből - a te esetedben Debian - tudnád megtenni.
    Talán az alábbiak segítenek:


  • motosz
    #73
    Újra: :)

    Aki tudja, hogyan lehet változtatni XP alatt virtual pc-s karakteres debian ablakának a felbontását 640*400-ról nagyobbra, pl. 1024*768-ra (és nem full képernyőre), kérem jelezze már. Vagy ide, v. privátba.

    Az is megoldás lenne, ha valaki az XP alatt tudna ajánlani olyan progit, mely a fix felbontású ablakot tudja megváltoztatni.

    Biztos meg lehet valahogy tenni. Példa erre:
    - a Virtual pc-n lévő oprendszer, ha grafikus felületű, akkor meg tudja növelni az ablak méretét más felbontásúra is. Tehát valahogy kívűlről is meg lehet ezt oldani.

    -másfajta példa: az Everest Poker ablakának a méretét egy bizonyos pont alá nem lehetett csökkenteni; így ha 4 volt megnyitva egyszerre, akkor nem lehetett látni egy-két ablakot. A win. mozaik elrendezése viszont lekicsinyítette az ablakokat egymás mellé.

    A segítséget köszönöm előre is!
  • [Jakuza]
    #72
    Legalabbis az Ubuntu biztosan az.
    A tobbi miatt nem volt kedvem regisztralni.
  • [Jakuza]
    #71
    Hat en itt egy helyen sem latok elore telepitett rendszereket, csak alkalmazasokat.
    Ezek Linuxos VMXek.
  • hinar
    #70
    Vmware-n akarok futtatni Linuxos operáció rendszereket. A Vmwareoldalán vannak előre telepített rendszerek.Letöltöttem a tar kiterjesztésben) és nem tudok mit kezdeni vele.Segítsen valaki....Redhat
  • [Jakuza]
    #69
    Mar ne haragudj, de ennek a programnak pont nem az a celja, hogy barmilyen OP rendszert futasson, valamint lehetoleg a legtobb programot eltudd inditani, amik ezeken a rendszereken futnak ?
    Tehat lenyegtelen, hogy jatek vagy mas dologrol legyen szo.
    Mert ha rosszul latod, akkor ilyen erovel csinalhatsz 20 particiot, amire feltelepitheted azokat az OP rendszereket es kibirja az ember a 20mp rebootolast, raadasul biztos, hogy azokon az osszes program elfut, kompatibilitasi hibak nelkul.
    Tehat ha ugy gondolkozok ahogy te, akkor nincs szukseg erre a programra.
  • TothLaci
    #68
    Nekem pl. többb célom is van: Windows 98, Windows 3.1 futtatása, Gyanús programok emulált Windows XP-n való futtatása
  • k9duli
    #67
    Jó nektek mi célotok, játszani multiban virtul pc-n?:)
  • TothLaci
    #66
    Itt az a probléma, hogy minden a procira van bízva, a hangoktól, a képi megjelenéséig... Olyat kéne csinálni, hogy a képi megjelenést rábízni a videokártyára, vagy lenne ilyen funkció, hogy S3Trio helyet tényleg az igazi VGA-n menjen...
  • [Jakuza]
    #65
    Na azert nem artana, ha ezek az emulaciok (VirtualPC,VMWare) DirectX pontosabban, D3D funkciokat is tamogatnanak teljes mertekben, mert igy ez csak fel emulacio.
  • TothLaci
    #64
    Szerintem ez a lanos megoldás akkor lenne igazán jó, és működőképes, ha tennék a gépbe egy rendes hálókarit, aztán az alap Windows-al az integráltat, az emulált Windows-al pedig a hálókártyát használnám...
  • k9duli
    #63
    Szerintem nem, mert egy fájlban tárolja a op. rendszert és akkor olyan vírust kéne írni ami speciál azt a fájlt tipust támadja.
  • k9duli
    #62
    Nagyon jó progi, állítólag a legújabb szerzeményüket is ingyenessé teszik.
  • TothLaci
    #61
    Vírust ugyan nem, de 1-2 dolgot kipróbáltam, csak netet nem tudok adni az operációs rendszereknek, talán Nforce4 vezérlő miatt...
  • TothLaci
    #60
    Ha feltelepítek mindenféle programot, pl. egy vírust az emulált Windows-omra, akkor átjöhet a "valóságos számítógépemre" is? :)
  • FLeK0
    #59
    Microsoft Makes Virtual PC Freeware
    July 12 - 1:58 PM ET
    Microsoft has released an update to Virtual PC 2004 Service Pack 1, and is now making the virtualization software available free of charge to all users. The company also promised to freely release Virtual PC 2007 next year, bringing support for Windows Vista.
  • Garfield
    #58
    Üdv!

    Windows-os szerverkörnyezetet akarok tesztelni és mivel nem akarom elbarmolni a rendszeremet, virtuális gépben futtatnám.

    Van valakinek tapasztalata, hogy a VMWare vagy a MS VirtualPC (ex-Connectix) felelne meg jobban a célra? Alapkövetelmény, hogy a virtuális gépben levő szerverrel tudjon kommunikálni a gazdagép, mint kliens.
  • hiba
    #57
    Connectix vpc 5.2-t probaltam de nincs benne d3d-s vidkarti.
    Van olyan virtual pc ami tamogat d3d-t?
  • Szabyka
    #56
    Senkinek nem megy ?
  • CoolStuff
    #55
    Jó párszor!;)
  • Szabyka
    #54
    Már végigvittük :)