613
National Geographic Society írásai, fotói, munkái...
  • G_ArchAngel #93
    igazából engem az állatok ápolgatása, ellátása, nevelése, gyógyítása érdekelne - akár Magyarországon is...
    de így hogy adtál támpontokat, majd körbenézek...

    viszont fotókat is szívesen fogadnak a magyar tájakról, ritka növényekről és állatoktól...
    én meg ugye 3 Nemzeti Park határán élek (Balaton-Felvidéki, Kis-Balaton?, Bakony...) - tehát alkalmam lenne fotózni, ezek megjelennek a WWF kiadványokban, ha jó minőségüek és kiemelkedő tartalmúak...
  • Dzsini
    #92
    valahol el kell kezdeni :)) amúgy szerintem szakértők között még a szemétszedés is tuti lehet, amikor találtok pár olyan állatot/növényt/kőzetet, ami mellett nélkülük simán elsétálnál. és megintcsak a kapcsolatépítésről szól a dolog. ha már ismernek, akár hívnak is későbbi munkákra, nem neked kell jelentkezgetni.
  • Galy
    #91
    ha már szeméztszedés, azt nem a wwf-nél csinálnám :)
  • G_ArchAngel #90
    végül is, sok ismerősöm dolgozott Angliában szinte minimális nyelvtudással...

    ez a magyar WWF nem pont az amire gondoltam:)
    terepmnka: szemétszedés...:)
  • Dzsini
    #89
    nem nyelvvizsga kell. nyelvtudás és kommunikációs készség. kutyát nem érdekli, ha nem tudod helyesen leírni a mondatokat, értsd meg amit mondanak neked, és tudj úgy válaszolni, hogy megértsenek :)
  • G_ArchAngel #88
    tehát kezdjem a középfokú angolom befejezésével...:)
  • Galy
    #87
    lehet menni táborrol táborra, és ha elég ügyes vagy, csak felfigyel rád valaki, mellette elvégzel egy egyetemet, és kutathatsz (utazhatsz) egész életedben
  • Dzsini
    #86
    hosszabb távra elsőre szerintem érdemes megkeresni a magyar WWF-et, és ők biztosan tudnak valami tanáccsal szolgálni. vagy ott van az Earthwatch, hozzájuk is lehet jelentkezni bármelyik expedícióra, le vannak írva a feltételek.
  • G_ArchAngel #85
    ok már vágom, de ezek táborok, nekem viszont hosszútávű munka kellene...
  • Galy
    #84
    wow! engem érdekelnek az ilyen dolgok!
  • Dzsini
    #83
    hát, itt fizut nem kapsz - itt pont arról van szó, hogy "fillérekért" beszállhatsz egy csapatba, és amellett, hogy dolgozol rengeteg élményt és barátot gyűjtesz (amiből aztán lehet munka...).
  • Dzsini
    #82
    http://www.earthwatch.org/expedselect.html
    náluk pl. kb 100 eurotól kezdődnek a táborok (spanyolországi lepkemegfigyelés), és mennek fel 2500 euroig (jamaikai korallzátony-vizsgálat búvároknak)
  • G_ArchAngel #81
    engem nagyon érdekelne az ilyen...
    szívesen lapátolnám egy zimbabwei rezervátumban a tápot a bébi orrszarvúak elé...:)
    igazából, az uatzást, vízumot intézném is, csak legyen egy olyan fizetés amiből később feltudok mutatni vmit...
    (gondolom még a segédmunkások is jobban keresnek egy ilyen helyen, mint eg yépítész Mo.-n...)
  • Dzsini
    #80
    nem kalandtúra - önkéntes segítség éppen futó programokhoz. és amiért segítesz, gyakorlatilag az utazási költségen kívül (egy közeli reptérre) csak nagyon minimális, vagy semmilyen díjat nem számítanak fel. kapsz szállást meg kaját, viszont be kell segítened. (greenpeace-ék, meg a többi zöld szervezet rengeteg ilyen programot futtat folyamatosan, bármilyen zsebhez és érdeklődéshez tudnak ajánlani)
  • G_ArchAngel #79
    nehogy azt hidd, hogy egy Közép-Amerikai túra kijön olcsóbban: ismerős csaj volt kaladtúrán Venezuelában: alapdíj 700.000.- utazás 300.000.- és még erre jött a felszerelés, a védőoltások, és a költőpénz...
  • Dzsini
    #78
    ennél sokkal olcsóbban lehet találni ilyen "expedíciókat", igaz ott nem az NG fejesei, hanem az adott területen mondjuk 20 éve élő szakértők vezetnek, és azok valahogy érdekesebbnek tűnnek (fehércápa figyelés 2 héten át, amazonas-mentén x új lepkefaj felkutatása, ilyesmik... munkásabb táborok, de nekem jobban tetszenek :) )
  • G_ArchAngel #77
    végül is nem, ha van felesleges 2 milliód...:)
    legalább, ha jól beszélsz angolul és értelmesen hozzászólsz a történelmi okfejtésekhez, netalán jó képeket is csinálsz, akkor van esélyed, hogy felfigyeljen rád az NGS...
  • ollie
    #76
    nem rossz!
  • ollie
    #75
    Ez rendben is van, végül is így kell lennie, de időnként minden indok nélkül történnek ilyen dolgok.
  • G_ArchAngel #74
    nézted a #68-ast?
    kicsit durva-túra:)
  • Dzsini
    #73
    mielőtt félreértések vagy politizálás lenne: az SG nem kommunizmus, hanem diktatúra. a moderátorok diktatúrája, de azért annyira nem rossz :o) (a baglyot nem tudom ki tüntette el)
  • G_ArchAngel #72
    Nem tudom...
    tegnap előtt volt még egy "ki mit iszik" topic, annak teljesen nyoma veszett...
  • ollie
    #71
    A hozzászólás is eltűnt. Na most egyre inkább kezdem úgy érezni magam az SG-n, mint a kommunizmus alatt. Erősen korlátozva van mit csinálhatok. Nagy testvér figyel.
    Most komolyan? Kit zavart a baglyos kép egy olyan topicban, ami egy a természetről szóló újságtól/tv adóról szól?????
  • G_ArchAngel #70
    én nem...
    nem lehet, hogy a forrás hely szűnt meg?
  • ollie
    #69
    Ki törölte ki a baglyomat, és miért???
  • G_ArchAngel #68
    Nyaralás az NG-kal - ha van 10k dolcsid...
  • G_ArchAngel #67
    A nap képe:




    egy ilyen elkészítésének a veszélye sem fenyeget...:(
  • G_ArchAngel #66
    csinálj magadnak egy galériát az SG-n, ha nem vagy VIP, akkor is kapsz 2MByte-ot és onnan jó lesz a link a kuvaszkölyökről:)
  • atk
    #65
    De azért sikerült feltennem,csak elmélkedni s olvasni kell. :))
  • G_ArchAngel #64
    Simán tele lenne a gatyám, ha ez egy kis gyújtótávú objektívvel kellett volna megcsinálni...
  • G_ArchAngel #63


  • G_ArchAngel #62
    Egyébként van pár tucat vezető fotósuk, mindnek saját magániskolája - na, ott lennék ifjú padavan...:)
  • G_ArchAngel #61
    én úgy tudom, hogy él vki a világban, publikál pár elismerésre való dolgot, készít olyan képet, hogy Robert Caputoék is elismerően bólintanak, akkor esélyed lehet kisebb ösztöndíjakra, amit felhasználhatsz egy ütős kis riport elkészítésére: Nepál, Afganisztán, Libanon - szóval vmi "látszólagos" békeövezetbe, hová épelméjű fotós nem megy...

    Persze, ha Te térképkészítésben vagy kiemelkedő, akkor csak küld el a pályamunkáidat, akár magyarul, mert a vezető kartográfusuk szintén magyar...
  • Cat #60
    :DDDDDDDD
  • G_ArchAngel #59
    szerintem csinálsz egy fotót egy kölykeit nevelő nőstény oroszlán begyulladt garatmandulájáról, akkor tuti benne vagy:)
  • Galy
    #58
    na és hogy lehet bekerülni a NG csapatába?
  • G_ArchAngel #57
    egyébként a Társaság állítólag nem szokott szórakozni, azokkal a külső emberekkel akik szégyent hoznak rájuk: hamar kirúgják őket és beperelik az illetőt...
    Így, hogy vmennyire megőrízték a jóhírűket könnyebben kapnak engedélyt a társadalmi és politikai veszélyzónákban is: Tőlük volt az első női fotós (Jodi Cobb) bemehetett Szaúd-Arábiába, és fátyol nélküli nőkkel csinálhatott riportot...
  • Galy
    #56
    nem megyek ölre veled :)
  • G_ArchAngel #55
    ebben az esetben ők is csak jóhiszeműen hittek hazánk fiának - csalásban is jók vagyunk...:(
  • Cat #54
    annyira nem lejárt mert ebben a topicban vagyunk, és sokan nem hallottak a dologról, nomeg kevés botrányról hallottam a natgeoval kapcsolatban