613
National Geographic Society írásai, fotói, munkái...
  • Punkerwork
    #133
    Bükk-be kéne kimenni 1x fotózni, vagy a Tiszához ilyenkor nyáron ott is lehet mókás állatokat fotózni, régen mikor jártam túrázni láttam 2 gyíkot "harcolni" :)
  • G_ArchAngel #132
    hááát. az én nagyfaterom azokkal állt az egy oldalon akik elvették...
  • Punkerwork
    #131
    miután a nagy és dicső szovjet néphadsereg "felszabadította" hazánkat nagyfater-től elvették a szőlőjét úgyhogy annyira nem ismerem :(
  • G_ArchAngel #130
    Tapolcán lakom, de Badacsonyban volt nyaralónk (családi viszály megelőzése érdekében eladva...), most az asszonynak a Szent-György hegyen van, nekünk meg a Csobáncon pincénk...
    Ha ismered ezt a környéket, akkor tudod, hogy kb. 10 hegy emelkedik ki a Tapolcai-medencéből, mind bazalt, ami jó a szőlőnek...
    És ugye itt a Balaton is ami javít a klímán:)
  • Dzsini
    #129
    nekem csak egy dél-buda jutott 2 szigorúan tájvédett területtel :) meg dombokkal, erdőkkel... baglyot itt is látni néha, denevért nagyon ritkán, de vannak vaddisznóink, néhány őz, meg kisragadozók tonnaszám :)
  • Punkerwork
    #128
    badacsony??? anyai nagyapámnak volt ott szőlője :)
  • G_ArchAngel #127
    az jó hely:)

    én sem panaszkodom a badacsonyi borvidékre...:)
  • Punkerwork
    #126
    ott van erdő+patak+tó meg pár pince
  • Punkerwork
    #125
    Eger, kertváros rész, a hegy egyik oldalaán vannak a házak a másik oldal meg már a szépasszony-völgy termelői része
  • G_ArchAngel #124
    miért hol laksz? állatkertben vagy Kongóban?:)

    mert az enyém annyival magyarázható, hogy a város szélén lakom és kb. 300m-re van az első erdő....
  • Punkerwork
    #123
    nekem ez mindennapos :)
  • G_ArchAngel #122
    mi kutyát futtatunk az utcánkban, mikor egyszer csak nagy árnyék és vetődött ránk: egy hatalmas bagyoly 1 méterrel a fejünk felett szállt el...
    ha mi nem is, de a kutyák megmerevedtek egy kicsit...:)
    utána aznap egy menyét vagy nyest futott át az utcánkon... tiszta Jumanji volt az az este...:)
  • Dzsini
    #121
    azt nem csodálom :)))

    mi denevérekkel anno Visegrádon nagyon sokat játszottunk, reggel párkiló cserebogarat begyűjtve este lehetett feldobálni a levegőbe, és akinek leesett, az vesztett :)) tucatszám repkedtek, és vadászták az ingyenkaját :D
  • Punkerwork
    #120
    ez semmi ahoz képest mikor engem 1 denevér viccelt így meg, 1x nyáron feküdtem este az erkélyen cigiztem erre 1 hüle denevér rácsapott a fejemmögül a parázsra, én meg azt hittem megpusztulok úgy megilyedtem.
  • Dzsini
    #119

    ha minden igaz, nem fotosoppolt kép...
  • G_ArchAngel #118
    A nap fotója:

  • G_ArchAngel #117
    hát, rhodéziai ridgebackből szerintem kevesebb van, mint struccból:P
  • ollie
    #116
    Na látjátok, ritkább, mint pl a kutya. :))
  • G_ArchAngel #115
    aha, kerékpárral 15 perc a közelebbi stuccfarm, a másik 17 perc...:)
  • Dzsini
    #114
    struccfarmokon meglehetősen gyakori, egyéb területen (pl. állatkert) szórványos :)
  • ollie
    #113
    Én már fotóztam struccot. Az elég ritka neked Magyarországon? :)))
  • Dzsini
    #112
    http://www.earthwatch.org/europe/discovery/bushcrickets.html
    400 euro

    http://www.earthwatch.org/europe/discovery/dinosaurs.html
    410 euro

    http://www.earthwatch.org/europe/discovery/eagles.html
    615 euro

    http://www.earthwatch.org/europe/discovery/wytham.html
    425 euro

    http://www.earthwatch.org/europe/discovery/otters.html
    225 euro

    ezek nem 2 hetek, hanem kevesebb, de kezdésnek egész jó lehet bármelyik, ami érdekel.
  • G_ArchAngel #111
    most néztem a mallorca-i kutatást, az is 1200€...:(

    amiket Te nézel az £-ban 4-500...:(
  • Dzsini
    #110
    hát nemtudom, szeirntem európában van rengeteg 4-500 euros is, ami engem érdekelne :)
  • G_ArchAngel #109
    az a gond, hogy 2000$ alatt nem találtam normálisat...

    ez mókás, mert építőipari végzettségemet tudnám kamatoztatni:)

    You’ll clear off vegetation, accumulated sand, and debris from the site, and document standing architecture and pre-1917 graffiti, often beautifully carved. Where necessary, you’ll use lime mortars to stabilize critical stonework. Expect to reveal foundations and cannon emplacements, as well as take a lot of measurements and digital photographs.
  • Dzsini
    #108
    mivel egy átlag csoport 5-15 ember, így a csoportos jelentkezések kicsit nehézkesebbek... meg akkor kevésbé szocializálódsz
  • G_ArchAngel #107
    bevallom, kicsit jobban érezném magam, ha pár ismerős is jönne, így előbb körbekérdezek:)
  • Dzsini
    #106
    szerintem nyaralásnak nagyon nem drága - olvasd át a faq-t meg pár leírást, és jelentkezz :)
  • G_ArchAngel #105
    nagyon tetszik a dolog, vhogy belekellene vetnem magam:)
  • Dzsini
    #104
    earthwatch-ék se várnak el semmilyen szakképzettséget, csak normális hozzáállást (meg a búvárexpedicióknál egy kis gyakorlatot) - úgyis megtanulod 1-2 nap alatt amit kell :)
  • G_ArchAngel #103
    persze, de igazából ez is olyan, hogy: "gyakorlat teszi a mestert"

    ha már 2 hete figyeli meg az ember ua. halrajt, akkor már kezdi érteni azokat a részleteket, amit írott szövegből soha nem fog megtanulni....
  • Dzsini
    #102
    nem is a papír miatt, inkább a háttérismeret megalapozása miatt jó - amit meg lehet tanulni autodidakta is.
  • G_ArchAngel #101
    anno próbáltam még középiskolának Barcson az erdészetit, ami dobbantónak jó lett volna, de eltévelyedtem műszaki pályára...:(

    egyébként, ha ilyen non-profit szervezetnél bizonyítasz, akkor szerintem senkit nem érdekel, hogy van-e papírod...
  • Galy
    #100
    én sem az összes lehetőséget írtam le :)
  • Punkerwork
    #99
    nem azt mondom, de nem csak az az egy lehetőség van
  • Dzsini
    #98
    plusz ott van az összes külföldi intézmény, ahova lehet jelentkezni meg pályázni, plusz...
  • Galy
    #97
    tehát ha rohadt nehéz bejutni, akkor meg se kell próbálni? ehh...
  • Punkerwork
    #96
    1 állatorvosi van az országban és rohadt nehéz bejutni kérdezd meg Bade-t ő oda jelentkezett volna......
  • Dzsini
    #95
    az ilyesmihez állatorvosi, vagy gödöllő, vagy ilyenek...
  • Galy
    #94
    miért nem mész állatorvosira, ha komolyan ezzel akarsz foglalkozni, akkor egy ilyen szvsz kell