1255
Bp_4.jpg
Merthogy vannak itt nemvidékiek is, tudtommal ! :DDD
  • blackgamer
    #1175
    zenélő szökőkút a Margitszigeten
    [center]
  • blackgamer
    #1174
    az a másik érdekes projekt...



  • BiG G
    #1173
    Ha jól emlékszem, régebben volt szó egy japán szoborparkról, ahol a Hősök terének pontos mása volt megalkotva. Illetve elég sok a japó turista Budapesten, lehet ennyire vonzódnának kicsiny fővárosunkhoz?
  • blackgamer
    #1172
    Mi a véleményetek arról hogy Budapest egyes helyszínei megjelennek japán anime filmeken?
    ezek a képek konkrétan a Trinity Blood című anime 3. epízódjából valók, "találd ki az animét" topikban hallottam róla
    szerintem elég fura, nem ismerik a történelmünket, se semmit, hogy jönnek ahhoz hogy mondjuk a Hősök terét átfirkálják meg tankokat rakjanak oda meg stb.?





  • gettobuxa
    #1171
    na vettünk egy lakást a párommal, szal nemsoká költözés van a blaháról :)
    ha valakinek kell dvd tok és eljön érte, szívesen odaadok vagy 1-200 darabot, különben jövő héten kiteszem a blahára a csöviknek :) hozz nagy nem vagyok hülye szatyorból vagy kettőt. most lépek pár napra, kedden lehet átvenni. írjatok, különben a cigóké lesz a tok, 30hufér vettem darabját, nektek ingyen megszámítom :)
  • blackgamer
    #1170
    thx, csak szűrőket kellene beszereznem
  • PyRex
    #1169
    jó képek :)
  • blackgamer
    #1168
    [center]
  • blackgamer
    #1167
    [center]
  • blackgamer
    #1166
    [center]
  • blackgamer
    #1165
    [center]
  • blackgamer
    #1164
    [center]
  • blackgamer
    #1163
    [center]
  • blackgamer
    #1162
    [center]
  • blackgamer
    #1161
    [center]
  • blackgamer
    #1160
    a héten a Szabadság tér környékén fotóztam, felrakom pár képemet

    [center]
  • Kit--Kat
    #1159
    Kár érte:/
  • blackgamer
    #1158
    ezzel az épülettel mi történt? háborúban sérült meg? vagy miért nincs meg a teteje? elvileg OTI-palota a neve de nem találtam infót, Fiumei úton van
    fénykép az 1920-as évekből és napjainkban
  • PyRex
    #1157
    lol, szerintem elírta, az a 2. kerületben van (egy "köpésre" tőlem kb.)
  • BiG G
    #1156
    Végülis igen :) A két kerület szomszédos amúgy, az is lehet hogy az utca egyikben kezdődik és a másikban végződik.
  • Tarajos Sül
    #1155
    oks köszi

    szerintem jól értettem
    végülis csak egy számot tévedett az "eggyest" :DDD
  • BiG G
    #1154
    Két Gyorskocsi utca van Budapesten, az egyik az I., a másik a II. kerületben. A börtön a II. kerületiben van, szóval a csaj vagy nem tudja hogy melyik kerületben lakik, vagy te értetted félre őt.
  • Tarajos Sül
    #1153
    Hi

    Nem vagyok pesti,uh kérdezném,hogy a gyorskocsi utcai börtön a gyorskocsi utcában van?
    mert eggyik csaj mondta nekem,hogy a 12. kerben lakik a gyorskocsi utcai börtönnel szemben
    holott a gyorskocsi utca nem a 12. kerben található
  • Kit--Kat
    #1152
    Hát igen, sok házba bekéne szállnia az önkormányzatnak, mert az ő érdeke (is) a szép arculat megteremtése.
  • blackgamer
    #1151
    igazából hogy a kis utcákban mi van az egy dolog: csendesebb --> jobb ott lakni --> szebb házak
    de ahol forgalmas ott legtöbb irodának használja a lakást vagy öreg lakik, kevés pénzzel --> lepusztult

    ezzel csak annyi a gond hogy sok százezren mind a lepukkadt házak között közlekedünk/élünk --> lehúzza az ember hangulatát a látvány

    legalább a fő közlekedési útvonalakon lehetne valamit tenni
  • Synit HUN
    #1150
    Nahát de sokan vagyunk 18-ból ejj.
  • John Cena
    #1149
    Újpestiek vannak?:)
  • bcrics
    #1148
    Flórián környékéről van vki??
  • Kit--Kat
    #1147
    Először is én is renovált 100+ éves társasházban laktam. Persze nem ilyen gangos 8ker style, annó jómóduaknak épült.
    Nézz körül az igazi belvárosban, az 5. kerben.
    Vagy Újlipótvárosban, bár az már nem is belváros.
  • blackgamer
    #1146
    nem tudom te merre látsz olyanokat
  • Kit--Kat
    #1145
    Belvárosban 1-2 kivételtől eltekintve szép, renovált házak vannak.
  • blackgamer
    #1144
    Budapestre így is többet költenek mint vidékre, bár egyes dolgok vidéken drágábbak

    az a gond hogy a régi körfolyósós bérházakat ált. öreg, csóró emberek lakják
    ami mondjuk nem meglepő mert akinek pénze, kisgyereke van, az élhetőbb környezetbe költözik
    szal, ez egy ördögi kör
    aztán úgy lepukkannak a műemlék házak hogy idő után életveszélyes lesz, és idővel mindet lebontják, mert a telek ár többszöröse a ház értékének,
    majd építenek egy modern üveg-acél házat és Budapest karakteres arculata megszűnik

    de hogy a vidékiek is érezzenek valamit: a pályaudvarokat is normálisan felújíthatnák, persze a jelenlegi tré helyzetben ez az utolsó
  • Z
    #1143
    Leginkább, de a szigorúan vett belvároson kívül majdnem egész Bp levegője ocsmány. Sétáltál már nap közben a Hungárián, a Flórián téren, de még a budai részek sem túl kellemesek, Moszkva tér, Széna tér, Köki, Határ út, ezek mind katasztrofálisak. Pedig mivel a gyárakat, üzemeket nem igazán lehet leállítani, az egyetlen megoldás az lenne, ha valamilyen úton az autók számát csökkentenék. Vagy a hibrideket nagyon meg kéne támogani. A rosszabb EURO normás autók tulajaival többet fizettetni. Metróvégállomásokkal valahogy szinkronba hozni az elővárosi vasutakat, nagy parkolókat létesíteni, aki leteszi az autót, annak BKV bérlet kedvezményt adni, stb. Ezeket kéne.

    Tiszta aluljárót is elfogadnám, meg jobb a közbiztonságot is.


    Az omladozó házakkal kapcsolatban: vagy a Balaton, vagy a Stollár Béla utcában láttam A4-es papírra nyomtatva a falon ilyesmi feliratot: kérem vegye figyelembe, hogy a vakolat leomolhat. Ha ide parkol, akkor a saját felelősségére teszi. A ház nem vállal felelősséget, ha valakinek az autója a lehulló vakolat miatt megsérül.

    Na azért ez kemény. És mi van, ha nem az autó sérül meg, hanem épp kiszáll egy anyuka a kocsiból, kiveszi a gyerekülésből a kisgyereket, azt' agyoncsapja egy fél kilós lehulló vakolatdarab?

    Azért nehogy már a Kispiripócsról származó özvegy Kovács Józsefné fizesse a leromlott állapotú ház helyrehozatalát. Ha az ő családi háza gyenge állapotú lesz, akkor abba egy budapesti lakos sem tesz egy fityinget sem. Legyen csak kötelezve arra, hogy helyrehozassák, arra van a közösktg.

    Azért messze nem minden szakadt a városban, sok szép hely is van. De valóban nagyon sok a rossz állapotú épület, tér, útburkolat, stb. És aki itt lakik, annak már inkább az tűnik fel, mint a szép részek. :)
  • blackgamer
    #1142
    szmog leginkább a belvárosban élőket érinti, bár napközben én is szívok eleget, de kevesebb autó nem lesz, mondjuk körgyűrű elkészülhetne már

    valami egyéb tisztító tüntetés is lehetne, mondjuk "tiszta aluljárót!", "kevesebb koldust!", stb.

    meg az omladozó házak lakóit kötelezném arra hogy tatarozzák a homlokzatot, vagy fizesse Budapest vagy az állam, bánom is én ki
    járok a városban és az élettől is elmegy a kedvem, komolyan mondom annyira szakadt itt minden nem is tudom hogy állnak/működnek még
  • Z
    #1141
    A hétvégén volt egy STOP SZMOG nevű tüntetés a város erősen szennyezett levegője ellen.

    Rengeteg területen volna mit tenni a várossal. Kár, hogy a 4-es metró építésére szórják el feleslegesen a legtöbb pénzt.
  • blackgamer
    #1140
    erre tippeltem én is, csak ha tönkremegy, akkor miért nincs helyette új üzlet?
    bár talán nem meglepő, omladozó házak, graffiti, kosz, mocsok, nyáron a nyakadba ömlik a légkondik vize, szmog, zaj
    plázában pedig szép burkolatok, nagyobb tisztaság, stb.

    valamit kellene kezdeni a belvárossal, engem nagyon irritál, hogy szarnak a városvezetők Budapest arculatára
    hogy nincs egy rohadt tér ahova leülhetnél nyugiban, stb
    legalább azokat a helyeket tartanák tisztán ahol sok ember megfordul...
    de csak álom
  • BiG G
    #1139
    mert az utóbbi években felhúztak pár bevásárlóközpontot és vagy beköltöztek vagy tönkrementek
  • Picar77
    #1138
    mert túl sok egyforma van és egymást viszik csödbe talán azért :S
    de elég hülyén nézz ki igy az tény :D
  • blackgamer
    #1137
    nem értem belvárosban miért van bezárva kb. minden 5. üzlet
    erről kinek mi a véleménye?
  • Picar77
    #1136
    I :DD