1255
Bp_4.jpg
Merthogy vannak itt nemvidékiek is, tudtommal ! :DDD
  • at16
    #1215
    4. kerület jóféle hely? :D
  • poppe
    #1214
    átszállás nélkül taxi, sztem 15K-ból ki is jönne

    van útvonal tervező a bkv honlapján
    bécsi út elég hosszú, írj házszámot is
  • geridoss
    #1213
    Sziasztok! Szeretném a segítésegeteket kérni! A Keleti pályaudvartól szeretnék eljutni a III. kerületbe, a Bécsi út-ra. Egri vagyok, tehát nagyon nem ismerem a járást Bp-n :) Bármilyen tömegközlekedési eszköz szóba jöhet, és ha lehet, átszállás nélkül. Ha más nincs, úgy is jó! Valaki segítene ? Előre is kösz.
  • Tarajos Sül
    #1212
    Ha minden igaz,akkor ott megy el az Újpest-központnál(a képen) a 14-es villamos...
    a 14-es villamosra pedig a Lehel tér környékén fel tudsz szállni
    A Lehet tér pedig közel van a nyugati pályaudvarhoz
    még egészítsék ki a pestiek,mert tuti,hogy hiányos :S
  • Orionk
    #1211
    szia!

    köszi a segítséget.
    A metros utvonallal tényleg gyorsan oda tudnék érni.

    Azért gondoltam, hogy trolival mennék, mert nem vagyok Budapesti, és legalább akkor látnék valamit a városból.

    Esetleg tudnátok segíteni egy olyan útvonallal, hogy lássak is valamit a városból?

    köszi
  • Csuhai G
    #1210
    A Nyugati pályaudvar aluljárójába lemész, felszállsz a 3-mas metróra, majd elmész vele Újpest-Városközpont megállóig.
    Trolis útvonalat nem ismerek, de fölösleges is, metróval perceken belül odaérsz, átszállás nélkül.
  • Orionk
    #1209
    Hello!

    Budapestiektől kérnék segítséget, hogy hogyan tudnék eljutni ide:
    ide szeretnék eljutni

    A nyugati nagyállomástól szeretnék eljutni a képen látható helyre.

    Látom, hogy a képen van metro állomás.

    1. Metroval hogyan tudok eljutni a nagyállomástól?

    2. Valamint ugyanez csak, ha trolival szeretnék menni.


    köszi
  • tom017
    #1208
    Premier outletbe megy volánbusz a kelenföldi vasútállomás elől. Azt hiszem a 173-mas busszal kell menni onnan. Kb. 15 perc az út. Biatorbágy felé kell menni, de nem kell kimenni Biatorbágyra. Múltkor voltam kint az outletben. Nincs közel, de annyira nem is vészes.
  • Orionk
    #1207
    okés, ezt is köszi, akkor az lesz, hogy bemegyünk a belvárosba.
  • poppe
    #1206
    csak tróger kocsmák vannak a környéken... határ úti metrónál van egy bevásárló központ, ( euro park, 3 megálló) vagy 2 villamosmegállóra egy másik bevásárló, a lurdy-ház. kis kávézószerűséget nem tudok a környéken...
  • Orionk
    #1205
    valami kávézóra gondolta, ami nem egy totál drága elit hely, de nem is egy lepukkant valami szar kocsma.
  • Orionk
    #1204
    SZiasztok Budapestiek!

    A segítségetekre lenne szükségem.

    Kérdezném, hogy a népligeti busszállomáshoz van e valahol közel egy hely, ahova be lehet ülni, és enni, inni valamit?
    Egy hölggyel mennék.

    Üdv.,
  • blackgamer
    #1203
    erről mi a véleményetek? Rendrakás az ország főutcáján
    ennyi pénzből és felhajtásból egy brigád simán megtisztítaná a körútat
    ebből miért kell eseményt rendezni?
  • zolo
    #1202
    Osztálytársamnak kell Kempa kéziscipő, ami csak a Decatlon-ban van.
    Premier Outlet lefújva :( Soroksáron a sok hiperszupermarket között akad normáli ruházatis bolt?
  • poppe
    #1201
    ja, premier outletbe kurvanehéz kijutni kocsi nélkül... biatorbágyra el kell menni kb volánnal, onnan meg hátha van vmi teszkójárat-szerűség...
    biatorbágyra meg a széna térről mennek buszok, nyugatiból a 4-6-os villamossal pár megálló a moszkva tér felé
    decathlon egyébként jobb mint a hervis szvsz
    pesten belül nincsenek ilyenek, csak ótópálya melett
  • blackgamer
    #1200
    csak kocsival, esetleg ha van Cora a környéken akkor Cora busz
    Decatlon nem nagy durranás szerintem, egyszerűbb Hervisbe eljutni az bevásárlóközpontokban van
    Outlettől pedig ne várj sokat
  • zolo
    #1199
    Még1 kérdés:
    Soroksáron, vagy valahol Pesten van Outlet?(ruházati)
  • zolo
    #1198
    Up!

    Pestiek help!

    Nyugatiból(vagy a Népligetből) hogy lehet a legolcsóbban eljutni a Decatlonba és a Premier Outletbe, majd onnan vissza?
  • poppe
    #1197
    na közben szétnéztem én is

    itt a teljes lista a kivetítőkről :)
  • poppe
    #1196
    köszi :)
  • hykao #1195
    Tassék
  • poppe
    #1194
    tudtok mondani helyeket ahol lehet kivetítőn nézni az EB-t?
  • Kit--Kat
    #1193
    Engem nem zavar, jó az ott oldalt.
  • blackgamer
    #1192
    jó, de szavazás nélkül került ki abban egyetérthetünk
    egyébként én ha bringázok vagy futok Budapesten sose érdekel a légszennyezetség
    nem látom mitől közszolgálati az időkép.hu (egyébként gyakran látogatom, jó oldal)
  • BiG G
    #1191
    szerintem jó helye van ott, engem nem zavar és praktikus is.
  • hykao #1190
    Na azért túlzásba ne ess! Egy közszolgálati tájékoztatót ne nevezzünk már reklámnak! :)
    Amúgy nem "szmogos térkép", hanem légszennyezettségi térkép (vagy inkább légtisztasági, mivel nagyrészt jó a levegő a város felett), a százalékos érték pedig az aktuális ózonszintet jelöli (óránként frissül a kép és az érték).
    Jól jöhet pl. ha valaki sétálni, bicajozni vagy kirándulni akar.

    Mindegy, ha nem kell kiveszem, de azért nem reklám, és nem szmogos térkép. :)
  • blackgamer
    #1189
    Szavazás!

    Maradjon bannerban a szmogos térkép vagy ne?

    szerintem tök fölösleges, ronda, +reklám is
    nekem nem hiányzik
    tektek mi a véleményetek?
  • Hymtozis
    #1188
    Hát, ez is igaz.
  • blackgamer
    #1187
    én arra utaltam hogy mi magyarok még azt se tudjuk jól eladni amink van
    és ehhez nem kell feltétlen pénz, csak odafigyelés
    csak mi ilyen igénytelen népség vagyunk
  • Hymtozis
    #1186
    Általában egy külföldi nem azt látja Bp.-n, amit "mi". Pl "te" is, ha kimész egy másik fővárosba nem a reklámokat nézed -, főleg ha nem tudod annyira a nyelvet, h zavarjon a sok szöveg -, mert van más dolog, amivel érdemes fogalkoznod...
    Meg van itt (is) Bp.-n egy-két oan épület amire átlag ember simán rávághatja, h: "Régi sz*r boncsák má le, vagy újíccsák fel!". De vki lehet, h tudja arról, h mi az érték benne, és az is előfordulhat, h egy turista nem azt látja, h Régi sz*r, hanem egy szép épület, csak régi.

    Ha meg az utazó ember írtózik az ilyenektől, reklámoktól... Vannak olyan helyek, ahol nem h útba, de közel, s távol nincs reklám (se).
  • BiG G
    #1185
    Ha ez megnyugtat (ne nyugtasson meg egyébként) minden városban látni ilyeneket - nincsen egy olyan világváros vagy turistaközpont sem ahol nem látsz ilyen illúzióromboló dolgokat. Sajnos a városnak nem csak szépnek, hanem praktikusnak is kell lennie (lásd szemetes), illetve nem mindig oda kerülnek az épületek ahol a helyük van, a hírdetések viszont tényleg a francnak se kellenek.
  • blackgamer
    #1184
    persze, szép Budapest, de amikor fotós/túrista szemmel járkálok, mindig találok olyat ami lehúzza
    nem tudom, másokat nem zavar? mutatok pár példát

    valami balfék egy műanyag zsineggel rárakot a korlátra valami reklámot
    mondom OMG, de kb. túristák 10 percenként fotóznak ott, meg ott egy étterem is meg minden, de egy embernek se jut eszébe hogy, leszedje
    nálam meg nem volt zsebkés, mert nem járkálok azzal


    a másik: a rikító kék kukászsák, na neee, ez komoly? szinte világít, elnézel arra és nem a Lánchidat látod hanem a babakék szemetest
    olyan nehéz lenne mondjuk fekete nejlonnal környezettől közömbössé tenni?


    Bazilika mellett az ocsmány épület, nem hiszem el hogy nem bontják le a rákba
    annyira rontja a összképet hogy arra szavakat nem lehet találni
    jobbra pedig (nem látszik, sötét a kép) egy sittes kontérel is virít, hajrá!


    a Váci utcánál lévő impozáns épület, előtte a szoborral (csobogós szobor?)
    de könyörgöm, ki a francot érdekel hogy 150 méterre Mekdonálsz? ráadásul vakító pirossal, de a jegyiroda táblája is igénytelen


    folytathatnám a sort, bármerre megyek ilyeneket találok, írhatnék egy hosszú listát, de történni akkor se történne semmi
    ha van még valakinek negatív élménye megírhatná, hagy elégedetlenkedjünk :)
  • Kit--Kat
    #1183
    Egyértelműen szép és szépségben az EU topjában van sőt.
    Ettől elkell tudni vonatkoztatni, hogy koszos, szarok azz utak stb, a szépsége vitathatatlan.
  • BiG G
    #1182
    bárki bármit mond szép város a mi Budapestünk :)
  • blackgamer
    #1181
    [center]
  • blackgamer
    #1180
    [center]
  • blackgamer
    #1179
    [center]
  • blackgamer
    #1178
    [center]
  • blackgamer
    #1177
    ma is fotóztam párat...

    [center]
  • blackgamer
    #1176









    (dzsuvás volt az objektívem sajna, meg a fények is néha jók, néha nem)