2421
:: TransFormers :: just 4 FANS
  • [NST]Cifu
    #297
    A képregényben volt már erre magyarázat. A roppant fejlett technologiájuk miatt képesek voltak atomi szinten megváltoztatni a méreteiket, így lett a 15 méter magas Megatron-ból egy emberkézbe méretezett Walther P38 pisztoly.
  • [NST]Cifu
    #296
    A Gyűrűk Ura rossz példa. Peter Jackson a lehetőségekhez képest megpróbálta a lehető legjobban visszaadni a könyvben leírtakat, de természetesen az egészet nem lehetett egy az egyben átemelni, kompromisszumokat kell kötni. Abba nem nagyon kötöttek bele a rajongók sem, hogy Frodó vagy Aragon nem úgy nézett ki, mint azt a regényben lefestette Tolkien.

    Itt arról van szó, hogy Bay fogta a TF alapszituációját és alapszereplőit, majd az eredeti képregénytől és rajzfilmtől eltérő történetet kreált, és megváltoztatta a főszereplők (a transformers-ek) kinézetét.

    A kettő azért nem egy kategória.
  • LasDen #295
    szvsz nem is lehetett volna megcsinálni G1-es robotokkal, mert hát hogy alakultak volna át?
    mer hogy lesz egy robotból 2x nagyobb vonat vagy 2x kisebb pisztoly????
    elég hülyén nézett volna ki....
  • [NST]Cifu
    #294
    Lehet úgy is csinálni filmet. Saving Private Ryan, 2010, Das Boot, stb.
  • viizo
    #293
    a filmek mindig is megosztották az embereket, a finnyás rajongók (akik ugye általában a leghangosabbak) pedig úgyis mindenben találnak kifogást, hogy nekik miért is nem tetszik ez vagy az, és akkor már ugye egy nagy rakás izé a film...

    lehet rossz a példa, de a gyűrűk uránál is a filmek előtt hónapokkal már azzal jöttek a "legnagyobb" rajongók, miért is nem fogják megnézni a filmet, mert jó nem sülhet ki az egészből...

    itt aki G1-es robotot és sztorit akar látni, az persze hogy csalódni fog, hisz teljesen mást kap.
  • Rio81
    #292
    Ez így van, épp attól szép a filmművészet (filmipar), hogy átlépik ezt a realitásküszöböt. Csak nem mindegy, hogy közben hülyének nézik-e a nézőt, vagy sem...
  • Rio81
    #291
    Ráadásul az egész estés TransFormersben nem más adta a hangját Unicronnak, mint a legendás Orson Welles, 90envalahány évesen...

    Én csak azt remélem, hogy a Bay-filmekre jellemző totálisan erőltett szerelmi szálat egy kicsit háttérbe szorítják. Bár ebben legalább nem szerepel Ben Affleck, meg Josh Hartnett...
  • viizo
    #290
    minden film elé le lehetne ülni úgy, hogy akkor most nézzük meg, mennyire realisztikus akár 5 perce a filmnek: asszem nem lenne sok akciófilm, sci-fi, stb (kb majdnem minden műfajt fel lehetne sorolni ide) amiben ne lenne jópár olyan dolog, ami igencsak távol áll a valóságtól.

    De nincs olyan mazochista, aki így ül le egy film elé... egyetlen filmet sem lehetne élvezni azzal a tudattal, hogy most akkor ez is, az is hülyeség, mert távol áll az életszerűségtől.
  • hellnight
    #289
    Persze, ezt megértem, de én azt mondom, majd júliusban ki fog deürlni milyen lett. A nagy TR fanok úgyis megnézik amerikában már az első napon. Fórumokon úgyis leírják milyen lett. Abból meg lel lehet már szűrni, hogy jó vagy rossz lett.

    Ami a szinkront illeti. Ugyanmár, ki fogja azzal nézni?? :D
  • Shiwo
    #288
    nahjó..de így ennek a filmenk nem sok közös vonása lesz az eredeti TF-fel.. ami közös lesz, hogy alakváltó robotok, pár ismerős név oszt kábé ennyi..így belegondolva
  • Shiwo
    #287
    én is megmaradok az eredeti TF mellett..a filmbe sztem nekem is a legnagyobb bajom az lesz, hogy marhára nem hasonlítanak a robotok az eredetikre..mondjuk a kapuk majd a magyar fordítás fogja sztem betenni, melynek köszönhetően meg a neve se fog már egyezni, és akkot totál nem fogjuk tudni, hogy mellik mellik..apropó..ha már szinkronnál tartunk..én bírom az egész estés TF-mesét, de a magyar szinkronja sztem valami überratyi lett..kábé 8 ember szinkronizálhatta az összes szereplőt..
  • hellnight
    #286
    Könyörgöm. Minden adaptációval ez van. Az igazi nagy fanok általában csalódnak filmre vitt adaptációkkal. Egy játékot, könyvet, képregényt, sorozatot nem lehet 100% úgy visszaadni, ahogyan azt látták, olvasták.
    Azt is bele kell kalkulálni, hogy az adaptált filmeket nem csak a fan-ok nézik meg, hanem akik lehet előtte nem is hallottak róla.
    Én ezért nem vagyok semmi fanja. Így ha film készül valamelyik általam nagyra becsült játékból pl akkor nem ér nagy csalódás :D

    Persze az igazi fan-oknak a film tuti csalódás lesz, sajnos ez van.
  • hellnight
    #285
    Sztem Bad Boys 2 tökéletes lett, mint folytatás, de ez magánvélemény.
    Bay filmjeit meg egytől egyig szeretem. Nekem való filmeket készít.
    TR-t meg már csak a látvány miatt fogom szeretni. CGI őrült vagyok :D
  • [NST]Cifu
    #284
    Pontosan ez a probléma. Bay nagyon jó filmeket tud csinálni, de ha robotos-akciós filmet akar, akkor csinálja "Robotháború" vagy valami hasonló "frappáns" cím alatt. Azért felesleges megvennie a franchise-t, hogy aztán kiforgassa az egészet és egy mozgalmas, látványos, de agyatlan popcorn movie-t csináljon belőle.

    Ha nem érdekel a II.Vh történelme, akkor a Pearl Harbour is jó akciófilm, de ha érdekel, akkor a falra mászol a benne lévő sok hülyeségtől (mint pl. a látványos, de totál valótlan légiharcok a film végén).

    Ha nem érdekel a kozmológia és az űrhajózás, akkor az Armageddon egy roppant szórakoztató film, meg mókás (American components, Russian Components, ALL MADE IN TAIWAN!), de ha egy kicsit is értesz hozzá, máris kiszúrják a szemed az erőltetett dolgok (hibásan ábrázolt mesterséges gravitáció az űrállomáson, a nevetségesen valótlan meteorit ábrázolás, sőt, az egész alapsztori úgy an blokk).

    Ha nem vagy TrandFormers fan, akkor valószinüleg a TF live movie is nagyon szórakoztató lesz. Csak éppen ha ismered és anno megszeretted a TF G1-et, akkor boritékolható, hogy csalódni fogsz a filmben. :\
  • viizo
    #283
    Nekem Bay filmjeinek legnagyobb része mindig is tetszett:

    gondolok itt egyik legnagyobb mostani kedvencemre, a Szigetre, a sokak által csak giccsparádénak titulált, de mégiscsak 500 millió dolcsit összekuporgató látványos Armageddon-ra, a 90-es évek egyik legjobb akciófilmjére, a Sziklára, és a Pearl Harbor-t sem tartom egy utolsó filmnek.
    A Bad Boys-t azért nem említettem fentebb, mert bár az első rész ugyan tetszett, de a második kifejezetten rosszra sikeredett, amin a látványosabb akciók sem segítettek.

    sztem a TF nem az a témakör, amibe hihetetlen csavaros sztori és oscar-díjas alakítások kellenek (megjegyzem Bay a filmjeiben még a mellékszereplők is jól szokták alakítani amit kell), hanem hogy vászonra vigye a hatalmas alakváltó robotok harcát, ahol az emberek mellékszereplők, és a filmet végigkísérje a látványos zúzás, pusztítás, gyors akciószekvenciák, pár szerethető karakter, pont ami Bay filmjeire jellemző.
  • Beast Machine
    #282
    a baj, hogy tényleg CSAK látványos lesz az egész. giccshalom. Egyébként, szerintem nézz utána a Beast warsnak. Abban még Optimus Fővezér is szerepel, persze inaktívan.
  • viizo
    #281
    nevezzetek vaskalaposnak, de nekem mindig is a G1 fogja a TRANSFORMERS-t jelenteni, Optimusz fővezérrel, Megatronnal, Kék Villámmal, Üstökössel, Sokkolóval, stb stb...

    Ezek az újgenerációs, manga és a többi TF-hez kapcsolt szörnyedvény valahogy egyáltalán nem érint meg, sők kifejezetten taszítanak... :S

    A mozifilmet nagyon várom, a trailer roppantul tetszett, és örülök hogy Bay kezében van a film. Bay pont az a fajta rendező, aki képes bemutatni azt az ámokfutást, amik ezek a robotok képesek véghezvinni, kellően izgalmasan és látványosan.
  • Beast Machine
    #280
    "Persze, egyes korosztálynak ez jobb, a 12 éve öcsém is örömmel nézte, amíg műsoron volt, a Beast-sorozatok mélységét nem értette még."

    Ez utóbbin nehogy megsértődj, nem téged minősítelek, csak azt modnom, hogy ennek a sorozatnak a nagyon fiatal célközönsége van, és ezért olyan, amilyen.
  • Beast Machine
    #279
    Effektektől még nem volt jó egy sorozat sem, sőt. Az alap elgondolása a Cybertronnak is halott volt (CGI+kézi rajz). Bárgyú történet, ronda desing-ú robotok, idegesítő kölykök, és csipogó mini-conok mindenütt. Csak azért véded szerintem, mert nem láttál még jobbat. Mondom, teséxépen megnézni a G1-BW-BM trilógiát, aztán elgondTökéletes alkotás nncs, de egy adott minőségi színvonal igenis van, amit a Cybertron nem ér el. Persze, egyes korosztálynak ez jobb, a 12 éve öcsém is örömmel nézte, amíg műsoron volt, a Beast-sorozatok mélységét nem értette még.
  • Rio81
    #278
    Lehet, hogy én vagyok maradi, de számomra az eredeti képregények hangulatát nem adják vissza (az elmondottak alapján) ezek a high-tech, csilivili új sorozatok. Igazából már az eredeti szériában is az volt a bajom, hogy túl hirtelen és túl buta módon cserélték le a "szereplők" 90%-át (lásd amikor Üstökös átment GOD mode-ba, vagy az Unicron elleni csata), csak hogy új szereplőket dobjanak be a közösbe.
  • Jetfire
    #277
    Na-na!!! Csak a bemutatót nekünk tartsd meg, a véleményedet pedig magadnak. A Cybertron is egy jó sorozat. Nézd meg a járműveket és a hangeffekteket.
    Természetesen tökéletes alkotás nincs.
  • Beast Machine
    #276


    TRANSFORMERS: CAR ROBOTS, TRANSFORMERS: ROBOTS IN DISGUISE (a.k.a. RiD) (2000, 2001)

    A 2000.-ben készült Car Robots című japán sorozat mely 2001.-ben Transformers: Robots in Disguise néven vált ismertté Amerikában. Visszatérve az alapokhoz - járművekké való átalakulás nem állatokká - a Predaconok Megatron vezetésével a Földre jönnek, hogy energiát lopjanak és egy Világ Energia Konferencián megkisérelnek elrabolni egy tudóst. Ám az Optimus Prime és Autobotok is jelen vannak a Földön hétköznapi járművekként, ők a Robots In Disguise!




    TRANSFORMERS: MICRON LEGEND, TRANSFORMERS ARMADA (2002-2003)

    A Transformers: Micron Legend vagy ismertebb nevén Transformers Armada egy teljesen új sorozat. Az Autobotok és a Decepticonok mellett feltűnik egy és elfelejtett faj a Mini-Conok. Akik millió évvekkel ezelőtt elmentek a Cybertronról a háború miatt és az űrhajójuk a Földre zuhan. Ám néhány gyerek rájuk talál egy barlangban és ezzel újra kezdődik a háború. Ki meg találja az összes Mini-cont azé lesz a hatalom. Ebből a sorozatból készült képregény is, aminek nagyszerű története van, és egyáltalán nem bárgyú, és jobban is van megrajzolva, mint a rajzfilm.




    TRANSFORMERS SUPER LINK, TRANSFORMERS ENERGON (2004)

    A Transformers Armada folytatása a Transformers Super Link Amerikában - és nálunk is - Transformers Energon címen vált ismerté, 2004.-ben készült 52 epizódból áll amiből a 44.-dik egy speciális műsor mivel ez az 500. Transformers epizód. A történet 10 évvel az Aramda után játszódik, Unicron és Megatron hallott az Autobotok és a Decepticonok békét kötöttek, hogy felkutassák az univerzum lefontosabb elemét az Energont. Ám megjelenik egy titkzatos alak Alpha-Q aki Unicront akarja feltámasztani az Energon segírségével, ezért az Autobotokra küldi Unicron teremtményeit a Terrorconokat. Megkezdődik a harc az Energonért, és az eddigi szerintem 2. legrosszabb TF saga.




    TRANSFORMERS: GALAXY FORCE (2005), TRANSFORMERS: CYBERTRON (2005-)

    A Transformers Cybertron Unicron megsemmisítésével kezdődik, mely által létrejön egy fekete lyuk mely fenyegeti a Cybertront és az egész Univerzumot. Az Autobot megpróbálják megállítani egy kísérlettel, de nem sikerül. Feltűnik Megatron a Decepticonjaival, a Cybertront evakuálják. Optimus Prime és az Autobotok egyetlen reménye, hogy megtalálják a 4 ősi Cyber-Planet Key-t (Kiber-Bolygó Kulcs) amivel a Cybertront átalakíthatják egy óriás robottá ki majd megállítja a fekete lyukat. Ám Megatronnak egészen más tervei vannak a Kulcsukkal… "A Legrosszabb TF Saga" kategóriájában nálam ez viszi a prímet. Fos, na.
  • Beast Machine
    #275
    Sajnos itt véget is érnek az amerikaiak által gyártott sorozatok, amik ezután jönnek, azok mind japán kreálmányok, ingadozó minőséggel. Úgy gondoltam ennek külön szekcióba kell esnie mivel sok létezik és némely eltér az eredeti sorozattól, meg hát én nem igazán veszem ezeket igazi Transformersnek.


    TRANSFORMERS: SCRAMBLE CITY(1986)

    Az első japán sorozat a végül csak 1 epizódos Transformers: Scramble City, ami a 2. és 3.évad közti hidat akarta képezni Japánban mivel ott csak 3 évvel később mutatták be a The Transformers: The Movie-t. A történet az óriás Autobot erődítmény Metroplex és a Decepticon erődítmény Trypticon közöztti csatáról szólna, természetesen feltűnnek a Contructiconok, az Aerialbotok, a Protectbotok és minden fontos szereplő. A film sohasem érte meg a folytatást.





    TRANSFORMERS: SUPER GOD MASTERFORCE (1988-1989)

    Az első japán sorozat a Transformers: The Headmasters volt 1987.-ben ami az eredeti sorozat 3.évadát folytatta, ugyanis japánban sohasem mutatták be a 3 részes The Rebirth című 4.évadot, 35 epizód készült belőle. Az amerikai változattal szemben itt a Transformerek fejét illetve fegyverét nem a nebulosiak - egy idegen bolygó emberi kinézetű lakói - hanem mini Transformerek alkotják. A harc tovább folytatódik az Autobotok Fortress Maximus vezetésével és a Decepticonok Scorponok vezetésével és megjelennek a Headmaster-ek (Fejmesterek).




    TRANSFORMERS: HEADMASTERS (1988-1989)

    A következő japán sorozat a The Headmasters folytatása a Transformers: Super God Masterforce (vagy egyszerűbb nevén Masterforce). 4 Autobot Pretender él a Földön Hawk, Landmine, Cloudraker és Waverider. Egyszer egy idegen entitáns a Földre jön és megszületnek a Decepticon Pretenderek 3-an, akik emberekre vadásznak, hogy hadsereget állítson fel belőlük. A Föld egyetlen reménye Hawk és Pretender Autobot társai.1988.-ban készült és 42 epizódos.




    TRANSFORMERS VICTORY (1989)

    A soron következő sorozat a Transformers V avagy Transformers Victory 1988.-ben készült 32 epizódos. A Masterforce folytatása 2025-ben játszódik mikor is egy új ellenség tűnik fel Deathsaurus és a Decepticonok, akik ismét a Földet fenyegetik. Ekkor tűnik fel Star Saber az új Autobot vezér és a Galaxis legjobb kardvívója.




    TRANSFORMERS ZONE (1990)

    A Transformers Z vagy Transformers Zone a Victory sorozat folytatása lett volna, de az első epizód magas költségei miatt a sorozat nem készült el. Ebben az 1 epizódban lép színre az új Autobot vezér Dai Atlas. Az epizódban felnűnik néhány ismerős a Victory sorozatból illetve jópár régebbi szereplő is kicsit más formában.




    TRANSFORMERS: BEAST WARS II (1998-1999)

    A Transformers: Beast Wars II Japán sorozat és címe ellenére nincs köze a kanadai verzióhoz. A sorozat főhőse Lio Convoy, aki oroszlán és a Gaia nveű bolygón rekednek mikor egy Destron hajót észlelnek, ami a bolygó energia forrásást dézsmálja. A Destronok vezetői Megastorm és Galbatron, ezen felül feltűnik sok ismerős szereplő, akiket inkább csak játékként láthattunk. A sorozat 1998.-tól 1999.-ig fut és 43 epizód készül belőle plussz egy film.




    TRANSFORMERS: BEAST WARS NEO (1999)

    Újabb Beast Wars japán sorozat: Beast Wars Neo néven, mely a BW II folytatása. Egy új vezér jelenik meg Big Convoy, akit új vezetőnek nevez ki a Maximal Tanács miután egymaga szembeszáltt Magmatronnal és a Predaconjaival egy Maximal kolónia megtámadása során.1999.-ben készült és 35 epizódos.
  • Beast Machine
    #274
    Hujjujjuj. Komoly infóhiánnyal állunk szemben, elvtársak. Íme Egy Gyorstalpaló TransFormers ismertető, a teljesség igénye nélkül csak a rajzfilmekre megyek rá, amelyik Saga-ból pedig volt képregény, azt majd ott megemlítem. Íme:



    GENERATION 1 (a.k.a. G1)

    A Marvel Productions, Sunbow Productions és a Hasbro Inc. jóvoltából 1984. és 1987. között Amerikában készült egy 98 epizódból álló rajzfilmsorozat plussz egy mozifilm 1986.-ban. Itt ezt foglalom össze, a címeket angolul írom mivel nálunk eddig még soha nem vetítették.

    A történet Cybertron bolygón kezdődik, ahol a gonosz Decepticonok Megatron vezetésével háborút indítanak a békés Autobotok ellen, hogy miután uralmuk alá hajtották a bolygót neki kezdhessenek az Univerzum meghódításához. Ám az energia fogy tán a bolygón és Optimus Prime vezetésével egy csapat Autobot az Ark nevű űrhajójukkal, elindul az űrben új energiaforrás után. De a Megatron megtámadja az Arkot és a zűrzavar következtében a 4000000 millió évvel ezelőtti Földre zuhannak. 1984-ben kitör a vulkán és az Ark központi computere Teletraan 1 újra működésbe lép és feltámasztja a deaktivált Transformereket. Átváltozó képeségeik lévén a Transformerek földi járművek formáját képesek felvenni az Autobotok járművekké, a Decepticonok pedig repülőkké, fegyverekké és híradás-technikai formát tudnak felvenni. És a háború tovább folytatódik a Földön…

    Ebben a Sagaban játszódik a hozzánk is eljutott, 1986-os, 2. és 3. évadot összekapcsoló egész estés mozifilm, aminek nem-ismerete egyenesen szentségtörés a TransFanok körében.

    Ugyan szintén ebben az idősíkban, de más történeti vonal szerint folyik a Marvel által kiadott G1 képregény.




    GENERATION 2 (a.k.a. G2)

    1993-1994.-ben az új Transfomers játékok népszerűsítésére felújították a régi '84-es sorozat egyes vagy teljes epizódjait - nincs pontos információm. A sorozat új fő- és végcímet kapott, felújított animációt és új hang effekteket, és még egy újdonságot a "Cybernet Space Cube-"-ot ami a klasszikus Autobot-Decpeticon jel helyet jelent meg a jelenetválasztó-animáció céllal.

    Képregény ebből a sorozatból is volt, de hozzának már nem juott el, pedig nagyomn jó alkotás, sötét, elgondolkodtató hangulattal.




    BEAST WARS (a.k.a. BW)

    A Mainframe Entertainment Inc. és az Alliance Atlantis jóvoltából 1996.-ban elindítottak egy új CGI animációs Transformers sorozatot Beast Wars Transformers címen 3 évadot élt meg mely 52 epizódból áll. A történet a klasszikus '80-as évekbeli Transformers sorozat folytatása.

    A történet az eredeti Transformers sorozat után játszódik mikor az Autobotok immár Maximal néven ismertek, ám jelen vannak a Decepticonok leszármazottai is ők a Predaconok, és titkon várják az alkalmat, hogy ismét felemelkedhessenek és akárcsak az őseik, az Univerzum urai legyenek. Megatron - aki a régi Decepticon vezér nevét vette magára - ellop egy transwarp űrhajót és az igen értékes Golden Disk-et, melyen információk vannak mely bolygón található nagy mennyiségű Energon. Ám egy Maximal kutató hajó a nyomába ered áthaladnak egy tér-idő kapun, mely egy bolygó mellett nyílik meg, a csata során mindkét hajó súlyosan megsérül és lezuhan. Kiderül, hogy a bolygón túl nagy is az Energon koncentráció és ez károsítja a Transformerek mechanikus testét, ezért bio-mechanikus technológia segítségével felveszik a bolygó élőlényeinek és az egykoron létezett Dinoszauroszok alakját és megkezdődik a Beast Wars…

    Képregény ebből is készült, méghozzá a közelmúltban, mivel idén volt a sorozat 10 éves.




    BEAST MACHINES (a.k.a. BM)

    Szintén az Mainframe Entertainment Inc. és az Alliance Atlantis produkciójában elkészült a Beast wars folytatása, a Beast Machines Transformers 1999.-ben. 26 epizód készült belőle és kritikákat olvasva a rajongók eléggé felemás véleménnyel vannak róla: van aki szerint a Transformers megcsúfolása és van aki szerint az eddigi legjobb Transformers sorozat(én ez utóbbi véleményen vagyok).

    Optimus Primal a Cybertronon találja magát emlékek nélkül miközben ismeretlen óriás robotok üldözik. Nem tudja miként került a Cybertronra arra sem emlékszik kikkel jött ide. De valamilyen ismeretlen "erő" vezeti őt, hogy megtalálja másik 3 társát Rattrap-et, Cheetor-t és Blackarachina-t. Ám a vírus ami megfertőzte őket nem csak az emlékeik egy részét törölte, hanem beast-mode-ban is rekedtek vagyis nemt udnak visszaváltozni robot-módba. Ami nemcsak a harcban hátráltatja őket, de így lassan az operációs rendszereik is véglel leállnak. Ekkor találkoznak az Oracle-el, aki új techno-organikus formát add nekik. Így vehetik fel a harcot a gonosz Megatronnal és elmétlen Vehiconjaival…
  • Shiwo
    #273
    fúú..én leragadtam a sima TF képregény-sorozatnál, meg annó volt egy azon alapuló sorozat ill a mozifilm..mik ezek a bísztek meg konok ? ez a mostanság kartonon v melliken menő ratyi TF-sorozat ?
  • Beast Machine
    #272
    ráadásul én nem a trailer alapján ítélek. Te is tudod, hogy mik szivárogtak ki. Főképp a forgatókönyv...
  • Beast Machine
    #271
    nem temetem, mert popcorn mozinak készül, annak pedig egész jó. Mindenesetre én meg fogom nézni.
  • Jetfire
    #270
    Teljes mértékben egyet értek veled. DE!!! Ne feledd, hogy ez csak egy trailer volt. A bemutató előtt lesz még egy pár darab és mindegyik mutat újat. Ne temesd még a filmet.
  • Beast Machine
    #269
    Isohunton, vagy az IaconHUB-on nézz körül DC-n.
  • LasDen #268
    honnan szerezhetők be ezek a sorozatok???
    kedvet adtá hozzá :D
  • Beast Machine
    #267
    Namost kezdjük ott, hogy az egész TransFormers gyakorlatilag egy nagy játékreklámnak indult. Aztán szépen kiterebélyesedett. nagyon. a Beast Wars és a Beast Machines pedig ez eddigi legjobb sztorival rendelkező TF sorozat az eddigiek közül. Szervesen kapcsolódik a G1 rajzfilm történetéhez, nagyszerű effektek, kiváló fogatókönyv, folyamatos jellemfejlődés a szereplőknél, plusz egy Emmy-díj. A Mini-conokról szóló sorozat alatt gondolom az Armadát érted, de viszont az csak egy részben jó - méghozzá a külön készített, DreamWave által kiadott képregény. AZ ugyanis nagyszerű, a rajzfilm változattal ellentétben. A Mini-conok nem prüttyögő kis R2D2-utánzatok, hanem kidolgozott jellemük van, BESZÉLNEK, és nem arról szól az egész széria, hogy meg kell szerezni a mini-conokat. A rajzfilm egy nagy darab hulladék. És hogy a G1 ideje lejárt? Az soha nem jár le. A Star Wars Original Trilogy ideje lejárt? Nem. A Star Trek Original Series ideje lejárt? Á-á. A G1-é? SOHA. A G2 ideje pedig azért nem járt le, mert nem volt belőle rajzfilm.
  • Bucser
    #266
    A BadBoys első része eléggé istenesen jól rndezett és szépen fényképezett akciófilm lett (Tea Leoni rulez). A másodikrészre valóban igaz amit te mondassz... De az már eléggé elszállt film lett alapjaiban is..


    Az meg hogy a TransFormers milyen lesz?? leszarom... Mióta a community elismerte a Minicon Saga-t vagy a Beast wars sagát transformersnek amikről ordított, hogy egy dolgot szolgált a profitot azóta leszarom, hogy egy szemellenzős TransFormners fan milyennek látja az új filmet. Ez lesz olyan jó mint a miniconokról szóló sorozat volt vagy a Bweast Wars féle förmedvény. Ha más nem egy egész estés PopCorn mozi... de nem is akar legalább több lenni...

    A Gen 1 és Gen 2 ideje lejárt.
  • Beast Machine
    #265
    ahhoz lehet hogy ért, de a TransFormershez nem. Ez nem Transformers, hanem BayFormers lesz. különben is, a Bad Boys szerintem nem több két agyatlan nigró baromkodásánál
  • hellnight
    #264
    Bay ért a szórakoztató filmekhez. Lásd Bad Boyst pl :)
  • Jetfire
    #263
    Bocsika, elütöttem egy betűt:
    TransFormer
  • Nagydög
    #262
    Majd kiderul milyen lesz. A trailer animacioit nezegetve egy regi kivansagom eledt ujra: Battletech filmet akarok!!!
  • Jetfire
    #261
    Ez se semmi! Csóri csaj!
    TransFormer
  • bcrics
    #260
    rombolót a népnek.
    a wacsovszki tesoknak kellet volna ezt csinálni..vagy bukta cagy kultfilm
  • Moyko
    #259
    egy két jóság...

    Optimus working scene
    Stolen Scene
  • Shiwo
    #258
    detto :)