2421
:: TransFormers :: just 4 FANS
  • Jetfire
    #377
    A trailer alapján nekem is tetszik és várom is a filmet. A 362-es hozzászólásodat meg olvasd végig!
  • Bucser
    #376
    De belegondoltam, hogy lehet másnak is igaza, de ti nem gondoltatok még abba bele, hogy másnak tetszhet is a dolog?:) Mert pl én totál elfogadom, hogy nektek nem tetszik rendben is hisz nem feladatom meghatározni, hogy kinek mi tetszen hisz ízlések és pofonok különbözőek. Nekem pl trailerek alapján tetszik amit látni fogok. A többi meg nem érdekel.

    Tudod más szemében a szálkát magáéban a gerendát.

    Egyébként asszem nem mondtam meg soha senkinek, hogy mit írhata fórumra és mit nem:) Még a nagyon retadráltakat is el szoktam igazítani ha kell:) (no offense meant)
  • Jetfire
    #375
    Már elnézést, de egy mentő nem azonos egy erdészeti tűzoltóval.
    Racsninak az is az egyik jellegzetessége. Racsni mindígis mentő volt. NEM TŰZOLTÓ!
    Nem gondolkoztál még el azon, hogy lehet másnak is igaza?
    Ja és ne te mondd meg, hogy ki jöjjön erre a topicra.
  • Krizli
    #374
    Végre normálisan érvelsz. :)

    A TF történelmet NEM CSAk Furman határozta meg, az alapok már megvoltak, mikor átvette a történetet. Amit ő adott hozzá, az Primus volt, a TF-ek "Istene", de róla szó sem esik a filmben.
    De valószínű, hogy Furman jóváhagyja a filmet. Ettől még ugyanúgy sok baromságot összehordott magától is.
    Más nevet nem tudnék mondani... Talán Budianskyt, de őt meg gyanítom, hidegen hagyja a dolog. (Különben Budianskyt viszont szerettem.)

    Az Energonos és Armada-s Megatron nem jó példa, mert legtöbbünk amellett érvelt, hogy Megatron miért nem lett tank? A legtöbb sorozatban az volt. De így egyszerűen nem hasonlít egyetlen Megatronra sem. :S A G2-ben különben végig tank volt.
    És már azt is elmondtuk, hogy nem kell a régi formához ragaszkodni, de legalább fel lehessen ismerni a karaktereket. Racsnit miről kellene felismernem? Vagy Acélfejet?
    Ez egy teljesen új vonal, mint a RID, vagy az Armada, de ha Neked azt mondják, hogy élőszereplős Transformers film, akkor valószínűleg a G1 jut eszedbe, mert annak nem volt alcíme (az "első generációt" később kapta). De itt hol van az "Armada", vagy az "Energon" utótag? Mi utal arra, hogy ezcsak egy feldolgozás? Ráadásul eleinte azt nyilatkozták, hogy a G1-re fog épülni. Éppen ezért lett sokunknak pofára esés. Mi már nagyjából sejtjük, mire számíthatunk, de a "nem rajongók", akik csak nézték régen a rajzfilmet gyerekként, és látják, hogy lesz film, aztán beülnek, nem erre számítanak...

    Mindezzel csak azt akarjuk mondani, hogy bizonyos szükéges változtatások rendben vannak, de csak azért mert "jobban néz ki", miért kell megváltoztatni az olyan karaktereket is, akik alapból maradhattak volna - ha nem is ugyanolyanok, de hasonlók, mint az eredetiek?

    Különben örülök, hogy tetszett a '86-os film. :)
  • Bucser
    #373
    Tisztázzunk valamit én a 86-os filmet egyáltalán nem tartom bukásnak Anime őrültként imádom ezt a stílust amit képvisel. Tetszett a Darkos hangulat és a többi. Pont az lepett meg, hogy a maga idejében minden kritika lehúzta.

    AZ pedig, hogy nem szereted Furman írásait nem azt jelenti, hogy a TF történelmet ne ő határozta volna meg. Battletechben pl Michael A Stackpole-t rengetegen útálják. De az ő írásai azok amelyek igencsak mutatják a BT univerzum alakulását politikai és egyéb szempontokból. Az hogy valaki útálja abszolút szubjektív szempont.

    Az meg hogy máshogy néznek ki a robotok lásd Energonos vagy Armada-s Megatron aki egy tank. Holott G1 és G2 alatt mindig is pisztoly volt... Akkor most hogy is? Ragaszkodjunk a régi formához vagy ne?
  • Krizli
    #372
    Ne haragudj, de ezt nem hagyhatom ki:

    "Bocs lehet hogy a kép elnevezése lett elbaszva??? ugyanis racsni mentő volt ez meg egy ERDÉSZETI TŰZOLTÓ!!! De higyj inkább a homályos forrásbvól származó kép elnevezésnek minthogy a szemednek majd a vásznon."

    Kérdés: Megmondanád, pontosan mikor, és hol szándékozod majd megnézni a filmet??? Én is kíváncsi leszek majd a Te arcodra. :D
  • Jetfire
    #371
    Én viszont szívesebben látnám a jó öreg Racsni dokit,a jellegzetességeivel együtt. Nekem ugyanis ő a kedvencem a képregényben.
  • LasDen #370
    nemtom, de nekem jobban teccik az új Racsni mint a régi.... :D
  • Rio81
    #369
    Profi vagy mester, köszi :)
  • Krizli
    #368
    Ok, ennek a vitának tényleg nincs semmi értelme, hidd azt, amit csak akarsz. De gyanítom, sok rajongót magadra haragítanál a lenti soraiddal... :S
    A Hasbro-tól pár fazon fektette le a Transformers alapjait, ők találták ki a két földönkívüli fajt. Bob Budiansky keze alatt kezdett kibontakozni az első képregény története, a rajzfilmnek eközben megint más story editorjai voltak. Budiansky ezután nem foglalkozott a Transformersszel, mivel nem érdekelte, csak a pénzért csinálta, ámbár most ő írja a '86-os Movie képregényadaptációját, ami nem túl nagy dolog, mivel a története már adott. Utána Simon Furman vette át a stafétabotot a képregénynél, és a mostani képregények nagy részét is ő írja. Ennek a filmnek az előzményeit feldolgozó négy részes történetet is ő fogja írni. Szóval valószínűleg Furman az, akire a leírásod illik, bár szerzőnek nem nevezném. A véleményét nem tudom, de nem is érdekel, mert nem szerettem az írásait. Egyébként Furman ugyanúgy egy nagy senki, nem rajta múlik, hogy írhatja-e a történeteket, hanem a kiadókon. Aki elbírálja, hogy tetszik-e a dolog, az maga a Hasbro (és a Takara).
    Az 1986-os film nem volt olyan rossz, attól még, hogy bukásként tartod számon. Csalódást okozott sok gyereknek azzal, hogy kinyírták benne a főbb szereplőket, de ettől még hű maradt az előzményekhez.
    A képen pedig Racsni szerepel, a forrásainkkal semmi gond nincs, csak túl elvakult vagy, hogy láss... És igen, tűzoltó lesz, mert azt mondták, hogy az "királyabb, mint a mentő", és Mr. Bay áldását adta rá. :P

    A trailerben látható robotok:
    Blackout: A helikopter az elején, illetve később egy pillanatra még látható.
    Skorponok: Csak felismertétek.
    Optimus: A "csőrös", lángcsóva-mintás kamion, illetve láthatjuk átalakulás közben.
    Bumblebee: A sárga robot, akire lecsukódik a battle mask, és a kamera felé fordul. Illetve még lehet látni a jármű alakjában is, sárga Camaroként.
    Ratchet: Az autókonvojban látszik járműként, meg még az Optimus-átalakulásos jelenetben is, Bumblebee-vel együtt.
    Barricade: Mikor Spike egy autó motorháztetején fekszik, akkor lecsap a karjával.
    Ironhide: A robot, aki kimászik a medencéből protoform alakban. Fekete pickuppá alakul:
    Ironhide - Movie
    A képregényben magyarul Acélfejnek hívták és majdnem úgy nézett ki, mint Racsni, csak piros volt:
    Ironhide - G1
    Ironhide - G1 Alt mode
    Bonecrusher: Ő szakítja ketté a buszt az autópályán. Itt jegyezném meg, hogy az eredeti Bonecrusher Devastator (Pusztító), az óriásrobot alkotója volt:
    Constructicons
    A filmben így fog kinézni:
    Buffalo
    Még láthatóak vadászgépek is az egyik jelenetben, de szerintem egyikük sem Starscream, csak földi repülők.
    Illetve még elképzelhető, hogy a meteor (protoform) az elején is Optimus, de ez valóban nem 100%, mindenesetre Bárkára ne számítsatok, a robotok így fognak becsapódni.
  • Rio81
    #367
    Én valahogy a két álláspont között helyezkedek el. Természetesen modernizálni kell az eredeti karaktereket, de úgy, hogy felismerhetőek maradjanak. Először csak Megatronon képedtem el (bár szerintem neki még jól is állhat a sündisznó-design), de Acélfej, Racsni, Űrdongó már kicsit nekem is sok.

    Apropó meg tudná vki mondani hogy a trailerben még milyen robotok ismerhetőek fel? Gondolom Skorponok csattogtat a csápjával, Prime-ot is látjuk hátulról, de a többi nem ismerős. Pl. ki az aki az autópályán kettészakítja a buszt?
  • Bucser
    #366
    vagy másik példa a játékok számára született könyvekre és történetekre a Battletech univerzum. Melyeknek megvan az írott törénelme mégis születtek belőle könyvek. Nem is kevés. Csak, hogy a nagy robotoknál maradjunk:D

    ÉS valóban lövésem sincs a nagymúltú sorozatokról sőt az is igaz, hogy a 86-os nagyfilmet a maga idejében bukás volt. Nem is kicsi. először 96-ban kezdtek el róla bármilyen elismeréssel beszélni és mostanra került be a filmtörténetben a maga helyére....

    Nem a mostani Vér Istzvánok és "Transformers-fanok" fogják megmondani, hogy jó -e a film, hanem majd az utókor.

    Uff én beszéltem a filmről nem is fogok többet beszélni mert megbélyegeznek, hogy véresszájjal védem.. Pedig csak arról van szó, hogy fingotok sincs milyena film hisz egyikőtök sem látott még belőle semmit csk egy homyálos forrásból származó képeket meg forgatókönyvet.
  • Bucser
    #365
    Bocs lehet hogy a kép elnevezése lett elbaszva??? ugyanis racsni mentő volt ez meg egy ERDÉSZETI TŰZOLTÓ!!! De higyj inkább a homályos forrásbvól származó kép elnevezésnek minthogy a szemednek majd a vásznon.

    Ha a Fire szót nem tudod elolvasni a lábain nem az én hibám.

    Az én fantáziám szegényes? Ti nem tudjátok elképzelni, hogy jó film legyen belőle. Úgyhogy a vita parttalan.

    Az meg hogy nincs atyja egy univerzumnak bullshit. Valaki Írta a G1 comicokat és a G1 sorozatot nem? ŐK fektették le a rajzfilm és a képregény alapjait nem? Warhammer esetén is a könyvek csak azért születtek meg, hogy belehúzzanak a játék világába. Úgyhog nem értek veled ebben egyet.. attól, hogy egy műanyag játékfranchise felélesztésére született, attól még kinőheti magát. Lásd Gundam sorozat. És ugyanúgy lehetnek kiemelt alkotói mint a Gundam esetén is volt pár az elmúlt 25 évben. ÉS ha csinánának egy egész estés Gundam Filmet és valamelyik Ilyen szinte már féliusteni szintre emelkedett író/rajzoló azt mondja, hogy ez szar lesz akkor biza elhiszem neki.
  • Krizli
    #364
    Na, innen tudom, hogy közöd nincs a Transformershez, és azt se tudod, miről beszélsz. A Transformersnek NINCS alkotója!!! A robotokból átalakuló figurák sokkal korábbról származnak, a Transformers cím alatt kiadott első figurák egy másik japán játékvonalból lettek behozva és átszínezve, először csaka játékokat találták ki, aztán jött a háttérsztori, az Autobotokkal, meg a Decepticonokkal, aztán a képregény, a rajzfilmsorozat... Nagyon sokan részt vettek ebben az egészben, NINCS megalkotója. Ez egy projekt volt, a játékok eladása céljából, mindenki megbízásból csinálta, amit csinált. A Transformersnek nincs "George Lucasa"...
    És Bucser, ne haragudj a személyeskedésért, de szerintem is túlzásba viszed a film védelmét. Alapból egyet értek veled abban, hogy nem a '84-es cuccokat kell visszahozni, mert akkor csak a rajongók nézetét védenénk, de magyarázd meg nekem a lentebb plédának felhozott Racsni esetét, aki eredetileg egy fehér mentő volt, most meg egy minősíthetetlen színű giccshalmaz. Ennek a változtatásnak semmi értelme nem volt. Mentőautót most is láthatunk, és még jobban is néz ki, mint ez a ***zöld ocsmányság.
    Másrészt igenis tudunk a filmről annyit, hogy meg tudjuk ítélni. Már csak a látványt és a hangulatot nem ismerjük, azt csak sejthetjük, de tudjuk, hogy Bay film, és arra nem lesz panasz. Nem is azzal van a gond.
    Amúgy elég szegényes a fantáziád, ha azt hiszed, a G1 rajzfilmet akarjuk látni filmen. Az egy gyerekeknek szóló rajzfilm volt, és még ők is azon nevettek, hogy a kis pisztolyból hatalmas Megatron lesz, meg hogy hová tűnik Optimus utánfutója átalakuláskor. A rajzfilm tele volt bakikkal. Még a képregény is, pedig az sokkal jobb volt.
    A forgatókönyvet én sme olvastam teljesen el, csak éppenhogy belenéztem, de az elég is volt... Már a részletek se stimmelnek...
    Az elvakult rajongó kifejezést meg kikérem magamnak... :P
  • Optimus Prime
    #363
    Már elnézést, de itt egyesek annyi butaságot írtak, hogy szólnom kell.
    Orson Welles: én már olvastam előtte a "véleményét" a Transformers filmről, Krizli elküdlte. Én is azt tudom mondani miért vállalta el? Hisz akkor már híres színész/rendező volt, azon felül nem az ő karaktere volt. Ettől függetlenül nagyszerűt alakított, de ettől a pár mondattól kicsit kisebb lett a szemmbe.
    TF forgatókönyv: jómagam is letöltöttem... de nem olvastam el. Mert az hülyeség. Így lelövök mindent a filmről, anno, mint amikor megvettem képregény változatban, ami a film előtt jelent meg "Az elveszett világ" és "Baljós Árnyak", szóval a film nem tudott újat mutatni. Vagyis volt pár jelenet, ami kimaradt vagy máskép volt, de ezen felül csak alátvány volt érdekes - elsőre.
    Genration 1: soha semmi sem lesz jobb nála, minden hibájával együtt a legjobb Transformers sorozat. Tény a reklám miatt készült, ezt Pete Cullen is tudta, de amire ő sem számított, hogy egéli a 2.évadot és sikeres, népszerű rajzfilmsorozat lesz. Ami azért esetenként "more than meets the eye". 3 reklmámblokk. Akkoriban minden sorozat így ment le, még ma is.

    Hogy a film milyen lesz még nem tudom. Megmondom július után, de végleges véleményt 1 év múlva tudok mondani, miuátn megnéztem a filmet vagy 20-szor DVD-n.

    Elmondhatja mindenki, hogy ezt védem, az védem. Lehet. 15 éve vagyok rajongó. Láttam majd az összes sorozatot és olvastam az összes képregényt, ami a 22 év alatt készült. Akaratlanul is, de védem.
  • Bucser
    #362
    Általános válasz erre: Ne nézd. Sőt a topicot sem kötelező látogatni.
  • icewolf
    #361
    Igen, de abban legalább fel lehetett ismerni a képregényben szereplőket, Őszintén megvalva magasról teszek rá, hogy egy film mennyire hozza be a pénzét, ha csinálnak valamit csinálják jól, ne így... Jelenleg ez egy ****.
  • Shiwo
    #360
    nah látod..ezért vagy elvakult..mert nem veszed észre magad, hogy mennyire védelmezed..
  • Shiwo
    #359
    képzeld, látttam többet is..
  • Bucser
    #358
    Én nem védelmezem elvakultan csak kicsit más irányból is rávilágítok azelvakult rajongók szempontjaira.
  • Shiwo
    #357
    hát nem tom..én képregényből szeretem, nem a rajzfilmből, szal a reklámok kimaradtak nálam..amúgy lehet mi elvakultan szapuljuk, de te meg elvakultan védelmezed..oszt majd kiderül, hogy mellikünk koppan..
  • Bucser
    #356
    NEm csak hogyha nem tudod mivel hasonlítod akkor inkább ne hasonlítsd.... Valszeg láttál te is egyetlen Animet aztán az neked manga film... BTW azanimekben ennél sokkal jobban néznek ki a mechak:)
  • Shiwo
    #355
    jóvanna..ilyenbe belekötni..
  • Bucser
    #354
    Bocs de a G1 a maga korában ennél sokkal hatásvadászabb volt.

    Ráadásul az nem volt pénzgyár?? 1db 20 peces rész alatt 3 reklámblock van... naneeeeeee

    Szóval azok TF rajongók akik azt mondják, hogy az új film hatásvadász vagy csak a pénzre megy rá akkor nézzen utána újra a teljes G-1-nek mert az még hatásvadászabb és még pénzszagúbb volt...
  • Seth
    #353
    körberöhögnék világszerte, ha a régi modelleket használnák. Csak a tr rajongók értékelnék, de ők kevesen vannak ahhoz hogy behozzák egy film költségvetését ^^
  • icewolf
    #352
    Pedig az az igazi Transformers, nem ez a hatásvadász förmedvény.
  • Bucser
    #351
    OMG ne legyél már ennyire fejben szűk.. láttál egy concept artot ami egy 2d-s valami és gőzöd sincs róla, hogyan fogják megtölteni élettel.. Fikáztok itt jobbra balra mikor még semmit. ISMÉTLEM semmit neml áttatok abból, hogy milyen lesz a Hangulat.

    EGyébként MOst nézem újra G1-et.. hát ha valakinek a 8 éves dedó hangulat hiányzik (az első 8 részt néztem eddig) ahol Starscream mindig elsüti, hogy ő mennyivel jobb vezér lenne mint Megatron. Optimus minden esetben megment valakit vagy optimustr ment meg valaki és túlképp minden részben az Energon cube-ok körül megy a macera... NOs akinek ez hiányzik hajrá.. de ennyi erővel csinálhatta volna a Disney is...
  • Seth
    #350
    nem akartam szólni, de tudtam, tudtam hogy valaki benyögi :D
  • Bucser
    #349
    A transformerst mint világot is valaki létrehozta. Az más dolog, hogy ki mit fércelt még hozzá. de Valaki lefektette az alapot. Őt hívják alkotónak. MInt ahogy Ian Watson a WH40K univerzumé vagy Lucas az SW univerzumé. Lehet mások írtak ezerszer jobb könyveket sztorikat az adott univerzumhoz, attól az uni megalkotója még egyetlen személy. Az ÍRÓ.
  • Bucser
    #348
    OMG... Olyan , hogy manga film nincs... csak anime....
  • Shiwo
    #347
    omg...
    az új verzió miért emlékeztet engem arra, hogy most lépett ki valami manga-filmből ? tipikusan így néznek ki a robotok a mangákban...
  • Krizli
    #346
    Bocs, a link úgy tűniklemaradt.
    Eredeti
    Eredeti2
    ÚjÚj2
  • Krizli
    #345
    Összehasonlításul, hogy mennyire van meg a "G1 feeling":
    Eredeti:
    Robotként:


    Járműként:

    Új:
    Robotként:

    Járműként:

    Akkor játsszunk kicsit: Ki hány hasonlóságot fedez fel a kettő között? :)

    Szóval jó ez, csak valahogy nem mást vártunk... :S (Nagyon mást.)
  • Krizli
    #344
    Ja igen, a Transformersnél nem adhatja a nevét hozzá az alkotó, mert nem egy szerzője volt, nem köthető igazán egyetlen névhez sem, éppen ezért senki sincs, aki felülbírálja a filmet...
  • Krizli
    #343
    Nem az a lényeg, hogy nem emlékezett rá, hanem hogy nem tetszett neki a Transformers. Azt én sem értem, miért vállalta el.
  • Rio81
    #342
    Sir Alec Guiness se emlékezett jó szívvel a Star Wars-ban játszott szerepére, attól az még egy jó film, amiben piszok jól alakított. Welles-nek is, ha nem fűllött hozzá a foga, miért vállalta el? Gondolhatta hogy nem egy családi rajzfilmben fogja az aranyhalat megszólaltatni Transformers munkacím alatt...
  • Beast Machine
    #341
    azért Orson Wellestől ilyen korban ne várjuk már el, hogy pont erre a szerepére emlékezzen... Kíváncsi vagyok, hogy ilyen idős korodban az irodalom érettségi tételedre hogy fogsz emlékezni?:C
  • Beast Machine
    #340
    Na végre valaki, aki a dolgok mögé is néz....
  • Krizli
    #339
    Harmadszor:
    Bucser, értem, hogy védeni akarod a filmet, de végig azt mondod, hogy ne ítéljünk a forgatókönyv meg a concept artok alapján... Mi legalább olvastuk a forgatókönyvet, még ha korait is és láttuk a concept artokat. Feltételezem, Te nem ástad bele magad ennyire a dologba. Ha akarod, mondhatunk pár spoilert, hogy lásd, mikre gondolunk. Nem a G1-et sírjuk vissza, de túlzásba vitték a változtatásokat, egy bizonyos fokig még rendben is lenne, de ez már sok.
    És nem azt mondjuk, hogy a film rossz lesz. Biztosan élvezni fogjuk, de 20 éve azt várjuk, hogy az eredeti sztorit dolgozzák fel, az eredeti szereplőkkel, ez pedig jelen pillanatban nem igaz. A korai forgatókönyvben már alapból annyi ilyen dolog van, hogy nem kell ahhoz látni a filmet, hogy ezzel tisztában legyünk. És igen, az egy korai forgatókönyv, amin csak apróságokat változtattak, és igen, azok csak korai képek, amiken csak apróságokat változtattak. A lényeg megmaradt. Bumblebee nem fog majd beszélni, miközben Ő pofázott a G1-ben szinte végig, Megatron egy nagy sündisznó lesz, pedig annyi jó alt mode közül lehetett volna választani... Na meg csak reménykedni tudunk benne, hogy Optimuson végig rajta lesz a szájvédő. Igaz, ezt tényleg csak a filmen látjuk majd meg. Pl. a trailerben Optimust láthatod hátulról átalakulni. Most képzeld el, hogy utána megfordul és valami írtó röhejes arcot látsz nagy, hegyes fogakkal. Neked nem lenne csalódás? Ez most tényleg csak feltevés volt, de ilyesmik vannak a forgatókönyvben is...
    Kapunk még egy új Transformers vonalat a többi mellé, de mi csak a régit szerettük volna látni filmen. Most nem a röhelyes pisztolyból átalakuló Megatronra gondolok... Akkor legyen Megatron egy földönkívüli jet, de olyasmi, mint Shockwave volt, vagyis egy méretét megtartó pisztoly formájú jet... Ezzel szerintem senkinek semmi kifogása nem lett volna. De mi nem egy tüskés Predatorra vagyunk kíváncsiak, aminek sem jelleme, sem külseje nem emlékeztet a jó öreg Megatronra.
    A film ettől még látványos lesz, alig várjuk, hogy nagy robotokat lássunk átalakulni, meg ilyesmik, de nem is ezzel van kifogásunk.
    Hozzáteszem, nem vagyok igazán Bay ellenző. Leginkább a forgatókönyv íróival van problémám. Másodsorban a designerekkel, de azokat tényleg Bay hagyta jóvá. (Amúgy a forgatókönyvet is.) Szóval igenis, nagyon sok múlt rajta... Csakhogy ő nem Transformers rajongó, neki a látványra kell ügyelnie. Az meg úgy tűnik, rendben lesz. Csak jó lett volna, ha van egy hozzáértő is a csapatában...
  • Krizli
    #338
    Másodszor:
    "Orson Welles hated the film. Shortly before he died, he told his biographer, Barbara Leaming, that he had spent the day "playing a toy" in a movie about toys who "do horrible things to each other." He could not remember the name of the film and referred to it as a movie about a line of toys from Japan."
    Ennyit Orson Welles-ről... A nagy név még nem tesz semmit.