2421
:: TransFormers :: just 4 FANS
  • lordcoyote
    #2285
    Sziasztok,

    tudna vki tanácsot adni, hogy miként lehet előhívni a DVD-n lévő rejtett extrákat?

    Köszi előre is a tippeket!
  • Optimus Prime
    #2286
    Nem nehéz, itt van pár screenshot hogyan is kell:

    A szimbólumot kell figyelni, a fenti képpen ezzel visszalépünk a főmenübe

    Itt viszont a szimbólum a másik oldalon van, minden almenübe Trailer is(!), így vannak elrejtve az extrák.
  • Optimus Prime
    #2287
    Hopsz.

    A szimbólumot kell figyelni. Itt visszalépünk vele a főmenübe...
    ...itt viszont a rejtett extrába.
  • lordcoyote
    #2288
    Köszönöm! Este kipróbálom!
  • lordcoyote
    #2289
    Na kipróbáltam és működik! Köszönöm a segítséget!
  • mcgrape
    #2290
    Nem csak 1 relytett extra van? Én is nehezen jöttem re :D de csak egyet találtam :D
  • mcgrape
    #2291
    Na 3-mat találtam :) Azért kár hogy nincs ilyen több kimaradt jelenet :D Aza letépjüka csaj ruháját jópofa :D
  • RelakS
    #2292
    Atyavilágúristen!

    Letöltöttem a 9GB-os DVD formátumban a filmet, és nézem a magyar szinkront...
    A robotoké egyszerűen fáj... főleg a hanghordozásuk... Optimus rendszeresen kioktató jellegű
  • mcgrape
    #2293
    Jó De most komolyan mit vártál? :D egyértelmü volt hogy nem tudják visszadni az eredeti hangokat szoval lényegtelen :) De pl a faterom aki egyátalán nem néz feliratos filmeket igy is tudta élvezni és nagyon tetszett neki a film, megleppet hozzá teszem nem hittem volna hogy bejön neki, de azt mondta nagyon tetszik neki :D A faterom válogatos, szoval ha tetszik neki valami az télleg jó :D
  • Szolnokboy1
    #2294
    megnéztem az extrákat tegnap. sztem nagyon jól összerakott, változatos és érdekes kisfilmeket pakoltak össze, de akkor is kevésnek találom. :-/ szívesen megnéztem volna még egy featurette-et a zenéről, egy interjút peter cullen-nel és a színészekkel, bay-el nem mert belőle elég volt :-). kimaradt jeleneteket is vártam, de hiába, bay-nek nem szokása bővíteni a filmet. viszont az egyik rejtett extra nagyon felbaszott

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Amikor Bay-t szedi ki Megatron a kocsiból. Túlságosan ép volt a 20 millás merci, ezért egy kicsit megegyengették a targoncával
    ja, és a jelenet bele sem került a filmbe. hát basszák meg!

  • athlon7
    #2295
    Hali!

    A CGI pontosan mit jelent?? Annyit tudok, hogy ez a speciális effektusok nevezése. Ha valamivel még vki kiegészítené és leírni, hogy a CGI minek a rövidítése, hálás lennék! Köszi!
  • BaliBoy
    #2296
    Wiki nénéd megmondhassa Computer-Generated Imagery, azaz számítógépen létrehozott (mozgó)kép)
  • Shiwo
    #2297
    tessék
  • Shiwo
    #2298
    lol..1 pillanattal megelőztél :P
  • athlon7
    #2299
    Köszi! :D
  • ancsa666
    #2300
    kellemes karácsonyt mindenkinek
  • spedway
    #2301
    Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok minden TF őrültnek! :)
  • DJ Skyline
    #2302
    megnéztem ma a szinkronos verziót! hát, jobban tetszik eredeti hanggal! nem olyan rossz a szinkron, de nem az igazi, sem a hangok, sem a fordítások terén itt-ott! de a hangok jobban zavarnak, Sam magyar hangja elmehetne egy Mickey egér mesét szinkronizálni, átváltok angolra, sokkal mélyebb! a robotoknak jó mély dörmögős hangjuk van, de az sem az igazi, valami torzítót a mikrofon elé rakhattak volna :D de mondom nem rossz, de lehetne jobb is szerintem!
  • Vrahno
    #2303
    Nem csak a hang az, ami rossz, figyelj az ajak-beszéd szinkronra is, avagy a hiányára. Amikor Racsni azelőtt válaszol Acélfej kérdésére, hogy az utóbbi feltette volna azt. Avagy szegény Tomboló, ki vagy némán tátog a film során, vagy angolul mond pár szót a magyar szinkronban. S még mindig azon töröm a fejem, mikor a végső harc közben Fővezér begördül, hogyan lett az eredeti
    "- Megatron!
    - Prime!"
    az itthoni fordításban a következő:
    "- Megatron!
    - Foa!"
    És a Jazz és Megatron közt zajló rövid, ámde történelmi párbeszéd alakulása is bonyolult:
    "- Ennyit tudsz, Megatron? Akarsz egyet?
    - Nem, inkább te akarsz!"
    Mint az óvodások...
  • Punker
    #2304
    kicsit komolyan veszik a dolgot :)
  • Minstrel
    #2305
    És az eredeti dvd felirata az, hogyan van? pl. ennél a jelenetnél mikor Prime begördül az utcára. Mert divx-hez volt egy olyan feliratom, hogy Megatronhoz az volt kiirva a Prime kibáláskor, hogy Optimusz
  • Wreck86
    #2306
    ja,nekem is az volt:D:D
  • Vrahno
    #2307
    Biztos az, nem néztem még. Az Optimusz valahogy magyarosabbnak hangzik annál, mintha azt mondanánk, hogy Fővezér. :) De mégis... Foa? Mi a salak ez?
  • akyyy
    #2308
    de amugy ugy irtjátoka fikát mintha nem lenne választási lehetőség. aki nem tud angolul, annak tökéletes, aki meg tud, nézze feliratosan, sőt örülhet, hogy már az itthoni dvdmegjelenés előtt is megnézheti
  • Optimus Prime
    #2309
    Itt az Animated! Tegnap volt a CN-n, nem kell sok idő hogy felkerüljön a netere. A 700 Mb-os videót feltöltöttem az oldalamra is. Amúgy BitT.tv torrent oldalon érhető el, eddig.
    Sokkal jobb lett, mint a film.
  • akyyy
    #2310
    mi az a CN?
  • stargatelost
    #2311
    valszeg Cartoon Network....
  • Vrahno
    #2312
    Hát ez az Animated ez fantasztikus. Pár képkockától eltekintve imádtam minden részét. Starscream végre rendesen cselekszik, és még hogy!
  • hiej
    #2313
    Én is szeretem a transformerst.
    A játékot belöle még nem láttam de szerintem jo lesz.
  • spedway
    #2314
    Minden komolyabb torrent oldalon fenn van.
  • Beast Machine
    #2315
    miva?
  • spedway
    #2316
    Nekem csak a képkockákkal van bajom... jó mással is, de ez a grafika nagyon nem jön be.
  • Vrahno
    #2317
    Való igaz, nekem is eltartott egy ideig még sikerült hozzászoknom ehhez az új, TF-ben még nemigazán alkalmazott rajzstílushoz. Maga az animáció az meg... nos, a Generation 1 bakiparádéjával összevetve egyáltalán nem rossz.
  • spedway
    #2318
    Én pont azon csodálkozom, hogy 20 évvel a kezdetek után rajzfilmből csak ezt tudják csak kihozni... ennél azért már volt sokkal jobb grafikájú TF is. Vagy most ez a trend? Mert én már rajzfilmet nem nézek évek óta.
  • SlayR
    #2319
    Sztem gigagagyi
  • spedway
    #2320
    Lőttem néhány képet random korábbi sorozatokból:

    G1


    Armada


    Energon


    Cybertron


    Animated


    Hát, hát...
  • spedway
    #2321
    Hmm, hátha most:

    G1


    Cybertron
  • spedway
    #2322
    Lol, mindegy, link:

    Cybertron

    G1

    Energon

    Armada

    Animated
  • akyyy
    #2323
    ezt te csináltad? nah persze
  • Beast Machine
    #2324
    a baj, hogy az Armadás és az Energonos nem a sorozatból, van - az egyik egy DVD borító feltehetőleg Guido rajzával a másik egy Fan készítmény, sazl nem hiteles ez a kettő.