74
Ötlet,forgatókönyv,stílus,téma,mikor,hol?mivel?kivel?effect?program?árusítás?
  • Daniel19
    #74
    Sziasztok!

    Amatőr filmes partnereket keresek 20-35 éves korig Budapesten!

    Célom, hogy kialakítsak egy jól működő, jó hangulatú csapatot, készítsünk együtt filmeket, tanuljunk egymástól, érezzük jól magunkat, alkotva ezzel valami maradandót.

    Rengeteg tehetséges fiatalember van a világon, akik a megfelelő lehetőség híján elvesztegetik életüket, feladják az álmaikat. Célom, hogy összegyűjtsek pár tehetséges, különleges embert és kezdjünk el alkotni!

    Ez nem álláshirdetés, fizetés nincs, tudom, hogy mindenki tanul/dolgozik és kevés a szabadideje, épp ezért olyan lelkes filmkészítés iránt érdeklődőket keresek, akik ezért áldozni is hajlandóak.

    A következő dolgokban ha van némi tapasztalatod, az nagy előny:

    - Rendezés
    - Forgatókönyvírás
    - Fotózás
    - Kamera - DSLR ismeret
    - Fényismeret
    - Hangismeret
    - Zeneszerzés
    - Effectezés
    - Vágás
    - Sminkelés
    - Színészet

    Légy fiú, vagy lány, nem számít, ne hezitálj, kérlek keress meg a jcvd.team kukac gmail.com címen és megbeszéljük a részleteket!

    Kérlek titeket, hogy osszátok meg iwiwen, facebookon is, hátha valaki ismerősének az ismerőse érdeklődni fog komolyabban. Köszönöm! ;)
  • icepick16
    #73
    Sziasztok! Ha esetleg a filmezés felé kacsintgatnátok, ajánlanék egy képzést, ami most augusztusban indul itt Pesten! Ez a New York Film Academy kezdeményezése, amelyben a legnagyobb filmsztárok és rendezők gyermekei is részt vesznek! Bővebb infót a www.nyfa.com és a www.silverback.hu oldalon találhattok. De siessetek, mert a jelentkezési határidő hamarosan lejár. Ha kérdésed van, írj nyugodtan, mindenre válaszolok!
  • rcstuning
    #72
    Ajánlom ezt a kamerát ha forgattok!
  • mmediasystem
    #71
    Filmkészítés, videoklip forgatás, televíziós műsorkészítés. Verhetetlen áron: www.mmediasystem.hu
  • rlph
    #70
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, hogy a már régen megjelent filmek forgatókönyveihez hozzá lehet jutni valahogy?

    köszi!
  • lippet
    #69
    hm. érdekes téma! am rajzfilmet milyen progival lehet?
  • vafeN
    #68
    hmmm, egész jól hangzik, próbálkoztam már ilyennel, de ez nekem nem megy:)
  • mienkavilag
    #67
    Sziasztok!



    Szereted a filmeket? Netán forgatókönyveket írsz? Esetleg csak szeretnél, de egyedül nem megy és társakat keresnél hozzá. Tartozz közénk!Próbáljuk meg együtt! Megtalálsz minket az iwiw-en /Forgatókönyvírók Klubja/
  • goregasm
    #66
    helló, én egészestés filmekben gondolkozom, amatőr szinten maszkmesterkedek (nagyon amatőr-sose tanultam) vágások,égések,rohadás,zúzódás stb. megyeget...viszont forgatókönyvírásra is adtam a fejem az első forgatókönyvem utómunkálatainál tartok és mellette dolgozom még kettőn. Az első egy feketefehér gore film, leginkább jörg buttgereit nekromantik-jára és david lynch eraserhead-jére hajaz. A másik kettő : az első folytatása és egy troma stílusú trash film...megsaccolva az első leforgatáta szűkösen kerülne 2-300.000be ha valakinek felkeltettem az érdeklődését akkor [email protected] vagy itt a fórumon feltéve ha még visszatalálok ide :D
  • vafeN
    #65
    Hellosztok!
    Valaki tudna segíteni? 1 olyan közép iskolát keresek aminek van ilyen film készítő szakja ( ha ugy hívják ). Előre is köszönöm
  • Shadowkiller
    #64
    Próbáld meg valamelyik gif animátort pl:CofeeCup Gif Animator; Easy Gif Animator; Ulead GIF Animator. De vannak nagyon király progik hozzá! Sok sikert!!
  • Lipinet
    #63
    Megköszönném, ha valaki tudna olyan programot, amivel állóképek sorozatából mozgóképet lehet készíteni, pl.: növények növekedésének felgyorsítása, vagy felhők mozgása. Ha valaki tud ilyen programot, kérem írja meg azt is, hogy lehet hozzájutni.
    Köszönöm
    Lipinet
  • Shadowkiller
    #62
    Nincs mit! Hát biztos nagy élmény egy olyat használlni!
    Nos 150-200e körül az a baj hogy a boltok többségét a handycamok lepik el! De sztem a lakóhelyed környékén érdemes felkeresni egy tv csatornát, sztem tudnak segíteni (sőt ha szerencséd van még esetleg valami eladó darabot is találsz)!
    Sok sikert!
    Shadowkiller
  • reanimator
    #61
    Kösz az infot,csak tájékozódás szempontjából kérdeztem mert fogalmam sem volt mennyi lehet. De ezek után dobom a témát mert ez rengeteg pénz:)
    De a Super 35-ös fantasztikus amúgy.Kreatív embereknek kész orgazmus lehet egy ilyen.
    Tudnál mondani kamera típust kb 150-200.000 ft értékben ami már elfogadható képet csinál és vágható szalagra rögzít?
  • Shadowkiller
    #60
    Egy kis érdekesség a Super 35-ről!

    A Super 35 formátum James Cameron (Terminátor 2, Titanic) és Bryan Singer (Közönséges bűnözők) filmrendezők kedvenc formátuma. Ebben a formátumban a hangsávok nem foglalnak helyet a filmkockán, ezeket ugyanis külön szalagra rögzítik, amelynek sebességét a kameráéhoz szinkronizálják. Mivel hiányoznak a hangsávok, a filmkocka, amely eredetileg 1,33:1 arányú volt, most 1,66:1 arányú lett. Az operatőr a cselekményt egy 2,35:1 arányú részbe filmezi. Ezt a részt anamorfikus lencsékkel átmásolják egy 35 mm-es filmre, amelyen már rajta lesznek a hangsávok is. Mivel a 2,35:1 arányú résznél több volt a filmkockán exponálva, televízióra formázva sem lesznek alul vagy felül fekete csíkok, így teljesen kitölti a TV képernyőjét.
    Mikor a Terminátor 2 filmet készítették, forradalmi számítógépes hatásokat használtak. Ehhez a filmet beszkennelték a számítógépbe. A speciális hatásokat 1,66:1 arányban tervezték, csakúgy, mint a filmet. Mivel a filmkocka jó része nem látható a moziban kivetítéskor, a számítógépbe csak a középső részt szkennelték be. Ennek volt egy másik oka is, tudniillik egyetlen filmkocka a számítógép merevlemezén legalább 30 MByte-ot foglalt, hogy a kép minősége szemmel láthatóan ne romoljon. Mivel a mozgások hiteles visszaadásához a filmen egy másodperc alatt 24 állóképet kell rögzíteni, egy másodperc már 720 MB helyet foglal. Mivel a túlnyúló képrész úgysem lett volna látható a végleges változatban, fölösleges idő- és pénzkidobásnak látszott átdolgozni azt az információt, amely a moziképernyőn úgysem jelent volna meg. Mikor az átdolgozott képkockákat újra filmre exponálták, csak egy 2:1 arányú rész volt megtöltve információval. Mikor a filmet TV-s változatra dolgozták át, nem volt más lehetőség, mint egy elég nagy részt kivágni az eredeti képből (máskülönben nemkívánatos fekete csíkok jelentek volna meg).

    Minden jót!
    Shadowkiller
  • Shadowkiller
    #59
    Üdv testvér! Nos te nem kicsiben gondolkozol sztem, mert egy ilyen kamerára egy kezdő még ránézni se merne nagyon! A bérlésük napi (minimum) cirka 1500$ ha szerencséd van! Nos én valamikor elkaptam valahol egy hirdetést, egy Los Angelesi illetőtől, hogy ő szívesen megvállna 1980 as évekbeli Arriflex kamerájától elég sok kiegészítővel együtt úgy 17000$ körülire becsülte az értékét! Szóval nem nagyon tudom, hogy egy modernebb példányért mennyit tartanak a versenyárnak! {De sztem egy komoly felszerelést saját részre azér pár 100e-ből ki tudsz hozni (dollárban )} De nem tudom, hogy egyáltalán M.o-n tudsz-e beszerezni!? Azért én örülnék neki ha összejönne az álmod és még a kész mű bemutatójára is elmennék!!
    Egyébként én totál kezdőnek tartom magam a "profi" szint még kicsit odébb van! De soha ne mond.....
    Minden Jót!
    Shadowkiller

    Szerk.: http://www.schumachercamera.com/cameras.htm#35s Azért innen lehet el tudsz indulni valamerre!
  • reanimator
    #58
    Üdv!

    Ha már itt nagy profik vannak akkor meg tudjátok mondani mennyibe kerül egy Super 35-ös kamera? Használt is érdekel.
  • Shadowkiller
    #57
    Én is azt fejlesztem de, kitartás és a tietek is kész lesz! Majd ha lesz valami jelentősebb fejlemény akkor írok!
  • Dougie
    #56
    nyugodtan írd a fejleményeket, és olvasom
    mi is akartunk csinálni filmet, de előbb egy jó forgatókönyvet akartunk írni hozzá, aztán még annak a végéig se jutottunk el...
  • Shadowkiller
    #55
    Hi all jelenleg már rendelkezésre áll az UV-szűrő illetve sztem nemsokára meglesz a polár is!! Már készülnek a nyersanyagok többféle témában is, illetve egy éjszakai rövidfilm már vágásra került csak kicsit alulexponált a kép de majd valamit kitalálunk (lehet beszerzünk világítást és újravesszük)! Igazából nem hajnali 3 kor kéne talán filmezni de hát ez van! Na majd még hsz elek bár ahogy nézem nem sok értelme van mert ez már kicsit haldokló topic újat meg nem akarok nyitni nem kelll bünti!
    Minden jót!
    Shadowkiller
  • Shadowkiller
    #54
    Nos sziasztok!
    Mint egy amatőr videós csatlakozom én is eme fórumhoz!
    Nekem egy SONY DCR DvD-92e kamerám van! Jelen pillanatban azzal a problémával küzdök, hogy normálisan fel tudjam rakni a gépre a dvd-ről az anyagot! Kipróbáltam már egy csomó progit és mind a szar kategóriába vizsgázott (Sajnos)! Ha esetleg van 5letetek erre a problémára szívesen fogadom!
    A szerkesztés rész már megoldott lenne Pinaccle Studio 10 ill. majd betesztelem a Sony Vegas valamelyik új verzióját! Jelenleg beszerzés alatt van (már ha egyáltalán lehetséges) 1 UV,1 polár,1 diffúz,1 neutrális szűrő a kamerához, a jobb felvételek érdekében!
    Nos majd ha lesz valami fejlemény megosztom veletek!!
    Minden jót!
    Shadowkiller
  • DBoy
    #53
    windows movie maker el is lehet már jó videoklipet készíteni!
    sőt automata videoklipp készítő funció is van rajta!!!
  • Ysis
    #52
    Én klippeket szeretnék csinálni, ehhez kéne nekem pár vágó progi és egy jó tömöritö. Ajánlatok?
  • Gorvik #51
    Pár oldal, amit érdemes átböngészni kezdő filmeseknek:
    Magyar Halivud Filmklubb
    Amatőrfilm.lap.hu

    Valamint egy amatőr film, amit érdemes megnézni:
    Girlboy
    A honlapjuk
  • DBoy
    #50
    UP!

    Sziasztok!
    Már pár fórumba bevan írva ez a progi meg TV-be is volt de mivel ez egy filmkészítési tippek-trükkök topic ide is befér:

    LS MAKER
    Ez a program azoknak ajánlott akik STAR WARS/lézerkardos filmet szeretnének készíteni!

    üdv: dboy :)
  • Police88
    #49
    Mi most a suliban "forgatunk" zúzós,vicces "filmeket" Nokia 3220-as mobilra... elég jók
  • DBoy
    #48
    UP! :D
  • GAAMMEER
    #47
    mi csak ha a suliba a fogatnánk filmet biztosan sokaknak tetszene olyan sík hülyegyerekek vannak nálunk :D
  • Daniel19
    #46
    Sziasztok. Lenne egy kérdésem: hallottam, hogy ha írsz egy történetet/forgatókönyvet, akkor valahol le tudod védetni. Mit tudtok erről?
  • Panzermeyer
    #45
    Gyerekek, mintha olvastam volna egy két hozzászólásban, hogy csináltak filmet páran. Akkor légyszi linkeket, mutassátok mit műveltetek :)
  • mikszer
    #44
    Fogsz egy videoszerkesztő programot (Pinacle studio, Adebe Premier, stb.) és azzal Capture! :)
  • Flat
    #43
    Az a kérdésem, hogy miniDV kamkorderrel rögzített szalagon lévő anyagot hogy lehet számítógéppel vágni. Sehogy nem tudom a számítógépbe importálni. Kérlek segítsetek!
  • blackgamer
    #42
    fix.tv-n voltak ilyen filmek
    de elég vacakok voltak, még a gameover-es barkács rovat szinvonalasabb volt
    onnan letölthető egy pár, de asszem regisztrálni kell
  • DBoy
    #41
    ok ;)
  • Slash
    #40
    Én nagyon szívesen beszállnék egy ilyen projectbe, mármint a technikai részlegbe. Vágás, effektek, színezés, hang stb jöhet, persze Budapesten. Na jó, a forgatási helyszín lehet máshol is. Akit érdekel, írjon!
  • shaba23 #39
    Miért nem az van alcímbe írva, hogy filmet akarunk készíteni, de csak egy kameránk, van más semmi (se ötlet, se fantázia)
  • Prank
    #38
    én meg majd adom a háttérzajokat: bing..paff..bumm..tock:)
  • Tetsuo
    #37
    Az állati! Én is akarok szerepelni benne! Fél évig kung-fuztam. :D
  • Police88
    #36
    Hát ez az nem kell bezárni!!!
  • Mike
    #35
    és miért kell bezárni? Jó téma!