28
  • Tetsuo
    #28
    Én is azt várom.. A haver mára ígérte.
  • Lurkó
    #27
    Elavult cucc. Már várom a 10 terás
    agyimplantot,közvetlen filmlejátszás az agyba,azonnal hozzzáférhető adatbázis, kiegészítővel szélessávú internetkapcsolat,stb.Higgyétek el, nem lesz bonyolultabb berakni, mint most egy szemöldökkarikát.
  • Mat
    #26
    Pffojj de ronda ez a nő. Viszont az az 50GB komoly. Nagyobb mint a vinyóm! :) (40GB)
  • vaddiszno
    #25
    1 ora film nem suritve kb 25 giga, varom az olcso 2 oldalas (4 reteg) BR-t.
  • Dzsini
    #24
    ugyanezt mondták az 1x-es DVD-re is.. 4,5 gigát ritkán írsz ki, hol érdekel.... aztán most itt van a 12-16x-os DVD
    ezzel a formátummal együtt (meg a broadband rendes terjedésével) el fog terjedni a teljes méretű filmek online elérhetősége, plusz a kereskedelmi Blu-Ray lemezek "iso" változata... nem lesz gond 50gigákat összeszedni (vagyis inkább 27-eket, mert az az 1rétegű szabvány - az fog hamarabb elterjedni)
  • arty
    #23
    es megis hogyan gondolod ? a lemez nem tud eleg gyorsan porogni...

    amugymeg 50gigat olyan ritkan irnal ki, h hol erdekel, ha 1-2 oraig tart kiirni ??
  • AtisH
    #22
    Asszem a formátumok már le vannak zongorázva. Az sebesség még gyorsulni fog 16x-ig és ennyi. Szerintem ennek a fejlődésnek már rég be kellett volna következni és most kéne a BR-DVD-nek annyira elterjednie, mint a "hagyományos" DVD-nek.
  • AtisH
    #21
    Azért kíváncsi leszek mennyibe fog kerülni ez a technológia tokkal-vonóval, vagyis mennyiért fogják vesztegetni a lemezt és az írót. A tapasztalat az, hogy amikor még friss, akkor pl. 1GB még mindig olcsóbb a hdd esetében, mint az új lemezeknél. Persze idővel majd fordul a kocka, de addig is el kell telnie kb. 1 évnek.
  • _Vegeta_
    #20
    Hadjad mar majd a japcsik letesztelik aztan ha jo atjohet ide is. :)
  • bld
    #19
    sztem nekünk ebből max annyi hasznunk lesz h olcsóbbak lesznek a jelenlegi íróeszközök és lemezek
  • [HUN]PAStheLoD
    #18
    50 gigát meg egy hétig írok majd ki ? :D
    inkább a SATA-t tuningolnál fel 1 g byte/s re ..
  • Punkerwork
    #17
    miért csak hónapokkal később jelennek meg ezek európában
  • RelakS
    #16
    Én azt mondom, hogy lenne inkább kevesebb 50 gigánál, de a lemez is lenne akkora, mint a 8centis cd. Nagyon szeretem ezeket a kis cuccokat, hordozhatóbb stb, csak kevés fér rá. :(
  • FTeR
    #15
    az lesz a jó, ha majd ebből a kék poháralátétből kiadnak 2 oldalút 2-2réteggel ;) (100Gb) arra már az én vinyóm is ráférne
    majd lehet forgatni az olvasóban mint a magnókazit :D

    kár, hogy ez az 50Gb csak névleges méret :( de legalább szép kerek szám
  • Cat #14
    ha eddig nem finomodott, most már nem fog
  • Laci
    #13
    Természetesen abban a hozzászólásomban csak hülyéskedtem, nem rendelek (legalábbis egyelőre) semmiféle Blueray lemezt és lehet hogy veszek DVD írót, csak megvárom míg az írható DVD-k formátuma kifinomul.
  • AtisH
    #12
    Az ilyen hozzáállással a BR-es DVD írót sem fogod megvenni, mert mire eljut hozzánk a boltokba, már bejelentik az újabb formátumot, amire akkor majd megint elkezdessz gyűjteni és így tovább...
  • 12346
    #11
    azért nem mind1, hogy 5 vagy 50, de attól föggetlenül rettenetesen nem érdekel addig, amíg meg nem lehet venni 20-30 ruganyért.
  • nemcsakfeel
    #10
    az egy érdekes kérdés lehet hogy 50 GB adatot felvinni bármilyen adathordozóra, az rengeteg idő. Még ha vinyó sebességével is működne akkor is pár óra míg kiírja..
  • Praetor
    #9
    A legkisebb mértékű váltás a CD és a DVD-5 között volt. Bosszantott is. A mostani CD írómat 3 évig használtam. 2 hónapja vettem a DVD írómat (Nec ND2500A, hackelt biossal DL lemezeket is megírja), de már látom, hogy 1.5-2 évnél tovább szinte biztosan nem fogom használni.

    A DVD+R DL korongok még nem igazán terjedtek el. Szerintem kicsit elkéstek az elkészítéssel.
    Sokan meg fogják várni a HD-DVD vagy a Blu-ray korongokat. Ha egy fél évvel korábban kezdik el forgalmazni a Blu-ray asztali írókat, akkor én még a DVD-5 korszakot is kihagytam volna. CD-ről egyből BR-re. :) (Csak sajna égető szükség volt kiírni a teli hdd-t valamire.)
  • Praetor
    #8
    Ez a dolog természete. 4-5 évenként új formátumú lemez, jóval nagyobb kapacitással. Hozzá kell szokni.

    A Panasonic ügyesen csinálta, hogy egyből 2 réteget tud égetni. Ha bevezetik a számítógépbe építhető verziót, akkor sztem igen gyorsan el fog terjedni.

    És nekem bejön, hogy 2 korongra kiírható a HDD-m. :oP
  • Dzsini
    #7
    ...aztán 4-5 éven belül itt az új formátum, ami megint 6-8x-os adatmennyiséget hoz, és megint lehet váltani. én azt várnám, hogy egy olyan mértékű váltás legyen, mint ami a floppy-cd között volt. hogy most 5 (9DL) giga vagy 50 van egy korongon, annyira mindegy... de így lehet kihasználni a piacot.
  • Laci
    #6
    Persze, mer valószínű hogy most mindenki rohan írót venni és már dobja is ki a DVD-jét. A japánok egyébként lehet, hogy téyleg befektetnek rá már most.
  • Laci
    #5
    Hát ez nem lehet igaz! Már azt hittem hogy a DVD a legkirályosabb formátum, egész nap a DVD lemezeket bámultam és azt gondoltam magamban, micsoda zsenális találmány, mosmeg kijön ez a Blueray, vagy mi, áh! Még jó hogy nem vettem DVD írót. De azért nem tudtak túljárni az eszemen, mert még nem vásároltam be DVDlemezekből, úgyhogy most az erre szánt pénzem már mehet is egy nagy Blueraydisk-beszerzésre. Hogy aztán majd ha itt is megjelenik az író nekem már legyen lemezem és már tudjak is rá írni valamit ha meglesz.
  • [HUN]PAStheLoD
    #4
    ahogy mondod ;]
  • ThomasTheKoRner
    #3
    Miért?Tetszik?Szerintem a lemez szebb...Főleg az az 50Gb felirat nyerte el a szimpátiámat.
  • zord
    #2
    ...de csak akkor veszem át, ha ez a kifestett pina hozza.
  • zord
    #1
    én már rendeltem is ezret, mert szép kék színű.