112
Én a robot.
  • CSOCSO
    #72
    holnaputan 46?? reg rossz... a 80 nap a fold korult sajnalom:(
  • Alien
    #71
    Én eltudom mondani :)
    Íme ezek vannak:
    CAM - kamerás verzió, ahola hang nem külön forrásból jön, hanem a kamera veszi a hangot, tehát bejöhetnek külső hangok illetve rázkódás is előfordulhat a képnél.
    TS - Telesync - Kamerás verzió szintén, de itt általában nincs a képnél rázkódás, valamint külső hangforrásból jön a hang, tehát jó minőségű általában.
    TC - Telecine - mozigépről digitálisan van átmásolva a kép, egész jó minőség, a hang pedig akármiylen lehet, attól függ mit szereznek meg :))
    DVDScreener - dvd minőségű kép, de még nem a kereskedelmi változat, lehetnek benne fekete-fehér átmenetek illetve ún watermarkok amik feliratokat jelentek, általában a stúdió nevét jelzi.
    Screener - ugyanaz mint a dvd screener csak VHS-ről van a forrás
    DVDRip /DVD-R - ezeket azt hiszem nem kell már magyaráznom :)
  • LezLee
    #70
    bocs az offért :))

  • LezLee
    #69
    Egy hozzáértő egyén elmondaná nekem, hogy mi a különbség a telecine (TC) és a telesync (TS) között, és hogy melyik a jobb?
  • Alien
    #68
    4 változat van eddig, abból 1 nuke-olva van. Kár, hogy nem a Videocd csapaté az egyik változat, ők elég jók iylen téren. No nem baj, majd megnézek egy sample-t, képet már láttam az alapján az egyik változat elég jó, de ezt főleg egy részlet alapján lehet látni. Ha jó akkor leszedem ha nem akkor várok egy telecine (mostanában elég gyakoriak ezeka változatok is) verzióra, vagy dvd-re (vagy megvárom a mozit?:))
  • fifi
    #67
    Már kehet tölteni ha jól láttam. Mondjuk minősége elég kétes ilyen korán :)
  • Alien
    #66
    Oké, köszi! :) Így már értem :)
  • Punkerwork
    #65
    cikk
  • winnie
    #64
    a 63% a rottentomaoes-on már jónak mondható (60%-tól kapják a filmek a 'fresh' jelzőt) - scifinek meg pláne jó, kommerszfilmnekmeg még jobb, hiszen az oldalon a filmkritikusok véleményes összesítődik, ők meg ugye ezeket a filmeket fikázni szokták ezerrel. (ld. idén pl a spielberg-hanks féle terminal 63%, artur király 30%, riddick 30%, 80 nap alatt a föld körül 33%, holnapután 46%, hidalgo 50%, troy 56%, van helsing 24%)

    a film egy kiemelkedő 52M-ós hétvégével indított! ezzel az év 6. legerősebben nyitó filmje, megelőzve a tróját és a van helsinget!
  • Alien
    #63
    szerintem sem mondható jónak egy 63%-os értékelés. Ettől függetlenül biztosan megnézem, mert birom a Will Smith-t :)
  • CSOCSO
    #62
    63% az inkabb kozepes nem?
  • steweee
    #61
    mefgejelent már?
  • repro
    #60
    63? hááát a jó szvsz 80tól kezdődik
  • Alien
    #59
    Nálunk szeptember 9-től játszák a mozik
  • winnie
    #58
    wow, nagyon jó kritikákat kap a film, ami a stílusban meglepő, szóval lehet bizakodni!

    a rottentomatoes.com-on 63%-os!
  • Shaman
    #57
    én mondjuk nem olvsatam annyi Asimovot. Az alapítvány peremét olvastam,meg olvastam nyomozós könyvét címre nem nagyon emlékszem,de valami Nap volt benne. Na abban az volt,hogy lehet a 3 szabály ellenére mégis gyilkosságot végrehajtani a robotokkal..
  • Dzsini
    #56
    az AésF idején is beszél róla Daneel, de eredetileg a Robotok és Birodalom idején (kb 25ezer évvel előbb) "fejlesztik ki" Giskarddal, és akkor kezdik meg a Pszichohistória alapjainak a lefektetését is, mert azzal lehet előre meghatározni, hogy egy bizonyos tett jó vagy rossz hatással lesz az emberiségre.
    És emiatt engedik, hogy a Föld radioaktívvá váljon, hiszen bár rengeteg embernek ártanak vele, mégis az emberiség hasznára vált az esemény.
  • asdasdasd
    #55
    Talan az Alapitvany es Fold vegen meseli ezt el R. Daniel vagy hogy hivtak. Ez az egesz Alapitvanynak a sluszpoenja.
  • repro
    #54
    Dzsini is jót írt, később lett kiegészítve a 3 törvény a nulladikkal. már nem emléxem melyik könyvben, vagy mikor.
  • Shaman
    #53
    ez ugyanaz mint amit repró ítr,csak nagyobb tömegre kivetítve.
    Egyébként én is úgy ismertem,ahogy repro írta..
  • Dzsini
    #52
    0. A robot nem árthat az emberiségnek, és nem nézheti tétlenül, ha az emberiséget veszély fenyegeti.

    és a további törvények kibővülnek a "kivéve, ha ez nem ütközik a nulladik törvénnyel" kitétellel.
  • repro
    #51
    Asimov:

    1. A robot nem árthat az embernek, és nem nézheti tétlenül, ha az embert veszély fenyegeti.

    2. A robot engedelmeskedni tartozik az emberek parancsainak, kivéve, ha ezek a parancsok az Elsõ Törvénybe ütköznek.

    3. A robot köteles magát megvédeni mindaddig, amíg ez nem ütközik az Elsõ vagy a Második Törvénybe.
  • Shaman
    #50
    Ez egyértelmű. Ahogy a trélerek alapján kivettem,sztem mindösszesen a robotika 3 alapszabályát vették át Asimov-tól
  • CSOCSO
    #49
    en szeretem will gyereket..sosem volt bajom vele.. no mindegy...
  • Bucser
    #48
    Will Smith egy ripacs.... A humora meg nem saját:) A Bad Boys-ban is sokkal jobban szeretem Martin Lawrence-t... A MIB-ben Tommy Lee Jones-t a Közellenségben Gene Hackman-t... Szerintem egyáltalán nem nagy színész.. a Fresh Prince of Bel Air aranyos, de nem a színészi tehetsége miatt.. Jó helyen volt jókor.. Damon wayans ugyanúgy el tudná játszani azt a szerepet... De ő inkább rendező lett:)
  • Bucser
    #47
    Azt nem értem miért várja mindenki Asimov féle mű megfilmesítését?? ez csak egy cím.. Én, Robot... Ha asimov műve alapján készülne a plakáton kötelesek lennének feltüntetni, hogy Based on the novelle/book of Isaac Asimov Nos ilyen sehol nincs a bemásolt poszteren... ráadásul nem hinném, hogy letagadnák, ha az alapján készül film.. röviden csak ennyi.. Valamint a robot univerzum túlságosan összetett ahhoz, hogy megfilmesítség... Ez nem egy gyűrűk ura:P
  • HUmanEmber41st
    #46
    Én olvastam az összes robotos könyvét Asimovnak,(meg a többit is)és attól tartok, hogy köze nem lesz egyik könyvéhez sem.
    Ha belegondoltok, nem igazán történik egyik részben sem valami sok. Mindig valami gyilkosságot kell kinyomozni, meg hasonlók.
    Ha meg az Alapítvány pentalógiát filmesítenék meg, ami tényleg mozgalmas, ott meg az lenne mint a Gyűrűk urában. A lényeg biztos kimaradna... Ezek a halivúdiak egy könyvet sem tudnak rendesen filmre vinni. Csak belenyúlnak a storyba, és juszt se az történik, ami a könyvben akkor történne.
    Szóval elég köcsög dolognak tűnik ez a cím , meg hivatkozás Asimov Mesterre. Szerintem
  • Alien
    #45
    Szerintem nem lesz rossz film, Will Smith meg jó színész szerintem, én birom, mindenképpen megnézem a filmet, bár nálunk nem tudom mikor lesz a mozikban , mert ahogy nézem nincs még időpont rá, szóval vszinű, hogy a gépen nézem majd meg először (ha tetszett akkor majd moziban is:)), ha jön egy normális változat. Amcsiban júl 16-tól vetitik.
  • Tetsuo
    #44
    A forgatókönyv számít (ha az alaptörténetet és a kulcseseményeket nem számítjuk, ugyanis azok még régebbi koppintások).
  • Dzsini
    #43
    azt ugye tudjátok, hogy kb egyszerre folyt a két film forgatása? 99 márciusában jött ki a matrix, a dark city 98 végefele - namost az mx egy kupaccal több számítógépes munkát igényelt, így a forgatás nagyjából egyszerre lehetett, vagy akár az mx-é korábban is, mint a darkcity-é

    amitől persze nem lesz kevésbé zseniális egyik film sem, csak nehéz eldönteni, hogy HA lopás történt, akkor az melyik irányban és milyen mennyiségben :) (és különbenis kit érdekel? :)) )
  • winnie
    #42
    lehet, de amikor másodjára néztem (már a matrix után), akkor nagyon durva volt, a telfonfülke, csápos cuccok, a piros ruhás nő, a kés megállítása nyújtott kézzel vagy az inkekcióstű.
  • winnie
    #41
    nekem elsőre semmi extra nem volt, aztán egy évvel ezelőtt megnézve már nagyon bejött.
  • CSOCSO
    #40
    van egy ket hasonlo.. de van egy ketto ami csak eg ket dolog miatt hasonlit.. amugy en eleg reg lattam a dark cityt./ talan nem is vegig..enmsokra emlexem..de igy ami megvan annyibol az jon le hogy szar film volt.. talan egyszer meglesem megenn
  • Shaman
    #39
    háááát,hmmmm jó-jó vannak hasonlóságok,de azé ennyi erővel így bármilyen 2 filmet össze lehet hasonlítani.Tuti találnál jelenetet,vagy díszletet ami hasonló...
  • winnie
    #38
    akit érdekel, hogy a matrix mi mindenben hasonlít a dark city-re az csekkolja ezt:)
  • Bandew
    #37
    A Holló meg a Dark City szvsz nagyon jó filmek voltak.
  • The Hedgehog
    #36
    Nem tudom, nem olvastam utána de a trailerek alapján erősen hajaz a mozi az ANIMATRIX-ra! Ez direkt így van? Van az I,Robot-nak köze hozzá?
  • KM
    #35
    Bezony-bezony! Én is ezt mondogatom...
  • winnie
    #34
    a dark city-t utólag megnézve döbben rá az ember, hogy mennyi minden lett egyazegyben átemelve onnan a mátrixba. nagyon durva.
  • Shaman
    #33
    A dark city annyira szar film volt,hogy má jó!!

    Poénból megnéztem anno másodzsor is,s nekem végül is bejött:-))