743
Műholdfelvételek és Légifotók
  • Dzsini
    #503
    régen találtam egy-két ilyen oldalt, ott úgy nézett ki, hogy kérhettél a területről (koordinátákkal megadott) egy képet, és akkor ha arra járt valamelyik szatelit, akkor értesítettek hogy készült kép és megkaphattad... (pár hét-hónap várakozással)
    mostanában már inkább van a keyhole (most már google maps), a nasa-nak a hasonló programja - amiről majdnem-élő képet lehet találni azok a meteorológiai felvételek, de azoknak sok km-es felbontása van, és nem méteres amire neked szükséged lenne.
  • cyrus #502
    nemrossz, de fenntartom az állításom :D

    [akadékoskodik]
  • KM
    #501
    Na de ilyet?
    Képek a bal oldali menüben.
  • menyus77
    #500
    képzeld el, ahogy egyszerre több ezer ember nyüstöli online-on a műholdat, hogy menjen erre-arra
  • cyrus #499
    mondom, lehet, de nem te fogod irányítani a műholdat.. vannak ezzel foglalkozó cégek, megadod a koordinátákat, és csinálnak egy fotót róla....

    vagy másik megoldás a légifotó amikor repülőgépről teszik ugyanezt.
  • KM
    #498
    Milliók, saját műhold, de még akkor is beleszól a fizika.
  • biomage
    #497
    azért kérdeztem mert leakartam fényképezni a lakásomat müholdrol
  • KM
    #496
    Ja-ja! Sok ház tetejét "legéppuskázta". Öklömnyi lyukakat ütött a műanyagba is...
  • cyrus #495
    maximum pénzért teheted ezt meg, de a műholdat akkorsem te irányítod :D
  • biomage
    #494
    ez az topicot tegnap találtam meg fantasztikus hogy ilyen van
    lenne egy kérdésem van olyan weblap ahol élö müholdfelvételt lehet csinálni
    ugy értem hogy én irányitsak egy adot helyre és lássak mindent élöben de nem ugy mint a webcamel
  • Esrohnoil
    #493
    Persze, jégesőt én is láttam már, de nem olyat, ami embervastagságú ágakat szed le a fákról...
  • cyrus #492
    tuti hogy látott, ha azt mondom neked hogy a nyári jégeső nem ritkaság akkor elhiszed ?

    persze hogy el, mert mindenki látott már... csak mindenkit szokatlanul ér sztem az ilyesmi, az öregebbek meg egyébkéntis hajlamosak gyakran túlzásokba esni :D
  • menyus77
    #491
    hasonót már láttam, de ilyen súlyozottat még nem. A nénike is v.szinű látott már hasonlót csk má elfelejtette szegény
  • Esrohnoil
    #490
    Felétek régebben is előfordult ilyen?
    A szomszéd 87 éves néni - aki még az első világháborúban született, azt mondta ilyet még nem látott.

    Pár mostani kép:


  • KM
    #489
    Majdnem pontosan 1 éve Miskolcon is volt hasonló, csak ott nagyobb jégdarabok potyogtak...
  • Esrohnoil
    #488
    Hmm... Teljesen tönkretesszük ezt a bolygót.
    Itt Zalában pár napja olyan jégeső volt, h. még diónyi darabok is potyogtak, százmilliós károkat okozva.
    Mellesleg azt hallottam h. már ózonlyuk van Európa felett is.
  • Dzsini
    #487
    sokat segít ha megtalálod valamilyen külső oldalon a szélességi meg hosszúsági koordinátáit, és azt valamelyest google-érthető formára hozva (tizedespont vessző helyett) már lendületből rá is áll.
    ennek itt lett meg: http://www.answers.com/topic/arecibo-observatory (itt a fok-perc és fok-másodperc '-ket kellett átjavítani)
  • The Garrett
    #486
    hehe esküszöm 1 órán át néztem, kezdtem azthinni hogy nem is látható odafennről (vagy eltakarjaa felho :P ):)
  • Dzsini
    #485
    itt van
  • The Garrett
    #484
    ugyanilyen felhos eget lehet latni puerto rico és környékén. Ott az Arecibo -t kerestem, de sajna nem elég jó felbontású arra a terkep( vagy csak rossz a szemem )
  • Dzsini
    #483
    Felhők és árnyékaik Mongoliában
    egyenesen északra egy hegy túloldalán Ulanbator, a főváros kb 500ezer lakossal, az ország teljes 2.1 milliójából (magyarországnál 17x nagyobb területen)
  • Dzsini
    #482
    Bajkál tó - Földünk folyékony édesvíz készletének 20%a a legnagyobb (636x80km) és legmélyebb tóban (1670m). A világörökség része, szigorúan védett, többezer állat és növényfaj él a partján és benne, amelyek sehol máshol nem élnek.
    érdemes a déli oldalon a folyódeltát megnézni közelebbről - nagyon szép látvány, a keleti részén pedig itt is látszik a "szigetelőszalag" egy rövid része - ugyanabban az irányban, ahogy a kínai és a kanadai is áll (a fórumosok álláspontja szerint az áthaladáskor a fotózó műhold hibás jelet sugárzott és mivel egyetlen adat a környékről így nem tudták megfelelővel kicserélni)
  • menyus77
    #481
    naggyon misztikus:)
  • Dzsini
    #480
    Itt történt 1908 Június 30-án (pont 97 éve) a Tunguzka folyó mellett valami, ami egy akkora pusztítást és földrengést okozott, mint egy 12.5 megatonnás robbanás 8.5 km magasan. a környező kb 2000 négyzetkilométeren a fák felborultak/elégtek. Mivel meteoritdarabkákat nem találtak, ezért a feltételezések szerint egy üstökös darabja lehetett nagyrészt jégből és porból, ami délkelet felől közelítette meg a helyszínt (plusz természetesen vannak teóriák egy miniatűr fekete lyukról, Tesla kísérleteiről, elektromágneses csapásról, antianyagról, UFO-ról... ezeket inkább a tudomány topicban kérjük kitárgyalni :) )
    térkép

    fotó 1927ből és fotó 1996ból
  • menyus77
    #479
    nekem egyből a Balaton jutott eszembe. Reméljük nálnuk nem lesz ilyen..
  • Dzsini
    #478
    Aralszk (szellem)városa, a 60as évek elején még aktív kikötő és halászváros volt az Aral tó partján, most már a tó legközelebbi része jó 50 kilométerre van ha magas a vízállás. gyönyörű (és szomorú) látvány, mérgező (a lerakódott növényvédőszerektól) és maró, sós puszta van körben a tó körül. Benne pedig a halállomány legnagyobb része kipusztult: a megnövekedett sótartalmat sem bírták ki.

    a kikötő

    még egy kép
  • menyus77
    #477
    lehet, hogy ott van a google által bezoomolt Budapest/és környéke terület középpontja.
  • CattiBrie
    #476
    hát ha az a kis kereszt Budapest... :)

    így értettem :))
  • Cicero
    #475
    Ezt most nem értem :D
  • CattiBrie
    #474
    hümm..

    lehet, hogy én még nem volt PONT Budapesten
  • Cicero
    #473
  • Cicero
    #472
    Szerintem ez semmiképpen nem satellite. A googlesek, ahonnan nemtudnak szerezni satellite képet, oda vagy azt írják, hogy "We're sorry..." vagy egy térképet szúrnak be.
  • BöszönManus
    #471
    Grand Canyon - Arizona
  • Esrohnoil
    #470
  • BöszönManus
    #469
    Itt lakom.
    Kicsit nagy a zoom, de kicsi a település.
  • CattiBrie
    #468
    o.O
  • Dzsini
    #467
    A Kis Hableány - Koppenhága, Dánia
    az a pici pötty a vízben az, mögötte a parton egy egészen látványos valami (egy régi erőd maradványvonalai talán?), kicsit délebbre pedig a parton egy nagy tér, ahol rengeteg hangya áll sorban valamiért :)
  • modellmaker
    #466
    :P ;)
  • CattiBrie
    #465
    :DDD
  • Dzsini
    #464
    az enyim épp víz felett megy :D (és nem olyan koszos a lökhárítója ;) )