743
Műholdfelvételek és Légifotók
  • Punkerwork
    #143
    1 kis homok vihar:

  • CattiBrie
    #142
    Áááááúúúúú, de szép!!!
  • Punkerwork
    #141
    talán tudnak
  • Punkerwork
    #140
  • Nightrun
    #139
    Megint itt vagyok, de most olvastam, hogy a kozmosz topicban tudnak segíteni? Akkor megyek oda! (Nem is tudtam, hogy van ilyen...)
  • CattiBrie
    #138
    Perszehogy! Tök szép!!!
  • Punkerwork
    #137
    Kozmosz topic-ban kérdezz még rá, hátha tudnak ott segíteni.
  • Nightrun
    #136
    Tiszta aranyos vagy! :))

    Már nem is érzem magam annyira másnaposnak!

    Akkor máshol kezdek el érdeklödni.
    Ja, tetszik a kép egyébként?
  • CattiBrie
    #135
    Én azért nem írtam, mert nem tudok segíteni. A távcsövekhez sík hüle vagyok. Én csak egyszerűen szeretem a csillagokat, meg a bolygókat. :)

    Most meg csak gondoltam írok neked, hogy ne érezd magad egyedül. :))
  • Nightrun
    #134
    Szóval senki sem járatos a témában?
  • Nightrun
    #133


    Ez a fiastyúk, 446-464 fényév távolságra helyezkedik el tőlünk. A képet a Hubble Space Telescope készítette, remélem ,hogy jó lesz a link, mert nagyon szép látvány!

    Még valam! Van itt valaki, aki ért a csillagászati távcsövekhez? Nem tudom, hogy melyik lenne a jobb bolygók kukkolására. Egy Refraktoros, vagy egy Newton reflektoros? 100- max 150 rotyi között érdekelne. Olvastam olyat, hogy lehet összerakni olcsón is jót, de ahhoz kell némi szaktudás. Mivel én ezzel nem rendelkezem, és féltem is ezeket a finom dolgokat, ezért kérnék ide egy két véleményt az említett kategóriából. Remélem azért ennyiből lehet már egy normális gépet venni. Ja igen! Nekem nem fényképezéshez kellene, hanem a vizualitás a fontos.
    Köszi!
  • Nightrun
    #132
    Igen, most olvastam egy cikket a 30 rotyis csillagászati távcsövekröl. :( Inkább rászánok egy 100-at, de az legyen kicsit jobb! Meg írták, hogy egy idö után már a nagyítás nem hoz elö új részleteket a képen, csak a fényeket erősíti fel, ami torzuláshoz vezet. Nem éri meg, vagy csak azoknak, akik csak a holdat kívánják nézegetni vele. Én szeretnék "messzebb" látni vele, ha lehet. Aztán ha bejön a dolog, ami egyébként is rettentö módon érdekel, akkor jöhetnek új lencsék, amik sajna miegint csak nem olcsó áruk. Köszönöm a segítséget!
  • weine
    #131
    30 ezer a media marktban
  • hen-tes
    #130
    csillagászati távcső ? :o
  • hen-tes
    #129
    árgh
    pont lelógok róla :D
  • Nightrun
    #128
    OK, akkor megyek keresgélni a neten. Azért köszi.
  • Punkerwork
    #127
    gyártótól és "teljesítménytől" függ gondolom, amúgy meg gúgli segít :)
  • Nightrun
    #126
    És milyen áron, ha szabad kérdeznem? Meg milyen nagyítás? Jobb lenne egy net-cím, ahol minden le van írva. Nem tudsz ilyet?
  • Punkerwork
    #125
    fényképész boltokban szoktak lenni.
  • Nightrun
    #124
    Sziasztok Emberek!

    Van egy hülye kérdésem! Nem tudjátok, hogy hol tudnék venni távcsövet? Vagy nem tudom,hogy minek is hívják. Amivel tudnám nézegetni a holdat, meg ilyenek. Szóval nem vadásztávcsöre gondoltam, ha értitek. Meg az árak is érdekelnének. Ha van valami Net cím,akkor szóljatok.
    Elöre is köszönöm!
  • CattiBrie
    #123
    Ez de gyönyörű!!!
  • Punkerwork
    #122
    1 kis hazai :)

  • Cat #121
    Műholdkép: az USA hóvihar után

    Két napig tartó hóvihar után január 24-én kitisztult az ég az amerikai Massachusetts állam fölött. A január 22-23-án tomboló vihar miatt emberek ezrei maradtak áram nélkül, és sokan nem tudják elhagyni otthonaikat az USA több északkeleti államában. Az ítéletidő miatt utak váltak járhatatlanná, a térségben szinte mindenütt megállt a közlekedés. Legalább húsz ember meghalt. A leginkább érintett térség a massachusettsi partvidék, a Cape Cod-félsziget és a Nantucket, illetve Martha's Vineyard nevű szigetek (fenti képen jobbra). Massachusetts, Rhode Island és New Jersey államban szükségállapotot hirdettek ki.



  • CattiBrie
    #120
    semmi baj, csak írtam, hogy ezt a szmájlit nem tudom pozitívan értékelni
  • modellmaker
    #119
    Ez csak baráti volt. De azt hiszem félre értetted. Bocsánat.
  • CattiBrie
    #118
    kúl :)
  • CattiBrie
    #117
    nagyon jól tudom, onnan szedtem, de hogy ezé mé kell bemutatni?!
  • ollie
    #116
    Ezt nézzétek meg, bár nem pont légi fotók...http://www.hubblesite.org/gallery/wallpaper/
  • modellmaker
    #115
    -> én nyomtam be a humoros topicba, -> Köszi, h betetted ide.
  • Punkerwork
    #114


  • CattiBrie
    #113
    Köszi! :)
  • CattiBrie
    #112
    Nekem is van egy új linkem: Keyhole
  • fluga
    #111
    nemtom ismeritek-e ezt lapot, nagyon jó:
    www.terraserver.com
    nem real time, de gyönyörű képek vannak!
  • CattiBrie
    #110
    nem tudom, eszt a szmájlit valahogy nem tudom pozitivan értékelni
  • CattiBrie
    #109
    ???
    bemutacc???

    kössz
  • modellmaker
    #108
  • CattiBrie
    #107
    Earth at Night
  • CattiBrie
    #106

    [IMG][/IMG]
  • CattiBrie
    #105


  • CattiBrie
    #104