18612


Dragon Age banner kép
Megrendelhető magyarul: 576KBYTE és a CD GALAXIS

Ha a patch után nem indulna, KATTINTS IDE

| SPECIALIZÁLÓDÁS | AJÁNDÉKOK |
  • lwb
    #79
    Én sem a PW-ket, sem az MMO-kat nem szeretem. A PW-k terén teljesen igazad van, az MMO-kkal meg egy egész rakat bajom van, de ez itt nem a megfelelő hely arra, hogy kifejtsem.

    Egy jó single és lehetőség a modulgyártásra és a zátkörű multira nekem bőven-bőven elég.
  • Larvin
    #78
    A pw-k-nek van pozitív és negatív oldala is. Nagyon jó, hogy élő a világ és állandóan változik, de a szerverek irányítói előbb-utóbb isten szindrómás tüneteket kezdenek mutatni (az orvosokra jellemző egoizmus, mert élet és halál között döntenek) Ki nem állhatom amikor valakinek, vagy valakiknek kell játszanom, és nem úgy, ahogyan én szeretnék. Jó, ha fegyelem van, de amikor már lépten nyomon szabályokba ütközik az ember, meg a flamelő dm-ek már nem hagyják játszani az embert, mondván, hogy ez az ő szerverük és pofa be, akkor az már nem szórakoztató. Én így gondolom. Itt nem vonom kétségbe azt a jogot, hogy, ha valaki a saját pénzét fáradságát öli bele, hogy saját szervere legyen az megmondhassa, hogy mi legyen a szerveren, hanem magát azt a szitut, hogy valaki teljes joggal rendelkezik más játékosok felett. A pw-k rengeteg hatalmat adtak a szervertulajdonosok kezébe. Olyan ez mint a moderátorok szerepe a fórumokon. Ha rossz kézbe kerül a jog, akkor kő kövön nem marad. Az egy dolog, ha nem írhat az ember egy fórumra egy ilyen incidens miatt, de, ha nem játszhat az egyik kedvenc játékával az már fájdalmasabb. Akkor már inkább egy "grafikus csetszoba", ahol szintén vannak szabályok, de nincsenek magukat istennek képzelő dm-ek, akik elrontják a játék örömét.
    A gond csak az, hogy nagy az anime dömping, és én azt nem kedvelem.
  • lwb
    #77
    De a DnD brandet is mondhatnám. Pont emiatt nyúlt a Bio annak idején az önálló IP ötletéhez. Mert a Wizards beleszólt a fejlesztésekbe, jóvá kellett velük (v. a Hasbroval, mindegy) hagyatni az egyes design-döntéseket. Ez érthető is, senki nem akar pl. Donald kacsát Faerun közepére vagy pl. gépfegyveres kommandósokat Középföldére.

    Egy saját ip-vel azt csinálnak, amit akarnak.
  • lwb
    #76
    Olvastam. Már akkor, amikor új volt. Nézd meg a karaktereket is a képeken, pl. a Conan szerű fickót. Az nagyon nem LOTR. Hasonlítsd össze a tréler főszereplőjével (de előtte nézd meg a LOTR filmet) és látni fogod, miről beszélek.
    Én, meg a fél internet.

    Egy licensz-szerződésben szépen le van írva, hogy az mire terjed ki. az EA nem az egész LOTR brandet vette meg Christopher Tolkientől, hanem csak az adott videójáték(ok) kiadási jogát. De C. Tolkien bezony beleszól a design kérdésekbe is. Pl. a Hobbit c. film kapcsán is összezördült a stábbal. Egy ideig hír is volt, hogy lelövi az egész forgatást.
    Lucas dettó. A licenszt kiadta, már ha az annak minősül, hogy pl. Timothy K. Zahn írhatott SW könyvet, ami canon is lett. Persze előbb Lucas a sok író-palánta műveiből szépen kiválasztotta azt, amelyikre engedélyezte az SW logót.

    A konkrét feltételek, hogy ti. kap-e royalty-kat az eladások után vagy sem csak azok tudják, akik olvasták a szerződést. Én nem vagyok köztük.
  • Zóanagyvarázsló
    #75
    Az EA már kicsengette a pénzt a licenszért, és eddig tudtommal eddig sem voltak gondjaik azn örökösökkel. Egyébként nem hiszem, hogy ez esetbene gyáltalán beleszólhatnának valamilyen szinten, hiszen Lucas sosem adta el a licenszet.

    Az UbiSoft is megvásárolta véglegesen Tom Clancy nevét, már az utóbbi időben sem szólt bele a játékokba, de így a pédányszám alapján sem kap már részesedést (royalty). Itt is inkább erről lehet szó, tudtommal az EA megvette a játékszoftverekhez kapcsolódó összes jogot kilóra.

    Egyébként továbbra is ajánlom a 2004-es, EA-mentes, de mégis LotR-osított preview-t.
  • lwb
    #74
    Pontosítás: természetesen felhasználhatják jó pénzért, de a megszorítások miatt (beleszólás, jogdíj) nem feltétlen éri meg. Ezért csak a stílust nyúlják le a filmekből, amit meg nem lehet megfogni, ha valakinek meg mégis szemet szúrna, akkor max. azt mondják, amit te, hogy "megihlette" őket a film.
  • lwb
    #73
    Ha a híreknek hinni lehet, akkor az NWN1 sémájára ez is szerkesztővel együtt fog megjelenni és PW-k meg egyebek, mind elérhetőek lesznek.
    Azt viszont nagyon remélem, hogy MMO-t nem csinálnak belőle. Így is van n+1 grafikus csetszoba, nem kell eggyel több.

    Az önálló IP nem akkora nagy durranás. Arcanum, Fallout, de még a ME is önálló szellemi termék volt. Ettől még lehet akármilyen a játék.

    No mindegy, meglátjuk, ha kint lesz. Addig is jön egy Drakensang, amire érdemes várni. :)
  • lwb
    #72
    Nézd meg a filmet és azonnal neked is az a jelenet fog lejönni.

    Tolkien nevét nem használhatják fel - nemcsak a royaltyk miatt nem, hanem mert Tolkien örököse beleszólhat, hogy mit hagy jóvá és mit nem. Kb. mint Lucas egy SW cuccnál.
  • Larvin
    #71
    Azt értem, hogy dolgoznak rajta és nem adnak ki valamit ami majdnem ugyanaz, csak a szerzői jogok megkerülése miatt kicsit más.
  • Zóanagyvarázsló
    #70
    2004-es preview

    Itt sem sokkal kevésbé LotR-os, és ez a szerzőnek is feltűnik.
  • Zóanagyvarázsló
    #69
    Szerintem annak az EA részérőlé nincsen értelme, hogy beleszólnak a játékba, LotR-osítják az ő nyomásukra, de magát a népszerű nevet nem adják hozzá, pedig rendelkeznek a licensszel. Remélem érthető, hogy ez miért sántít nagyon.

    Az már egy megint más kérdés, hogyha az alaphelyzet vagy a világ sokakban erős LotR utánérzést vált ki (illetve fog kiváltani), de ez akkor gond nélkül magyarázható azzal, hogy Tolkien hatással volt a BioWare world designerére.

    Mindenki úgy vélekedik ahogy akar, engem ez nem zavar, de az EA ilyen szintű "instrukciójában" nem látom a rációt, és ha a játékkal nem is foglalkozott elget a BioWare az elmúlt négy évben, biztos vagyok benne, hogy magán a hátteren sokat dolgoztak, senkinek sem az érdeke egy új brandet "eltucatosítani". (Mellesleg a többször kijelentették, hogy tartalmilag nem szólnak bele ebbe a projektbe, ilyen szintű dizájnváltás pedig nagyon is erős lenne, még az EA-től is.)

    Neked nem a Helm-szurdokos csatajelent ugrik be elsőnek?

    Őszintén szólva nem, mivel nem ismerem a Helm-szurdokot :)
    Félig-meddig láttam a filmeket, de részleteiben nem ismerem, csak sejtem. (Tehát a Két torony végefelé lévő ostromra gondolsz?)
  • wedge31
    #68
    Mit értesz a korszerübb,egyszerübb rendszeren ME vagy gothic rendszere gondolsz ? mert én meg attol vagyok rosszul a dragon age elvileg old school crpg lesz csupa nagybetüvel.
  • Larvin
    #67
    Itt nem a grafikán, vagy a történettel fognak nagyot dobni, hanem azzal, hogy teljesen új rendszert dolgoznak ki. Nem kell többé licenszeket vásárolni a szabályrendszer miatt, hanem alkotnak egy sajátot. Ezen áll, vagy bukik majd szerintem a játék népszerűsége.
    Illetve nálam fontos lenne, hogy multiplayer is legyen benne. Manapság már egy single player rpg nem dob nagyot. A legnagyobb fanatikusok is hamar ráunhatnak. A Gothic például ezen csúszik el szerintem. A bughalmaz 3-as után hiába hoznka ki egy akármilyen jó 4-et, ha nem lesz multiplayer benne. A Bethesda legalább már tervezi a multit.
    Az NWN 2 nálam ott csúszott el végleg, hogy játszhatatlan volt a multi része. Az első rész gyermekbetegségeit lemásolták, és hiába volt a több éves tapasztalat.
    A Dragon Age lemarad, ha kimarad. A multié a jövő.
    Akárhogyis az új rendszerre nagyon kíváncsi vagyok. Remélem, nem csak "más", hanem korszerűbb, egyszerűbb, átláthatóbb, ésszerűbb is lesz majd.
  • lwb
    #66
    Természetesen egyelőre ez csak feltételezés. De most őszintén, nézd végig a trélert mégegyszer. Neked nem a Helm-szurdokos csatajelent ugrik be elsőnek?
    A White Council pedig csak +1 érv a LOTRosítás mellett. EA behozta az ő lelőtt projektjét a BIO majdnem vapourware Dragon Age-ébe. Egy halott és egy félig halott ötletből lesz egy kész játék.

    Mindez persze csak agyalás, 25 mpnyi videóból többre nem futja.
  • Tatyla
    #65
    most haragszok a Bioware-re ,ez mi 4év után?
    ráadásul nyúlfarknyi semmit mutattak...
  • Zóanagyvarázsló
    #64
    A tréler főcsúnyájáról pont volt évekkel ezelőtt screenshot, a többi esetében pedig egyébként is temrészetes némi változás, a kezdetleges verzióhoz képest, szóval ez az utolsó pillanatban való LotR-osítás elég merész feltételezésnek hangzik.

    Egyébként korábban pont arról volt szó (by BioWare), hogy az EA nem szól bele, de szeretné minél hamarabb megjelentetni a játékot, és ezen megy az egyezkedés. A Mass Effect pC-s verziója esetében is ők harcolták ki a csúszást.(Ugye a sürgetésbe a koncepció lecserélése sem igen férne bele, valamint inkább a LotR játékoknak lenne szükségük a BioWare nlévre, mint fordítva. A pletykált LotR RPG-t - White Council - ugye már régen lefújta az EA, és az bizony nem lenne meglepő, ha egy hasonló projektet szánna a jövőben a BW-nek.)
  • lwb
    #63
    A korábbi concept artokhoz és ahhoz az egy-két screenshothoz nem sok köze van már ennek a trélernek. Olyat meg már láttunk, hogy last minute LOTRosítottak egy játékot: pl. oblivion.

    Attól viszont nem félek, hogy az EA összedobná. Rendszerint befejezett, összerakott dolgokat dobnak csak piacra (ellentétben az Atarival), az már más kérdés, hogy mennyire eredetiek ezek.
  • Zóanagyvarázsló
    #62
    Jóval régebb óta dolgozik rajta a BioWare, hogy a stílushoz köze legyen az EA-nek, ahhoz már inkább, hogy össze kellett dobni belőle valamit.

    Mellesleg a hivatlaos fórumon is írták, hogy bár évek óta be van jelentve a játék, ez nem azt jelenti, hogy folyamatosan egy egész stáb dolgozik rajta, jellemzően inkább csak "hegesztgettek" rajta a konzolorientált projektjeik mellett.
  • mindero
    #61
    Hát azért LOTR hangulatot RPG-be én még nem láttam (ezres seregek, kilátástalanság, stb..). Örülnék neki ha ez ilyen lenne.
    De 4 év után ez tényleg gyenge.
  • lwb
    #60
    Én nem is a grafika miatt aggódok, az mindig jól ment a bionak, az ea meg úgysem hagyná, hogy pont ezen spóroljanak.
    Hanem ez egész LOTR-ripoff feeling miatt, ami csak úgy sugárzik ebből a 25 mp-ből. Ez annyira tipikusan EA lenne, hogy ahelyett hogy valami eredetit csinálna, inkább a jó öreg, megszokott és biztonságos IP-t tolja.
  • [Jakuza]
    #59
    Hat ez eleg gyengecske.
    Valoszinusitem hogy valami atvezeto movie. Ketlem, hogy render movie lenne, inkabb ingame motor hajthatja, mert ez 2008ban mar nagyon harmatosan nez ki.
  • Larvin
    #58
    1 perces teaser fos, ebből fél perc a reklám
  • wedge31
    #57
    Lehet hogy ingame de inkább intro jellege van mint gameplay.
    Én négy év után továbbra is több infot várnék mert voltak olyan kosza hirek is hogy 2009-ben jön a játék.
  • mindero
    #56
    Hát igen, ha ez tényleg ingame, és ekkora csaták lesznek, akkor az évezred játéka lesz.
    De amíg nem jön ki, és nem játszom személyesen vele, addig nem fogok ugrándozni körülötte. A ME is csalódtam kicsit, pedig az is Bioware volt.
  • lwb
    #55
    Szerintem ingame. Ma már nem akkora szám az ilyen grafika, hogy ne lehetne az.
    Persze biztosat majd csak később tudunk.

    Eléggé LOTR-os lett, szerintem. Olyan Helm-szurdokos csatás az egész. Nem?
  • mindero
    #54
    Hát nemcsak h rövid, de az égvilágon semmi se derül ki belőle. Gondolom ez nem ingame, hanem render ráadásul.

    Erre fölösleges volt így verni magukat, de gondolom az E3 alkalmával majd jobban megindul az infóáradat.

    Mióta várom már azt a játékot
  • lwb
    #53
    Nesztek, tréler. Elég rövid, mondjuk.
  • Larvin
    #52
    ma hajnalra ígérték (11-e éjszaka az 12-e hajnal->elég hülyén adták elő)
    Aki először megtalálja az linkelje már be ide pls
  • Tatyla
    #51
    hol van már a trailer?
  • wedge31
    #50
    Jó lenne de öszintén szólva én több infót vártam nem csak egy trailert.
  • grebber
    #49
    Remélem ingame lesz!
  • wedge31
    #48
    Pénteken kapunk egy trailert.
  • wedge31
    #47
    Négy év után talán végre bejelentenek valami konkrétumot.
  • Larvin
    #46
    épp ideje már valamit mutatni
  • grebber
    #45
    Július 9-én indul a weboldal
  • Vass Gábor
    #44
    Állítólag már jövő ilyenkor lehet játszani vele.
  • Zóanagyvarázsló
    #43
    Lehet, hogy nem fognak semmi rosszat okozni, de az tény, hogy ők már most nyomást gyakorolnak a BioWare-re, hogy siessenek, akik szerint több idő kell.
  • csgj
    #42
    Az EA csak a kiadó... a reklámért, a patchekért, kiadás egyéb dolgaiért felelős. NWN1-nél az ATARI volt a kiadójuk. Volt is kismillió patch, a game mégis nagy siker lett. EA-nél mondjuk nem igazán lesz patch :P De akkor a BioWare megpróbálja tökéletesre csiszolni a játékot a megjelenésig. Sztem az EA nem fog semmi rosszat se okozni... És mellesleg, lehet, hogy nálunk honosítva jön akkor ki. (Az EA szokott nálunk lokalizálni)
  • Larvin
    #41
    de ez már EA-s játék lesz
  • csgj
    #40
    Nyugi, BioWare-s játék nem lehet xar... :)