54
Számitógéphez barkácsolt lomok
  • DBoy
    #54
    Hi!
    Nyítottam a következő kérdéseknek 1 topicot de aztmondták írjam be ide itt bizti tudnak mindenben segíteni:
    1.Hogy tudom azt megoldani,hogy ne csak egy microfon férjen a gépbe hanem akár 4-5 és egyszerre lehessen hallani... (szóval ne csak 1be lehessen 1szerre beszélni)
    2.ha veszek mikroportot: rárakom az embere van még 1 dolog amit oda kell dugni ahol hallatszódjon = ehhez is + kell egy elosztó vagy hogy?
    3.+ létezik olyan,hogy mikrofon kábel hosszabító?
    szóval 1-2M-el hosszabb mikrofon kábelt szeretnék hogy kimenjen az előszobáig :) (bizti van ilyen hossabító csak mi a pontos neve)
    ---
    ELŐRE IS KÖSZ!!!!!köszönöm :)
  • stone
    #53
    Nekem pont régi tápventi nem ment 8V alatt, bár a kicsik biztos jól szabályozhatóak, azokat mág nem próbáltam.
  • nemcsakfeel
    #52
    amivel eddig találkoztam, azok mentek :) najó , vagy 5-6 ot próbáltam.
  • stone
    #51
    Nem mindegyik, valamelyik 8V alatt nem megy csak áll és leég.
  • nemcsakfeel
    #50
    tök mindegy hogy mire kötöd rá, hogyha nem a két feketére dugod rá, akkor forogni fog.
    legfeljebb nem 12 V ot kap, hanem 5 V ot, azzal is simán elindul a venti ( olyan 3.8 V tól már mennek .. ) és így csendesebb...
  • stone
    #49
    Figyelj oda mert a tápcsatin meg a sárga a +12V a fekete meg a -. Ventinél meg ahogy barret írta a piros a + a fekete a -.
  • Torry
    #48
    bekötésre igen.

    Akkor üres tápcsatira hogy kötöm rá?
  • barret
    #47
    Ha a bekötésre gondolsz,a szineket figyeld! Piros +12v,fekete negatív.Üres tápcsatira kössed!
  • barret
    #46
    Kicsit részletesebben...
  • Torry
    #45
    Régi táphűtőt, hogy tudok működésbe hozni?

    Rendszerhűtőként használnám.
  • Zozo76
    #44
    Latszik hogy keveset huzogatja az IDE kabeleket... :)
  • barret
    #43
    Én nem így oldottam meg,egy zárólapra szereltem fel a ventit.Maximálisan bevált,1 csavar fogja!:)
  • Zozo76
    #42
    Jol megvannak gyurve az IDE kabelek. :)
  • nemcsakfeel
    #41
    vigyó vigyó
    videóóóó :D
  • 0ppika
    #40
    Miféle vinyó kártyát?
  • nemcsakfeel
    #39
    nem is rossz 5let..
    mondjuk így a vigyó kártyát kevésbé hűti, nekem ott az alaplapon magas bordák állnak ki az ( északi ?? ) híd csipjéről, ahol neked a venti széle van..
  • 0ppika
    #38
  • nemcsakfeel
    #37

    lehet hogy az egész házat megfogom csinálni fából, hogy jobban nézzen ki :))
    mondjuk ilyen mod oldalakon talált házak annyira nem jöttek be
  • ALCATELGOD
    #36
    Ja, akkor az más...
  • Zozo76
    #35
    Mi ez a fatakolmany??? :)
  • nemcsakfeel
    #34
    ház oldalát kivágni ?? melyiket? az oldala le van szedve, úgy használom jó ideje, az alaplap felé eső oldal pedig nem sokat segíthet.
  • ALCATELGOD
    #33
    Hmmm... érdekes, de egy kicsit tényleg javítaní kéne az ellrendezésen!! Én kivágnám a ház oldalát (ha ezt eddig nem tetted volna meg) És a Radikálmod cikkeinél talállsz egy jópofa megoldást!!!
  • nemcsakfeel
    #32
    nah megvannak a képek ( nem rajzoltam :)):
    beépítve
    proci venti "szív", oldalsó venti befelé fúj, a táp alatt lévő pedig kifelé fúj


    a deszka hátulról, potméter + tranzisztor hátulról


    szintén



    viszont az elrendezésen lehet hogy változtatni fogok, mert vágtam le a deszka aljából 2 cm et, hogy többet fújjon a VGA ra, + a PCI ra, de így a légmozgás vmi miatt a procinak nem jó.
  • Zozo76
    #31
    Nalam ugy van hogy 2 a haz elejeben nyomja be a levegot persze a vinyo az ujaban van ugyhogy az rendesen hideg. 1 van oldalt a Plexi kozepen (Morex haz) majdnem a procira nyomja. Van 1 ugyebar a videokartyan, 1 a procin (frodulatszamszabalyzos). 1 hatul a tap alatt. Es van meg a tapban 2, mivel Enermax, es ez is frodulatszamszabalyzos. Persze ha nincs meleg PL telen akkor csak a proci/tap/videokartya/1 elol van uzemben az alacsonyabb zajszint miatt. De ha mind megy akkor sem kell feljebb nyomnom a frdulatszamat se a procihutonek, se az Enermax-nak. Mindketto 2500-at forog.
  • nemcsakfeel
    #30
    találtam egy ilyen linket hátha találsz rajta pár hasznos dolgot.
    most csináltam meg hogy az egyik venti kicsit lentebb fújja a levegőt hogy a vga többet kapjon belőle.
    amúgy tegnap kis teszt: CZ ment botokkal vagy 6-7 órán jkeresztül, VGA-n húztam 10% + 20% ot ( core + mem ) CPU alapfrekin ment, CPU: 36*C , Sys: 35 *C :DDDDDDDD

    akkor nekiállok rajzolni, mert a fényképezőt nem találom.
  • ALCATELGOD
    #29
    De akarok egy kicsit húzni ezért kell a házba egy kis hűtés. rajzold le nagyon érdekel.... Még nem tudom de a két system az 19,5 Decibeles!! A HDD 1800Ft ba kerüld csak nem valami szar....
  • nemcsakfeel
    #28
    hüm.
    8 venti nem csinál túl nagy rezgést??
  • nemcsakfeel
    #27
    Szterintem elég annyi hogy ÉSZSZERŰEN helyezd el a ventiket amiket beraksz..
    függ hogy a proci ventilátora fúj / szív ( bár én csak olyat láttam eddig ami szív ), videókártya venti, még milyen kártyák vannak a gépben....
    He érdekel az én mostani elrendezésem, lerajzolom.
    Ha nem akarsz tuningolni, a 40 C az sztem elég szép, akkor ne piszkáld.
  • ALCATELGOD
    #26
    Kössz, nekem egyetlen egy van! Az is a tápban! És így is 40 C fok körül van:-))) Tanács???
  • Zozo76
    #25
    Most neztem az ASUS Probe-t:

    cpu: 34C
    mb: 23C
    cpu fan: 2500 rpm
    power fan: 2500 rpm

    Igaz hogy osszesen 8 venti van a gepben... :)
  • ALCATELGOD
    #24
    Vagy ez a kivezető rack:

  • ALCATELGOD
    #23
    Ez a hűtés jó hozzá?

  • ALCATELGOD
    #22
    Ja, nekem most 4066 41C ha lejebb veszem, 2780 ra akkor nem fog lesülni? AMD 1800+ nem tuningolt
  • Met
    #21
    Csillagpontos rendszerű UPC-vel nem megy.
  • nemcsakfeel
    #20
    miután beszerelgettem, hát ezeknek jóformán nincs hangjuk, viszont a proci hűtő venti elég hangos sajna.
    lehet hogy azt is megpróbálom leszabályozni, de az azért kicsit veszélyesebb.
    a proci ventilátor fordulatszámát nem tudom miért nem viszi lejebb, most is olyan 2780 rpm el megy, ezt nem nagyon változtatja.
    Így cpu: 38 *C, system: 36 *C
    előtte: 43*C, sys: 39
    azóta nem próbáltam ki full terheléssel, de sztem nem gond neki, max feljebb veszem a fordulatszámokat :))
  • ALCATELGOD
    #19
    Örülök neki, és milyen a hangja???
  • nemcsakfeel
    #18
    na azóta megépítettem.
    rengeteg számolás után :)) kijött hogy 100 ohmos ellenállást kell vele párhuzamosan kötni.
    kipróbáltam azzal, de úgy igen csak kis teljesítményt adtak.

    most párhuzamosan van a két venti kötve, és van szabályozva tranzitor + potméterrel. királyság.
  • Narancs
    #17
    Mennyiért dobnál össze nekem egy ilyet?
  • CoolStuff
    #16
    Én se jártam fizika órákra!:DDD
  • Kolbasz
    #15
    Anyám, be szép szavakat olvastam itt: párhuzamos rezgőkör, helikális – trimmerkondenzátor, urh baluntrafó, uhf fme csatlakozó, split, szekunder, primer. Tök érdekes, hogy egyes emberek ezt értik, és tudják miről van szó. :-D