113
Ki tud róla?
  • Rockynhooo
    #113
    Én most akadtam egy ilyen hirdetésre, csak nem tom mennyire lehet igaz. Bár egy srác mesélte anno h volt ilyenen és nem volt semmi para.
  • kaki maki
    #112
    hohha
  • Prank
    #111
    nem akarsz gombát szedni Egyiptomban?
  • kaki maki
    #110
    Legfőbb életcélom merül ki benne. :-c
  • Gladiator
    #109
    én is msot nézem dániában a gyümölcsszedést, egész jól fizet. 10-15 euro óránkét. bár nem tom, hogy ebből mennyi igaz...
    valaki volt azóta?
  • Grenzjager
    #108
    azert mert magyar volt.(-spanyolok kaptak amugy a 2-2.50-et) Ha svednek adod ki magad mar is jobbak az eselyek!!!! S az angol az angolon kivul ugyse fog beszelni mas nyelvet. Sved emigransok meg ugysem tudnal letesztelni, mert nem jellemzo:)
  • Grenzjager
    #107
    napi 20 Fontert?????????????????????
  • Roll
    #106
    Most jött meg egy ismerős, az e-mail-ben beígért bér 4-ét kapta meg.
    Egész nap szedte az epret fóliasátorban 11 órán keresztül,
    16 doboznyit szedett 20 fontért.
  • Grenzjager
    #105
    amugy a jelenlegi ber eperszedes ugyeben: ladankent 2-2.50, s egy ora alatt jo ha 2ot tele lehet pakolni.
  • Grenzjager
    #104
    ANGLIABA UTAZOK FIGYELEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Az 50Ft-s penzerme merete megegyezik a 1/2 fontos meretevel. a metro es buszjegy automata nem fogadja el, de a telefonfulkek es ital - etel automatak igen!!!
    Jo szorakozast!
    Grenzjager
    Bayswater,London
  • Guest
    #103
    Haza. :)
  • Tetsuo
    #102
    Én nem akarok dolgozni! Hova mennyek?? :DD
  • 0ppika
    #101
    #101
  • Bee
    #100
    #100
  • Cat #99
    ha nem bujnak össze, akkor megfagynak :>
  • Narancs
    #98
    Amúgy én elsőre azt hittem ,hogy ez egy filmnek a címe, vagy egy könyvé.
    Tök olyan, nem?
    Eperszedés Angliában

    Zsír!
  • Roll
    #97
    Mikor megyünk processzort szedni szilícium völgybe? :D
  • Hellhammer
    #96
    Köszi. Én tavaly nyáron találkoztam elég sok svéddel egy észak-németországi fesztiválon. Mindegyikük tudott angolul és elmondása szerint szinte mindenki beszéli is náluk. Amit nehezen hiszek el - de lehet, hogy csak a magyar tapasztalat miatt - az az, hogy náluk a minimálbér 2000 EUR. Ez igaz lehet?
    Amúgy azért szeretnék inkább északra menni, mert észrevételem szerint sokkal barátságosabbak és önzetlenebbek az ott élők. Nemtom miért, de eddig ezt tapasztaltam.
  • Shaman
    #95
    Egy kissé félreolvastad....

    Hellhammer:Amúgy angol tudással nyugodtan lehet menni az északi államokba. én közvetve egy svéd cégnek dolgozom,s elég sok svéddel kapcsolatban vagyok. Eddig azt vettem észre,hogy a svédek mindegyike tud angolul.
  • Hellhammer
    #94
    Hö? Nem értem a Franciaországos részt. Hol írtam Franciaországot?
  • SoDI---
    #93
    na jó, különben a bőrrákon kívül a Far Cry is eszembe jut róla :))
  • SoDI---
    #92
    nemtudom miért vár mindenki hihetetlen csodákat az online fórumoktól...

    Talán mert sosem tudni, nem-e olvassa egy adott kérdésben éppen bennfektes illető, azért.
  • SoDI---
    #91
    pl Belgium, Németorzság, de még talán Franciák is jobban fizetnek.

    És hol vesznek fel oda képesítés nélküli diákmunkára?
    Angliába legalább szabad a munkaerő beáramlás!
  • SoDI---
    #90
    szomorú, hogy ilyen megkeseredett világod van

    Szép táj, meg minden, de nem így fürdőruhában, hanem valami hosszú ujjú pólóban, ami fény bazzeg a napfénytől...
  • The Garrett
    #89
    Ha csak angolul tudsz NE menj franciaországba.
    Sehol nem hajlandók angolul megszólalni, boltokban akárhol... vagy csak minket akartak szopatni...
  • Hellhammer
    #88
    Én szívesen mennék Finnországba vagy Svédországba melózni akár hosszabb időre is. Csak Angolul tudok. Sztetek érdemes utánanézni? Hol lehet külföldi melókat találni (fejvadászcégek és egyebek kivételével)?
    Gondolom az eper arrafelé nem játszik :)
  • [HUN]PAStheLoD
    #87
    eper ? anglia ? bazmeg ennek semmi értelme :D
    én itthon megyek címerezni , tavaly lusta voltam 10 nap alatt 40 et kerestem (na jó csak 38) és hamarabb elhúztam a belem mer meleg volt meg kezdődött az RTLen a kacsamesék . .szal angolok höööölyék ,>
  • The Garrett
    #86
    ahoz pont nem, de odamenni, megértetni magad a boltosnénivel, meghogy ne bassszanak át fizetéskor... ahhoz már kell..
  • Falconer
    #85
    Eperszedéshez mét kell nyelvetbeszélni?
  • Cat #84
    nomegott amugyis irto sok a bevándorló, szoval könnyebb "eltunni" feketemunkásként
  • The Garrett
    #83
    Ezért mondom, ha kicsit tévedtem is .
    ha külföldön akarnék dolgozni tuti olyan helyre megyek ahol "jól" beszélem a hely anyanyelvét... Szivesebben is alkalmaznak, ha szótértenek veled, mintha le kéne rajzolniuk micsinálj. Tehát sz.tem ezért anglia.
  • I.C.ram
    #82
    Nem nagyon van olyan EU-s ország (Spanyolo. és tsi. kivételével), ahol ne beszélnének angolul akár egy picit sem. Egy a fontos! Németül nem nagyon szabad beszélni, mert eléggé utálják őket :)
  • I.C.ram
    #81
    Beszélnek ott hollandusul is.
  • Jano
    #80
    ...mint angol.
  • Jano
    #79
    Belgiumban inkább francia.
  • The Garrett
    #78
    + az idő is szar :D
    Énis ezerszer szivesebben mennék pl hollandiába.
    amugy szerintem a fő érv anglia mellett az angol nyelv.
    Amit többen beszélnek mint mondjuk 1 belgát :D ha van belga nyelv.
  • I.C.ram
    #77
    Nem értem ,hogy miért pont anglia! Ott a legdrágább mindent, és az egyik legtávolabbi EU-s tagország, ráadásul fizetésben is rosszabb pár közelebbi tagországnál, pl Belgium, Németorzság, de még talán Franciák is jobban fizetnek.
  • The Garrett
    #76
    nope. Csak simán nembírok 3 percnél tovább lenni a napon. mer vagy megdöglök a melegtöl vagy de :P
    hogymondjam szar lesz a közérzetem tőle stb stb stb
  • Instict
    #75
    ok, bocs félreértettem akkor, csak olyan furán fogalmaztál:)
  • Punker
    #74
    könnyen leégsz/napkiütést/napszúrást kapsz?