113
Ki tud róla?
  • The Garrett
    #73
    bocsi hogy kicsit offolok.. de ilyen komolyan van??? mer sz.tem valami ilyesmi kezd nálam is kialakulni :/
  • Punker
    #72
    sose voltál normális..... (mondom én aki nem bírj az erős fényt se a szemem se a bőröm)
  • Dzsini
    #71
    szomorú, hogy ilyen megkeseredett világod van
  • SoDI---
    #70
    ezekről a képekről nekem a bőrrák jut eszembe
  • Punker
    #69
    ismerősöm volt kint bébisintér/mindenes az jó de női meló
  • skristof
    #68
    jah
    látod ez igazs
    ez volt a mai napi bölcselet, salz topikot kérném bezárni :)
    nemámő
    inkább talájjunk neki uj melot
  • Punker
    #67
    ez így túlzás, de ha esze van rájött hogy az eperszedés nem jó biznisz :)
  • The Garrett
    #66
    nemtudom miért vár mindenki hihetetlen csodákat az online fórumoktól...
  • skristof
    #65
    érgyük

    tök jó, 65 komment, és a topigtindíto semmivel sem lett okosabb
  • The Garrett
    #64
    vita= eszmecsere akármi. tujjátokhogyértem :P
  • skristof
    #63
    nincs itt semmiféle vita ;)
  • Roll
    #62
    Első mondat helyesen: Én nem azt írtam...
  • The Garrett
    #61
    Akkor meg nagyon nemértem min vitáztok :D
  • The Garrett
    #60
    Lehet hogy átvágták a testvérét. Nagy divat mindefele. Haveromat fél éve nem fizeti ki a tesco ahol dolgozik. Januárban kapta az utolsó fizetését :/
  • Roll
    #59
    Én azt írtam, hogy 5-6*6hónap egyenlő 1 millió!
    Én azt mondtam, hogy az ötödik, hatodik 6hónapos hajóuttól fizetnek jól.
    Minél többször mész annál többet fieztnek, de először tényleg szarul kapott.
  • skristof
    #58
    mondtam én, h hazudsz? okoska?!?!?!
    inkáb lenne szokásod az értő olvasás
    de ne veszekedjük, bizti neked van igazad, és a tesod még a magyar minimálbérnél is kevesebbet kapott....
  • The Garrett
    #57
    Ha minden jólmegy énis angliában fogok kikötni. Ottélő rokonok már leszerveztek nekem jó kis mekdonáldzos mosogatós felmosós melót.. brrrr.
  • Instict
    #56
    te vagy rosszul informálva. szerintem elverte a pénzt, és azt mondta, hogy csak ennyit kapott. egy 6 hónapos hajóútról úgy van, ahogy cat mondta, kb 1 milliót tudsz hazahozni. 5-6x-i hajóút? számolj már utána, hogy szerinted ennyi idő alatt hoz haza 1 millió forintot, 5x-i úttal számolva, az havi 30 ezer körüli összeg :)
  • Roll
    #55
    Hát pedig nem szokásom hazudni okoska:






  • Sadun Tryst
    #54
    finnországba még 3 éve lehetett menni... :) csak olyan mesélte aki már volt, és mondta, h az első hullát, aki el kellett látni, sajnos fej nélküli volt...
  • skristof
    #53
    mert Roll nyitotta
  • Pyx #52
    miért gondoltam hogy Lacc nyitotta? :D
  • Taranov
    #51
    Miért pont angliába?, itthon is lehet epretszedni.
  • Grenzjager
    #50
    na szerintem eperszedésnél cirka 2 fontot kapsz óránként!!! MERT KURVA SOK LENGYEL MENT KI, albiont megszállták és marhára lenyomták az órabéreket, de ha már kint vagy vmelyik nagyvárosban Londontól-Skóciáig bevállalhatsz melót pubokban.tudsz úgy keresni hogy megérje a szállás..etc...na az tutibb és nem egy szaros farmon 40 polákkal.....bár POLAK WEGIER DWA BRATNAKI
  • Dzsini
    #49
    visszatérve az alaptémához - ismerősék voltak kint kb 2 éve finnországban ilyen eperszedősdin, majd rákérdezek a pontos részletekre, kb másfél hónapot voltak kint, 2 hét szabadidővel vagy ilyesmi - de amúgy 7napos, hosszú munkaidős dolog
  • Dzsini
    #48
    "Arról sincs adat, hogy hányan próbálkoznak egyénileg, például az interneten keresztül álláshoz jutni." - és ebből már többen vannak, jónéhány fórum van, ami aktívan pörög, és viszi ki az embereket... én se megyek be hozzájuk kérdezősködni arról, amit itt a neten 2 perc alatt kiderítek - és szerintem akik próbálkoznak kifele, azoknak a nagyobb része azért tisztában van a net létezésével, és ezt használja a bonyolultabb személyes mókázás helyett.
  • K.András
    #47
    Nem mennek külföldre dolgozni a magyarok

    Index
    2004. június 22., kedd 8:14


    A vártnál is kisebb a magyarok munkavállalási kedve más európai uniós államokban. A Magyar Hírlap információi szerint alig pár százan érdeklődtek a lehetőségekről a csatlakozás óta eltelt időszakban.

  • Dzsini
    #46
    van legalább 3 budapest amerikában :D (meg visegrád, meg szeged, meg néhány prága, meg kairó, meg...)
    mellesleg elég jó volt az akcentus-felismerésben, náluk ez majdhogynem népszokás - de nem csak ők, londonban még a városrészt is be lehet lőni, hogy honnan jött a beszélő :))
    szép kivétel a BBC rádió, ahol elvárják a tiszta RP angolt - lásd az aláírásomban a tesztet :)
  • K.András
    #45
    Amerikaitol sokat nem lehet várni,pl növéremet megkérdezte hogy hol lakik erre mondja budapest,és megkérdezte hogy akkor minden hétvégén hazamegy???!!!
  • K.András
    #44
    Elképzeltem ahogy a halottak között a jo munkás ember elöveszi a kis ebédet, oszt megkajázik a boncasztalon
  • Dzsini
    #43
    huuu, beszélgettem már én is hajós angolokkal, nagyon mókás ami keverést elő tudnak adni, olyan szép saját szlengjük van :))
    persze, az akcentus kialakulásával már elvész a "tanult angol" érzés, és jön az, hogy az angol srác meg volt győződve, hogy amerikai angolt beszélek, az amerikai szerint meg vagy skót vagy német akcentusom van :) aztán egy spanyol telibetalálta az országot elsőre :)
  • Pempő
    #42
    Aszongyák jól fizet. Én bevállalnám :)
  • K.András
    #41
    Mondjuk lassan 5 éve dolgozik kint folyamatosan szal ha igy nézem ez nem egy nagy kunszt :DDD
  • K.András
    #40
    Jo persze vannak diferenciák,de erre már azt mondják anyanyelvi szinten beszéli az angolt...
  • Dzsini
    #39
    hát, azért bármelyik amerikai, meg a hajón felszedett filippino/mexikói/karibi angol között van meglehetős difi - de legalább folyamatosan, és akcentussal beszél, ami elég meggyőző
  • K.András
    #38
    Kaszinoban dolgozik szal náluk még az sincsen ,hogy agyon kell dolgozni magukat mint a cincéreknek...
    Egyébként nem fogjátok lehet elhinni,de a szobalányok keresnek a legjobban!De iszonyat mit össze nem kell gurizni érte!Természetesen ugy beszél testvérem angolul, hogy még kinti emberkék sem mondják meg ,hogy ö nem amerikai!
  • Sadun Tryst
    #37
    lehetett volna hullamosás is... :)
  • Cat #36
    +kaja +szállás + kurvajól megtanulsz angolul, ahogy itt sose tennéd
    egyszer félévre megéri
  • SoDI---
    #35
    baromság.
    ha kimegy pénz összeszedni, abból csináljon itthon vállalkozást.
    hülyén csinálja.
  • skristof
    #34
    egyébként itt néznek vmilyen hátteret? vagy csak tuggyá italt felszolgáni? vagy kell megfelelő tanulmány, referenciák,tapasztalat, mek ilyenek????