174
Nyomtatós kérdés
  • ladislaoca
    #174
    Sziasztok!
    Van egy HP Deskjet F2180-as nyomtatóm!
    Pár napja kifogyott belőle a színes patron, ami egy 21XL típusú utántöltött patron volt!

    Van festékem ezért utántöltöttem, visszahelyezve szépen fel is ismerte. Sőt sikerült resetelni is a nyomtatót így mindkét patront telinek látta. ( A fekete patront is feltöltöttem természetesen).

    Viszont tegnap nyomtatás közben elkezdett pirosan villogni a nyomtató, és kiírta a program, hogy a színes patron nincs jól behelyezve.
    Ettől függetlenül ki tudtam nyomtatni amit éppen kellett.
    Kivettem és megtisztítottam a patront is és a foglalatot is a nyomtatón! De továbbra is villog.
    Mit lehet ez ellen tenni?
    Régebben volt már ilyen problémám, akkor vettem bele patront és azt szépen fel is ismerte, eltűnt a villogás!
  • wasquez
    #173
    Sziasztok!



    Van egy Canon L-295 nyomtatóm, amit régen használtam, de szinte új állapotú.

    Tegnap fel akartam telepíteni egy win7 64-re, és megdöbbenve tapasztalom, hogy nincs hozzá driver.

    Elég nonszensz, hogy egy 2006-os 100e ft-os nyomtatót nem lehet használni, mert nincs hozzá támogatás!

    Nem cég vagyok, nem tehetem meg, hogy pár évente cserélek minden cuccot.

    Mit tudok tenni ebben az esetben, mi a megoldás?
  • Dynamic
    #172
    Köszi megnézem. Többnyire szöveget nyomtatok, ezért elég lenne a csak fekete, de már ott is látszott, hogy a szöveget nem feketéből rakta ki, hanem kevert bele színeset.
  • Shiwo
    #171
    úgy hogy alapesetben a színes patronokat is felhasználja, hogy szép szürke árnyalatokat tudjon nyomtatni.. elméletileg a szürke nyomtatás beállításánál kellene legyen olyan lehetőség, hogy csak a feketével nyomtasson (Black Ink only), akkor nem fogy a színes, de úgy is néznek ki a kinyomtatott képek...
  • Dynamic
    #170
    Tud valaki segíteni? Mitől lehet az, hogy szinte mindig szürkeárnyalatos képeket nyomtattam, és hogy csak fekete festéket használjon ezért a nyomtatás párbeszédpanelén mindig bejelöltem a szürkenyomtatást. Ennek ellenére ugyanúgy elhasználta színes patronokat? Feketét teljesen, színeseknek is már csak az alján van. Canon MG5150
  • trident
    #169
    Valamiféle csoda történt. Sokadik újratelepítésnél a "full solution" csomag kérte az újraindítását, hogy az előző fájlokat eltávolíthassa és újraindulás után a windows update futott le, úgy néz ki, hibátlan módon.

    Érteni nem értem, de nyomtat.:D
  • trident
    #168


  • trident
    #167
    HP laserjet 1536dnf MFP , win7, usb-n keresztül.
    Eddig használtuk gond nélkül. Ma reggel a gép bekapcsolásakor hibaüzenet, hogy a hp scan hibát észlelt.

    Hivatalos oldalról letöltöttem a basic és full solution illesztő csomagot is, de nem települ teljesen.
    Mit tehetek, milyen úton induljak el?
  • RelakS
    #166
    Gondoltam, nyomok egy képet is a gondról

  • RelakS
    #165
    olyat már látott valaki, hogy a nyomtató nagy részletességű nyomtatás esetén frankón működik, de közepes vagy kisebb esetén a cián sávosan nyomtat?
    Canon pixma IP4200
  • sheep66
    #164
    Nemcsak tintapatronba lehet gondolkodni, pl. Canon esetén a CISS rendszer (külső tintaellátó rendszer) nem rossz megoldás. MG5150, MG5250 esetén is könnyen beépíthető. Így nem kell többet a tintapatronokon agyalni :)
  • mover
    #163
    Hát mondasz valamit. Köszi a segítséget. Még kutakodok egy kicsit.
  • Zsolt01
    #162
    Én konkrétan nem mondanám meg, hogy melyiket vedd.
    Ha most vennék akkor csak azt nézném igazából, hogy melyiknek olcsó viszonylag a tintapatróna.
    Ha több ilyen lenne, akkor amelyikre több a garancia, azt választanám.

    Kb.1 év garanciát szoknak adni gyártók.
    pl. múltkor Aldi volt canon 3 év gar. - ez jó vétel lett volna, ha tintapatron jó áron van. Az ilyen cuccok időszakosan vannak Aldi. Itt szokok venni külső HDD-t, mert 3 év jótállás.

    Keresned kéne olyan weboldalt, fórumot ahol nagyobb "élet van" nyomtató ügyben, hogy pontos típust mondjanak.
  • mover
    #161
    Még ezek jöhetnek szóba, amik beleférnek a keretbe.

    http://ipon.hu/webshop/product/canon_pixma_mg5250/160456

    http://ipon.hu/webshop/product/canon_pixma_mg5150/160135

    http://ipon.hu/webshop/product/epson_stylus_sx445w/185684
  • mover
    #160
    Erről vélemény? Viszonylag olcsó bele a gyári patron is. Már mint a többihez képest amit néztem.

    http://ipon.hu/webshop/product/epson_stylus_sx435w/190361
  • Zsolt01
    #159
    Szerintem olyat érdemes venni, amihez jó, kedvezőbb áron lehet tintapatronokat venni! Gyári patronok mindegyik nyomtatóhoz drágák, tehát utángyártott tintapatronokhoz érdemes nyomtatót választani!

    Utángyártott tintapatronok használatának lényege:
    úgy tudom szinte mindegyik most kapható nyomtatóhoz csippes patronok vannak, ha pl. 4 tintapatronos a nyomtató, akkor egyforma kell legyen mind a 4, tehát mind a 4 eredeti, vagy mind a 4 utángyártott kell legyen.

    Ha utángyártott tintapatronokat használni akar az ember új nyomtatóhoz, akkor érdemes egyből ezeket berakni és a hozzá kapott gyáriakat eltenni!
    Garancia csak gyári patronok használatára érvényes és ha gond lenne, akkor elvileg berakhatóak a gyáriak (persze, ha nem úgy lesz baja, hogy nem lehet cserélni patronokat).
    Meg a gyárilag új nyomtatóhoz adott patronok nincsenek is teljesen megtöltve, legalábbis 1-2 gyártó játszik ilyesmivel is.
  • mover
    #158
    Hello! Szeretnék egy új multifunkciós nyomtatót vásárolni otthoni használatra. 20000 Ft-om van rá. Egy kis segítség kéne melyik lenne a legjobb ebben az árban.
  • Tomib55
    #157
    Sziasztok!

    Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy hol tudnék kölcsönözni egy kézi szkennert? Megvenni túl drága lenne.

    Olyat amit át kell húzni a lapon és beolvassa, pl. ez

    http://www.mp4bolt.hu/easypix-easyscan-hordozhat%C3%B3-k%C3%A9zi-scanner-m%C3%A9retig-kijelz%C5%91vel-p-7432.html

    Fontos lenne. Előre is köszi.
  • uikka
    #156
    igen már megnéztem, csak meg akartam előtte kérdezni még valaki.
    Köszi!
  • Zsolt01
    #155
    Google szerint van: [URL=https://www.google.hu/#hl=hu&tbo=d&sclient=psy-ab&q=epson%20stylus%20dx4400%20windows%207%20driver&oq=&gs_l=&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=173b755df3736342&bpcl=38897761&biw=1024&bih=585&pf=p&pdl=300]Google a barátod, csak "kérdezd"![/URL]
  • uikka
    #154
    sziasztok!

    Azt szeretném kérdezni, hogy EPSON Stylus DX4400 Series nyomtatóhoz, vannak-e illesztőprogramok windows 7-hez (scanner,nyomtató rész)?
  • Zsolt01
    #153
    Egy tipp:

    - Eltávolítod nyomtató cuccait, driver
    - Advanced SystemCare Pro (Verzió 5.1.0.196) Nem a Free, Pro!
    Mély vizsgálat.
  • PLackó
    #152
    Üdv!
    Adott egy HP 2180 multifunkcionális nyomtató, Win7 rendszerrel.
    Amikor nyomtatni szeretnék, akkor a kérés elküldése után már rögtön el is tünik a nyomtatási listából, igy 0 nyomtatandó objektumot lát. Próbáltam újrarakni a drivert,de semmi. Egy másik Win7es géopel tökéletesen müködik.
    Milyen beállitást kéne buherálnom, ha nem akarom emiatt ujrarakni a windowst?
    amennyiben nincs csatlakoztatva a nyomtató, akkor ottmarad a nyomtatási sorban a kivánt dokumentum. Ha csatlakoztatva van rögtön eltűnik,és nem csinál semmit.
  • Dj Faustus #151
    Ha a fényhengerrel egybeépített tonere van a nyomtatónak, vedd ki a tonert és vízszintes irányban rázogasd meg egy kicsit, hogy eloszoljon benne a tonerpor.
  • stargatelost
    #150
    Üdv!

    Lézeres nyomtatónk van, mostanában csinálja azt, hogy ha kinyomtatok valamit, akkor a két oldalán végig halványabban jelennek meg a betűk. Ez mitől lehet, és mit tehetnék ellen? Köszi!
  • Zsolt01
    #149
    Hát itt nem biztos, hogy van olyan ember aki segíteni tud.
    Próbálj máshol is érdeklődni, ha nem tetted. (fórumok)
    (Szervizbe biztos tudnak segíteni, de az pénz gondolom.)
  • GIXXI
    #148
    Sziasztok!

    Van egy epson PX700W nyomtatóm.Megtelt a használt festék párnája.A filcet kimostam, viszont resetelni kéne, mert addig nem akar semmit csinálni amíg nem törlöm a hibakódot.Valakinek van valami ötlete, hol találok ingyenes progit hozzá?

    Köszi!
  • Zsolt01
    #147
    Akkor szervizzel edd fel a kapcsolatot.
  • Shiwo
    #146
    ezeket próbáltam, de nem segítettek, azért is érdeklődtem itt
  • Zsolt01
    #145
    Tipp:
    Nyomtatód bekapcsolva
    XP-nél pl. Start gomb / Beállítások / Nyomtatók és Faxok itt a nyomtatód ikonjára (HP F4870) jobb egérgomb helyi menübe Nyomtatási beállításokra katt.
    Itt karbantartási dolgokat keresni (füleken fent lépegetve nézni) Tisztítás, fúvóka tisztítás meg ami lehetőség van próbáld. Persze egyenként és amelyik után jó, akkor abbahagyni. Papírt betenni nyomtatóba műveletek előtt.
    (Ez kb. le van írva nyomtató kezelési - használati leírásába.)
  • Shiwo
    #144
    Hali !

    Az lenne a gondom, hogy a nyomtatóm csíkosan nyomtat...olvastam, hogy a patront kellene megtisztítani, próbálkoztam is vele, de ugyan úgy csikosan nyomtat...de a színessel is, próbáltam olyat nyomtatni, hogy többféle színes kockát egy lapon, és a csíkok egymással tökéletesen párhuzamosak...szóval olyan gyanúm van, hogy a nyomtatóval lehet a gond, nem a patronnal.. (amúgy HP F4870)

    mi lehet a gond, illetve hova lenne érdemes vinni megnézetni (HP szervizbe foglalkoznának ilyennel ?)
  • Zsolt01
    #143
    Egy szervizbe, HP szervizbe kéne érdeklődnöd talán.
    De keress más fórumokat még, ahol többen járnak.
  • kapcsolat
    #142
    Hello
    HP Color LaserJet 1600 - nyomtatóm van , már jó pár éve mukodik most az egyik pillanatban még nyomtattam vele azután meg megállt .
    A hiba pedig hogy bármit akarok a pc-rol nyomtatni nem megy meg se mukkan a nyomtató . amikor meg akarom nézni hogy mennyit tudna nyomtatni a kazetták azt se mutatja . Azt írja ki hogy nem tud kapcsolatot létesíteni a "http serverrel" és utána számokat .
    De a nyomtató részével nincs semmi baj mert ha a nyomtatón nyomtatok egy próbaoldalt akkor szépen kijon . kicseréltem már a kábelt is az jó . A pc-n ujrainstall a software az is jó .
    Mi lehet a hiba ?
    A nyomtatóban elment volna valamilyen panel ? és ha igen akkor azt meg lehet javítani ?
  • Zsolt01
    #141
    Nem vagyok nagy nyomtató szakértő, de tényleg jobb ha visszaviszed talán ezt és másikat hozol el.

    Más fórumokat még keress, mert itt nem járnak annyian.

    Szervizét felhívhatnád, hogy mit mondanak ilyenre!
  • csumkox007
    #140
    Sziasztok!
    Ma vettem egy hP deskjet f2480-as készüléket és az a problémám hogy nyomtattam 1 borítót ezután kikapcsoltam majd újra raktam bele papírt és nem kérdezz semmit csak húzta be a papírt és az előzöleg nyomtatott képből részleteket néha ugyanazt nyomtatta rá vki segyítsen légyszi mert akkor 3 napos cserére visszavinném előre is köszi!
  • redmonk
    #139
    Sziasztok!

    Láttam valahol ilyen álló szkennert a fedlapot magad felé lefelé lehet kinyitni és és átlásztó de nemtudom a tipusát valaki tudna segiteni ebben?
  • Zsolt01
    #138
    Hát egy ismerősöm meleg vízbe tette a nyomtató fejet, már nem tudom, hogy jó lett-e utána. Ezt csak megemlítettem, nem mondom, hogy csináld is meg.
    Nem ilyen nyomtató volt.
    Keress máshol nyomtató fórumokat és érdeklődj még!
    Keress nyomtató szervizeket, hátha adnak jó tanácsot. Vagy beadod "javításra".
    Canon szerviz érdeklődés ...
  • Willenbrock
    #137
    Kösz,ezeket már kipróbáltam többször is,még kontaktsprét is fújtam a fúvókákra hátha az kioldja a beragadt festéket:/Sajnos ezek után is csíkot húz,esetleg ha tiszta alkoholba mártogatnám a fúvókás részét az segíthetne?
  • Zsolt01
    #136
    Nem tudom, hogy milyen oprendszered van, de a ("nyomtatók résznél") lényeg Canon PIXMA iP1500 ikon jobb egérgomb helyi menü Nyomtatási beállítások a bejövő ablak Karbantartás fül ...
  • Zsolt01
    #135
    Nekem is ip 1500
    Nyomtató beállítások / Karbantartás:
    Egyenként próbálni:
    - Tisztítás (gomb)
    - Fokozott tisztítás -ll-
    - Fúvóka ellenőrzés -ll-