464
Jiu-jitsu
  • LoSA
    #464
    Hát ez tényleg nagyon kemény, frankó nagyon! :)
  • Rotcsa
    #463
    Mi a szitu Jitsukák?
    Meg vagyunk hallva...

    Egy kis hír:A Jubileumi tábor összefoglalója a sport1 műsorán...

    Osu!
  • Rotcsa
    #462
    Soke Kelemen István megkapta a 9.dan fokozatot, a Kelemen Ryu pedig hivatalossá vált!
  • Rotcsa
    #461
  • Rotcsa
    #460
    De kihalt ez a topic...
  • Rotcsa
    #459
    Ja, én is...
    Néztem már több bemutató-videót, de ezen aztán húztam a bőrt a fogamról..:D
  • Fbn Lx
    #458
    úgy néz ki... ezt már lestem én is, szinte én fájok közben. hihetetlen :D
  • Rotcsa
    #457
    Ez valami mutációja a Ju Jitsunak? Elég gyilkos mozzanatok vannak benne.....:D
  • Rotcsa
    #456
    Sziasztok!

    De jó, h van ez a topic! Már nyomom is kedvencekhez! :)
    kb 10 éve kezdtem el ezt a stílust, de sajnos abba kellett hagynom többek között a suli miatt.
    Most úgy néz ki, h elkezdem újra.
    Próbáltam a kyoushin(remélem jól írtam) karatét, de az nekem nem jött be.
    Ebben viszont otthon érzem magam.
  • Ula
    #455
    Emberek!! Ne keverjük már össze az utcai bunyót, meg azt amit a dojoban tanulunk! Az utcán, tök mind1 egyébként mit tanulsz, úgy is here, torok, térd és hasonló végzetes pontokra fogsz menni, ha tényleg bajban vagy.

    Az meg a másik, hogy bármit csinálj is, azt utolsó ami eszedbe jut, hogy földre kerülj, és ott fojts, vagy leszoríts. Szépen állva lerendezed a problémát és tovább állsz:)))
  • hnc
    #454
    Hali! Olyan problémám lenne, h a szövetség honlapján nincs szegedi jiu-jitsu klub nyilvántartva, pedig én pont ott keresnék a suli miatt... Hálás lennék ha tudna valaki tradicionális jiu-jicu edzést ajánlani Szegeden! Előre is köszi!
  • djmassive
    #453
    Ennyi!
  • Steel
    #452
    én is úgy selytem, szóval mindenki maradjon a véleményénél

    azoknak akik a hagyományos (tradícionális) Ju Jitsu-t szeretnék kipróbálni továbbra is javaslom a Magyar Ju Jitsu Szövetség klubjait

    amúgy sokszor vannak más stílusbeli szemináriumok is, például Dietz "Cápa" Gusztáv már sokszor volt a szövetség vendége a BJJ-ből és minden edzése élvezetes volt, utolsó felnőtt központi vizsgára még küzdeni is eljött a vizsgázókkal :)
    tehát tradicionális jitsu-val foglalkozunk, de egyáltalán nem zárkózunk el a többi stílusoktól
  • djmassive
    #451
    de szerintem ezt fojthathatnák 2 évig is;)
  • djmassive
    #450
    BJJ tökéletes utcára 1V1-BE
    több támadó esetén tényleg szart se ér mert fejberúgdosnak ebben egyet értek
    de egy az egybe nagyon jó.
    mint már említettem ez szituácótól is függ
    de nehogy azt hidd hogy a BJJ-s vagy egy Aikidos nem fog ütni utcán vagy rúgni szerintem tök mindegy milyen sportot csinál az ember én úgy vagyok hogy először úgyis ütni fog
    Szerintem senki nem fog kezdeni egy csuklódobással mert telibe verik.
  • Steel
    #449
    abból indultunk ki, hogy "a BJJ utcára tökéletes", emlékezned kéne rá mivel te írtad, én ezzel nem értek egyet már kezdetek óta, mikor rátértem, hogy utcán hogy fog bárkit is a "brazil" főldre vinni, te jöttél nekem az O-Goshi-val

    "4.Én egy szóval se mondtam hogy lemennek veled földre,szerintem léteznek dobások(Osoto-Gari,O-Goshi...)onnan szerintem lehet indítani valami kéztöréses technikát,meg szituációtól is függ."

    szal most vagy félreértetted amiről eddig írtam, vagy nem tom éppen mi nem tiszta
    minden technika főldharcból áll? nyilván egy csuklódobásnál sem elég valaki kezét eltőrni, utána még le kell menni vele fetrengeni egyet...
    (a különböző elvezetéseket nem tekintjük főldharcnak!)

    ha az a mester neked ilyeneket mondott, akkor nem tok rá mást mondani, mint hogy ne járj oda
    ha ezeket a dolgokat úgy tanulod meg, vagy tanítják meg neked, hogy "áá ezek nem utcára valók, meg nem is működnek", akkor tényleg nem is leszel képes soha használni azokat valós helyzetben

    egy védekező technikát nem normálisan kell tudni megcsinálni hanem hatásosan, és ha csak addig jutottál el, hogy cifraságoknak tartod a blokkolást akkor tényleg nem ez lesz a stílusod (mint már korábban írtam)
  • djmassive
    #448
    *Minek tanuljanak hiszem szinte csak földön harcolnak
  • djmassive
    #447
    én nem írtam semmi olyat hogy dobás van a BJJ-be,légyszi ne gyere nekem a %-kal
    Az lehet hogy te nem adtad el de én már igen
    Ukemi-Waza:Minek tanuljanak csak földön harcolnak?Hisz szinte minden technika csak földharcból áll
    "S"blokk:ÉS te majd azt hiszed hogy ha megcsinálod az S blokkot nem fognak megütni,nem akarok kötekedni de nekem egy ju-jitsu mester mondta:
    Ezek utcára nem való technikák ez csupán képesség ha minél többet gyakorlat több százalék van rá hogy megcsinálod normálisan.
  • Steel
    #446
    miért is ne maradhatnál a véleményednél, én is azt teszem ;)
    tehát szerintem nem jobb
    másik dolog: BJJ-n tanulnak eséstechnikát? (csak az O-Goshi-ról jutott eszembe, amúgy meg a randori fontos része az Ukemi-waza, mindíg is az volt)
    szóval kezd egy kicsit zavaros lenni amit BJJ-ről összehordasz, 100% főld-höz hogy jön az O-Goshi, de még 90% főld és 10% Randorival se lehet sose eladni egy O-Goshi-t senkinek az utcán (szerintem még versenyen sem)

    példának okáért, egy támadás ellen az O-Goshi első lépése a cifra "S" blokk, kitérés vagy blokk nélkűl el lehet felejteni, hogy majd valaki pont egy csípődobást akar indítani
    szóval maradjunk annyiban, hogy szabad ország (tehát vélemény is), de szerintem a tapasztalatod az erősen a nulla felé közelít, az alapján amiket írsz
  • djmassive
    #445
    1.Nehogy az mond hogy a BJJ nem jobb földön mint a Judo
    a Judosok 50%-ban foglalkoznak a Randorival és 50%-ban a Newazában
    a BJJ 100% földharc ők csak az csinálják,szoval én maradok a véleményemnél
    2.Dunaharaszti Kyo Verseny és voltak ott Zen-Bu-Kan-osok is
    3.Már válaszoltak rá
    4.Én egy szóval se mondtam hogy lemennek veled földre,szerintem léteznek dobások(Osoto-Gari,O-Goshi...)onnan szerintem lehet indítani valami kéztöréses technikát,meg szituációtól is függ.


    Én nem versenyre akarom kiélezni magam de utcán biztos nem fog beválni egy "S" blokk vagy egyéb ilyen cifra dolog
  • Steel
    #444
    ezért írtam korábban, hogy "nyilván sosem fogunk úgy ütni mint egy Balzsay", viszont én meg azzal nem értek egyet, hogy a sok zsákolás és kitartó munka hiába való lenne...
    annyira azért minden instruktor ért a zsákoláshoz, hogy megtanítsa a tanítványát úgy ütni-rúgni, hogy annak ne tőrjön van zúzodjon meg a keze néhány ütéstől (szerencsére az én mesterem még többet is "konyít" hozzá, amúgy meg sok mostani jitsu mester űzött mást is korábban, mesterem segédje pl. dan-os taekwondo-s, lehet kicsit ért hozzá...)

    innentől fogva a sok edzéssel szerzett erővel és gyorsasággal, szerintem még egy profibb boxolót/karatést is meg lehet lepni
    az utóbbi mindenkinek szólt, inkább járjatok csak 1 vagy max. 2 helyre és a sok edzés meghozza az eredményt majd, ahogy nekünk is rendre meghozta a 3 évvel ezelőtti versenyeken
  • bens
    #443
    ilyen nincs hogy BJJ vs judo. a küzdősportban nem stílusok versenyeznek hanem emberek.
    egyvalamivel nem értek egyet: a kesztyűzéshez igen komoly technika kell ha jó akarsz lenni benne. egy boxolónak nem abból áll az edzése h püföli a zsákot kétkézzel. nagyon is komoly taktikai-technikai tudásuk van.
  • Steel
    #442
    1. ehhez lenne pár szavuk mondjuk a Judosoknak...
    2. melyik verseny volt? (annyira nagyon nem érdekel, és hogy melyik klub az végkép nem, csak keresztkérdés)
    3. kesztyűzéshez milyen komoly technika kell??? a száz féle ütésen meg rúgáson és azok kombinációján kívűl tényleg nem tom miről beszélsz, felvilágosíthatnál...
    4. visszatérve a BJJ-re, akkor ne mond, hogy tökéletes utcára, mivel senki sem fekszik le főldharcra magától a sárba, és még csak 1v1-nél vagyunk, 2v1-nél jönnek a gondok...

    tehát abból, hogy láttál egy kesztyűs versenyt, ne vonj le messzemenő következtetéseket
    pl. egyik versenyen sem fogjuk senkinek eltőrni a nyakát vagy a gerincét, pedig ez inkább közel áll a Magyar Ju Jitsu Szövetség stílusához, mint a kesztyűzés vagy a versenyek

    ha! te versenyre akarod magad kiélezni és nem valós helyzetekre (esettleg egyszerre több támadó ellen) akkor tényleg nem ez lesz a te művészeted
    most már talán észreveszed, hogy eddig sem rivalizáltunk senkivel, mindíg csak a te írásaidra reagáltunk, ahogy most én is

    üdv.
  • djmassive
    #441
    1.BJJ a legjobb FÖLDÖN 1V1-be
    2.Láttam... no comment...
    3.Szerintem kesztyűzhet örökké ha nem tanítják meg neki a technikát
    mert szerintem ami MJJ-n van az elég gyenguska.
    4.Visszatérve a BJJ-re igen ők csak földharcolnak de legalább megtanulják rendesen és állva is tudnak egy pár technikát(Flying Submission)

    az a baj hogy nem veszitek észre hogy rivalizáltok semmi se tökéletes ,semmilyen harcművészet vagy küzdősport
  • bens
    #440
    én fordítva csinálom. alapvetően kick-boxos vagyok de kiegészítésképp gyakorlom a földharcot is hogy ne legyek hülye hozzá. nyilván fordítva is működik.
  • Steel
    #439
    Nyilván sosem fogunk olyan jól rugni mint egy Kyo-s, vagy úgy ütni mint egy Balzsay, de nem is ez a "profilunk". Eleve a Jitsu az védekezésen alapszik. A támadások elől való kitérésekre vagy megelőzésére edzünk, és állásharcban ne hangoztasd, hogy mennyire jó vagy rossz az MJJ, ha még nem láttál senkit se küzdeni. Kempo és Jitsu versenyeken majd láthatod...
    Amúgy BJJ-st meg én nem láttam még főldharcon kívűl.
    Biztos jó lehet betonon fetrengeni 1v1-be...
  • Fbn Lx
    #438
    csak egy kérdés...

    Ha valaki esetleg jitsuzik, akkor nem lehetséges az, hogy mindenféle keresztbeedzés nélkül rengeteget zsákoljon, esetleg kesztyűzzön?
  • djmassive
    #437
    jó persze nincs olyan ember aki boxol karatézik judozik és jitsuzik egyszerre mert be is baszna:D
    én csak azt írtam hogy így lehet megtanulni normális
    Én nem akarom bántani a MJJ-ket csak véleményemet írtam.
    Jitsu-s nem tud ütni mint 1 boxoló de egy normál embernél sokkal jobban üt
    ugyanez vonatkozik a lábra:). (A dobások és a földharc már technika:)
  • djmassive
    #436
    Alex ez rossz hasonlat volt.
  • destiny150
    #435
    Sok az igazság abban hogy külön kell foglalkoznod mindegyikkel hogy jól menjen,de valószínűleg időm se energiám se lenne mindegyikre egyszerre, ráadásul egy idő után az egyik a másik rovására mehet(pl. találkoztam edzésen olyan karatéssal aki olyan merev volt hogy feszítéseket , földharcot egyáltalán nem lehet vele gyakorolni),viszont mint már említettem sokan jönnek más stílusokból (Tae-wondo ,Judo , Thai-Box ,Bírkózás )hogy az alap ütésket , rúgásokat nagyon jól el lehet sajátítani, persze sokkal nehezebb mert míg egy karatés rúg 500at egy edzésen ez jitsu-ban,min 5 részre osztódik hogy mindent gyakorolni tudj.
  • Fbn Lx
    #434
    én meg annak a híve vagyok, hogy egyszerre csak egy csónakban tudsz evezni.
  • djmassive
    #433
    Én annak a híve vagyok hogy csak akkor tanulsz meg ütni(box) rúgni(Karate,kick-thai box) dobni(Judo) és földharcolni (BJJ)
    ha külön tanulod őket
  • destiny150
    #432
    Én 2 éve gyakorlom a jitsut , és az igaz hogy nagyon összetett(ezért muszáj otthon is gyakorolni sokat) ,éppen ezért jó,szerintem vannak olyan alap dolgok,tecnikák amit mindenkinek ismernie kellene,attól függetlenül hogy mit gyakorol.,de nagyon megéri.......,valós helyzetekre készít fel,nincs mese ,meg hogy így meg úgy elintézel 5 embert.legalábbis nálunk.
    És a legjobb hogy összehozza a különböző stílusokból az embereket,így elég sok tapasztalatot szerzünk.
  • djmassive
    #431
    nekem a jitsu mester azt mondta hogy a jitsu 75% dobás.
    Amúgy meg nem akarok megbántani semmilyen MJJ-t de egyáltalán nem jók állva,össze se lehet hasonlítani a karatéval.
    meg szerintem a BJJ utcára tökéletes 1 vs 1-be
  • Steel
    #430
    Hi

    Szerintem meg elhamarkodtad az utsó kijelentésed, azért összetett a Ju Jitsu mert mind a három alapdologra 33,3..% hangsúlyt fektet: állásharc, jitsu technikák, főldharc. Amúgy meg igen, meg lehet tanulni :) csak nem két hónap alatt. Direkt így van kitalálva az MJJ rendszer, hogy az elmélyüléshez idő kell, és mellete rengeteg edzés.
    A másik dolog, hogy nagyon nem is lehetne összevetni a BJJ-vel, mert az nem teljesen utcára találták ki. Az MJJ viszont abszolút tartalmazza azokat az elemeket amivel durva támadások ellen hogy lehet még durvább védelmet/megtorlást alkalmazni.
  • djmassive
    #429
    De diáknak aszem félár
  • djmassive
    #428
    1 hónap:
    10.000Ft/heti 2
    15.000Ft/heti 3
    20.000Ft/korlátlan azt hiszem
  • gabeone
    #427
    Brazil ju-jitsura Gracie Barra mesternél ki tudja mennyi ma a tagdíj?
  • djmassive
    #426
    Sziasztok!
    én elkezdtem a Jitsu-t és nem igazán fogott meg
    a földharcról híresek és tényleg jók benne,ezért is mentem le de állandóan
    bázisoztunk és nagyon untam mert mellette karatéztam is.
    Nagyon ritka volt a földharc ezért eljöttem.Nekem az bajom vele hogy nagyon összetett és úgy nem lehet megtanulni semmit,viszont ez a Brazil Jitsu nagyon zorall,a lényeg a földharc és ha jól tudom nincs is benne ütés,rúgás szóval szerintem az a jo(bb).
  • Steel
    #425
    Hi

    A Budai Lágymányosi dojoban sensei Ónodi István tart edzéseket, és a jitsu-n kívűl Bo-Jitsu -t szokott tartani, kardozni úgy tudom nem szoktak.

    Alannn
    Egyáltalán nem nehéz, csak idő kell hozzá és kitartás. Ha előtte már csináltál valamit, akkor még könnyebb is lehet. Én pl. Judo-ra jártam gyerekkoromban 6 évig, utána nem sokkal kezdtem el a Jitsu-t és olyan szinten volt könnyebb, hogy nem kellett újra megtanulni esni, vagy éppen a csípődobást. :)