131
Hogyan lehet IP/emil adatait lekérdezni?
  • Stann
    #11
    Szóval:
    Van két felhasználónév a fórumban, és az üziket mindketten bács-kiskuni fibernetről irták, holott az egyikük pesti. És csak meg szeretném nézni, hogy ugyanaz a felhasználó(előfizetésről, címről) irta-e minda kettőt
  • Stann
    #10
    Nem, az IP nem ugyanaz, csak ha lekérdezem, a szolgáltató!
  • scheri
    #9
    Szóval fél nap eltéréssel ugyan arról az IP-ről ír de mégis máshol van?
  • Stann
    #8
    Nem, a hozzászólások között kb. fél nap van. Csak érdekelne, hogy le lehet e csekkolni.
  • scheri
    #7
    És volt olyan hogy egyszerre csatlakoztak?
  • Stann
    #6
    Csak az a tré, hogy egyikük Pesti, másik Kecskeméti, és a WHOIS Ip mindkettőnél Bács-Kiskun megyei Fibernetet irt ki. Ezért gondolom, hogy szórakozik valaki. De ha más felhasználók lennének, akkor oks!Meg van adva egy emil cím is, és azt szeretném még lecsekkolni, hogy milyen névre van regelve.
  • Bogyi007
    #5
    winipcfg ezt a parancsot ismerem csak, ezt a futtatásba kell beírni, igaz ez csak saját infó lekérdezésre jó.
  • scheri
    #4
    Ha egy IP-ről írnak nem bizti hogy egymás kódját használják.Lehet hogy a hálózatban a gépek úgy vannak belőve hogy Net csatlakozásnál az összes gépet egy IP-ről lássa.Ez nagyon jó néha de még úgy is vissza lehet keresni hogy melyik gépről írnak, ha a rendszergazda besorszámozta a gépeket vagyis mások a gépek nevei.Teljesen úgysem lehet elbújni még a névtelen proxy-kon keresztül sem.
  • Stann
    #3
    Igen, mivel ha ír valaki a címről, akkor is kiirja a nevét. Csak a név ugy kéne, hogy nem várom meg, amig válaszol.

    Igen, épp az a kérdésem, mivelaz ilyen IP QUERY címek általában csak a szolgáltatót írják ki. Keresgettem, de nem találtam olyan topikot ahol hasonlóról lenne szó, habár lehet, hogy nem néztem át elég topikot, de akkor meg egy link is jó lenne.
    Amugy arról lenne szó, hogy egy fórumban van két felhasználó, és érdekelne hogy szórakozik-e az egyikük, hogy a másik kódját használja is írogat be, vagy pedig tényleg 2 különböző helyről írtak.
  • nemcsakfeel
    #2
    lol topig lezárás?

    Már egy párszor volt erről szó bakker. Ha valaki nagyon pancser annak biztos ki tudod deríteni a nevét, ha meg nem lámer akkor meg még tán a szolgáltató sem tudja...

    Az emil címes dolgot nem igazán értem. Neked van meg az email cím, és abból akarsz teljes nevet visszakeresni?
  • Stann
    #1
    Hali!

    Engem elsősorban az érdekelne, hogy IP cím alapján ki lehet-e deríteni, hogy ki ül a gép mögött. Mivel az általános IP címkeresők csak a szolgltatót írják ki, a felhasználót nem, ezért gondoltam, hátha létezik alaposabb progi.

    És emil cím esetén hogyan lehet kideriteni a "beirt" nevet (pölö freemail címnél)?