131
Hogyan lehet IP/emil adatait lekérdezni?
  • Dj Faustus #51
    PHP-val a gethostbyname függvény segítségével oldhatod meg a hosztnévből való IP-cím kiírást.
  • Skylark
    #50
    Én pont azt szeretném, hogy létező DDNS nevemet feloldva tudjam kiiratni az oldalamra. Tehát olyan módszert keresek, hogy az IP jelenjen meg az oldalon frissülve.
    Tud valaki segíteni?
  • af27
    #49
    Nem a cdp vel és egyébb irányítási információkkal csak álltalában csak a létező(élő) kapcsolatokat és szomszédos eszközöket lehet felderíteni.

    Egy user számára természetes, hogy egy proxi is elrejti az ip-t.
    Én nem a userekre gondoltam, hanem azokra akik hivatásból csinálják ezt.

  • Dj Faustus #48
    Nem vettem kötekedésnek, csak én az átlag/egyszeri user/webre publikáló szempontjából néztem az esetet - aki nem jut hozzá profi routerhez/nem éri el a routerek logjait.

    cdp neighbors
    Ezzel hogyan deríted ki a proxy és a támadó közti útvonalat, ha a támadó már nincs kapcsolatban? Ezt is lehet logolni?
  • af27
    #47
    Nem kötekedni jöttem, hnem figyelmet felhívni.
    De mi van akkor, ha a proxy teljesen újraépíti a TCP csomagot? - a proxi mindig teljesen újraépíti a "teljes csomagot"? - Csak a keretrészt, habár igaz ez pontosan elég.
    És szerintem nem kell távközlési cég ehhez. - cdp neighbors - Ész szépen lassan routerről routerre.

    Ja, tul vagyok egy cisco CCNP-n, Wireless LAN-on és jövő hét csütörtökön bukok meg Network Security fővizsgán.
    ezek után már sajna saját anyámban sem bízok, nem hogy még a netben.
  • Dj Faustus #46
    Ha megnézitek a belinkelt proxylistát, láthatjátok, hogy 3 féle proxyt különböztet meg: transparent, anonymous, és high anonymity proxykat.
    A transparent proxy nem sokat véd (az eredeti IP-cím kideríthető), az anonymous proxy sem tökéletes, de a high anonymity proxy már türhető. Tesztnek ajánlom a oldalt.

    Természetesen ez nem véd meg a hivatalos szervek ténykedésétől (lásd #45 hozzászólásom 3. pontja), valószínűleg a proxy internetszolgáltatójának is vannak kötelezettségei a helyi szerv irányában.
  • Dj Faustus #45
    1. Egy szóval sem mondtam hogy tökéletes megoldás. Megadtam 3 linket amin proxy-kliens szoftvereket/proxy szervereket tud elérni. Pont.
    2. $ipcim=$_SERVER['REMOTE_ADDR']; - Sajnos ez a kód ebben a formában nem minden szerveren működik. Helyette általában célravezetőbb ez: $ipcim=$_SERVER['HTTP_X_FORWARDED_FOR'];
    3. OLYAN NINCS AZ INTERNETEN, HOGY ANONYMOUS! - ez természetesen ebben a formában igaz (a kommunikációhoz mindkét félnek ismerni kell egymás IP-címét!), de nem mindenki számára tapasztalható meg.
    Például a hivatalos (hivatlan) szervek hozzá tudnak férni a magyarországi közhálózatok routereinek/szervereinek logjaihoz (ezáltal ha tudják, hogy x időpontban egy adott szerverre a.b.c.d IP címről támadás indult, akkor megnézik a magyarországi közrouterek logjait, hogy x időpontban ki kommunikált az a.b.c.d IP című proxyval).
    De például egy egyszeri webre publikáló (egyszeri szerverüzemeltető), lehet hogy csak a proxy címét látja.
    4. "hogy hol vagy, akkor az egy pár milisec alatt megmondja, hogy hol vagy, nem számít, hogy natoltál vagy proxiztál!" - ha egy távközléstechnikai cégnél dolgoznál, megértem. De mi van akkor, ha a proxy teljesen újraépíti a TCP csomagot?
  • units
    #44
    Mondjuk jó lenne, ha a rapidshare.de nem látná IP-met.
    indok: NAT-szerveren keresztül közös IP-vel csatlakozom pár száz felhasználóval együtt. a szervert is + engem is tűzfal véd. ha valaki tölt én ugyebár már nemtudok. 1 kapcsolódás/IP
    sokak problémája ez.
    valahogy a NAT után kellene a megoldást keresni, mert előtte semmi értelme.

    ötlet?
  • af27
    #43
    Ez nem nagy trükk!

    <?php
    $ipcim=$_SERVER['REMOTE_ADDR'];
    echo "At IP címed a következő: ".$ipcim;
    ?>

    Illeszd be egy php fájl-ba és rakd fel mondjuk az ATE-re.
  • af27
    #42
    ja! egy hasonló ember mint én inkább csak a wan technológiákban jártas, de egy biztos, ha az én routeremtől megkérdem, hogy hol vagy, akkor az egy pár milisec alatt megmondja, hogy hol vagy, nem számít, hogy natoltál vagy proxiztál!(nem d-link router)

    ja és egy kérdés? lehet elhangzott, csak kíváncsi vok rá, hogy hol akarsz névtelen lenni?
    Lehet hogy tudnék segíteni, mindenféle szerver + miegymás nélkül.
  • af27
    #41
    hai, csak olvasgattam.
    nem különösebben szeretnék hozzászólni a dolgokhoz, de hálózati mérnök, rendszergazda vok a jobbik fajtából.

    OLYAN NINCS AZ INTERNETEN, HOGY ANONYMOUS!
    Ezt nekem hidjétek el.
    Mindíg is lesznek eszközök(Routerek, serverek, stb..), amik minden egyes lépéseteket rögzítik.

    Olvastam egy mesét ezekről az un. névtelenség szerverekről.
    hm... tényleg csak mese, mivel akik ezt annyira reklámozzák, azok azzal érvelnek, hogy ez a tökéletes névtelenség(mivel tracert kiderítése sok pénzbe és még több fáradságba kerülne).
    Sajnos ez csak mese, sem pénzbe, sem fáradségba nem kerül.
    - Volt egy srác nem vagyok rá büszke, - de pont az én felügyeletem alá tartozó szervert kezdte el törgelni(egy másik szerveren elhelyezett gagyiféle programmal (SzSZB-megye)) és ez engem még nem is nagyon zavart, esetleg az, hogy hízott a log, mármint az error-log :-).
    Na a lényeg lényege az, hogy egy szép nap BRFK -(fekete kalapos uriember), aki jön és kéri a logot. (Mit tehet ilyenkor az ember?) Hát... megkapta a logot és már mentek is a másik szerverhez, ahol a program fel volt töltve. (ott is kapott egy logot).

    A többi már egyszerű..., egy megbízható ismerőstől hallottam, hogy ez az emberke is egy un. névtelenség szerveren(izraeli) keresztül mókárézott.
    Az ügy nem több mint 1,5 nap alatt lepörgött és meg lett aki csinálta.
    Egy hibát követett el a hacker barátunk, nem csak az én szerverem törte, hanem a brfk storragét is. :-)))
    Ami azé merész válalkozás.

    Szóval ez csak figyelmeztetés.
    Segítség ahhoz, hogy így ne járjon valaki.
  • Dj Faustus #40
    Progik egyszer.
    Progik kétszer.
  • Dj Faustus #39
    Nem program - weboldal - de sok proxyszerver-címet tartalmaz: Proxy 4 Free
  • 1664
    #38
    Nemtuttok valami jó kis proxy progit lunkkel együtt? egyébként ezekkel a proxy programokkaltényleg nem tudják visszakövetni az ip címemet mondjuk egy veblapról, vagy egy játékból?
  • Agy Halott #37
    Van ez a STEGANOS INTERNET ANONYM 5 progi, ez aztán eltüntet a "kívancsi szemek" elol mindent!
  • Balumann
    #36
    sztem a legegyszerübb megoldás a proxi, csak rákatt egy proxira, beírod böngészőben és már is másnak látja az IP-d (a proxiét látja)
    Sokkal eyszerübb mint IP címet váltogatni sztem
  • bulán
    #35
    196.110.67.102.
  • biomage
    #34
    kösz kiprobálom portscan
  • maozedong
    #33
    szolgáltatód IP tartományát portscanneld végig, vmelyik ismertebb portot, és amelyik nem reagál, azt add meg új IP címnek.. amúgy passz..
  • biomage
    #32
    amugy manuálisan szoktam keresni uj ip cimet tudod hol de nehéz találni újatt
  • biomage
    #31
    nem eszközt hanem progit van egy webhely ami ip cimet rögzit és csak egyszer lehet letölteni fél oránként erre akarok valamilyen progit
  • PetruZ
    #30
    Hogy érted azt, hogy "átkapcsol arra"? Olyan eszközt akarsz, ami a gépeden fut, szkenneli a netet, és ha kiosztatlan IP-t talál, akkor arra rakja a géped? Felejtsd el, ez közel sem így működik. :)
  • biomage
    #29
    senki sem tud olyan progit ami új ip cimet keres a meglévöhöz
    nem proxy rol van szó
  • biomage
    #28
    helló újból de most más
    tud valaki olyan programot ami megtudja nézni hogy melyik ip cim foglalt és melyik nem (automatikus keresés) és ha talál akor a meglévöt átkapcsol arra
  • biomage
    #27
    mert mondjuk 5 orát weblap nézedetés 7 ora játék az interneten 2 ora ebböl zavaró scanelés
  • biomage
    #26
    olyan program fut nálam ami jelez (portscans)ez gondolom hogy a meglátogatott
    weboldat megprobál azonositani engem ezt nem akarok hogy megtörténjen
  • biomage
    #25
    csak proxy és a no-ip
  • Cat #24
    nincs ilyen, nem tüntethető el
    anonimproxyk vannak, de azzal se tünik el, csak max. a célhelyen nem látják
    de csak meghatározott protokollokra igaz, és csomo dolognál nem tudsz csalni (pl. vásárlás)
  • biomage
    #23
    Hali

    Keresek ip cim eltüntetö programot tudtok irjatok URLt
  • Stann
    #22
    Aha, szal a halott ügy, thx!
  • nemcsakfeel
    #21
    Ha írsz mind a két email címre, persze te is két címet használsz, proxyval, és weblapról..
    Sztem jó lenne ha kicsikarnál egy egy emailt mind2ből, és pl. ha azonos böngészőt, oprendszert, smtp-t használnak akkor már gyanús lehet.
    Amúgy meg a netszolgáltató nem biztos hogy mérvadó, én is ha saját magamat virtual route olom, akkor kijön hogy pest... mert a freestartnak ott van a kp.ja, közbe egészen máshonnan netezem..
  • stone
    #20
    Nem teljesen világos amit írsz, de ha arra akarsz kilyukadni hogy valós nevet/helyet találj ip-cím alapján, az nem fog menni, ugyanis a szolgáltató ilyen adatokat csak rendőrségnek ad meg ha vki bűncselekményt követ el szvsz.
  • Stann
    #19
    De olyan nincs, ami egy megadott ip-ről irja ki a szolgáltatót és felhasználót???
  • Sadun Tryst
    #18
    ip cím lekérdezés
  • Stann
    #17
    Ilyen sg-s fórum, csak ilyan osztályfórumszerűség. De annyira nem érdekes, csak érdekelt, megleket-e ezt tudni valahonnan.
  • scheri
    #16
    Melyik oldalé?
  • Stann
    #15
    Mert saját fórum :)

  • scheri
    #14
    Ha mindketten ugyan onnan írtak fél nap eltéréssel akkor lehet hogy közben helyszínt változtatott.Nem?Honnan tudod hogy az egyik pesti?
  • Stann
    #13
    Vagyis egy gépről-e
  • scheri
    #12
    Nem ugyan az csak ha lekérdezed?Ezt nem értem.Írd már le kicsit részletesebben az egyész szitut!