714
Minden, ami \"Amerika\".
  • Dred bíró
    #674
    Az egy kamion...... ott az eleje benn.
  • Gerbill
    #673
    Szerintem megy az egy nagy pótkocsi, és már van neki külön topik.
  • Garcia
    #672
    Katrina hurrikán és szerintem az egy nagy teherautó



  • Dred bíró
    #671
    Apukám én nem filmekből itélek.



    EGY eredeti kamera felvétel fénykép stb magáért beszél . PL a híradókban is van ilyen kép.
  • Gerbill
    #670
    Hát az biztos hogy nem elrepíti max felborítja, kicsit sokat gondolsz az erejéről. A faházakat sem mindenesetben tudja kidönteni egy közepes szél erre azt mondod hogy elrepít egy kamiont:D
  • Gerbill
    #669
    Várjál, te most rossz csatornát nézel, kapcsolj át a Twister újra lecsap című filmről gyorsan mielőtt véglegesen megkárosítja gondolataidat.
  • Dred bíró
    #668
    Az autók elrepülnek ezt hiába bizonygatod is hogy nem!!!!!


    Nem egy fényképen és videón látni ilyet. A nagí forgó szelek állítólag még a nagy dög kamionokat is simán felfordítják nem ogy az icicpici személyautót.
  • Gerbill
    #667
    Ja egyébként az autóról csak annyit hogy a Discovery egyik műsorában egy fickó csinált egy ablak nélküli vízmentesen záró autót, és bement vele a forgószél közepébe, és láss csodát nem repült el.
  • Gerbill
    #666
    Nem de nem a forgószél miatt
  • Dred bíró
    #665
  • Bandew
    #664
    Minden vágyam...
  • Dred bíró
    #663
    Szeretnétek amerikaiak lenni?
  • NKristof
    #662
    Na megynyitja valaki azt a szélvihar-topikot? Én is a kőház mellett érvelnék...
  • Dred bíró
    #661
    Simán kidönti a téglaházat is....
  • Gerbill
    #660
    nyissunk egy szélvihar témát és majd ott meggyőzlek
  • Bandew
    #659
    Én nem 100%-os rombolásról beszélek, mint ahogy a leggyengébb faház is állva maradhat, csupán azt mondom, hogy a kőház nem oldana meg semmit.
    A felhőkarcolók teljesen más szerkezetűek és minimum vasbetonból épülnek, amit egy vidéki kispolgár nem hiszem, hogy meg tudna fizetni. Ha van rá pénze, hogy mondjuk ugyanúgy megépítse a házát, mint a kis óvóhelyét, akkor nem lenne semmi baj.
    De azok után, hogy mondjuk minden 2 évben elvesztik javaikat, erre nem sok esélyt látok. Egy egyszerű polgár nem teheti meg azt, amit egy irodaépületet vezető óriáscég.
    Tudom, hogy a fáknál nem a levelekbe kapaszkodik bele a szél, pont azt akartam elmondani, hogy a fáknak sokkal jobb az aerodinamikája, mégis kitépi őket.
    Most pedig, hogy mindezt leírtam, rájöttem, hogy kicsit offok vagyunk. :-)
  • Gerbill
    #658
    Amúgyis egy nagy fának rengeteg ága van és nem feltétlenül a levelekbe kapaszkodik bele a szél. Magyarországon is döntött ki fát a szél, mégis minden ház áll.
  • Gerbill
    #657
    És akkor a felhőkarcolók, vagy a magas épületek hogy nem dőlnek össze? Vegyük mondjuk Floridát, ott rengeteg a magas szálloda, amiket feltételezem nem gipszkartonból meg fából építenek, na azok hogy bírják a forgószeleket? Jó nagyok nem tud átfújni rajtuk a szél akkor? A mexikói öböl többi országában nem fából készülnek a házak mégis kibírják, na ezt magyarázd meg.
  • Bandew
    #656
    A lombkorona azért nem "jó" akadály, mert a levelek le tudnak szakadni.
    Amúgy meg egy kőfal meg tökéletesen a szél útjában áll, nem tud átfújni rajta a szél, ráadásul darabokból áll össze.
    És az autókat simán felkap egy ilyen szél.
    Higgyétek el simán összedől, ezt ők is tudják, ezért építik fából a házukat. Azért annyira nem hülyék...
  • Gerbill
    #655
    Amerikában nem azért építenek faházakat mert "Ha a kőház dől rájuk, az kevésbé jó" hanem azért mert gyrsan akarnak mindennel készen lenni, sokkkal olcsóbb, és minden ház tök egyformán néz ki. Amúgy van ott is olyan ház ami túlél egy egy hurrokát, pedig fa vázból és gipszkartonból készülnek.
  • Fülüke
    #654
    Hát. Én is erről beszélek.
  • Gerbill
    #653
    Szerintem ez hülyeség, egy nagyon erős szél egy kö/tégla házról max a tetőt tépi le és kitöri az ablakokat. A fákat azért csavarja ki a szél mert a nagy lomkorona miatt hatalmas felületbe kaphat bele a szél. Egy köház sokkal ellánállóbb annál hogy egy 200km/h-s szél összedöntse, max egy vályogházat. A filmekben látott jelentek, mint például mikor egy autót kap fel a szél igen ritkák, vagy szinte soha nem fordulnak elő.
  • Bandew
    #652
    Ez nem úgy működik, mint a mesében, hogy a farkas nem tudja elfújni a malacka téglából épült házát. Egy hurrikán a leszívósabb fát is ki tudja tépni a helyéről, nem okoz neki gondot egy kőház. Mi itt el sem tudjuk képzelni milyen ereje van egy ilyen viharnak.
  • Fülüke
    #651
    DE épp ezaz. A kőház szinte sose omlik össze.
  • Bandew
    #650
    Ha a kőház dől rájuk, az kevésbé jó...
  • NKristof
    #649
    Ez tökéletesen igaz. Nem tudom megérteni hogy a hülyéi miért enm tudnak normális kőházat építeni legalább a gyakran hurrikán-sújtotta területeken. Ha meg faházat építenek ne csodálkozzanak... úgyis 2 hét alatt felépítik újra.
  • NKristof
    #648
    Én úgy tudom hogy minden európai országnak felajánlották a Marshall segélyt, csak a kommunistának nevezett országok visszautasították, mert a Szovjetúnió megtiltotta, hogy elfogadják.
  • NKristof
    #647
    Magyarország visszautasította a Marshall-segélyt. Igaz, felsőbb (komintern) utasításra.
  • Dred bíró
    #646
    Azért omlottak össze házak sajnos...........


    Amúgy igazad van hurrikánoknál is ott hősköttek hogy maradnak azt amikor jött a szelecske menteni kellet kifele őket. A legtöbb fórumon (sajna még húsvér amerikaival nem volt tapasztalatom) nagyon elvannak szálva maguktól rettenetesen. A halálom mikor amerikai magyarok kezdik osztani az észt.
  • Fülüke
    #645
    Én azt nem bírom az amerikaiakban, hogy állandóan siránkoznak ha a forgószél vagy az árvíz egy perc alatt elviszi a házukat, pedig egyszerű---Kő, téglaház! Magyarországon forgószél egy házat nemtudna szétvinni és az árvíz is csak a pincékbe megy be.
  • Dred bíró
    #644
    Vagy esetleg nem lenne most hol élnünk......
  • Bandew
    #643
    56-ban még javában tartott a hidegháború. Ezt nem kockáztathatták meg.
    Különben is valószínű, hogy így jobban jártunk. Ha jöttek volna az amcsik, akár még polgárháború is lehetett volna.
  • Dred bíró
    #642
    Állítólag attól féltek kitör az atomháború amit egy kis 10 milliós hungary miatt nem akartak kockáztatni.
  • Ronny
    #641
    és 56? Csak azt ne mondd, hogy ott nem segíthettek volna...
  • PíszLávJuniti
    #640
    Ha megnyerte volna, akkor mi adhattuk volna a Horty segélyt nyugatnak
  • Bandew
    #639
    A háború után szovjet megszállás alatt voltunk.
    Majd pont fel akarnak minket szabadítani, amikor a legjobban félnek az atomháborútól...
  • Ronny
    #638
    kár, hogy minket nem húztak ki sehonnan:/
  • CSOCSO
    #637
    nahja
  • NKristof
    #636
    Na igen. Az szerintem is undorító amikor a helyi májer srácok attól lesznek menők hogy amerikaizászlós bőrdzsekiben mászkálnak, hamburgert zabálnak és mindenféle amerikai szokást vesznek fel.
    És a másik dolog, amit sokan elfelejtenek, hogy az amerikaiak már kihúzták egyszer a szarból Európát a II.vh után. A Marshall-segély nélkül nem tudom hol lenne most Németország, Franciaország vagy még sorolhatnám. Az meg egy másik dolog hogy ha Hitler megnyeri a háborút mi lenne itt most...
  • Dred bíró
    #635