714
Minden, ami \"Amerika\".
  • CoolGfx
    #714
    USA blog, ez is lassan beindul.
  • Punker
    #713
    lassan újra időszerű lesz a topic :)
  • Z
    #712
    Hát ez bizony egy főbarom lehetett...nem konzul. :DD

    Ilyenek esetek mindenhol vannak, nálunk is. Tanulmányi osztályokon, tanszékeken, egy rakás hivatalnok ilyen idióta. Talán nem ennyire, de hasonlóképp tudnak viselkedni.

    Amúgy ha korábban már kapcsolatba lép a fickó azokkal a társaságokkal, amelyekhez el akart látogatni, és a tőlük kapott meghívót vitte volna, akkor nem szívózott volna egy pillanatig sem a konzul.
  • Garcia
    #711
    én olyat is olvastam, hogy ilyen interjún nagyon kedvesek voltak a konzulátus alkalmazottjai, a beutazni vágyó válaszára helyeslően bólogattak, mintha egyetértenének stb. aztán a végén megkapták a papírt, hogy nem mehet sehova....
  • The FlashBack
    #710
    Ez már valami Amerika te drága, soha nem csalódunk benned.
  • Punker
    #709
    na ez érdekes lesz
  • Z
    #708
    Jah, és azért biztos vannak értékei is a megkérdezetteknek.

    Engem is simán berakhatnának egy műsorba, ahol pl a leghíresebb versekből idéznek, a legismertebb költőktől, íróktól említenek idézeteket, és valszeg úgy leszerepelnék, hogy utána a majomházba kerülnék a Fővárosi állatkerben, de az is lehet, hogy csak a hüllőkhöz. :D

    Azonban több részes ez a "teszt", és kiderül, hogy sokan nagyon nincsenek tisztában azzal, hogy pl.: mi Anglia fővárosa, mi Franciaország fővárosa, stb.

    Nézzétek meg a többit is, megéri! :D
  • Z
    #707
    Legalább ne az ismertebbeket említsd! :P
  • Z
    #706
    Jogos, sőt, az is lehet, hogy 100 megkérdezett esetén az értelmesebbjénél már egy jó válasz után megmondták az ipsének, hogy haver, kösz a részvételt (ergo nem vagy a mi emberünk a show-hoz)...de azért...na szóval hát értitek! :DDD

    Hány világháború volt? Arra a válasz az gg meg ns.

    USA állampolgárai nem tudnak egy U betűvel kezdődő országnevet mondani.

    Star Wars valós alapokon nyugszik.

    Ésatöbbi, ésatöbbi...sok nagyon értelmes ember is él ott, de azért ez már Szalacsi szint. Bár senor Szalacsi atomfizikus hozzájuk képest. :D
  • CSOCSO
    #705
    ok:)
  • NKristof
    #704
    Hát szerintem pontosabban tudom hogy hol van Dallas meg Georgia meg a főbb jellemzőiket mint egy-két amerikai
  • NKristof
    #703
    Szerintem ez alapintelligencia, hogy éedekli az embert hogy mi hol van a világban. Nekem em tanították konkrétan hogy hol van Kirizisztán de puszta érdeklődésből sokat nézegettem a térképet, mert egyszerűen érdekelt hogy mi hol van ezen a rohadt sárgolyón, ha már egyszer itt élek.
  • Punker
    #702
    régen jártam iskolában akkor :)
  • CSOCSO
    #701
    lehet fikazni az amciskat hogy nemtudjatk hol van magyarorszag de le merem fogadni hogy ti se tudjatok, hogy van mondjuk dallas vagy georgia.. csak igy fejbol...

    mondjuk nem vagyok rajuk buszke, mert neha azt nem tudjak az amcsik hogy merre van ausztralia:D:D:D

  • Gerbill
    #700
    Hát én csak négyes leszek most Földrajzból, és Ázsiát még nem is vettük, de azt el sem tudom képzelni, hogy min gondolkozhat egy olyan ember aki még ilyen alap dolgokat sem tud. Nekem az egyik osztálytársam nem tudta megmondani hol van norvégia:D(lány). Meg még az általános iskolában olyan is volt, aki már úgy 3 évvel idősebb volt mindenkinél(ő is lány)és nem tudta megmondani Magyarország fővárosát. Meg amikor megkérdezte a tanár hogy mondjon három Magyarországon termesztett gyümölcsfajtát, nem tudott semmit mondani aztán amikor azt súgták neki, hogy kiwi meg banán azt mondta:D(ugyan ez a gyerek 3 fémet nem tudtt mondani kémiaórán, és néhány hónapot csak úgy ellógott néha).
  • banok
    #699
    általánosban meg sem említették Kirgizisztánt. Ahol meg megemlítik ott a tanulók nem figyelnek oda. Nagyon alulinformáltak a mai emberek... :(
  • Punker
    #698
    moszkava térről volt szó :)

    sok függ attól hol kérdezi az ember, aki kicsit is figyelt általános iskolában annak legalább halvány fogalma kell hogy legyen.
  • banok
    #697
    tehát 60% :D
  • Punker
    #696
    az átlag fehér ember megmondja hogy valahol ázsiában 40%, 30% nézz értelmesen és kér 1 kis aprót, 30% meg elküld a vérbe.
  • banok
    #695
    Azért kiváncsi lennék, hogy ha itthon a Moszkva Téren leállítasz 10 embert és megkérdezed tőlük, hogy hol van Kirgizisztán akkor abból a 10-ből hány fogja tudni...
  • NKristof
    #694
    Mondjuk azt szeretném remélni hogy ezek azért a társadalmuk hülyébbjei. Azonban az a legszomorúbb hogy ezt szándékosan műveli velük a politika: erre megy ki az egész. Amikor megkérdezték őket hogy támogatnának-e egy háborút Kirgizisztán ellen ha Bush bácsi azt mondja hogy azok csúnya emberek akik az amerikai függetlenséget veszélyeztetik, akkor mindenki azt mondta hogy igen holott fingjuk nincs arról hogy hol van Kirgizisztán, de annyira nincs hogy még földrészt se vágják. Amúgy meg szerencsétlen kirgizek örülnek hogy van mit enniük. De én a valóságtól ennyire elrugaszkodott embereket még nem láttam. Ezek komolyan attól félnek hogy az USA függetlenségét bárki vagy bármi veszélyeztetheti.
  • Ronny
    #693
    a szegregáció megszünése elött még híresen jó volt az oktatásuk.
  • NKristof
    #692
    Ekkora tajparszt egy nemzetet. Ezeket le kéne lőni mindet
  • NKristof
    #691
    Ez késsz...megkérdezik a csajt hogy mondjon egy U val kezdődő országot és nem tud... a végén segít a riporte: "and what about this one?" -még ekkor sem esik le a csajnak, hogy United States of America
  • Z
    #690
    Helló!

    Hát ezt most kaptam...szerintem nézzétek meg:

    Brutális sötétség
  • Ronny
    #689
    Jews gain in U.S. Congress

    http://jta.org/page_view_breaking_story.asp?intid=5472

    Ők voltak még a nagy nyertesek(1.73%-ot tesznek ki a lakosságból).
  • Punker
    #688
    idő eltolódást nem vettem figyelembe :)


    A választás eredményei
    Képviselőház:
    Republikánus: 187 (-26)
    Demokrata 226 (+27)
    Független:0 (-1)
    Huszonkét hely még eldöntetlen

    Szenátus:
    Republikánus 49 (-4)
    Demokrata 47 (+2)
    Független 2 (+2)
    Két hely még eldöntetlen
  • Punker
    #687
    nem ma van választás?
  • Bandew
    #686
    Miért nem szeretsz itt élni? Itt legalább nincs háború.
  • Ronny
    #685
    csakn em szereznek neked egy helyi feleséget?:)
  • N1ggA
    #684
    Tudom, már utánanéztem, de van egy két kapcsolatom ott, aki tudna segíteni.
  • Ronny
    #683
    az a helyzet, hogy a lehetetlen határát súrolja.
  • N1ggA
    #682
    Hi! Legfőképp olyanokat kérdeznék akik Amerikában élnek vagy éltek, hogy megéri e oda emigrálni egyetem után. Sokat gondolkodtam rajta, az igazat megvallva nem nagyon szeretek itt élni.(Ráadásul, ha Pákó állampolgárságot kap, ciki is.) Mit gondoltok erről?
  • Hajnalcat
    #681
    Tanulságos
  • Punker
    #680
    "Öt év telt el 2001. szeptember 11. óta. A terrortámadások előtt az Egyesült Államok végletekig megosztott ország volt, élén egy közepes képességűnek is alig nevezhető elnökkel. 2006. szeptember 11-én az Egyesült Államok egy végletekig megosztott ország, élén egy közepes képességűnek is alig nevezhető elnökkel. Öt elpocsékolt év."


    jó jellemzés.....
  • JAS 39
    #679
    Egy Gripen az Usába????? Há azok be se engednék!


    Azon is hogy kiakadtak hogy nem az F-16-osaikat hanem a Gripeneket választotta az ország.
  • JAS 39
    #678



  • Bandew
    #677
    Jogosan! Ha te a magyar eszeddel kimennél a butaság országába, te is könnyen önelégült lennél. :-)
  • JAS 39
    #676
    Miért önelégült minden amerikába szakadt magyar?
  • Gerbill
    #675
    Mint mondtam van már egy szélvihar nevű topik ezzel kapcsolatban oda írjatok, és ez nem kamion hanem teherautó.