42
  • Mice
    #42
    :)
  • gz8
    #41
    Mint a rajzon, amikor egy ősemberruhás fazon ül a nőjével és a kisgyerekével egy barlangban a tűz mellett, és mondja a gyereknek: "Aztán egy szép napon összeomlott az internet..."
  • CSOCSO
    #40
    bazz.. az emberiseg megpusztulna a szamitogep nelkul...
  • gz8
    #39
    Na jó, a 0-19-214183-X ISBN-számú könyv erről így ír: In indirect speech, verbs are generally 'backshifted' in tesne to align them with the time of reporting, and other changes, such as in pronouns and adverbials of time and place (...). Backshift, however, is optional when what was said applies equally at the time of reporting: Benjamin said that he is/was coming over to watch television tonight.

    Asszem a szövegkönyvből ez nem derül ki teljesen, de én akkor is a backshift mellett szavazok.

    Ami Cat "a nyelvet[,] de nem tanultad :)" hozzászólását illeti, ő vszínűleg azt akarta mondani: de nem tanították.
  • gz8
    #38
    Bingó, ez a Rudyard Kipling az a Kipling :)

    Megan a magyar fordítás is, még 1991-ben kaptuk az angoltanárunktól biztatásképpen, amikor félévkor, másfél év után otthagyta az osztályt :((
  • Mice
    #37
    hát akkor én még nem nőttem fel :)
  • Mice
    #36
    ez nem ugyanaz aki a dzsungel könyvét írta? vagy az egy másik kipling...
  • Mice
    #35
    http://kovacsgerge.uw.hu/forums/airport.jpg :)
  • Cat #30
    ja, látszik hogy csak beszéled a nyelvet de nem tanultad :)
    nyelvtani kifejezés
  • Tetsuo
    #29
    Lehet h én vok a főnököd..:)
  • Tetsuo
    #28
    :D
  • gz8
    #26
    A: My friend said my daughter has to read the "shoe" books, so here I am.

    Látom, a reported speech balesetet szenvedett útközben :))
  • Ratty
    #7
    Az tökre mind1 h M$ rendszert használnak:P Majd ha valami okos porgramozó ir saját szoftwert akkor ok:)
    Amúgy télleg gáz lehetett az egész, szerencsére h magyarországon nincs ilyen probléma! Nem szeretném ah a fejemre esne egy repülő:D
  • Ninju
    #6
    Ha tudnád, hogy hány reptéren használnak MS termékeket!
    Nem biztos, hogy utaznál valaha is repülőgéppel!
    :)
  • NEXUS6
    #4
    Mo-n 5 éve műkszik számítógépes légiforg irányító rendszer komolyabb fennakadás nélkül. Asszem talán nálunk használtak ilyet európában először, de az is lehet hogy a világon. Mondjuk az ángolok előbb megépítették a sajátjukat, csak nem merték használni, ezek szerint nem véletlenül.