94
http://www.newcomer.hu
  • Apa27
    #94
    Sziasztok! Már nem aktuális a dolog!!! Ugyanis megtaláltam mindent. Segítséggel és magamtól :)
    Ha valakit érdekel, akkor ITT meg tudja nézni/ez is egy SG Forum oldal.
  • Apa27
    #93
    Sziasztok!

    Egy Atomino nevű C64-es játékot keresek PC-re!
    Valaki ismeri? Játszott vele?
    Netán valakinek megvan PC-re?

    Illetve egy olyan játékot keresek, sajnos a nevét nem tudom, csak annyit, hogy kockákat (páronként azonos mintázatúak voltak!!!) kellett benne összepárosítani, mégpedig úgy, hogy egymásra kellett őket ejteni. Ha csak mellé húztad az egyik kockát a másiknak, akkor nem tűntek el.
    Valaki ismeri? Megtudná valaki mondani a nevét a játéknak?

    Akár ide is írhattok, de privátra is!
    Előre is köszi a segítséget :)
  • Gary
    #92
    Végre egy jó hír:

  • excellentchoice
    #91
    Sziasztok!

    Egy olyan kérdésem lenne, hogy a NEWCOMER-rel WINVICE emulatorral játszom és a billentyűzet kiosztás érdekelne. Melyik billentyű a C= (commodore) billentyű. A CTRL-t már megtaláltam (a TAB az :) )

    Az infót a [email protected] e-mailre küldd légyszí!

    Előre is köszi
  • Pink Tiger
    #90
    sziasztok egy tanulmányt írok a c64es játékokról és azonbelülis a newcomert választottam, rajongókat keresek akikkel szeretnék elbeszélgetni mindehhez..
    ide írj ha van egy kis időd beszélgetni:

    [email protected]
  • Axon
    #89
    Ja-ja.
    Legalább egy kis info jönne, hogy hogyan áll a dolog. Elkészült-e a magyar verzió és ki fogják-e adni?
  • Lammer at Work
    #88
    na skacok?
    valami fejlmeny?
    enis varom a 3.0at!!!
  • SubBassman
    #87

    Fene tudja, a programozo srac most nagyon el van havazva. Majd szolok.

    Elsonek a 1581-es verzio lesz meg. A randomszam generalas is ujra lesz irva, mert fuggott a SID csip allapotatol.
  • BaLeeX
    #86
    Na, mikor jön a tesztverzió?
  • SubBassman
    #85

    Magyar Newcomer v3.0 forditasa kesz, a jatek fejlesztes alatt van, hamarosan sor kerul a tesztelesre is. Ehhez meg el kell keszulnie egy-ket dolognak.

    Nemet verzio is lesz (nem mintha erdekelne a magyarokat) :)


    Szavazzatok a lemonon, mert az action gamerek eloszeretettel pontozzak le a jatekot. :)
    A regisztracio visszajelzese eleg lassan erkezik meg.



  • bigapó
    #84
    köcci, majd megnézem:)
  • bakibandi
    #83
    Hali :)
    Menj fel a www.emulator.lap.hu -ra, na ott magában érdemes keresgélni, de van 1 olyan hogy: magyar oldalak(közepe felé),azon belül pedig: Magyar c=64 H.Q. !!! na ott aztán rengeteg emulátoros c64-es progi fent van, ha jól emlékszem Balee Boom-ja is...:)
  • Gary
    #82
    Röviden a ,8,1-ről :)

    Az első szám, az egységszámot jelenti, ahonnan tölteni fog, ez 8-11-ig (de lehet, 15-ig?) a floppy. A második szám elhagyható, de esetünkben azt jelenti, hogy ne a BASIC kezdőcímtől töltse, hanem egy fix címre a memóriába. Ezzel lehet elérni azt, hogy automatikusan induljon, ne kelljen a RUN.

    Remélem érthető valamennyire.
  • BaLeeX
    #81
    A ,8,1 ha jól tévedek, akkor a Floppy paramétereit takarta. Pl. kazettánál nem ,8,1 volt de majd ezt nálam okosabbak megmondják pontosan.
    Magyarul a ,8,1ből tudta a gép, hogy honnan kezdje tölteni a progit.
  • ZsZso
    #80
    Hejjj, régi szép C64es parancsok. Amikor én ezeket kentem, akkor épp írni olvasni tanultam. Arra emléxem, hogy kistesóm még mielőtt írni/olvasni tudott volna már pötyögte be a parancsokat, hogy induljon a progi. Leírta apum egy papírra a parancsot, ő meg a betűket mint szimbólumokat megkereste a billentyűzeten. ÓÓÓÓÓ ... rég volt már ... és milyen szép volt :)
  • bigapó
    #79
    Még csak annyit, hogy mi is ez a ,8 és ,1? már régen nyomtam és nem ugrik be.
  • bigapó
    #78
    Kösz, örök hálám:))

    Jó lesz nosztalgiázni megint. Most egy picit ugyan gyorsabban tölt, de majd hozzászokom :LOL
  • BaLeeX
    #77
    Akkor valamit rosszul csináltál.
    Az intro angol nyelvű.

    Csináld ezt: Vice-be alt+8, betölteni a Newcoomer Boot filet, majd beirod LOAD"NEWCOMER",8,1 és így nem az Intro indul, hanem a játék.
    Jó szórakozást.
    (ha lemezváltás van, szintén alt+8)
  • bigapó
    #76
    Én azt szedtem le, tévedés ne essék:) de nem magyarul karattyol, nekem pedig anno magyarul volt és szép díszdobozban:))
  • BaLeeX
    #75
    Ja és irány a www.lemon64.com fórum, regisztrálni és szavazni a Newcomer-re, meg a többi fent lévő magyar járékra (Boom,Long Life,Burago Rally) meg amire jólesik.
  • BaLeeX
    #74
    A helyzet a következő.
    Van a www.newcomer.hu-n egy Newcomer Ultimate verzuó ami a magyar Newcomer továbbfejlesztése. De ez angol nyelvű.
    Ennek jön majd télen a magyar nyelvű változata.

    Addig itt letölthető az eredeti 94-es Newcomer működő emulátoros változata: http://www.bithunter.fw.hu
  • bigapó
    #73
    Ja és honnan lehet szerezni régi c-64-es játékokat?
  • bigapó
    #72
    Hi!

    Sikerült leszednem és nagy nehezen elindítanom a Newcomer nevű Ősrégi és egyik KEDVENC játékomat C-64-en:)) A kérdésem annyi, hogy hol van magyarítás hozzá?
  • BaLeeX
    #71
    Ja még valami.

    Van egy bizonyos Boom nevű játék. Az 576 adta ki 96-ban amikor már nem volt meg a C64-em.

    Egy doom szerű játékot akartak csinálni C64-re. Ennek van emulátoros változata? Nagyon kirpóbálnám.
    A lemon64-en akadtam rá teljesen véletlenül és eddig erre sem szavazott még senki.
  • BaLeeX
    #70
    Hogyan lehet új játékokat tetetni a lemon64-re?

    Hiányzik pl. a Laser Squad II. és a magyarok közül a Kastély és a No Limit is pedig mindkettő király játék volt. A Long Life fentvan de senki nem szavazott még rá (én először) szavazzatok majd rá ha arra jártok.
  • SubBassman
    #69
    bakibandi

    Irtam megint

    BaLee

    Nyugodtan lehet ramuszitani barkit NC ugyben.

  • BaLeeX
    #68
    Ja Bakibandit én uszítottam rád, ő is nagy Newcomeres. :)
  • bakibandi
    #67
    SubBasman !
    sehogy se akarja elküldeni neked az emailemet a freemail,nem értem miért. Mindig visszajön az értesítés hogy sikertelen.Nincs valami freemail-es címed? megírhatnád a [email protected]!
  • SubBassman
    #66

    Egy egyes meg ottel visszaveti...
  • BaLeeX
    #65
    Nincs mit.
    Két hellyel tornáztam fel a gamet. ;)
  • SubBassman
    #64

    Teljesen nyilvanvalo, mivel allunk szemben. Vote fixing-nek hivjak.
    Amugy kosz a szavazatot.
  • BaLeeX
    #63
    Azért elég nevetséges az a 9db 1-es szavazat a játékra tényleg, főleg, hogy 2-es és 3-as szavazat nincs is...
  • BaLeeX
    #62
    Most aktíválták az accountomat, megyek is szavazni.
    Kemény 1 hétbe került nekik...
  • SubBassman
    #61

    Egyre biztosabb, hogy a magyarokat szivatjak, mashonnan is kaptam ertesitest, hogy nem tudnak regisztralni.
  • BaLeeX
    #60
    Amint elmondja valaki, hogy hogy lehet ezzel a b*zi hotmaillal emaileket olvasganti...

    Regisztráltam a hotmailra, majd a lemon64-re és most ha belépek a hotmailon valami hülye ablak jön be amin még véletlenül sincs olyan lehetőség, hogy mengézzem a leveleimet...
  • BaLeeX
    #59
    Kipróbálom hotmail.com-os email címmel.

    Ami gyanús, hogy a beidézett levelem ellenére pár nappal azután ugyanúgy tudtam regisztrálni ugyanazzal a nicknévvel, ugyanazzal az email címmel és megkaptam ugyanazt a levelet...
  • nemcsakfeel
    #58
    nekem nem jott reg.es level.
    se freemail ra, se mailboxra...
    atveres az egesz!!!
  • SubBassman
    #57

    Probaljatok meg .com-os email cimmel.
  • SubBassman
    #56

    Nos, az a helyzet, hogy mar gondoltam erre, es ez nagy disznosag lenne a reszukrol.
  • BaLeeX
    #55
    Nem lehet, hogy az oldal adminjai is benne vannak a dologban és mivel be van írva regisztráláskor, hogy Hungary azért nem tudok regisztrálni?

    Nincsen üldözési mániám de azért poén kedvéért regisztrálok majd egy más országot írva is. :)