94
http://www.newcomer.hu
  • SubBassman
    #54

    Ha igy halad a joindulatu emberek tevekenysege a lemon-on, a jatek megy a levesbe. :(
    Egyszeruen elkeserito, hogy emberek mennyire nemtorodom modon bannak masok munkajaval. Nem az elso eset egyebkent. Mashol is sikerult megtapasztalni.
  • SubBassman
    #53

    Hat oszinten nem tudom, mit kene tenni. Volt akinek ilyet nem irt ki.

    A lepontozas azert tortenik, mert a sajat kedvenceiket probaljak ezzel feljebb tolni. Ennek ellenere ne nagyon szavazzatok le mas jatekokat, ha lehet.
  • BaLeeX
    #52
    Nem tudom ki az a degenerált barom aki 1 pontot ad a játékra. Visszaemlékezve talán nem is tudok olyan programot mondani, amire 1-et adnék főleg 10-es skálán.

    Mellesleg már 2x regisztráltam és mindig csak egy ilyen levél jött:

    Welcome to Commodore 64 Forums

    Please keep this email for your records. Your account information is as follows:

    ----------------------------
    Username: BaLee
    Password: *******
    ----------------------------

    Your account is currently inactive, the administrator of the board will need to activate it before you can log in. You will receive another email when this has occured.

    Please do not forget your password as it has been encrypted in our database and we cannot retrieve it for you. However, should you forget your password you can request a new one which will be activated in the same way as this account.

    Thank you for registering.

    --
    Thanks, The Lemoners


    Most én ebből csak annyit tudtam kivenni (lehet, hogy rosszul) hogy valakinek aktiválni kéne az accountomat mert jelenleg inaktív és be sem tudok lépni.
    Angolul meg nem értek, hogy rákérdezzek tisztelt afminoknál, hogy mi a f*sz van...

    Ötlet?
  • nemcsakfeel
    #51
    hany pontot kersz ? :)

    meg egy kis off:
    nekem volt hozza kartyas gyorstolto, meg eprom egeto!!!!!
  • SubBassman
    #50

    Bocs, hogy megint ezzel jovok. Pliz szavazzatok a www.lemon64.com-on a Newcomerre, mert folyton jon egy-ket nagyokos a maga "objektiv" 1 pontjaval. A forumban kell regisztralni elobb. Neha nem sikerul elsore a regisztracio.
  • BaLeeX
    #49
    Action Replay MK7 cartridge mekkora királyság volt már!

    Igaz jó borsos árért lehetett megrendelni (ha jól emléxem 4-7 ezer forint körül volt 8-9 éve!!!) de amilyen dolgokat azzal művelni lehetett az nem volt semmi.
    Azután nem nagyon volt elakadás játék közben mert automatikusan megkereste pl. az életek számát és át lehetett írni meg hasonlók. :)
  • Gary
    #48
    [OFF]

    Ami nekem hozzá kapcsolódik:
    Hangdigiző, képdigiző, fényceruza, egér, Action 7 cartridge és a legúabb szerzeményem, egy 1001-es drive!

    [ON]
  • Nem3sis At Work
    #47
    Ne vedd magadra, de inkabb menj es programozz meg 2 evet TP-ben. Legalabb nem zaklatod a tobbieket a forumban.
  • BaLeeX
    #46
    LOAD"*",8,1
  • nemcsakfeel
    #45
    ott az igazság :)
    a képernyője is már elvarázsol.. meg minden ami hozzá kapcsolódik.
  • SubBassman
    #44

    A c64 az egy feeling... :)
  • Csaba
    #43
    A Microprose Soccer máig a legjobb focis játék.
  • BaLeeX
    #42
    Mondjuk egy PC-n meg konzolon felnőtt embernek hiába is próbálnánk megmagyarázni mi is volt a jó a C64-ben. Lassú volt, csúnyácska grafikával, gyenge hanghatásokkal de akkoriban mégiscsak ez volt az egyik legfejlettebb dolog.

    És a játékok sem olyan egy kaptafára készültek, mint a sok csilli-villi pc-s sz*r (van kivétel azért itt is) amelyikeknél még azt is megbánom, hogy egyáltalán feltelepítettem és megnéztem mi az, mert az időt nem érte meg amit a telepítésre szántam.
    C64-en ez teljesen máshogy volt és igazából az összes PC-s játék alapötletét már ott ellőtték játékokban és azóta ugyanolyan játékok jönnek csak modernebb köntösbe bújtatva.

    Csak pár példa: Street Rod, Oil Imperium, Storm Across Europe, Airborne Ranger, Elvira, Green Beret, UGH, Microprose Soccer és hadd ne folytassam.
  • BaLeeX
    #41
    Én meg csak nyomulnék, ha nem adtam volna el még jó régen hülye fejjel. Most marad az emulátor.

    Pedig szívesen nyomulnék rajt most is...
  • polux
    #40
    Például én! Nem is keveset nyomulok Commodore 64 számítógépen!
  • Cube Boy
    #39
    Ne vegyetek magatokra, de ki az aki manapsag comoborre 64 szamitogeppel nyomul?!
  • SubBassman
    #38

    Majd kuldhetsz penzt, ha akarsz. Meglesz a hivatalos formaja.

    C64-re van minden kutyaszar, HD, LAN stb. stb.
  • BaLeeX
    #37
    Igazi C64-en HD? Erről már lemaradtam úgylátszik, nem is tudtam róla.
  • BaLeeX
    #36
    Ezt már eldöntöttétek végleg?
    Szerintem egy igényfelmérés nem ártana majd a honlapon mert én eddig 3 emberről tudok aki megvenné pedig nem sokkal beszéltem a témáról.
    És szerintem 40-50 darab fölött már meg is érné még ha daravját csak 1000-1500-ért adnátok is.
    Bár kérdés ki fog érte pénzt adni ha ingyen is letölthető lesz de pár ilyen fanatikus mint én (meg akikkel beszéltem) azok biztos. :)
  • SubBassman
    #35

    A hard diskes verziohoz azert kellett az, hogy az igazi c64-en is legyen hard disk... :)
  • SubBassman
    #34


    Nem lesz magyar dobozos verzio, csak az angol es a nemet veheto meg a Protovision-nal.
  • BaLeeX
    #33
    kánaán után a ? az ! :D
  • BaLeeX
    #32
    "Az ujdonsag a Hard Disk verzio, amit a VICE is tamogat. Igy majd nem kell lemezt cserelni, a toltes pedig egy szempillantas alatt fog vegrehajtodni."

    Ez valami hihetetlen. Pont ez javasoltam pár napja a www.newcomer.hu vendégkönyvébe és látom ti is gondoltatok rá. :)
    Szerintem ez a "legidegesítőbb" dolog az emulátoros játék alatt, hogy folyton lemezt kell cserélgetni de ha nem kell és ráadásul szemvillanás alatt betölt majd mindent ráadásul rengeteg helyen megváltozik a játék ezzel új izgalmakat hozva akkor maga lesz a kánaán?

    Terveztek valami dobozos verziót, amiben a C64 verzió meg mondjuk egy kislemezen vagy cd-n a PC verzió lenne? Mert egy vevő már biztos van rá. :)
    Az eredeti C64-es játékot kölcsönadtam 1x azóta sem láttam ezt lezárt üvegvitrinben fogom őrizni.
  • SubBassman
    #31

    "ez az új verzsön is c64 emulátorral lesz játszható? "

    Igen, es termeszetesen hagyomanyos c64-en is.
    Az ujdonsag a Hard Disk verzio, amit a VICE is tamogat. Igy majd nem kell lemezt cserelni, a toltes pedig egy szempillantas alatt fog vegrehajtodni.
  • nemcsakfeel
    #30
    ez az új verzsön is c64 emulátorral lesz játszható?

    amúgy nagyon királyak vagytok, hogy viszitek tovább ezt a jó játékot. minden tiszteletem!
  • SubBassman
    #29
    bazsi123

    Remelem, jol elleszel az uj verzioval is... :)
  • SubBassman
    #28

    BaLee

    Be lehet szallni a tesztbe, de ehhez elobb el kell keszulnie a verzionak. Elmeletileg mar most lehetne vele jatszani, de kisse felek, hogy a kesobb bekerulo cuccok bekavarnak valahogy, es ezt szivesen elkerulnem.
    Egyebkent annyira meg lett kavarva a jatek, hogy minden le lesz forditva, az intro, a credits, es az endsequence is, ami anno lehetetlen volt az ido rovidsege miatt.

    Kuldj egy emailt ide: [email protected]
    Ha kesz a verzio, elkuldom a tesztelendo anyagot. (vigyazat, nagyon sok helyen mas a jatek) :)

    Nem mintha nagyon erdekelne benneteket, de a nemet verzio is keszulget, most forditgatjak a sracok a Protovisionnal. Elmeletileg most mar barmilyen nyelvre le lehet forditani az utolso szogig (talan kinai meg hasonlok azert megsem)
  • bazsi123
    #27
    húú, mekkora gáma már

    emléxem, megvettem, de a haverok szívtak, mer uan nehezen lehetett másolni, mint annak a rendje. én meg alig akartam kiadni a karmaim közül

    istencsászárság!
  • BaLeeX
    #26
    Nem lehet beszállni a tesztbe?
    Kíváló bétateszter lenne belőlem, erre a játékra sosem sajnáltam az időt. :D
  • SubBassman
    #25
    October 1.

    Elkeszultem a magyar forditassal, mostanaban csinalgatjuk a teszt verziot, amivel most eljatszogatunk nehany honapig. Meg van nehany befejezetlen feature is, amit minden verzionak tudnia kell. (hard disk, 1571 drive, 1581 drive, egyeb hardware kompatibilitas dolgok stb.)

    A v2.0 magyar verzioja majdnem biztos, hogy nem lesz kint karacsony elott. Hogy miben van fejlesztve? Nagyon sokmindenben. :) (ez persze nem a magyarra vonatkozik, hanem a revision 3-ra ugy altalaban, amely az Enhanced helyett az Ultimate Newcomer nevet viseli. (v3.0)
    Meg a billentyuzet parancsok is valtoztak, alkalmazkodtak egy kicsit a PC-hez.
    Csak vegyuk a huszonvalahany uj NPCt, szamos uj areat, a hosszu megoldast, amit igazan kemeny lesz megcsinalni, ill. az ultra kemeny Solo modot, amelyben egyedul kell vegigcsinalnod a jatekot Neil-lel. (nem csatlakozik senki hozzad) stb stb
    Aki a regihez van szokva, talalkozni fog egy ket meglepetessel...

    Ha van kedvetek, szavazzatok a newcomerre itt:
    www.lemon64.com

    Regisztralni kell a forumon elotte, es csak bejelentkezve lehet szavazni.
    Szavazzatok mas jatekokra is, minel tobbre, ha lehet. [mondjuk tobb tucatra, ez tenyleg fontos! Es ne szavazzatok le oket (bar az ottaniak eloszeretettel adnak 1 pontot a jatekra) :))]
  • BaLeeX
    #24
    Hát ez valami istencsászár.
    Tegnap délután óta nyomom folyamatosan. :)

    Már 5en vagyunk a csapatban. Ejj azok a régi szép idők...
    Furcsa, hogy így ~10 év távlatában is mennyire emlékszik dolgokra az ember a játékból, hogy mi merre van meg stb.

    Van olyan aki játszott az angol rc2-vel? Ami majd magyarra fordítva karácsony előtt jön ki. Miben van fejlesztve ehhez képest?
  • Gary
    #23
    Jaja, tényleg letölthetők már a CoV-ból szkennelt oldalak!
    Ha mégsem itt az enyém: Newcomer leírás A nyitó oldalon, 2003. február 25.-i bejegyzésnél a !LINK!-re kell kattintani! Én csak szürke árylatosban tettem ki, olvashatóbb.


    Nekem megy, nem t'om Te hogyan csinálod, de lemezcserénél használd az ALT+8 -at, majd kiválasztod a szükséges oldalt, duplakatt rajta és kész... ja, nyomj utána SPACE-t

    Jó játékot! Hmm... én is végigtolom újra!
  • BaLeeX
    #22
    Jó reggelt, választ valaki plz!

    Délután játszani szeretnék veleeeee.
  • BaLeeX
    #21
    Nézd meg újra a lentebb írt oldalon a leírást, mert nekem most műxik.

    Másik kérdés:
    hogyan kell elindítani az oldalról leszedett .G64 fájlokat?
    Én az oldalon írt Vice 1.15-el próbáltam és az intro ment is de amikor bármelyik más fájlt akarom betölteni akkor ?file not found error az eredmény.
  • BaLeeX
    #20
    Körbenéztem és sajnos nem találtam. :(
    De otthon még utánanézek hátha ráakadok valamire.
  • Voltan
    #19
    Nálam megy, nincs vele gond. De nem tudnál valami végigjátszáshoz linket adni? Az ami az említett oldalon van, nem műkszik.
  • BaLeeX
    #18
    Na ha ez működni fog aranyba foglalom a neved, na meg a készítőjét is.

    Azt hittem Silent Hill 3-azni fogok hétvégén az új magyarítással de úgy néz ki megvan az új program.
  • Voltan
    #17
    Na, akkor ennek örülni fox:
    http://www.bithunter.fw.hu
    Itt a "saját munkák" címszó alatt le lehet tölteni egy olyan magyar verziót, ami MŰKÖDIK emulátorral.
  • BaLeeX
    #16
    Köszi.

    Ha kijön tényleg még ebben az évben magyarul és lehet tolni emulátorral az lesz nekem az igazi karácsonyi ajándék! :)

    Emléxem az eredetit is karácsonyra kaptam, de nem bírtam kivárni míg a fa alá kerül így már karácsony előtt elkezdtem tolni.
    De rég is volt...
  • Gary
    #15
    Tegap néztem és az 1.12-es VICE-n, de nekem szépen futott. Be van kapcsolva a True drive emulations?

    BaLeeX: Ha a legfrisebb Ultimate Newcomer-re gondolsz, az sajnos még nem, de az oldalon év végére ígérik. Az első, amit mindenki C64-en nyomott végig, azt DOHI-tól próbáld meg. Kicsit macerás, mert csak igazi C64-en lehet visszabűvészkedni!