86
  • awender
    #86
    Amennyiben meglátogatod a Holocaust honlapot, láthatod, hogy az általad említett problémával is foglalkoznak.
  • Tetsuo
    #77
    Biztos azt írtad hogy:
    ......kimoderált szöveg......
  • Yetike
    #72
    Na, merre a cáfolat ? Vagy inkább megvárod a törvényt ? :)
  • bandia
    #66
    Egyébként abban van valami, hogy a zsidók egy része a németeket pénzelte....Valahol már olvastam erről...Csak éppen ezt nem teregetik annyira...
    Durva ami történt és kész....Úgysem lesz tiszta minden...Ebben az egész emberiség benne volt...Sokan tudtak róla, mégsem tettek ellene semmit...Ahogya katolikus egyház is kihátrált sokáig az elítélése elől:(:( Mondjuk részben igazuk volt, hiszen Olaszország is náci befolyás alatt volt...
    Soha nem volt, és nem is lesz igazság a földön, amíg érdekek, és nem az emberiség előremenetele áll előtérben.......
  • Yetike
    #63
    Ha vita megy, akkor mégsem cáfolták meg annyira :). Amúgy gondolom Te is így vágod a teljes cáfolatát az említett oldalnak, így hát kérlek világosíts fel.

    Az meg hogy Németországban börtön jár ezért hol érdekel ?
  • QuippeR
    #62
    nem jó emberek!=nem angyalok

    egyébként pedig valamelyik amerikai nagykövet kijelentette, hogy a magyarok mind antiszemiták. szerintem meg ő a náci.

    nem filoszemita!=antiszemita

    én pl egyik sem vagyok.

    (ja, != nem egyenlőt jelent, sry ha valakinek nem világos)
  • Cat #60
    ja, ez engem is zavar
    aki izrael politikáját birálja az kapásbol antiszemita, pedig ez marhanagy hülyeség
  • Yetike
    #57
    Cáfolták... ? Linket is tudsz ?
  • Piscator
    #55
    Szerintem egyszer már szembe néztek a magyarok a náci múlttal, legalábbis 45 után a kommunista rendszer tett róla, tehát ilyen szinten nem igaz, hogy egyáltalán nem gondoltunk bele.
    Mondjuk tényleg terjednek idióta rasszisták, akik semmit nem néznek, azokat én is elitélem; de ez más.

    Egyébként ez a legyilkolás azért volt, mert valameddig egyes zsid-ók tényleg kihasználták a többieket, élelmesek voltak, stb. németben meg tudjuk, rossz volt akkoriban az egzisztencia.

    De mondjuk ha csak ennyi, ettől még nem öltem meg volna őket, meg nem törtem volna ki az aranyafogukat - kitudja, gázosítás előtt, v. után.
  • Yetike
    #52
    http://www.geocities.com/egyhazugsaggalkezdodott/index.html
  • NeoMaN
    #50
    nah, jöhet a szokásos fléééém..
  • NeoMaN
    #49
    Sztem sokkal durvább ami egy vágóhídon zajlik -azé hogy kolbászt zabálhassatok- mint ez a holokaust... Én is sajnálok minden háborúban meghalt embert (mind1 melyik oldalon állt, és hogyan halt meg), de sokkal jobban sajnálok egy védtelen tehenet, akit letaglóz egy fasszopó részeg mészáros symphoniával a pofájában, káromkodva...
  • bandia
    #48
    Már jó lenne abbahagyni ezt a szegény zsidózást, meg állandóan ezeknek a dolgoknak az emlegetését..Páran már előttem írták, hogy megtörtént, szégyen és kész...(valóban nem csak zsidók voltak, mégis úgy vetik el a magvat a köztudatban) Ma is történik elég szörnyű dolog, inkább arra kéne odafigyelni. Jah amúgy Sztálin atyánk jóval több embert gyilkoltatott meg, de az nem érdekes, mert nem szidók voltak...Nem vagyok árja...Nem útálom őket...Sőt. Még mielőtt valaki meggyanusítana...Csak elegem van a világfájdalomból...Gusztustalan szégyenletes dolog volt...De ne CSAK ezt emlegessék agyba főbe...Lépjünk már túl rajta. Maradjon meg egy rossz emléknek...Koncentráljunk a jelenlegi problémákra!!!
  • deyo
    #42
    Én tisztában vagyok azzal, hogy mi is történt és miért (mármint azzal amit 'oktattak' nekem)... én azt kérdeztem, hogy miért kell ennyire súlyosan és minden apró részletről 'megemlékezni'??
    Hihetetlen, hogy mennyi mazochista ember él a földön... lehet, hogy egyeseket az 'szórakoztat', ha arról olvashat, hogy mennyire szenvedtek akkoriban az emberek:-(((

    Nemtom, hogy az a 'fanyalgás' nekem szólt-e, de ha igen akkor te baromira el vagy tájolva... és jobb ha észbekapsz, mert nem igazán szeretem, ha ok nélkül csesztetnek:-PP

    Nemtom, hogy miért kellene jobban érdeklejen, hogy volt 600 ezer elhurcolt MAGYAR... épp ez a baj... nem azt hangoztatják sokan, hogy minden ember egyenlő, stb... bla-bla-bla... akkor ezek szerint ugyanannyira kellene törődjünk a világ másik végén levő emberekkel is... nem????

    Itt jöhet be az a filozófiai kérdés... ha választanotok kellen, hogy vagy megölik az egész családodat VAGY a világ másik végén több ezer emberrel végeznek (köztük gyerekek), akkor vajon melyiket választanátok?? Úgy őszintén...:-PP
  • QuippeR
    #41
    nincs azzal baj, hogy megemlékezünk a holokausztról, de mondja már meg valaki, hogy miért ez a leggggeslegfontosabb téma a világon. talán mert valakinek érdeke fűződik ahhoz, hogy ez legyen a legfontosabb? *hangosan gondolkodik*
  • papabear
    #40
    Csak azt ne feledjétek, hogy 600 ezer elhurcolt MAGYAR azért talán jobban érdekel minket, mint a világ másik végén legyilkoltak.
    Nem azért mert az más volt, hanem mert mondjuk a nagyszüleinkről, barátjaikról, szomszédjaikról is szó van, amikor a holokausztról beszélünk.
  • Tetsuo
    #39
    A magyarok 60%ának már a könyökén jön ki.
    Én már v 1000x hallottam a Holokauszt egészéről ill személyes történetekről, viszont sok más népírtásról szinte semmit mint lejjebb írták Afrikában voltak s a mai nap is történnek hasonlók összességében milliós nagyságrenddel, de Dél-Amerikában és Ázsiában sem ismertlen sajnos a népüldözés, nameg az USÁban a Dr. Martin Luther King Jr. szerinted 1 Rap együttes frontembere?
    Maga Sztálin nagyságrenddel több embert ítélt halálra mint a német nácik, a kommunista diktatúrák áldozatai pedig ennél is sokkal több.
    S véleményem szerint mindig minden háborúban voltak kegyetlenkedések (s lesznek is), természetesen a világ legnagyobb háborújában volt a legtöbb.
    Ez szomorú, s elítélem a nácikat, de sokan a fronton harcoló katonák közül sem tudták h mi folyik a haláltáborokban.
    Akik ilyenkor kiadják a parancsokat, azok a legalsóbb söpredék a Földön és még ma 90 évesen is megérdemlik h elkapják őket, ebben gondolom 1et értünk.
    De a háborús bűnösök felkutatását hatékonyabban is csinálhatnák (s csinálhatták volna).
    Szomorú ami a zsidókkal történt, nagyon!
    De vannak más népek is, pl arabok 'Palesztínában'.
    Őket is írtják éppen...
  • deyo
    #36
    Akkor se fogom megérteni, hogy az miben segít ha minden apró részletet megtudok arról, hogy hogyan is mészároltak le a németek több millió embert... miért jó, hogy ha képeken mutatják meg az emberek szenvedéseit?? Ezt magyarázza már el valaki... mert az egy dolog, hogy emlékeznünk kell a történtekre... persze ha ma megismétlődne valami hasonló, akkor az idióta sajtó biztos mindent elkövetnek, hogy minden apró részletet megörökítsen, hogy a jövendő gyerekeket legyen mivel ijesztgetni..:-PPP
    Asszem nem kell csodálkozni, hogy annyi 'beteg' tinédzser van napjainkban, hiszen mind hasonlóan undorító műsorokon nőttek fel (hála RTL,tv2, stb):-PP

    A másik amit nem igazán értek, hogy mitől olyan különleges a holokauszt? A világháborúban sokkal több ember halt meg harc közben... és azok is bőven szenvedtek eleget...:-(( Azoknak is ugyanúgy voltak hozzátartozóik:-(( Az ő haláluk is ugyanúgy értelmetlen volt:-(( Vagy itt most az a szenzáció, hogy 'rasszizmus' címén követték el a dolgot??:-((
    Szal vki légyszíves világosítson már fel...:-PP
  • HuAn82
    #35
    Mert az emberek 99%-a nyaralni ment oda?! parasztkám...
  • SoDI---
    #32
    vagy a benes dekrétumokról?
  • SoDI---
    #31
    De miért nem beszélnek ennyit a gulágról?
  • galocza
    #28
    gyakran megtörténik.
  • Cat #25
    Anna Frankot különben nem gyilkolta meg senki.
    Egy koncentrációs táborban halt meg tífuszban.


    ha utánanéznél tudnád hogy a koncentrációs táborok halotti jelentéseinek egyikénél sem az szerepel, hogy cyklon-b vel ölték meg (pedig voltak pármillióan), hanem olyanok hogy "tüdőbaj", "szivroham" meg egyéb igen kreatív halálokok
  • pedro870
    #24
    vhogy nehezen hiszem el, hogy akik körülnézve a mai világban azt mondják, hogy "eleget hallottunk a holokausztról", azok túl sokat törődnének azzal, hogy manapság merrefele pakolnak tömegsírokba embereket. Az emberek 99%-a le se szarja, hogy kiket hol gyilkolnak halomra, csak ő legyen biztonságban. És pont ezért kellene beszélni ezekről a dolgokról, mert még a mai napig se tanulták meg az emberek, hogy ezt talán nem kéne engedni. Srebrenica. Más kérdés, hogy igazából úgy tűnik az se segít, ha beszélnek ezekről, szvsz minden országban találnának elég embert egy koncentrációs tábor üzemeltetéséhez, akármilyen célból akárkiket szeretnének ott egyesek megölni.
  • QuippeR
    #21
    ennek a hírnek semmi köze a holokauszthoz, egész egyszerűen arról szól, hogy végre valakik normális webes elérhetőséget csinálták, és nem másodlagos forrásnak szánták csak.

    na jó, mégis van köze hozzá: érdekes, hogy csak a holokauszt-múzeumnak áll rendlekezésére olyan mennyiségű anyagi támogatás, hogy a lehető legjobb honlapot tartsa fenn.
    félreértés ne essék. a holokausztról is szólni kell. de azért nem ennek kéne jelenleg a legfontosabb múzeumnak lennie a világon...
  • SoDI---
    #20
    80 éves öregemberek elleni vérszomj perverz dolog.
    Normális ember nem ilyen bomlott emléjű, mint ezek.
  • Piscator
    #19
    http://index.hu/politika/belfold/lastchance96/
    Na ezt kendd a fejedre.

    Tényleg, eskű, nem az antiszemitizmus beszél belőlem, és nem is a valódi bünösök mentegetése a célom, de ... úgy tűnik, a zs.-k mára erősődtek meg.
    Vagy nem is tudom, mit mondjak.
    Bravó, több mint fél évszázad után is keressük meg vérkutyákkal a gonoszokat. Ezt mért nem előbb csinálták?
    Ennyi idő után mire számítanak?
    Nem tetszik nekem, olyan BSA, Bush szerű az egész.

    Ezt a zs. hadjáratot majd akkor fogadom el, ha majd a_MI_gyilkosainkat(pl komcsik), vagy más háborús bünösöket is így vadásznak.
  • SoDI---
    #18
    Anna Frankot különben nem gyilkolta meg senki.
    Egy koncentrációs táborban halt meg tífuszban.
  • SoDI---
    #17
    Olvastam, nem arról van szó.
    Csak a golyóstollat hiányolom, amivel írta...
    (találós kérdés: mikor találták fel a golyóstollat?)
  • deyo
    #15
    "hogyan élte meg a holokausztot egy görög nő"!!!
    Már nem azért de én baromira nem vagyok kíváncsi, hogy hogyan is szenvedtek akkoriban... nem azt mondom, hogy nem érdekel/foglalkoztat a dolog (mert elítélem a dolgot), de nem akarom tudni, hogy min mentek keresztül... szerintem jobb lenne az egészet elfelejteni és inkább arra törekedni, hogy nem történjen meg újra és NEM PEDIG GONDOSKODNI arról, hogy a jövő nemzedéke is minden apró részletet tudjon a történtekről, hogy ha esetleg meg akarja ismételni, akkor tudja, hogy mit kell másképpen csinálni!!!!
    Lehet, hogy nem épp jó példa de említenék egy részletet a 'Golyóálló Szerzetes' című filmből, ami ide illik:-))
    'Nem félnek attól, hogy az emberek ihletet kapnak az itt látottak alapján?'
    'Épp azt reméljük, hogy ihletet kapnak.'
    'Mármint ihletet arra, hogy megismételjék a dolgot. Szerintem inkább az emberi jóságot kellene bemutatni, hogy az emberek megtudják, hogy nem csak mészárolni lehet a tömegeket, hanem jót is lehet tenni velük'.

    A vége nem telejesen így volt, de ez volt a lényege:-PP
    És ezzel én teljes mértékben egyetértek... vbár mint arra már rájöttem én messze vagyok az átlagembertől minden tekintetben és valszeg nem sokan vannak akik így gondolkodnak:-((
  • juhand
    #14
    <BS>k.
  • juhand
    #13
    Már itt is sírnak a zsidó.
  • Cat #11
    pl. ruanda, szudán
  • Piscator
    #10
    Ja.
    Persze, elsősorban a zsidókérdésre koncentrál az egész, de az értelmesebbet rávilágítja, nem szabad újra megtörténnie.
  • Piscator
    #6
    Szerencsétlenek, már akiket kiírtottak.

    Viszont... talán túlzás, talán nem, ennyire zen lovagolni...meglepő a hév...csak nekik, csak őket...
    Több millió mazocista látogatja a lapot, de nem elegen.
    Jó hogy van ilyen, CSAK el ne felejtsék az emberek, sajnos nem csak a zsidókkal történt ez meg.
  • GABOR16
    #4
    Mostmár énis megnéztem a lapjukat.
    Legyenek csak mégtöbben :)
  • awender
    #2
    Nincs kiállítva. Csupán egy meggyilkolt gyermek naplója, kinek naplóját valószínűleg nem olvastad.
  • SoDI---
    #1
    Ki van állítva Anna Frank golyóstolla?
    No és a laptopja? :-)