57
Mátészalka és környéknén ADSL vagy hasonló net
  • tigeroo
    #57
    szevasztok:D tom nem ide vág, de örülök hogy vannak "ismeröseim":)
  • ALCATELGOD
    #56
    Még mindig analóg..., basznak kijönni....
  • ALCATELGOD
    #55
    Hallod e nagyon surgős: Kell e Belépési díjat fizetni?
  • ALCATELGOD
    #54
    Rájuk kell telefonálnom:-(( Már nem keresnek eddig meg csak ontották az e-mailt magukból:-)
  • ALCATELGOD
    #53
    És ha egy 64Kbs es mikrossal tülteném:-)))

    Ja és mig eszembe van lehet vele multizni???
  • lck
    #52
    Tapasztalataim szerint a letöltési sebesség kb. a normál netes ( pl.: flashget-es ) letöltés 60 %-a. Ez nálam a 64 kb/s -es mikrohullámú kapcsolatra igaz. Illetve akkor ha legalább kb. 10-en töltik le ugyanazt. Nagyob sebességű kapcsolatokról sajnos nincsenek információim.
  • ALCATELGOD
    #51
    20 az még jó???
  • ALCATELGOD
    #50
    Én is ma nézegette és láttam, hogy 410! en töltöttek egy filmet:-))) És az lenne a kerdesem, hogyha egy 60Kbs nettel rámegyek erre a torrentra akkor mennyivel tölthetem???
  • lck
    #49
    Én úgy vettem észre hogy ez a portbeállítás csak akkor kell ha te direkt torrent fájlokat készítesz és ajánlasz fel a gépedből. Egyébként a letöltés ugyan úgy megy és tőled is upload-olhatnak. ( Azért nem habostorta az egész: Éjjel egy albumot akartam leszedni, este el is kezdte a letöltést de 50% nál leált, mert senki sem töltötte. Mondjuk folytatható a letöltés, majd később megpróbálom. Lehet hogy népszerűbb dolgokat érdemes letölteni. pl.: a Firefox böngészőt próbából rátettem letöltésre, egyből 40 másik gépet talált hozzá.)
  • ALCATELGOD
    #48
    Nekem a konfigurálásnál az volt a baj, hogy a port nem volt jó, és azt írja hogy változtassam meg, de mire??? az alap nem volt jó, a teszt is mutatta...
  • ALCATELGOD
    #47
    Mar letöltöttem egy kis játékot, hétfőn megyek be a vársoba, majd GAME CLUB ott van 60KBs net majd töltögetek:-)))
  • lck
    #46
    Szinte semmit nem variáltam telepítéskor. A varázslót a saját sebességemre beállítottam + a beállításokban levettem hogy max. csak két szálon tölthessenek le tőlem.
    Tetszik ahogy mutatja melyik országból töltik a cuccot. ( Multkor volt egy román lengyel cseh csapat, mindegyik max. 2 kb/s -es, aztán jött egy svéd 40 kb/s-el :))) az jó volt mert aztán tőle jött az adat rendesen.
  • ALCATELGOD
    #45
    Asszem,megy mert még csak modemmel töltök, valami pikacsus vacok, csak 230Kb (ezt csak tesztként csinállom)
  • ALCATELGOD
    #44
    Ez nem a sima java???
  • ALCATELGOD
    #43
    És mondanál valami beállitást hozzá? Igaz még nem néztem meg mert most töltöm, csak úgy kérdezem, remélem nem sok vírus szaladgál a szerveren:-)))
  • lck
    #42
    A SUN java egyébként itt van ha esetleg nem lenne meg.
  • lck
    #41
    Most az elmúlt éjjel szívtam a sebesség miatt, mivel egy régi rock albumot szedetem le ( Moody Blues ), amit gondolom nem sokan szeretnek. Rajtam kívül csak 2en töltögették, ezért az 55 mega kb. 6 óra alatt jött csak le.
  • lck
    #40
    Én ezzel a programmal használom. De ehhez még a SUN Java is kell.
  • ALCATELGOD
    #39
    Bakker mondjálmár egy helyet, ahhonét le lehet tölteni... valami tárcsázóprogramot akart rámsózni ehelyet....
  • ALCATELGOD
    #38
    És milyen prgiba töltöm be???? 260MB hány óra alatt szedd le?
  • lck
    #37
    Itt pl rengeteg torent van és majdnem mind megy is.
  • lck
    #36
    Én a DC++ kipróbáltam, de nem voltam elragadtatva:

    Tegyél a közös mappába mondjuk legalább 5 Gigát + kiröhögnek egyes HUB-on a 64 kb/s miatt.

    A Bit Torrent viszont tetszik. A lényage az hogy letöltesz egy .torrent fájlt ami megadja a programnak a letöltés adatait. Nem kell felajánlani közös mappát, mert amit éppen letöltesz abból a fájlból tölt le más tőled. Igy a letöltés annál gyorsabb minél többen szedik le ugyanazt.
    Pl. multkor egy egész cd-t töltöttem. Amig lejött a 650 mega 230 megát szedtek tölem belőle. ( A sebesség is kb. ilyen arányban volt. A sima netes letöltés kb. 60 %-a. Ha rákeres az ember rengeteg torrent letöltő helyet talál programokból, zenékből filmekből stb ..
  • zoli..
    #35
    http://longley.ultraweb.hu/stuff.html

    Olvasd el. itt írnak a DC++-ról. Aztán eldöntheted,hogy kell e neked. Előre szólok,hogy kell! :)
  • ALCATELGOD
    #34
    És ez ingyenes???
  • ALCATELGOD
    #33
    Aham... te a DC++ azt mit takar?? mert van egy kliensprogramom, de nincs se jelszóm, sem az hogy hollehet ilyen szerzni....
  • lck
    #32
    Mostanában nem sokat. Inkább a teljes albumokat szeretem és főleg a magyarokat, de azok valahogy mostanában nagyon megfogyatkoztak. Egy-két napja rákaptam a Bit Torent-re ( Azureus ) igaz ezzel a letöltés sebessége fele a rendes Netnek ( kb.: 4 kb/s ) de rengeteg zenét és progit lehet vele letölteni.
  • ALCATELGOD
    #31
    Aham... ez nem rossz, mert analoggal is ilyen, de ez legalább korlátlan nemde?? és MP3-mat szoktál tölteni???
  • lck
    #30
    1-2 letöltésem adata az elmúlt hétről ( jelenleg 64 kb/s em van ):

    Letöltésvezérlő Flasheget

    URL http://www.pgware.com/downloads/pcmedik.exe
    Fájl méret 792531
    Teljes idő 00:01:44
    Átlag seb. 7.44 KB/s

    URL http://longley.ultraweb.hu/stuffs/security/Spy%20Sweeper%202.6.1%20(Build%2045%20-%20Cracked).exe
    Fájl méret 3550472
    Teljes idő 00:09:29
    Átlag seb. 6.09 KB/s

    URL ftp://ftp.univie.ac.at/systems/linux/fedora/2/i386/iso/FC2-i386-disc1.iso
    Fájl méret 667529216
    Teljes idő 24:47:43
    Átlag seb. 7.30 KB/s

    Na szóval ilyen - 1 teljes CD kb.:25 óra - de korlátlan, úgyhogy csak türelem kell hozzá.

    Kb. 2 hete használom, azóta még mindíg ment rajta a net.
    Ha már egyszer megvan a megfelelő jelerősség, nem sokat ingadozik, még viharban sem. + - 15 20% de minusz 20-szal is simán jön. Nálam a jelerösség 70% körüli, aszongyák már 20% is elég a vételhez.
  • ALCATELGOD
    #29
    Te és ennek mennyi a letöltési sebessége???
    Meg mi lessz akkor, ha nem elég jó a jel?? Még magasabbra kell rakni???
    Ja és egy csávó azt modja hogy náluk már egy hónapja nem megy ez a fajta net. Akkor is fizetni kell a havidíjat?

    Én egy 64Kbs-ben gondolkodtam, mert az csak 6000FT és az elég olcso, meg korlátlan is... Ha jól számolom ennek a modemes letöltése 5-6Kb Nem???


    KELL EGY NET.

    shady23:

    Mennyi embert szedjünk össze?? Mert most úgy áll,hogy 5ember De a covinal csak nekem lessz mert ők onnan lehetetlenség elérni az antennát. az ADSL-hez meg kell telefon nem????
  • ALCATELGOD
    #28
    Ez király!!!!!!!!!!!!!!!!


    Csak a mérés legyen jó....
  • lck
    #27
    Ez a Covysoft mikrohullámú net amiröl itt lejjebb irogattam eztazt.
  • shady23
    #26
    Melyik szolgálataónál van ingyen??
  • lck
    #25
    Oti777!

    A belépés ingyenes, a cuccot ingyen adják, csak havidíj van, az elsőt csak akkor kell csak fizetni ha már működik a rendszer. Viszont 2 vagy 3 évet alá kell írni. ( Azért nemtudom hogy 2 v. 3 mert nem érdekel. Nekem a Net KELL )
  • shady23
    #24
    Sziasztok!!

    Ha BÁRKINEK tudok ADSL-ben segíteni akkor írjon nekem!!!
    [email protected]
    ADSL szeptemberig most ingyenes...
    Amúgy mindenféle nethozzáférésben segítek/Axeleró/
    Andi
  • Oti777
    #23
    Huh, várjál csak! Van belépési díj?? Mert parabolát nem adnak ingyen???? Neked mennyit kellet fizetni a kiépitésért??
  • lck
    #22
    Mikor nálam mértek a ház tetején a kémény tövéből csak 4 decibel volt a jelerősség. A minimun amivel megy 12 DB. Mondták hogy valami oszlopra kell feltenni a ház tetejére. Majd jövő héten jönnek aztán szerelik. Kb. 2 hónap múlva szóltam hogy ha nem rakják fel majd én felteszem valami csőre. ( már annyira be voltam sózva ) Megkaptam hozzá az összes cuccot ( parabola, kábel USB-s beltéri, CD ) aztán felraktam sk. Igy kb. 3 méterrel magasabbon van mint ahol a 4 DB.-t mérték, igy tökéletesen bejön. Átlag 80%-os a vétel.
    Egy szó mint száz: legyél rámenős ha esteleg alacsonyabb helyről nem jön be jól valahogyan próbáld meg magasabbra rakatni.
  • ALCATELGOD
    #21
    Hétfőn jönnek nálam mérni, ez jót jelent???
  • lck
    #20
    Saját telefonos kapcsolat természetesen nem kell a dologhoz. Amint nálam elkészült mentem a Matávpontra. Axelero=lemondva, Matáv vonal=lemondva. :)))
  • lck
    #19
    Ha jól tudom az adótorony és a vevő maximális távolsága kb. 3 km lehet. A rendszer 2.4 Ghz-en működik, ez azzal jár hogy a jel terjedési tulajdonságai közel a fénnyel megegyezőek ( semmin nem megy át ) tehát az adónak és vevőnek ténytlegesen látni kell egymást. Akkor a legjobb a helyzet ha az adótornyot nagyon magasra tudják tenni. Nálunk egy 2 szintes kultúrház tetején van, ami szerintem nem túl magas. Én kb. 7-800 méterre vagyok az adótól és szemben lévő magas ház miatt a vevőantennámat még a tető fölé 4 méterrel fel kellett emelni, így mondjuk tökéletes lett. ( 80-100% közötti a vétel ereje - elvileg már 30 -40% is elég ) A központ valami széles sávú MATÁV vonalra csatlakozik aminek a bérleti díja havonta - tudtommal - jóval 100 ezer Ft felett van. Ez azt is jelenti hogy, ha egy másik település már kiesik a hatótávolságból ( még ha az a szomszéd falu is ) ujra kell 60 - 70 jelentkező a kiépítéshez.
  • ALCATELGOD
    #18
    Te fiúk ehez kell Telefonos kapcsolat??? Remélem nem....